Smazat

Lepší práce = ztráta bližních?

Po několika měsících nezaměstnanosti jsem byla přijata do lépe placené práce. Od té doby mi přijde, že se všichni mí známí začali ke mně chovat jinak.

Potřebuju se trochu vypovídat. V prosinci jsem nastoupila do nového zaměstnání, po zhruba půlroku nezaměstnanosti. Nastoupila jsem na vedoucí pozici, mám na starosti vedení dvou prodejen. Od té doby ale pociťuju změnu chování v mém blízkém okolí, samozřejmě mi všichni popřáli, že se mi s prací poštěstilo, ale zdá se mi, že si všichni usmysleli, že beru nějaké nehorázné peníze. Beru kolem 25 tis. hrubého a ano, spousta lidí bere méně, i já v předchozí práci brala ani ne polovinu (prodavačka). Nevím, kde to okolí vzalo, ale mám takový dojem, že si myslí, že beru kolem 40 tis., když mám na starosti 2 prodejny naráz. Už jsem je několikrát zkoušela přesvědčit, že to tak není, dočkala jsem se akorát poznámek jako "a zbytek máš na ruku, ne?". Pak taky začínám slýchat poznámky typu "Tak ti to koupí teta, když teď na to má", "Proč přemýšlíš nad cenou? Máš na to? Máš. Tak to prostě kup.", "Ty se teďka máš.". Koupila jsem si teď s první výplatou pro sebe jako dárek nové hodinky, ty staré jsem nosila přes 10 let a už bohužel byly několikrát opravované a tak jsem si udělala radost. Jednoduché, nijak extrémně zdobené, takové, které jen tak nevyjdou z módy a budu je moc zase několik let nosit. Stály 1 100 korun. Hned, jak je na mé ruce příbuzní zahlídli, dočkala jsem se komentářů "No jo, ty si teď vlastně můžeš utrácet, co?", "To se jí kupujou předražený hodinky za tisícovku, když má takovej plat...". Jsem z toho docela nešťastná, jak se lidi dokážou takhle změnit A to slyším i od lidí, kteří MAJÍ hodně vysoký plat (daná rodina dá měsíčně dohromady 70 tis. čistého). Proč se najednou všichni chovají ke mně jinak? Proč si najednou myslí, že beru kdoví jaké peníze a hodlám je hnedka utrácet? Popravdě mě takové chování dost mrzí.
 
arrow
profile_image
nor-kah
od 3. 12. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mroskvicka: Já dřív brala ani ne polovinu, co teď, jako prodavačka Zboží kupuju ve slevách (samozřejmě počítám a sleduji, jestli to vůbec sleva je) a nehodlám na tom nic měnit. Prodavačkou jsem byla několik let, celá naše rodina odjakživa žije tímto způsobem (nízké příjmy, sledování cen, vytipování zboží atd.). Jenom jedinému členu rodiny se poštěstilo s penězma (provdala se bohatě, pak ji manžílek podstrčila hodně dobře placenou prácičku). Jen jsme hodně otevření, sdělujeme si úplně všechno, což poslední dobou zjišťuju, že začíná být docela problém, když si chceš nechat něco pro sebe

Hodinky za 1100,- nejsou předražený... to je úplně normální cena za hodinky
Vůbec bych se s něma o platu, penězích a o tom co si kupuješ nebavila, je to tvoje věc... a je i tvoje věc kolik za co utrácíš...

arrow
profile_image
nor-kah
od 3. 12. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mroskvicka: Hele poznámky mají najednou všichni, vůbec netuším, kdo s tím začal, ale komentují všichni

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na nor-kah:
já bych je hnala. Kdyby mi tohle někdo řekl, rodina nerodina - p.ču ti je do toho a nazdar, nenech sebou takhle vláčet, co to má jako být?

arrow
profile_image
nor-kah
od 3. 12. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je to i trochu zvláštní, vždycky jsme si byli všichni blízcí, pokud někdo na něco neměl, ostatní se složili a zaplatili to, daný člověk to později vrátil zas jiným způsobem Teď je to ale stylem "Tak proč to nezaplatí ona, když na to má?". Najednou jako kdybych se měla já jediná obětovat pro všechny, aspoň mi to tak přijde

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jak se znám tak bych na to zareagovala nějakou vtipnou poznámkou s trochou ironie a sarkasmu.

Kdyby mi někdo řekl no jo ty utrácíš! tak bych mu na to řekla něco ve stylu. Tož jasné, a co mi zbude tím přitápím v krbu.

Hele kašli na ně mám tetku takovou závidí prostě všechno i nos mezi očima. Ale sama nikdy nic nedokázala hospodařit neumí a všechno rozfofruje.

arrow
profile_image
blackberry
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Bohužel s tím asi nic neuděláš, leda se vyhýbat konfliktním tématům. Nepředěláš je a aspoň si takhle o každým uděláš obrázek.

Cituji mroskvicka: nechají v hospodě nebo utratí za cigarety.

A pokud je to tenhle typ, tak bych jim řekla, že ty narozdíl od nich nekouříš/nepiješ/cokoliv a tak sis to mohla koupit.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já se teda i docela divim, jak velký tohle společenství lidí nebo rodina nebo co vlastně je? Asi mám zkreslený představy, vyrůstala jsem jen v rodině máma - táta - bratr + babička a děda. Do peněz nikdy nikdo nikomu nemluvil, doteď netuším, kolik berou moji rodiče, mluvit o penězích prostě není úplně košér podle mého. Já jsem v práci v baru brala poměrně dost peněz a nikdy mi to nikdo nepředhazoval, platila jsem doma částku jakoby "nájem" a do toho, jestli si za zbytek koupim šedesátou řasenku, kabelku od LV nebo to zbůhdarma propálím v naftě za projíždění se autem nikomu nic nebylo a kdyby bylo, se zlou by se potázal.

Cituji nor-kah: provdala se bohatě, pak ji manžílek podstrčila hodně dobře placenou prácičku

To od tebe taky nezní, že bys jí to zrovna přála

Ale k tématu - užívej si peníze a kašli na názory ostatních, navíc když to nejsou ani názory těch, na kterých ti nejvíc záleží. Buď na sebe hrdá, že si vyděláš víc než dřív

Reaguji na Ellenuschka: , navíc mně máma vždycky říkala "jsou to tvoje peníze, dělej si s něma co chceš"

Cituji Ellenuschka: já bych je hnala. Kdyby mi tohle někdo řekl, rodina nerodina - p.ču ti je do toho a nazdar, nenech sebou takhle vláčet, co to má jako být?

Cituji mroskvicka: No, nechtěla jsem to hnedka psát ale mám stejný názor-poslala bych je za takové poznámky do p*dele s dovětkem že když se budou snažit, taky se můžou mít líp.

Přesně tak. Taky jsem několikrát slyšela poznámky typu "no jo ty na to máš, práce v Praze, velký peníze", vždy jsem odpověděla "tak se začni taky snažit a pořádně makat a budeš se mít dobře". Věř, že už pak dotyčný tyhle poznámky neměl

arrow
profile_image
nor-kah
od 3. 12. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ellenuschka: jedná se více méně o "lehce" rozšířenou rodinu - rodiče, jejich sourozenci (a jejich děti) a babi s dědou Stýkáme se dost často.
Reaguji na jiiira: když to tak čtu, tak to vlastně tak vyznělo Ale ne, naopak, já jim to přeju. Mají se dobře, v klidu zabezpečí sebe a svoje děti, něco si užijou, proč ne? Jen jsem tím chtěla naznačit, že všichni v rodině jsme tak nějak na stejný úrovni, co se týče financí, jenom ona se má vlastně "hodně dobře" a to díky svatbě a jejímu manželovi, který vyhodil svoji zaměstnankyni a její místo dal mý tetě Ale to je jejich věc, do toho se nepletu. Mají se dobře, tak ať si těch peněz užívají

arrow
profile_image
Tanja77
od 1. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Neuvěřitelné. Nepohybuješ se na mezi Hanáky?

arrow
profile_image
blackberry
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tanja77: Neuvěřitelné.

Mně to zase tak neuvěřitelný nepřijde, často se lidi starají o to, po čem jim nic není a závist se vyskytuje i v rodině. Řešením je buď se nestýkat, ohradit se nebo si toho nevšímat. Vůbec k té závisti nemusí mít relevantní důvod, prostě jen mají pocit, že je co závidět, tak závidí a nevidí třeba tu práci za tím apod. Myslím, že je marný jim to nějak vyvracet a vysvětlovat.

 

Váš příspěvek

Lepší práce = ztráta bližních?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené