K založení tohoto tématu mne přiměla stejnojmenná kniha od Janne Moore . . .Jaké máte zkušenosti jako druhá manželka nebo přítelkyně vedle svého partnera versus jeho předchozí partnerka a děti.Máte taky pocit,že i když je partner s Vámi,tak "skáče" jak jeho expartnerka píská a manipuluju s ním přes děti a Vy si připadáte jako na druhé koleji? Nechá se Váš partner takhle ovládat? tolerujete to? máte nějaké řešení?

Jinak tedy co se knihy týká,tak je to velmi příjemné čtení na odpočinek . . . prostě skvělé oddychové čtení a možná i poučné ,takže vřele doporučuji . . .

arrow
profile_image
Haniccino
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Zlobidlo: "skáče" jak jeho expartnerka píská a manipuluju s ním přes děti

Naprosto přesně a výstižně popsáno. Nikdy si nemůžeme plánovat na víc jak tři dny dopředu. Ex z něho vytáhla tolik že nemusí do smrti pracovat, ale když potřebujou děti odvézt k doktorovi, do školy, koupit nové boty, tak nemá čas a musí nastartovat přítel a postarat se. Je to na šišku, ale zvykla si že tohle vydírání funguje, tak v tom pokračuje. Ještě má u něho věci co si za dva roky neráčila odvézt, on to nevyhodí protože by prý udělala scénu kdyby se rozhodla že ty věci chce a on se jich zbavil. Když vidím co tam nechala ležet tak nechápu. Značkové hadry, kabelky, celá řada kosmetiky La Prairie, Le Mer, make-upy za desetitisíce. Mě nekoupí ani kytku, tak nechápu jak to dělala že jí tohle sponzoroval. A hlavně co má doma, když tohle nechala ležet za sebou. To je ale mimo téma.
Posledně udělala scénu až na půdu, když zjistila že jsem u přítele na měsíc bydlím mezi mým stěhováním. A to spím v pokoji pro hosty když tam má děti a nechám jim prostor. Rozejití jsou 5 let, ona má nového chlapa. Absolutně nechápu o co jí jde, asi má strach že otěhotním a ona už na něho nebude mít tak silnou páku se svýma dětma. Je to ubohé, dává jí na měsíc víc peněz než já vydělám za půl roku a jí je to málo a ještě vyhrožuje že když jí nepřidá tak děti neuvidí. Přítele mám ráda ale vědět co vím dneska, nejdu do toho.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Reaguji na Haniccino:

po přečtení tvého příspěvku mi napadla jen jediná otázka - Proč s ním vlastně jsi?

ne, že by mi do toho něco bylo, ale jemu to vydírání jeho manželky očividně nevadí, nemá s tím před tebou problém

Dokážeš si s někým takovým - obecně - s někým, kdo takhle skáče, jak bývalá píská - založit rodinu?

Cituji Haniccino: A to spím v pokoji pro hosty když tam má děti a nechám jim prostor.

To jako fakt?

Cituji Haniccino: Mě nekoupí ani kytku,

Cože?? Jí kupoval kosmetiku za tisíce a tobě ani kytku?

Cituji Haniccino: ještě vyhrožuje že když jí nepřidá tak děti neuvidí

Pokud mu děti nedá, může ji přítel přes právníka nahlásit na sociálce. Dávat mu je prostě musí.
Promiň, ale přijde mi, že kámen úrazu bude u tvého přítele. To co ty bych si nenechala líbit. Asi bych si prvně promluvila s přítelem, hm?

Ještě mne napadá otázka jestli je chyba v nás,že se snažíme některé věci až moc tolerovat a nechováme se jako megery a nebo je chyba v partnerovi,že se sebou nechá takhle manipulovat??

arrow
profile_image
Haniccino
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Přítel už toho má taky plné zuby, ale jsme v Anglii a tady zákony fungujou trošinku jinak. Byl u několika právníků a všichni mu poradili že je lepší jí vyhovět, jestli se nechce příštích 10 let tahat po soudech.
Proč jsem s ním? Mám ho ráda a už jsem si na tohle zvykla. Vybírám si asi podvědomě chlapy nepoužitelné pro budoucnost. S tím že mi nic nekoupí? Já bych řekla že je to protože si o nic prostě neřeknu. Když se mi rozbilo auto nebo jsem nutně potřebovala na něco půjčit tak otevřel peněženku a neřekl půl slova, pak vejral když jsem mu to přinesla vrátit. Prostě neumím být ta megera, co z chlapa vyždíme první poslední. Bylo by mi trapně si o něco říkat, když chodím do práce a uživím se sama.

Cituji Haniccino: Prostě neumím být ta megera, co z chlapa vyždíme první poslední. Bylo by mi trapně si o něco říkat, když chodím do práce a uživím se sama.

Tak tomu velmi dobře rozumím,jenže z vlastní zkušenosti vím,že muži (a to je jim dané geneticky) mají potřebu chránit a pomáhat těm ženám,které se o sebe neumějí postarat (umějí,ale nedávají to najevo),prostě jakoby těm slabším . . .no a pak dochází k tomu,že megera ze sebe udělá chudinku nemohoucí a dotyčný jedná (nehledě na to,že mu to ještě zvedne jeho ego).

Cituji Haniccino: Přítel už toho má taky plné zuby, ale jsme v Anglii a tady zákony fungujou trošinku jinak. Byl u několika právníků a všichni mu poradili že je lepší jí vyhovět, jestli se nechce příštích 10 let tahat po soudech.

Řekla bych,že s těma soudama je to jako u nás . . .když se žena rozhodne dělat problémy,tak je to vždy na dlouho . . .Znám jeden případ,kdy to zašlo až tak daleko,kdy žena požadovala převedení 250.000,- na svůj účet za to,že bude pouštět dceru za tátou . . .Tatínek se šprajcl,podal žalobu a ta se nestačila divit . . .málem přišla o dceru. . .Je to jen o tom kolik si dotyčný nechá nakydat na svoji hlavu . . .

arrow
profile_image
Haniccino
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji 3v3a: Cituji Haniccino: A to spím v pokoji pro hosty když tam má děti a nechám jim prostor.

To jako fakt?

Ano, děti těžce nesli ten rozchod a jsou ještě malé, spí u něho v ložnici. Já jsem cítila, že když se mezi ně budu moc motat tak mě budou jenom nenávidět. Dala jsem tomu čas a už malej přišel a sám mě obejmul, to je něco čeho bych se asi nedočkala kdybych mu nevyklidila cestu, nechtěla jsem aby si myslel že od něho odháním tatínka. A měla jsem pravdu, nového přítele mámy nenávidí, i když nemyslím že má důvod, kromě toho že tam se mu to oznámilo stylem tady máš druhého tátu a budeš ho poslouchat...

arrow
profile_image
Krystýnka
od 2. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Zlobidlo: Jaké máte zkušenosti jako druhá manželka nebo přítelkyně vedle svého partnera versus jeho předchozí partnerka a děti

Zlobidlo a co máš Ty za problém? Tebe předchozí manželka nebo jeho děti nějak "dusí"?

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

Osobně mám trošku pocit - ,, jakoby všechny první ženy byly megery,,.

Omlouvám se, ale já tento pocit nemám...Vžijte se trochu do situace první ženy. Ponecháme stranou důvod rozvodu, kdy to nezřídka je nová partnerka a x předchozích nevěr ( neříkám, že vždy, ale velice často ).

Nemám ráda výraz ,,stará rodina a nová rodina,, ten chlap má stále dvě rodinny - rodiče, příbuzní bývalé ženy často mohou zůstat přáteli ( nerozvedl se přece s celou rodinou, pouze již nechce žit jako pár s bejvalou ) o dětech snad ani nemusím hovořit - ty zůstanou jeho rodinou do smrti a měli by se stát součástí rodiny i nové partnerky.

Co se týká financí směrem k dětem - alimenty je jedna věc, ale mám pár rozvedených přátel a chlapy si děcka berou nikoliv 1 za 14 dní, ale tak jak chtějí a domluví se s děckem - potažmo s ex, aby nenabourávali program...Finance mají soudně odkleplé, ale podílí se na oblečení, táborech atd...A mě na tom nepřipadá nic divného - je to jednou jejich otec a nevidím jediný důvod, aby děcko trpělo protože se dospěláci rozešli...Kdyby žil v domácnosti nikomu to nepřijde divné...
Ale bohužel je s novou partnerkou a ta má většinou pocit, že to co dá ,,do staré rodiny,, mohlo být její...

Absolutně bez urážky koholiv - prostě má pocit, že je to trochu úhel pohledu, soudnost a tolerance...Pokud si najdu rozvedeného partnera, který má rodinu, musím počítat s tím, že automaticky se moje rozšíří o jeho děti a že on bude MIINÁLNĚ ! do dospělosti dětí zavázán i jinde, než u mě a našich případných dětí...

Nemluvím zde o partnerovi ( jako zde jednou bylo probíráno ), který vše dává ex a dětem z prvního manželství a nová rodina nemá pomalu co do pusy. Tak ten by pochopitleně šel, ale pokud tím nikdo netrpí, myslím si, že je to pouze slušný chlap a svědčí to trochu o inteligenci a charakteru.

To jakou dopřává býv. ženě životní úroveň je opět v jeho rukách a možnostech..Pokud to někomu vadí jsme lidi a měli by jsme o tom mluvit, protože vše má pochopitelně svou hranici...
Ale každopádně každá by si měla dopředu uvědomit jaké to přináší závazky a zda na takový vztah jednoduše má..Jinak pak trpí většinou děti z předchozího partnerství a děti ve stávajícím...Tedy ten kdo za to nejméně může...

Reaguji na Bruce78: poslední s tebou často souhlasím, vážně

Reaguji na Krystýnka:

Exmanželka a děti jsou vždy problém,shodou okolností jsem měla vždy vztah s rozv. muži,kteří sebou na noze vláčeli koule v podobě exmanželek a dětí . . . .A popravdě řečeno mne to vždy hodně dusilo . . .spíše tedy exmanželky než ty děti,ale jak šel život,tak jsem dospěla k tomu,že pokud partner není schopen "kopat" za svůj nový vztah a za nás oba,tak je zbytečné v něčem dále pokračovat. . . .Škoda,že se mi kniha "klub druhých manželek" nedostala do rukou o několik let dřív.
Dnes už vím,že žádná exmanželka ani děti nejsou problém,že ten problém je vždy ten partner a jeho postoj .

Založením tohoto tématu rozhodně nebyl záměr se "navážet" do exmanželek . . . .Ale po přečtení knihy jsem si opravdu uvědomila,že tohle je opravdu dosti častý jev,kdy ex manipulují vědomě s býv. partnery přes děti a mají radost z toho,že to narušuje nový vztah partnera. . .nehledě na to,že to dělají i v době kdy už mají vedle sebe nového partnera.Myslím si,že ze strany mužů je tento jev méně častý . . .

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené