Smazat

Když nejde utišit hlad

Neumím jíst normálně, vím to o sobě. Bu´d nejím skoro vůbec, nebo, když už si tělo řekne (hypoglykemie a vše s tím spojené), tak bych snědla stodolu. Najím se dostatečně, a stejně neutiším pocit hladu. jedla bych pořád dál a dál, a ž k úplnému prasknutí, neznám míru. Z toho důvodu je pro mě přijatelnější udržovat tělo v prmanentním hladu. Jakmile ale dostane něco málo, už to jede a neví kdy přestat.

Jsem schopná jíst 5x denně po troškách, tak jak se má. Ale za tu cenu, že mám vlastně pořád hlad. Že se nikdy pořádně nenajím, a mé myšlenky směřují jen k jídlu. K těšení se na další jídlo, které mě svým množstvím stejně neuspokojí. Jen vzbudí další chtíč.
Nechci být zajatcem své chuti k jídlu.

Nechci po vás, abyste mi řešili můj problém, můj postoj k jídlu, ale ráda bych slyšela tipy, jak během dne zaháníte hlad v případě, kdy objektivně tělo už dostalo dost jídla a jeho chutě jsou mimo skutečnou tělesnou potřebu.
Co se dá jíst, žvýkat, cucat, aniž bych po tom tloustla...
Děkuji.
 

Ahoj..myslím, že se pohybuješ na hranici poruch příjmu potravy a to především záchvatovitým přejídáním.. Je to věc psychiky a pokud myslíš na jídlo neustále, tak máš nějaký problém..něco si tím kompenzuješ.. Jídlo ti má sloužit jako energetický náboj, ale spousta lidí dneska bere jídlo jako nepřiměřenou radost, odměnu, tak to být nemá..jídlo ti samozřejmě má přinášet i potěšení, ale hlavní věc je, že ti má dodat energii.. Měla bys jíst do polosyta, nikdy se nepřejídat k psaknutí, ale zároveň nehladovět, každý si musí najít tu svou cestu, jak tělu vyhovět, každý má jiné požadavky..

Jinak snažím se jíst často každé 2-3 hodiny, nos u sebe pořád nějaké ovoce nebo zeleninu, případně oříšky..člověk musí předejít tomu, aby dostal hlad, protože potom sní cokoli.. Hodně štěstí

Cituji Venuše: jak během dne zaháníte hlad v případě, kdy objektivně tělo už dostalo dost jídla a jeho chutě jsou mimo skutečnou tělesnou potřebu.

zkoušela jsi pít? Prostě hodně pít, mít u sebe pořád flašku s pitím a průběžně po celý den pít? To mě třeba pomáhá...

Reaguji na Patty:
S tím pitím naprosto souhlasím kolikrát když mám po obědě ještě hlad, tak vypiju celou sklinku vodu a najednou jsem plná a hlad je fuč

arrow
profile_image
kocena87
od 15. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A co kdybys zkusila místo onoho tolik doporučovaného "5x denně po troškách" se najíst jen 3x - 4x, ale pořádně? Nemyslím nacpat se k prasknutí, ale dopřát si nějaký vydatný chod, ať už k obědu, nebo k večeři. Najíš se dostatečně a nemusíš pak pár hodin myslet na jídlo, zatímco budeš něco dělat. Když sníš jen něco malého, co ti nestačí zahnat hlad, tak si tím jen roztáhneš žaludek a následující hodiny pak logicky nemůžeš přestat myslet na jídlo.

I když to nechceš slyšet, myslím si, že tvůj problém s jídlem je hodně o psychice. Jak píše budgie, jídlo má být především jako zdroj energie, ne jako droga. Najdi si jiné věci, které ti dopřejí potěšení, nakupování oblečení, kosmetiky, sport, pokec s kamarádkou, novou lásku, nějaký koníček. Něco, co tě zaměstná natolik, abys nemyslela na kus žvance, a co ti dodá radost, nějaké endorfiny. Nežijeme proto, abychom jedli, ale jíme proto, abychom žili!

A jinak určitě hodně pít, můžeš zkusit žvýkačky (i když někteří lidé po nich mají ještě větší chuť k jídlu) nebo nějaké doplňky stravy, jako třeba chrom nebo čaje na hubnutí.

A proč se nemůžeš třeba těšit na něco co tě zasytí doopravdy ? Třeba večer na velkou ranní snídani, potom o něco menší sváču, střední oběd, nějaké to ovoce a malou dobrůtku na svačinu a večer "přežít" o zelenině nebo sushi ? Když se člověk necpe jen pečivem, uzeninami a sladkostmi, tak se dá dobře najíst i do syta.

arrow
profile_image
Angeliiina
od 31. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě se přesně tohle stalo, když jsem měla na rok pauzu ze školy. Seděla jsem celé dny doma, většinou sama a začala jsem se až příliš soustředit na jídlo. Nemyslela jsem na nic jiného, přibrala pár kil. Chce to najít si něco na práci, abys tolik na to jídlo nemyslela. Vypadnout z domu, ale nejlépe nikam, kde se dá jídlo koupit
A když už musíš pořád něco jíst, tak jez aspoň něco zdravého.

arrow
profile_image
Venuše
od 8. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Děkuji za postřehy.
Ano, jsem si vědoma, že je to o psychice.
Piju dost, vlastně pořád. Chodím a žbluňkám.
Ale ty chutě, to je děs. Někdy podlehnu a koupím si něco sladkého. Nadváhu nemám, ale fakt jen silou vůle, nechce se mi celý život tak strašně bojovat s jídlem, a chutěmi.
Zeleninu miluji, není problém se živit jen jí. Ale čas od času mě to prostě přepadne a tělo by chtělo zákusek, a ne jeden, to je nic, tak dva, tři...uf, a pak ty výčitky.

Nebojuji s váhou, bojuji s chutěmi, které jsou silnější, než by odpovídalo tomu, co tělo potřebuje.
Je to komplikované ještě tím, že musím vařit rodině...

arrow
profile_image
Natalya
od 16. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Doporučila bych, abys měla přehled, co jsi snědla a ještě budeš jíst ten den, aby to bylo vyvážené. Když budeš mít nějaký jídelníček (včetně množství), tak po jídle budeš vědět, co ještě budeš jíst nebo že už nic jíst nebudeš (večer). Možná ze začátku budeš mít chutě, ale po několika dnech by se ti měl scvrknout žaludek a hlad mít nebudeš. Ale chce to vyváženou stravu, to znamená klidně i sladkosti. A někdy má člověk chutě při užívání antikoncepce a před krámama.

Venuše, já ti poradím něco jiného, než radí (v dobré víře ) ostatní holky.

Běž si nechat vyšetřit štítnou žlázu!

Porucha štítné žlázy se takhle často projevuje, člověk má vlčí hlad a může jíst, jíst, pořád jíst, ale pocit prázdného žaludku nemizí, a člověka taky prohání chutě, tak jak píšeš. Samozřejmě má tahle porucha i vliv na jiné věci v těle, ale člověk na to často nepřijde celé roky. A přitom léčba je pak tak snadná - sice se musí zobat prášky, ale tolik se toho vyřeší! Opravdu to zkus, zjistí to vyšetřením krve a taky udělají sono krku...

arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Venuše, jaké jídlo jíš? Napiš nám Tvůj jídelníček.

Myslím, že ti chybí tuk v jídle a jíš málo, aby jsi nepřibrala.

Tímto způsobem se vlčího hladu nikdy nezbavíš

arrow
profile_image
Venuše
od 8. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na June:
Chodím na preventivky, a štítná žláza (tedy hladina hormonu v krvi) patří mezi zákl. vyšetření. Mám to v pořádku.

Děkuji ale za tip.

arrow
profile_image
Venuše
od 8. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lilliana:
Myslím, že máš pravdu.
Fakt, beze srandy, tak nějak to je.
Jídelníček je různý. Povětšinou zdravý, poprpím si na žitné chlebíky a zeleninu, a obiloviny. Ale čas od času prostě se vrhnu do cukrárny a sním tři zákusky a vídeńskou kávu se šlehačkou.
Včera jsem sežrala celou Studeňskou pečeť. Neumím si vzít kousek.

Trochu pomáhá taková ta 70% čokoláda, té člověk nesní tolik, ale je to sladké, a hutné a uspokojí to mlsnotu.

Sakryš, jdu si dát...

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já mám ráda tvaroh nebo cottage cheese - nemá vela kalorii ( dokonce jsem někde četla, že má zápornou energetickou hodnotu, t.j. že tělo na jeho strávení vydá víc energie, než kolik obsahuje, ale to mi přijde jako blbost ) no a když si k tomu nakrájíš rajčata nebo naliješ rajčatovou šťávu, tak máš sytou zdravou diétní svačinu.

 

Téma Když nejde utišit hlad je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené