Smazat

Křesťanství jako noční můra ve vztahu po dvou letech

Ahoj, potřebovala bych radu, jelikož jsem v začarovaném kruhu. Přítel se strašně změnil, já ho miluji a nerada bych si hledala někoho nového, ale tyhle změny špatně nesu. Poraďte mi co mám dělat.

Ahoj, jsem ve vztahu necelé dva roky a od začátku jsme na to šli moc rychle. Já mám 20 a přítel bude mít brzy 25. V podstatě chození ani neproběhlo..Jelikož je přítel z Trenčína/hodina a půl cesty ode mě/ , jezdil ke mě hned od začátku třeba na 4 dny. Pak se to stupňovalo byl z toho týden, dva týdny až se nakonec ke mě přestěhoval/bydlím s rodiči a sestrou/ a našel si v česku práci. Asi hned na začátek bych měla říci, že přítel studoval teologii- měl být knězem, dal si rok pauzu, aby se ujistil, že to chce dělat..a mezitím si našel mě. Studium tedy přerušil úplně. Stále ale chodil do kostela a modlil se pravidelně. První rok byl nádherný, přítel byl a stále je pozorný a strašně hodný a takový pravý gantleman. Sex jsme měli asi po třetím měsíci chození a doposud skoro každý den. Před třemi dny se ale přítel úplně změnil, řekl mi, že není duševně spokojený a naplněn. Že už nechce mít sex, že ani neví zda se mnou chce být a jestli chce se mnou bydlet. Dal mi úplnou nejistotu, mám v hlavě zmatek. Dnes jsme se ale o tom opět bavili a řekl mi, že mě miluje, ale že sex chce mít až po svatbě. Že když má sex, tak pak si daleko více všímá ženských okolo, sleduje péčko a onanuje/ kvůli jeho onanování jsme se v poslední době hádali, nelíbilo se mi to, on to nechtěl dělat, ale že ho to vždy zlákalo a byl to začarovaný kruh/. Já jsem z toho nešťastná. Vydržím být bez sexu měsíce, ale roky? Svatbu plánuji až tak za 3-4 roky. Já mám strach, že by náš vztah bez sexu nepřežil, přece jen se mu tím odevzdávám a dávám mu tím najevo, že ho miluji, předávám mu city, emoce a celkově se tak utužujeme. Když si ale představím, že nebudeme mít sex například další tři roky je to pro mne nepochopitelné a nelogické. Navrhla jsem, že nemusíme mít sex každý druhý den, ale třeba jednou za měsíc, když dostaneme chuť. Že přece není hřích mít někoho rád a milovat se s ním z lásky. On, že si to musí promyslet. Teď nevím co přijde dalšího? Já osobně jsem pokřtěná a byla jsem i u sv. přijímání, ale poslední 4 roky, to nějak "ignoruji". Daleko mne více přitahuje buddhismus. Rozhodně nevěřím v člověka, který stvořil celý svět..a musím se teď podle něj řídit. To je to, že přítel neustále se obrací k víře když má třeba nějaký problém, nebo neví co dál. Čeká co mu řekne Bůh, jestli to je dobré nebo ne. Já to samozřejmě akceptuji, akceptuji tuto víru, nevyčítám mu to, zajdu s ním i do kostela. Ale tohle sousto je už pro mne moc velké..napište mi prosím váš názor, za každý budu ráda
 
arrow
profile_image
luckka3
od 29. 3. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LadyMiss: Tak nevím jestli úchyl to ne Mě jen vadilo, že to dělal když sem doma, když si o to mohl říci ...těžko se tomu věří, že se člověk takto změní ze dne na den. Nevím proč se nemůže najít společná cesta soužití, ale dělá radikální řez, který nebude bez následků

arrow
profile_image
elyn
od 24. 6. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Budu tu v menšině, ale pokusím se napsat, jak to působí na mě. Myslím, že přítel po opuštění studií (kdy si nebyl jistý, že si vybral správnou cestu) rychle propadl jinému (a bez pochyby lákavému) způsobu života, který pro něho představoval opak. Možná se tím právě snažil zjistit, co je pro něho to pravé. Předpokládám, že byl ve vztahu obecně docela spokojený, ale celou dobu v něm hlodala nejistota a výčitky svědomí a teď dosáhly takové míry, že už to nezvládá dál ignorovat. Pochybuju, že se jednoho dne ráno probudil a objevilo se v něm toto. Možná to sám potlačoval a nebo o tom jen s tebou nechtěl mluvit. Každopádně myslím, že by sis měla uvědomit a promyslet tyto věci:
- pokud je skutečně věřící, nikdy věřit nepřestane a bude se snažit klást Boha na první místo. A pokud se mu to nebude dařit, nebude šťastný / stane se z něho jiný člověk, pravděpodobně v mnoha věcech horší a nespokojený se sebou samým, nebude mít klid
- jsi pro něho velké lákadlo a to ho nutí dělat neustále rozhodnutí, kde jedna ze stran nebude spokojená
- nepovažovala bych to, že neví, jestli s tebou ještě být a jestli s tebou bydlet, za projev nezájmu, ale naopak právě toho, že ho tolik lákáš. Upřímně, rozejít se s tebou by pro něho bylo asi nejsnazší řešení. Ale pokud jsou to pochopila správně, tak to udělat nechce a chtěl by to řešit nějak jinak, a i když to tu možná málokdo pochopí, brala bych to jako významnou věc.
- myslím, že se teď budeš muset sama zamyslet nad tím, jestli bys byla schopná a ochotná s ním žít i podle takovýchto pravidel. Samozřejmě je ve vztahu místo na kompromisy, ale v této oblasti je dost omezené.
- bylo by možná dobré si s ním o tomto všem hodně otevřeně promluvit a nechat ho, aby ti to vyložit i po té duchovnější stránce, kterou vyznává. Osobně bych se ho v tvé situaci hlavně zeptala, co způsobilo tu změnu v chování nebo jestli to byla dlouhodobá nespokojenost, jak to s tebou do budoucna vidí a jak by si případně představoval vaše soužití právě po téhle stránce. Myslím, že z takového rozhovoru pak půjde docela dobře poznat, jestli je to opravdu "duchovní" problém nebo jestli jsou v tom úplně jiné důvody, jako tu uváděly holky přede mnou.

Každopádně přeju hodně štěstí

arrow
profile_image
luckka3
od 29. 3. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na elyn: Super názor, už jsme včera něco v klidu probírali a vlastně mi řekl, že výčitky měl delší dobu. Tak nějak jsme se dohodli, že to zkusíme a že nezahodíme dva roky vztahu..možná to bude taková zkouška, jestli jsme pro každého ti praví. Já vím, že mě miluje,..jinak by pro mě nedělal takové věci co dělá. Ale těžko se tomu všemu věří a té náhlé změně co mi řekl. Ale dnes se ho určitě zase zeptám na otázky, co jsi mi poradila. Těmi se nejspíš ujistím, zda to teda má opravdu cenu A děkuju

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji luckka3: Tak nějak jsme se dohodli, že to zkusíme a že nezahodíme dva roky vztahu..

No, tak to good luck... ale upřímně, myslím si, že ti tento nový způsob života bude akorát ubližovat a je jen otázkou času, kdy si začneš do postele hledat někoho nového.

Kdybyste to měli takhle nastavené už od začátku - ok, ale po dvou letech, kdy jste spolu spali skoro každý den? Trošku zvláštní, zdá se mi. Jasně, sex není všechno, ale představa 3-4 let bez něj je docela děsivá (a to podotýkám, že mi sex stačí klidně jenom jednou týdně). Celkově mi to jeho "vysvětlení" připadá tak trochu padlé na hlavu, nemůžu si pomoct.

arrow
profile_image
elyn
od 24. 6. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na luckka3: Myslím, že tohle je nejlepší řešení Naprosto rozumím tomu, že zahodit dva roky spokojeného vztahu jen tak ani jeden z vás nechce. Bude to asi dost těžké, ale určitě si nemyslím, že by to bylo nemožné. A každopádně jak říkáš - zjistíte, jestli spolu máte nebo nemáte být. Za tu zkoušku dáš sice čas a snahu, ale může to dopadnout buď dobře, nebo aspoň budeš s jistotou vědět, že to prostě nešlo a že máte jít každý svou cestou.

arrow
profile_image
luckka3
od 29. 3. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lady Flame: Štěstí budu potřebovat, neutekl ani den a už se hádáme...nejvíc mě štve, že to všechno řeší s kamarádem, kterému říká všechny detaily o naších "pokrokoch". Fakt super, teď nevím jestli má Boha nebo kamaráda, který mu všechno nakukal. Díky

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Lady Flame: Kdybyste to měli takhle nastavené už od začátku - ok, ale po dvou letech, kdy jste spolu spali skoro každý den? Trošku zvláštní, zdá se mi. Jasně, sex není všechno, ale představa 3-4 let bez něj je docela děsivá (a to podotýkám, že mi sex stačí klidně jenom jednou týdně). Celkově mi to jeho "vysvětlení" připadá tak trochu padlé na hlavu, nemůžu si pomoct.

Souhlasím, ono vždy se hůř couvá zpět než posouvá dopředu...... Neberu sex jako nejdůležitější část vztahu, ale nedovedu si představit, že by najednou ta možnost nebyla a to fakt nejsem nymfomanka Prostě by mi ten vztah najedou nepřipadal úplný.... Jasně, že pokud by byl důvod nemoc nebo úraz tak by to bylo jiné, rozhodně bych si nehledala někoho jen na sex, protože chyběl by mi sex s mým partnerem (ta duševní a zároveň tělesná blízkost) a kdyby to nešlo, tak bych se s tím asi nějak smířila. Ale nedovedu si představit, jak by mi bylo, kdybych věděla, že jen nechce.......

Myslím si, že o je opravdu obtížnější situace než kdybyste měli "půst" od začátku.....

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji luckka3: že to všechno řeší s kamarádem, kterému říká všechny detaily o naších "pokrokoch"

No nezlob se na mě, ale to je opravdu ujetý. Ten kamarád je také služebník boží?

arrow
profile_image
luckka3
od 29. 3. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lady Flame: No to teda je ujetý...no je, jako není kněz. Ale je hodně věřící a fakticky mi připadá, že ho chce zpět k sobě... DD já se asi picnu

arrow
profile_image
luckka3
od 29. 3. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na bakalářka: Já sex taky neberu jako nejdůležitější, ale už je to tak zažité, že snad bez toho nedokáži žít.
A jak říkáš, něco v tom vztahu by chybělo... a to mi dokonce včera řekl i přítel, že je takové prázdno bez toho. A navíc já už jsem na náš sex tak fixovaná, že se ani už jinak nevzruším..než při sexu s ním..
A druhá věc/jak říkáš ty/, že on si asi nedokáže představit jak mi je, když mi říká, že nechce..si připadám jak špína, nebo já nevím..jak kdybych ho nepřitahovala.... nevím co by dělal on, kdybych mu tohle řekla já z ničeho nic..

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji luckka3: nevím co by dělal on, kdybych mu tohle řekla já z ničeho nic..

Urazil by se, aneb mužská ješitnost nezná mezí.
Vykašli se na něj, vždyť co ti takový vztah dává? Asi nic, že...

arrow
profile_image
luckka3
od 29. 3. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lady Flame: Jako máš pravdu..ale tak asi nebudu hned házet flintu do žita. Vydržím měsíc a uvidím. Já si furt říkám, že ho to přejde ...za měsíc vás budu informovat jak to dopadlo

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji luckka3: Štěstí budu potřebovat, neutekl ani den a už se hádáme...nejvíc mě štve, že to všechno řeší s kamarádem, kterému říká všechny detaily o naších "pokrokoch". Fakt super, teď nevím jestli má Boha nebo kamaráda, který mu všechno nakukal.

Prosím tě, vždyť je to celé fraška, utíkej od toho co nejrychleji a co nejdál a najdi si normálního chlapa, nepochybuji o tom, že tak hezká baba s tím nebude mít žádné problémy ... Jak už tu zaznělo, tyhle různé náhledy na svět budou beztak dělat jen konflikty a o honění v autě a podivném kamarádovi raději pomlčím, protože bych byla sprostá a smazali by mne účet .... .

arrow
profile_image
luckka3
od 29. 3. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na dadabus: Možná by to bylo nejlepší...ale když to je všechno složité..navíc když bydlí u nás..a má tady práci :/. On s odchodem vůbec nesouhlasí..a já jsem docela psychicky na dně..hledat si zas někoho nového. Navíc nemám postavu modelky ..což dnešní kluci vyžadují

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji luckka3: Navíc nemám postavu modelky ..což dnešní kluci vyžadují

Ale jdi ty! Tohle ale vůbec není pravda. Tohle mě normálně dokáže zvednout ze židle, když 20tiletá kočka píše, jak bude těžký si zase někoho nového najít. Když nesouhlasí s odchodem, tak co si představuje, že bude dál?

 

Váš příspěvek

Křesťanství jako noční můra ve vztahu po dvou letech

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené