Ahoj..někde sem četla že se spaluje až po 40 minutách cvičení.....pak sem ale někde četla že když trénink na pár minut přerušíte a pak zas začnete cvičit má to lepší učinek...tak mě napadlo že bych si třeba na rozehřátí 5 minut vybíhala rychle schody,pak bych počkala 35 minut v klidu a pak bych si šla fakt máknout....tak poradte,vůbec nevim jestli to takhle bude fungovat

To jsem ztáhla z netu, snad Ti to odpoví na Tvé otázky:

EFEKTIVNĚJI PROTI TUKOVÝM BUŇKÁM? INTERVALOVÝM TRÉNINKEM !
Všichni zasvěcení asi vědí, jak cvičit, abyste spalovali tuk. Nízká intenzita a delší doba, alespoň 20 minut. Ne všichni však mají čas být v tělocvičně delší dobu a tak se tato argumentace stává důvodem, proc necvičit.
Nové výzkumy dávají červenou těmto výmluvám. A co víc, vyvracejí pravidlo cvičení o nízké intenzitě delší dobu.
Takže od začátku. Při cvičení spalujeme kalorie, spalujeme tuk. Pokud cvičíme
o vysoké intenzitě, spalujeme více kalorií, že ano? Navíc, při tomto typu tréninku spalujeme většinu tuku PO CVIČENÍ, ne během cvičení samotného. A to může být až o 140 % víc než při cvičení o nízké intenzitě během 1 hod. po cvičení. Navíc po vysoce intenzivním tréninku spalování tuku trvá až 48 hod., což znamená, že dva dny po cvičení stále spalujeme tuk. Problém je, že o vysoké intenzitě nemůžeme cvičit delší dobu. Řešením je INTERVALOVÝ TRÉNINK. Při něm se střídají bloky cvičení o vysoké intenzitě a cvičení o intenzitě nízké nebo s odpočinkem. Vysoká intenzita znamená 80 - 100 % maximální tepové frekvence. Příklad intervalového tréninku pro běžce :
jogging 30 sekund
sprint 30 sekund
a stále střídat. A stejně je to na stepperu, treadmillu, kole (užitečné pro spinning) atd. Intervalový trénink byste však neměli cvičit více než 3x týdně, protože může vést ke zraněním, být nudný a vést k únavě. Samozřejmě, že vaše tělo by vám mělo říct, jestli můžete cvičit častěji nebo trénink omezit na 1-2 dny v týdnu. Začněte pomalu, o nízké intenzitě a opatrně, pokud se cítíte dobře, můžete zvýšit zátěž nebo prodloužit intervaly, či cvičit častěji. Uvidíte, jak vaše tělo bude reagovat.

arrow
profile_image
xFaithxXxGothx
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud se nepletu tak se spaluje cca po 20 minutách cvičení.. Nikdy jsem neslyšela nic o tom, že by se mělo cvičení přerušovat aby mělo lepší účinek.
Ale rozhodně je hloupost aby ses 5 minut rozehřívala a pak půl hodiny čekala... Rozehříváš se před tréninkem, aby se tělo na tu zátěž připravilo nebo ne? To by nemělo smysl jít pak cvičit až po takové době.
Podle mě není třeba to zas až tak řešit. Důležité je vůbec se do toho cvičení dát. Nejlepší je ale tak hodinku vydržet.
Jinak se říká, že se nejlépe spaluje ráno nalačno. Dá se to zkusit, ale někomu třeba z toho může být poránu špatně.. tak opatrně

tak díky...jdu cvičit

arrow
Neprodává v Bazaru

Romísek
To, co jsi napsala, má něco do sebe. V jednom tématu tady holky psaly, jak se nejlépe spaluje a hubne posilováním a nechtěly mi věřit, že tohle na mě nefungovalo... U mě cvičení funguje jen na zesílení svalů, na hubnutí jsem musela "přitvrdit" a začít běhat sprintem a jezdit na kole (což jako "udržovačku" dělám dodnes). A já myslela, že to je věkem...
Co se týče cvičení ráno, tak to na mě taky nefunguje, protože jak se tělo rozproudí, tak jsem pak moc "žravá", mám hlad a sním toho 2x víc, než kdybych cvičila večer (takže to bych asi naopak ztloustla).

Neny
Jo, já si taky myslím, že ten článek má něco do sebe a každý už si musí najít, co mu vyhovuje.
Posilování je opravdu dobré na formování postavy, ale na hubnutí to chce víc makat, jak jsi napsala.

arrow
profile_image
džína
od 28. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji lillapurple: když trénink na pár minut přerušíte a pak zas začnete cvičit má to lepší učinek

Já jsem četla článek nějaké trenérky, že na hubnutí je oproti doporučovanému pohybu v aerobní zóně minimálně 30 minut (po 30 min. se začnou spalovat tuky, takže se doporučuje tak hodina) podle posledních výzkumů lepší těch 30 minut, pak dalších 30 pauza, tuky se spalují í bez pohybu a pak zase dalších 30, nebo 2x denně 30. Taky jsem na to koukala... Že se tuky spalují po anaerobním i v klidu, protože člověk se svaly má vyšší bazální metabolismus, to je poměrně známé. Ta samá trenérka ale psala, že po anaerobním tréninku někomu mohou zbytnět svaly tak, že vlastně vypadá silnější - např. zadek a stehna u žen. A že ani dobrý trenér nemusí předem odhadnout, co posilování s tělem udělá, protože každý jsme jiný. Na posílení těla a zároveň hubnutí radila pilates a jógu.

arrow
profile_image
borůvka2
od 25. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

I kdyby měl člověk dělat sport 15 minut, pořád je to lepší než nic nedlání.

Cituji borůvka2: I kdyby měl člověk dělat sport 15 minut, pořád je to lepší než nic nedlání.

Tak pod tohle se můžu podepsat!

arrow
profile_image
džína
od 28. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak teď jsem četla v PULSu, že cvičit aerobně půl hoďky, pak 15 - 20 minut přestávka (probíhá stále spalování tuků) a zase půl hoďky. Prý je efekt o 1/4 větší než hodina v kuse .

arrow
Neprodává v Bazaru

džína

Tak takový rytmus by mi i vyhovoval lépe, než se hodinu v kuse mořit a pak neschopná stát na vlastních nohou dopadnout jako Bridget Jones na rotopedu

arrow
profile_image
Patrisha
od 27. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

S tou půl hoďkou cvičení, pak vynechat a zase půl hoďky, to zní zajímavě. A nevíte náhodou jak je to s tepovkou? Jak se vypočítává pro ženy? Díky

arrow
profile_image
jasnenka18
od 5. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

ahoj holky,chtěla bych se zeptat :chodím 2x týdně na hodinu stepaerobiku protože potřebuji shodit ,je step vhodnej na spalování? ,a ještě jedna otázka přemýšlela jsem ještě o spiningu ,jak to je stímto typem sportu,je vhodný na spalování??předem vám všem děkuju

arrow
profile_image
bebkok
od 22. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Patrisha
ted jsem četla,že tepovou frekenci pro spalování tuků si musí každý vypočítat na sebe, protože každý spaluje v jiné tepové frekvenci, to dá rozum, že 60.letá dáma nebude spalovat ve stejné TF jako 20.letá dívka.
Počítá se to 220 (což by měla být nejvyšší TF) mínus věk a při spalování potom by se měl tep pohybovat mezi někde píšou 55-65% a někde 65-75%, tak nevím co si vybrat. Když si nemůžeš sledovat tep při cvičení, tak je to ten při kterém si můžeš s někým povídat (prostě nejseš úplně vyfluslá)

arrow
profile_image
babe23
od 2. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

bebkok
Tak já jedu zase podle 220 - věk x 0,6 a to stejné pak krát 0,7 (jako 60-70procent) Všude to asi říkají jinak

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené