Smazat

Mám pocit, že sponzoruji přítele

S přítelem vyděláváme stejně peněz, ale tím, že já mám menší výdaje (jsem zároveň totiž i student), tak mi pak zbývá větší částka na útratu a placení různých peněz a přítel místo aby se snažil vydělat víc, tak se dost často stává, že dost věcí musím zatáhnout já...

S přítelem bydlíme společně v podnájmu a oba vyděláváme přibližně stejně peněz, jen s tím rozdílem, že já mám víceméně pravidelný a on nepravidelný příjem. Já zároveň ještě studuji a mám nižší výdaje.
Myslím si, že přítel neumí moc šetřit nebo se víc uskromnit. Zároveň dost často nevychází s penězi, a tak než mu dojde další výplata, musím naše společné výdaje platit já. Co se týče nájmu, tak vím, že mi peníze později vrátí (jeho půlku, co měl zaplatit), ale teď naposledy jsem už dělala 3x nákup (a to nejde jen o rohlíky) a on tak nějak nic moc... Když ovšem platí nákup on, do poslední koruny vše rozpočítá, abysme jídlo zaplatili napůl - a tak to dělá skoro se vším. Dále používáme z velké většiny jen moje auto, ale když se jede třeba na výlet s jeho autem, chce po mě polovinu částky, která padne na benzín :-/
Přijde mi, že občas i zkouší, jak to udělat, abych nějaké to placení padlo spíš na mě. Například se domluvíme, že si dáme na večeři pizzu a než stačím dojet domů, tak mi volá s dotazem typu "Tak koupíš to po cestě?" Přijde mi to strašně nefér. A to třeba i co se týče nákupů. Vždyť toho sní i mnohem víc než já a přitom já investuji do jídla víc peněz než přítel (popř. půl na půl).
Nechci být zlá nebo lakomá, není to o tom, že bych příteli nechtěla pomoct apod., ale podle mého názoru by chlap měl být schopný se postarat minimálně sám o sebe, když už ne o rodinu (ač rodina nejsme, to dávám jako příklad). Nechci, aby za mě platit bůh ví co nebo aby mi kupoval o co si řeknu. Jen chci, aby platil za sebe, jestli mi rozumíte.
Nevím, co s tím. Kdykoliv namítnu něco o tom, že jezdíme jen mým autem nebo že pokud chce tolik jíst, musí přispívat větší částkou do rozpočtu, tak se urazí nebo má blbou poznámku. Teď budu muset ze svých peněz zatáhnout dva nájmy a už mi nic moc nezbyde na osobní potřebu ale nájem se prostě zaplatit musí...
 
1. . .567891011. . .12

Cituji Adka: Tak proč na to reaguješ, když to tu nikoho nezajímá?

Protože nemám ráda namachrované řeči, které tu vůči Pandě vedeš. Panda se snažila svou situace víc osvětlit a říct, že její chlap pracoval manuálně, a měl úraz. Tys tu, snad abys dokázala, že jsi svým způsobem "lepší", naznačila, že to neznáš a nepoznáš, neboť:

Cituji Adka: Vydala jsem se cestou dostatečného vzdělání, abych měla na trhu práce co nabídnout a nemusela se živit manuálně.

Z toho ten pocit nadřazenosti doslova kape, z toho nikdo nepotřebuje nic luštit. Jasně z toho textu vyplývá, že ti, kteří pracují manuálně NEMAJÍ co nabídnout na trhu práce.

Cituji Adka: Neměj starost, zrovna rohlíky si umím upéci sama.

Jojo, ty umíš vše, promiň, já zapomněla.

Cituji Adka: Spíše je to každému šumák.

V diskuzích o vztazích to může být jistě zajímavý náhled na partnerský život, stejně jako může být zajímavé tvé curriculum vitae na které jsi jistě pyšná v tématech o kariéře a vzdělávání, ale tady se to podle mě fakt nehodí.

Cituji Elisabi: Protože nemám ráda namachrované řeči, které tu vůči Pandě vedeš. Panda se snažila svou situace víc osvětlit a říct, že její chlap pracoval manuálně, a měl úraz.

Nevedla jsem namachrované řeči, pouze si myslím, že by člověk měl myslet na zadní vrátka. Pracovat jako nekvalifikovaná pracovní síla není perspektiva na celý život. To je od Tebe šlechetné, že jsi Pandě přispěchala na pomoc, ale ona je výřečná dost a dokáže si s poradit sama. No já jen, že je úsměvné napsat, že to tu nikoho nezajímá a pak na to reagovat a rozvádět to.

Cituji Elisabi: Tys tu, snad abys dokázala, že jsi svým způsobem "lepší", naznačila, že to neznáš a nepoznáš, neboť:

Ty v tom vidíš to, co sama chceš. Nenaznačila jsem, že jsem lepší. Ano, protože není kvalifikovaná profese, ve které bych vynikala a mohla se jí živit (manuálně), tak jsem zvolila jinou cestu a postarala se o širší využití na trhnu práce.
Pokud bych v sobě třeba měla potenciál být dobrou kadeřnicí, tak bych se tím klidně živila.

Cituji Elisabi: Jojo, ty umíš vše, promiň, já zapomněla.

Čekala jsem podobně trapnou poznámku.
No zrovna tohle není nic složitého a zvládne to každý.

Cituji Elisabi: ale tady se to podle mě fakt nehodí.

Tak proč to sem taháš?

Cituji Elisabi: stejně jako může být zajímavé tvé curriculum vitae na které jsi jistě pyšná v tématech o kariéře a vzdělávání

Představ si, že ani ne.

Přestaň tu mlátit prázdnou slámu, to že jsem napsala, že jsem se nechtěla živit určitým způsobem neznamená, že pohrdám lidmi, kteří tak činí.
Nicméně to, že její partner patří na trhnu práce k méně perspektivním je snad nezpochybnitelný fakt, tak si tu nebudeme pokrytecky nic nalhávat.

Reaguji na Cheryl04:
Je u Tebe něco nového, probrala jsi to s ním?

Mohly byste se tu, prosím přestat dohadovat mimo téma? Děkuji

Cituji Adka: Je u Tebe něco nového, probrala jsi to s ním?

Dala jsem najevo, že se mi tahle situace, co je, nelíbí a když jsem zmínila, že bych si sehnala ještě jednu práci, měl s tím ne-li problém, že prý proč se nezaměřím více na tu současnou. Tak jsem se ho zeptala, proč on se nezaměří na svou práci víc. Výsledkem bylo, že se se mnou o tom nebude bavit, že bych byla zas naštvaná.. pff řekla bych, že je to k smíchu, ale je to spíš k pláči.
Vrátil mi peníze, co mi dlužil za nájem a od té doby panuje doma odměřená, nepříjemná a dusná atmosféra a moc se se mnou nebaví.

Cituji Cheryl04: Jako dobré "polořešení" se mi zdá být ten druhý bankovní účet, kam si budu vkládat každý měsíc určitou částku, na kterou se nebude sahat. Kartu si schovám k mamce, aby se opravdu ty peníze neutrácely. Zároveň zavedu opět obálku s rozpočtem na jídlo, kam budeme oba dávat půlku a z toho se bude nakupovat. Když budu mít peníze a přítel ne, tak se asi nebude jíst.. nebo já se najím ve škole, u našich.. co já vím

minimálně tohle bys udělat opravdu měla. Protože jak si jinak něco naspoříš do budoucna?

Klidně jez hlavně ve škole, u vašich (jak se do lesa volá...on je vyčůraný dost, tak proč mu to trošku nevrátit)... a doma mějte základní potraviny. Nadstandart ať si koupí každý za své.
I já s přítelem (a to s ním je o financích lepší řeč než s tím Tvým) to tak máme. Společné jídlo platíme na půl a specialitky každý sám. I když samozřejmě si občas kupujeme i specialitky, které má rád ten druhý a pak mu tím uděláme radost.. ale v Tvé momentální situaci se mi to nezdá vhodné... panáček potřebuje trochu přes čumák.

Cituji bakalářka: Mě spíš přijde jako ideální řešení se fakt odstěhovat na nějakou dobu zpátky k rodičům a dát mu najevo, že když se nic nezmění tak se prostě nevrátíš...já si myslím, že na nějaká mírnější řešení už je pozdě, že to chce tvrdší opatření aby viděl, že jde do tuhého....

jj...

Cituji Cheryl04: Pokud se odstěhuju, nájem a věci okolo neutáhne a bude se muset taky odstěhovat, asi někam spolubydlet s někým atd., to by byla zase škoda pustit "náš" byt a tak. Ale jinak jako radikálnější řešení dobré a souhlasím s ním.

tohle neřeš.
No tak bude spolubydlet.... vždyť to praktikuje mraky mladých. O to víc ho to třeba donutí víc se stavět na vlastní nohy.

Cituji Cheryl04: Vrátil mi peníze, co mi dlužil za nájem a od té doby panuje doma odměřená, nepříjemná a dusná atmosféra a moc se se mnou nebaví.

a co Vánoce? budeš u rodičů nebo s ním?
Nenech si zkazit svátky... ať už budeš kdekoli.

Reaguji na Kaja555:
Děkuji za názory.

Z 23. na 24. budeme spolu u nás doma, na Štědrý den potom pojedeme každý za rodičema a večer se sejdeme u mých rodičů - on přijede a tam budeme spát. 25. budu já pořád u rodičů, on pojede za dalšíma příbuznýma.

Tak přeji co nejpříjemnější svátky a do nového roku dobrá předsevzetí...

arrow
profile_image
Tonie
od 4. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Teď trochu jiný názor.. proč pánačka praštit přes čumák.. jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.. vždyť to bere spoustu energie.. do takovýho člověka bych pak po nějaký době asi ani nebyla zamilovaná, kdybych musela takhle intrikovat..
po zkušenostech nejen mých, ale i mnoha kamarádek, přeučování (jakékoliv) je dobré jen pro další přítelkyni, ta si slízne smetánku.. proč přeučovat chlapa pro jinou? a proč pro jinou? protože jim tohle jednání taky není příjemné, proto to se současnou nemůže pokračovat.. nejlepší je brát toho člověka jaký je, a pokud se ti to nelíbí, tak to s ním skonči

Cituji Adka: Ty v tom vidíš to, co sama chceš

Mohly bychom takhle diskutovat do nekonečna. Já taky s tebou nechci probírat, jestli zvládneš upéct rohlíky (dobře víš, že tu nejde o rohlíky, ale že "ten dělá to a ten zas tohle"). Prostě si myslím, že v tom určitá nadřazenost byla a osobně se mi tenhle přístup nelíbí, tak proto jsem reagovala.

Cituji Tonie: Teď trochu jiný názor.. proč pánačka praštit přes čumák.. jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.. vždyť to bere spoustu energie.. do takovýho člověka bych pak po nějaký době asi ani nebyla zamilovaná, kdybych musela takhle intrikovat..
po zkušenostech nejen mých, ale i mnoha kamarádek, přeučování (jakékoliv) je dobré jen pro další přítelkyni, ta si slízne smetánku.. proč přeučovat chlapa pro jinou? a proč pro jinou? protože jim tohle jednání taky není příjemné, proto to se současnou nemůže pokračovat.. nejlepší je brát toho člověka jaký je, a pokud se ti to nelíbí, tak to s ním skonči

hele, já to Cheryl psala, že aspoň to. Sama bych to taky viděla na radikálnější řešení.... ale k tomu musí dozrát a ještě si to chvilku "užít", či dát mu šanci... zda se při jejím jiném chování bude chovat jinak.. pokud ale nepomůže nic, je to jasné.
Vím o jednom docela lakomém muži, který se ke každé partnerce choval jinak - tak jak mu dovolily... Ovšem Cheryl na to možná není dostatečně drsná a pak by bylo vhodnější najít si partnera, který bude štědřejší od přírody (a výchovou).

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Cheryl04: Výsledkem bylo, že se se mnou o tom nebude bavit

Cituji Cheryl04: Vrátil mi peníze, co mi dlužil za nájem a od té doby panuje doma odměřená, nepříjemná a dusná atmosféra a moc se se mnou nebaví

Kočko, stojí ti takový vztah za to? Člověk, který není schopný si o tak, pro mě dost závažné věci, promluvit, nebude asi to pravé ořechové pro nějaké další soužití... bohužel, ale vidím to tak.

arrow
profile_image
Tonie
od 4. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Kaja555: lakomém muži, který se ke každé partnerce choval jinak - tak jak mu dovolily

ale tak každá partnerka se k němu chovala jinak podle toho jaké ona byla povahy, byla to jejich přirozenost - některá ho dělala lepším, některá horším.. to je o tom kdo se ke komu hodí

zakladatelka si zbytečně bude hrát na něco co není.. a jasně musí si tím projít, pak na to přijde sama, jen jsem chtěla napsat svůj názor.. je těžký od někoho odejít a vidět to tak jak to je a pomyslet, že s někým jiným to bude lepší

arrow
profile_image
Emma_Belle
od 27. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Že se původní zakladatelčin přítel nestydí - buď ať si najde druhou práci, aby mu tedy zbylo na všechno, nebo půl na půl, i když mě je tohle absolutně proti srsti (zvlášť s člověkem, se kterým počítám do budoucna). A hrazení např. benzínu za výlet? neřeknu pokud je to do zahraničí, ale třeba na zámek v Horní Dolní? to by mého chlapa hanba fackovala, nebo viz objednávání a placení pizzy po cestě domů? To by viděl hošík - řekla bych, že se s tím nebudu tahat, nebo že mám ještě pochůzky... a víte co? Osobně bych s takovým chlapem co neumí hospodařit, chce se o vše dělit fifty fifty, případně bych měla pocit, že mě sprostě vycucává (ano, můj chlap toho opravdu sní tak o 2/3 víc než já a to se pak dost prodražuje, zvlášť když studuju) nikdy nemohla žít.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Cheryl04: Tomu rozumím! Taky když nakupuje on, kupuje se jen to, co je potřeba nebo z čeho se bude vařit, ale když nakupuju já, tak je to tady sýr na chuť, tady olivy, tady Corona.. až mi lezou oči z důlků, takže vím, o čem mluvíš.

Dotaz: tohle víš jistě? Mně se snad ani nechce věřit... Pokud jste v tom obchodě oba dva a on udělá nákup tohoto typu, co prostě u pokladny najednou zjistit, že nemáš peněženku? A příště, až by se nakupovaly ingredience jen na vaření, tak se zas nabídnout, že to zaplatíš? Uvidíš jeho reakci...

Bylo by mi hrozně trapné, někoho z takovéhle vyčůranosti obvinit, kdyby šlo třeba jen o náhodu, na druhou stranu jestli to tak je teda... Že mu to není blbý

Cituji Cheryl04: Nebo aspoň kdyby on svoje nákupy dělit nechtěl, tak nad tím mávnu rukou a jednou nakoupí on a jednou já. Ale já nakoupím, peníze nechci (a ke všemu toho sním třetinu) a on nakoupí a chce půlku peněz. A to je nefér.

Ježiš tak pokud chce dělit "svoje" nákupy, tak logicky ať teda dáváte na jídlo každý polovinu - dát třeba do obálky na začátku měsíce každý stejnou částku.

Jinak nechápu, jak můžeš mít více peněz, pokud jsi studentka a on ne, to bývá většinou naopak.

1. . .567891011. . .12
 

Téma Mám pocit, že sponzoruji přítele je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené