Smazat

Lásce se nedá poručit

Expřítel - scházení a rozcházení. Po 6 letech rozchodu, neustálého scházení a rozcházení ho stále miluju. Jenže on má jinou a já si nemůžu pomoci, nejde si říci: tak na něj zapomeň...

Milé dámy, potřebuji se svěřit a najít pochopení, které stále u známých nenalézám. Prosím je rýpaly, aby mne neodsuzovali. Má první láska, říkejme mu Marek stále nezmizel z mého života, i když jsme se rozešli před 6 lety. Byla jsem mladá a naivní a dnes nejsem asi jiná Dá se říci, že celých 6 let se s přestávkami vídáme. Před rokem a půl než jsem si našla svého nynějšího přítele a on svou přítelkyni tak jsme se scházeli zhruba půl roku, někdo by to nazval vztahem, my jsme to ovšem nedefinovali. Ano, spali jsme spolu, vídali jsme se ale i mimo ložnici. Toto kamarádství z výhodami jak by mohl někdo nazvat, fungovalo s přestávkami těch 6 let. Dnes po roce a půl, jsme se opět viděli. Byla to jen rozprava u něj doma nad vínem, doopravdy k ničemu nedošlo. A já si už tak dlouhou dobu říkám, že ho chci zpět. Nemyslím si, že je to jen tím, že má novou přítelkyni. Ale když si mám představit někoho s kým chci žít ak to není mj nynější přítel, ale právě Marek.

Vím, že alespoň před rokem a půl to bylo oboustranné, mnohokrát jsme si řekli, že stále k obě něco cítíme a nemůžeme být jeden bez druhého. Naše objetí, sex i společné chvíle byli tak vášnivé a upřímné... Ovšem já potkala nynějšího přítele a byla jsem přesvědčená, že to s Markem nikam nevede.
A dnes? Dnes se proklínám, proč jsem nám tenkrát nedala šanci. Brečím po nocích a chci Marka. Ty pocity, které k Marovi cítím jsem nikdy k nynějšímu příteli necítila. Chci jít za Markem, všechno mu říct, jak ho miluju, ale nevím... Nemůžu za ním přijít a snažit se mu zbořit vztah, když dnes vypadal spokojeně.
Poraďte. Máte někdo podobné zkušenosti? Cítím se bezradně, a svého přítele nemám potřebu ani vidět, chci jen Marka...
 
arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Frederique: To s tím úžasným bývalým partnerem bylo myšleno spíš obrazně, obecně

Cituji Frederique: Někdy je lepší žít s člověkem, s kterým vím, proč jsem a mohu ho mít ráda, než žít s člověkem, kterého miluji, ale on mě zraňuje a nebo opouští.

Ani jedno není správné bych řekla. To první obvykle nevydrží a pokud ano, celý život je člověk šťastný jen tak na půl, spíš smířený než šťastný... A to druhé je opět diskutabilní, protože v podstatě jedině ten, koho milujeme, je schopen nás opravdu hodně zranit. To jde ruku v ruce, nedá se chtít jen lásku bez vší bolesti okolo. I zamilovaní se hádají a trápí se všelijak a ledasčím, a třeba neúmyslně. Takových párů je. Ale neznamená to, že i tak s tím vším okolo není člověk v podstatě šťastný.

Ty se v tom nějak moc nimráš, mám pocit. Nemusíme tu zacházet do takových rozsáhlých debat o tom, jak to je, když jsme nebo nejsme zamilované, nebo když jeden je a druhý není, nebo jestli se řídit srdcem nebo rozumem, to bysme tu mohly diskutovat na jedno stokrát omílané téma do aleluja, když budeme mít probrat všechny varianty, a stejně nic nevyřešíme.

Přítele bych poslala k vodě a ujasnila si, co vlastně chci, resp. spíš, co nechci. A to je vztah, který mě nenaplňuje a nezaměstnává natolik, abych netruchlila ani vteřinu po bývalém chlapovi.

arrow
profile_image
Frederique
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na vilima: Já už se nemirám k tématu, ale bokem Ono to s tím totiž tak nějak souvisí. Pokud někoho miluji, tak proč s ním nejsem a pokud jsem s někým tak dlouho a pořád se rozcházíme a scházíme, dá se říci, že je to funkční vztah?

Mě třeba právě vztahy z rozumu vychází Vždy, když je to takové to pobláznění na první pohled tj., že ten člověk je můj typ a přijde mi 100% super, tak to nedopadne a není to tím, že bych si to vsugerovala. Prostě je ten druhý do vztahu nevhodný. Po zkušenostech už více přemýšlím a hledám si člověka, který by mi vyhovoval, tak jak si představuji a ta láska může klidně přijít časem. Tj. takové ty časy v nácti, kdy jsem viděla kluka a už jsem byla zamilovaná jsou fuč. Já bych jen nikoho nenutila, aby šel za svým srdcem, když vidím, že to těm lidem neklape. Mám kolem sebe dost známých, kde si slečna udělala dítě s člověkem, který se jí líbil a byla do něj zamilovaná a to dost brzy. Nedívala se kolem na to, že to není člověk pro rodinu. A teď to má. Ona doma s dítětem a on s kamarády na párty a teď jí dokonce vyhodil, že chce nové auto a už ho nebaví jí dávát peníze na dítě.. Pak jsou ty, co si nechají všechno líbit a zakládají tu deníčky a neumí si přiznat, že ten vztah je pasé..Prostě někdy je lepší nelepit a jít dál..

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Frederique: Mě třeba právě vztahy z rozumu vychází

No, a mně právě vůbec

Samozřejmě, jenom se bláznivě zamilovat, to nestačí, už nejsme děti aby nám tohle stačilo, musíme myslet i trochu jinak, vidět tak nějak do budoucnosti a snažit se odhadnout, jestli s tím konkrétním člověkem budeme umět žít, jestli je předpoklad, že to bude klapat po všech (nebo aspoň těch zásadních) praktických (asi i nepraktických) stránkách... takže rozum je taky potřeba zapojit, né že né

Ovšem čím jsem si stoprocentně jistá u sebe, že u mě neexistuje toto

Cituji Frederique: láska může klidně přijít časem.

.Takže já se nejprve zamiluju, pak až přemýšlím (a snad už jsem došla tak daleko, že už se nezamiluju do lecjakého vola)

arrow
profile_image
ladymiss2
od 26. 6. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ono to zní celý jak nějaká telenovela, ale vy dva my spíš přijdete jak dva zoufalci. Já bych ti poradila abys za nim šla a řekla mu to. Bud' tě pošle do háje a potom sebereš hrdost a dáš mu pokoj nebo ne a budete spolu a vaši současní partneři můžou bejt jedině rádi, když je takhle podvádíte.

arrow
profile_image
MisaHajko
od 10. 4. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Vztah z rozumu není nic pro mě. Ano, není nám již náct, ale budovat vztah s mužem, otcem dětí a bez lásky?
Některé z Vás mě odsuzují, jiné tvrdí, že jsem zoufalec, to samozřejmě můžete. Ovšem ono odsoudit je mnohem lehčí. Rozum mi říká, ať se s ním již nevídám, nemyslím na něj a jsem spokojená s tím co mám. Kdyby to bylo tak jednoduché jak si některé myslíte, nejspíš bych to udělala Každopádně všem děkuji za příspěvky

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji vilima: Takže já se nejprve zamiluju, pak až přemýšlím

Ono je ale taky potřeba rozlišit mezi takovým tím prvotním poblázněním, zamilovaností a láskou. Já se rozhodně nezamilovávám snadno, u současného přítele to trvalo pár měsíců (i když chemie tam byla od začátku), než jsem fakt mohla říct, že jsem zamilovaná. Opravdové a hluboké city se neobjeví přes noc a ve svém okolí vidím, že ti, co se rychle zamilovávají, se zase stejně rychle odmilovávají.
Nevěřím ani v lásku na první pohled, to je spíš ten ideální případ, kdy pobláznění přerostlo v zamilovanost a lásku
Reaguji na MisaHajko:
Ztrácet 6 let v nevztahu s jedním klukem je skutečně zoufalost. Kamarádství s benefity to je pouze v případě, že v tom ani jeden účastník není víc citově investovaný, což očividně nebyl tvůj případ. Uvědom si, že kdyby vám to mělo vyjít, už by to dávno bylo. A prosímtě nedělej si iluze, že všechna vášeň a upřímnost byla oboustranná. Opakuju - kdyby tě chtěl, udělal by všechno pro to, abyste byli spolu. Spíš má v tobě jistotu, že bude mít mezi skutečnými vztahy někoho, s kým zabije čas.
Být tebou rozejdu se s současným, přeruším kontakt s bývalým a do vztahů bych se pouštěla, až už nepotáhneš nic z minulosti.

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji ILChazz: Ono je ale taky potřeba rozlišit mezi takovým tím prvotním poblázněním, zamilovaností a láskou.

Jasně, ideálně zamilovanost se po čase transformuje v lásku, že.

No, mně se nikdy nepřihodilo nic jako láska na první pohled, a ani se mi nikdy nepřihodilo, že bych byla totálně do někoho poblázněná a pak to najednou vyprchalo. Když jsem byla opravdu zamilovaná, tak to nikdy nezmizelo jen tak, vlastně to asi nikdy úpně nezmizelo, ačkoliv jsme se z nějakých důvodů rozešli, v podstatě ještě teď mám něco z toho v sobě, minimálně nějakou tu slabost pro tu osobu, srdce mi poskočí, když toho dotyčného třeba po delší době vidím.

Každý to má jinak. Já to mám po extrémech - buď se zamiluju totálně a to skoro hned (samozřejmě ne do někoho, koho jsem poprvé viděla pořed týdnem), nebo se nezamiluju vůbec. Dá se ale říct, že už po chvíli jsem schopná říct, jestli s určitým člověkem vzájemné sympatie a jiskření, které může lehce v něco víc přerůst, je, nebo není a nebude.

arrow
profile_image
Frederique
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Halooo čtětě pořádně já nepíšu být s někým bez lásky. Jen si vybírám partnera do budoucna. Kolikrát láska opravdu nestačí a proto to píšu, že kdyby zakladatelka měla reálný zájem o toho Marka, tak s ním dávno je a ne, že se s ním 6 let schází a rozchází. A najednou, protože se rozhodl si někoho najít, tak je z toho celá nešťastná. Chápu, že je to možné asi v telenovelách, ale když to neklape, tak to neklape..

Pokud mi to neklape ani s aktuálním, tak je asi jasné, že nemá smysl hrát to na dvě strany, když se nechci v novém vztahu snažit a pořád mám představy o tom být s někým jiným..

Jsem ráda, že si mohu s klidným srdcem říct, že jsem takhle jako zakladatelka nikoho netahala za nos

arrow
profile_image
Frederique
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji ILChazz: Ono je ale taky potřeba rozlišit mezi takovým tím prvotním poblázněním, zamilovaností a láskou. Já se rozhodně nezamilovávám snadno, u současného přítele to trvalo pár měsíců (i když chemie tam byla od začátku), než jsem fakt mohla říct, že jsem zamilovaná. Opravdové a hluboké city se neobjeví přes noc a ve svém okolí vidím, že ti, co se rychle zamilovávají, se zase stejně rychle odmilovávají.Nevěřím ani v lásku na první pohled, to je spíš ten ideální případ, kdy pobláznění přerostlo v zamilovanost a lásku

Vidím to úplně stejně a myslím si, že je to u staršího člověka, který už má nějaké zkušenosti naprosto normální. Také jsem se zamilovala až za 3,4,5 měsíců a hluboce.

A tady u zakladatelky k tomu nedošlo proto, že se pořád schází s tím před a není chvíli sama, aby si uvědomila, co přesně vlastně od toho vztahu očekává. Těžko se pracuje na novém vztahu, když nechci..

arrow
profile_image
Johannka
od 16. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Telenovely stojí za houno už v tý televizi, natož v reálu.

 

Téma Lásce se nedá poručit je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené