Smazat

Každý úspěch po zásluze potrestán?

Ahoj,
dnes se mi stala nepříjemná situace. Jedna "kamarádka" mi sdělila, že za ní každý ze třídy chodí s tím, jak mu na mě vadí, že si třeba v některých předmětech dělám věci dopředu, apod. Jde o to, že zkrátka mám potřebu se pořád vzdělávat, někam se posouvat, takže se podívám dopředu třeba na gramatiku, nová slovíčka,... Pak o mě kolují kvůli tomu různé pomluvy.
Horší je to ovšem, když se mi něco povede. Například jsem napsala bez chyby základní verzi cvičné státní maturity z matematiky a hned se vyrojily řeči, že jsem si to doma dělala dopředu, že jsem měla výsledky pod lavicí a tak. Když se profesor zeptá, kdo měl nějaké cvičení bez chyby, tak přihlásit se = sebevražda. Každý přiznaný úspěch je pro ostatní buď získaný podvodem, nebo je člověk šprt a machruje. Stalo se Vám někdy něco podobného, nebo to přijde jen mně, že tady je každý úspěch potrestán? Jak na takové řeči reagovat a jak si je nebrat k srdci? Děkuji
 

Já bych taky chtěla být takhle pilná ale z praxe vím, že takovéhle lidi většinou do kolektivu moc nezapadají, pomlouvají se atd. Bohužel...

arrow
profile_image
Vokounka29
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ano, takoví lidé opravdu obvykle moc nezapadnou a jsou neustálým terčem pomluv, bohužel. Hlavně teda na základkách a odborných SŠ či učňácích, tam takoví lidé opravdu vyčnívají, a to je vždycky špatně (pro vztahy s okolím). Ale moje zkušenost je, že na gymplech se to tolik neřeší, hlavně ve třídách osmiletého gymplu, tam je to skoro standard
Já jsem teda ve třídě čtyřletého, ale výběrového gymnázia a máme pár holek, co maj na výzo pravidelně samé jedničky, úkoly si nosí řádně vypracované, dělají si maturitní témata a nikoho už to vůbec nepřekvapuje, nepobuřuje, nepohoršuje, nikdo jim za to nenadává.. maximálně se řekne "Nojo, XY měla zas jedničku, že?" ale tím to končí.
Ve společnosti se úspěch opravdu netoleruje :/

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

hele já jsem na gymplu psala dobrý slohy...měli jsme češtinářku která na každém slohu viděla polovinu věcí špatně..akorát mě vždycky před celou třídou chválila a posílala mě na všemožnáý soutěže...no a co o mě kolovalo?...že jsem to stáhla všechno z netu..a co?...já jsem věděla,že je to moje práce...a přece studuju pro sebe a ne pro třídu ne?...fakt nevím co chceš řešit..chceš se omlouvat za to, že tě škola baví?..chceš snížit svoje studijní výsledky?...neboj..ono se to na vš podá..a pak budou koukat..

arrow
profile_image
EllaBénite
od 7. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Vokounka29: Já jsem teda právě na osmiletém gymplu A nejsem vyloženě šprt, spíš se prostě jen připravuju, ale ne že bych dělala x práce navíc. A rozhodně nejsem nejlepší studentka ve třídě. Máme celkem fajn kolektiv, řekla, bych, že právě zapadám, o to víc mě tohle překvapilo...

arrow
profile_image
mmenie
od 13. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Měla jsem to stejně, zvykneš si a ty lidi to po nějaký době přestane bavit, většinu určitě Ale za "šprta" bych vraždila dodnes.

arrow
profile_image
EllaBénite
od 7. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Janissinka: Ne, to samozřejmě nechci, studuju pro sebe a nebudu si nechávat dávat pětky jen proto, že je cool neřešit školu. Vím, že tohle nejde nijak vyřešit, vždycky to tak bylo, je a asi i bude. Spíš mě to překvapilo, protože jsem myslela, že jsme třída, kde se tohle neřeší. A já si tyhle věci prostě beru, nedokážu si udržet odstup.

arrow
profile_image
Ewiii
od 10. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Udělej z toho přednost a na blbce s pětkama se vybodni!

arrow
profile_image
Anietish
od 18. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Závist nic jinyho bych v tom nehledala ..Musíš se naučit to neřešit.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jo jo měla jsem to podobně..tedy za mě jsem byla šprt a tak podobně takže mi to taky dávali sežrat. Tohle se změní až na VŠ tam totiž tohle nikdo neřeší. Jednak proto, protože z lidí už nejsou puberťáci a jednak taky proto,že na VŠ je úspěch špíš žádaný. Takže se z nich nic nedělej, jde o Tebe a jen o Tvůj uspěch a pokud proti tomu někdo něco má je to jen závist.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji EllaBénite: Jak na takové řeči reagovat a jak si je nebrat k srdci?

To asi jen tak poradit nejde jak si to nebrat k srdci. A jak reagovat? Ignorace.

Já byla na škole stejná. Kromě matiky mi víceméně nic nedělalo problém, všechny úkoly a seminárky jsem většinou odevzdávala v předstihu. Stejně jako maturitní práci.
Dopředu jsem se učila angličtinu, němčinu, právo, ekonomiku ..... Prostě mě to i bavilo. Sleduji i veškeré seriály a filmy v angličtině takže jsem měla docela velkou slovní zásobu.

Navíc jsem byla ta, která jako jediná nosí podpatky, drahé oblečení. Ta, která jezdí do Prahy do kadeřnictví a na bělení zubů a která pravidelně čte americký Vogue. Takže trn v oku všem těm primitivům, kteří se učitelek ptali kolik toho potřebují znát na čtyřku z maturity .
Já ty jejich narážky a žvásty ignorovala. Žiji si svůj život, a dělám vše co uznám za vhodný a komu se to nelíbí ať .....
Jen v tom pokračuj a neřeš to. Je to závist a spousta dalších faktorů. Buď lepší než oni .

arrow
profile_image
DragonLady
od 10. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já taky bývala vedena jako šprtka, dost mě to trápilo, takže jsem se snažila na sebe co nejmíň upozorňovat.

Cituji EllaBénite: Když se profesor zeptá, kdo měl nějaké cvičení bez chyby, tak přihlásit se = sebevražda.

Jednoduše jsem se během druhého stupně ZŠ naučila podobné otázky ignorovat, nepřiznávat, že se mi něco povedlo, pokud se někdo vyloženě nezeptal, a úmyslně si škodit. Zůstalo mi to bohužel do teď... (Což se mi při zpětném pohledu asi dost vymstilo v práci, jelikož by bylo lepší nepřiznávat svoje obavy, ale naopak tvrdit, že vše zvládám a nečiní mi to problém.)

Radu asi žádnou nemám, možná jen, že při snaze být "normálnější" si nezačít tím podrážet nohy.... Případně si na pomluvy zvyknout a nevšímat si jich (což se mi vzhledem k nulovému sebevědomí hlavně na SŠ nedařilo).

arrow
profile_image
EllaBénite
od 7. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Gogelka17: Páni, tvůj příspěvek mě docela nakopnul Díky!
Jinak, letos už maturuju, takže nějak to vydržím. Spíš mám v sobě zakořeněno "zavděčit se všem, se všemi vycházet,.." plus mám pocit, že u nás platí radši se nehlásit k úspěchu, nevybočovat z davu. Což mi jednak není příjemné a taky zkrátka když se mi něco povede, tak mám radost a chci se o to s někým podělit, což pak lidi berou, a chápu to, jako vytahování, a to opravdu není můj záměr. Ráda bych byla nad věcí, vím, že se mi tohle všechno jednou snad vyplatí, ale zkrátka většinou to nedokážu, ať se snažím sebevíc.

arrow
profile_image
Ewiczka93
od 8. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Lidi v tvý třídě řešej strašný kraviny. To snad ani není možný.
Ty se jednou pravděpodobně dostaneš na dobrou vysokou. Většina lidí ani to ne.

arrow
Neprodává v Bazaru

No já jsem taky na škole měla dobré výsledky byla jsem ze sebou spokojená, taky někdy jsem věděla něco dopředu a plnila své úkoly a tak a nikdo mě nikdy za šprta nenadával. Byla tam ale jedna klasická šprtka co musela být za každou cenu ta nejlepší, pořád se svýma výsledkama chlubila každýmu to předhazovala jak ona je geniální a nejlepší a nejpilnější atd.
Např. jsme měli psát test a přišel učitel a uznal že je to těžké a jsme toho měli dost (v ostatních předmětech) a chtěl to odložit. Já jsem nic neříkala idkyž jsem na test byla připravená, ale zachovala jsem tu loajalitu k ostatním. A naše šprtka? NO měla s tím zase nějaké problémy a prupovídky jako že jsme to měli psát dnes a kdesi cosi... no takže se nemůžete divit že takoví lidé prostě někdy nezapadnou.

Nakonec dala maturitu s odřenýma ušima, protože byla zvyklá se naučit tu menší část učiva slovo od slova nazpaměť a pak tu hromadu informací ka maturitě prostě nezvládla. Dávala si lexaurin a odmaturovala myslím ze dvouma čtverkama.

Každopádně ti chci říct, aby ses učila a studovala to co tě baví a tak jak chceš ty a neovlivňovala se ostatníma. A s ostatníma prostě neřeš věci kolem učení a školy, ale bav se s nima o jiných věcech a školu uplně vynech. Neukazuj jim svoje práce, svoje úkoly a snaž se nepůsobit jako aktivista!

 

Téma Každý úspěch po zásluze potrestán? je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené