Smazat

Máma si myslí o mém příteli že je feťák

Ahojte. Neviem čo mám robiť. Na jednej strane je priatel ktorý ma miluje, na druhej moja rodina ktorá si o ňom nič dobré nemyslí. Mám ostať v takom vzťahu?

Ahojte.

Mám 27 rokov, môj priateľ 22.

Sme spolu takmer pol roka. Už bol aj u nás doma, aj u nás spal, keďže sme z jedného mesta mama ho už aj pred tým trochu poznala.

Je pravda, že to bol problémový chalan, fajčil trávu, no ako sa mi priznal už s tým skoncoval.

Problém je, že si moja mama o ňom myslí že je feťák, dokonca má strach že na drogy bude nahovárať aj mňa. Čo vôbec nie je pravda a prisahala som jej že som drogy nikdy nebrala. chápem ju, že má o mňa strach. A je pravda že keď vynadala priateľovi do feťákov, tak sa urazil, treskol dverami a odišiel, dokonca začal aj nadávať. Je pravda, že takto reagovať nemal,a mrzí ho to, a chce sa mame ospravedlniť, lenže ona o ňom nechce už ani počuť, stále mi hovorí že si takého chalana nezaslúžim, že je to nervák, a že horšieho som si už ani nájsť nemohla.

Je pravda že je trochu výbušnejšej povahy, tiež je pravda, že na mňa nikdy nekričal, aj keď je tiež pravda že sme spolu krátko. A chce si dať spraviť testy na drogy že žiadne neberie no neviem či to bude stačiť na to, aby to moju mamu presvedčilo.
A to som si myslela že si s ním celkom rozumie, lebo keď u nás bol, niekedy aj na pár dní, tak si s ním rozumela, bavili sa o hocičom, srandovali..

Lenže ja teraz neviem čo mám robiť. Na jednej strane mi on tvrdí ako ma miluje, že nedokáže bezo mňa byť (je pravda že som jeho prvá vážnejšia známosť, a tiež aj on moja, hoci mám už 27 rokov) a na druhej moja mama, ktorá ho už asi nechce nikdy vidieť.

Čo mám robiť? Mám to s ním ukončiť, pokračovať, alebo si dať pauzu a počkať ako sa to bude vyvíjať?
 
arrow
profile_image
slimatko
od 5. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ukončit. Matka má pravdu, horšího už sis najít nemohla. Takové individuum už by mi nesmělo přes práh.

Ty : 27 let, "slušné děvče", co chce "vážnější známost" , bez zkušeností, bez vlastního názoru i bydlení a s mámou za zadkem.
On : 22 let, problémová minulost, nejspíš i budoucnost a k tomu nervák - a to se po pouhém půl roce asi dovede ještě docela dobře přetvařovat ... !
No ty jo, jako námět na lacinou telenovelu by to bylo super, akorát se obávám, že život se nedá vypnout jako špatný program v televizi - a co pak ? Mne by i zajímalo, proč tvá máma začala tvému příteli nadávat - asi tomu něco předcházelo, ne ? Předpokládám, že se ti můj dotaz bude zdát velice materialistický a konzumní, ale : má ten týpek alespoň nějakou práci ? Ostatně, pokud potřebuješ radu, jestli jej nechat nebo ne, tak patrně sama cítíš, že to není moc dobré.

arrow
profile_image
ladymiss2
od 26. 6. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ted nechápu...Mluvíš o drogách nebo jen o trávě? To je dost rozdíl dneska hulí kde kdo a když to nedělá denně tak na tom nic neni. A příteli se nedivim kdyby mi takhle vynadala přítelova matka praštila bych dveřma taky. Nevim je ti 27 let jestli ti matka dává ultimáta aby sis vybrala poslala bych jí do háje už za to, že ti tohle dělá.

Asi bych matinku poslala do pr ... co se má v tvým věku takhle chovat k tvému partnerovi?

Reaguji na Ciiicaaa:
Nechat se ve vlastním bytě posílat od vlastní dcery do pr.dele a od jejího čerstvě dospelého frajera si nechat třískat vlastními dveřmi ? Myslím, že zakladatelčina máma by situaci určitě vyřešila nějak jinak ... a zakladatelka by se následně musela stěhovat, proto se ptám, jestli má ten týpek alespoň práci a bydlení, až k tomu dojde

arrow
profile_image
Moon20
od 19. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chápu, že má máma o tebe strach, ale i z na oko slušného chlapa se může vyklubat zmetek.
Jestli ti s ním je dobře a jinak nemáte spolu žádné vážné problémy, vysvětlila bych to mámě, že je to prostě tvé rozhodnutí. Nehledě na to, že si chce přítel udělat testy - už jen tu snahu bych ocenila.
Už jsi dost dospělá a to, abys mohla vybírat chlapa podle svého uvážení a né podle maminky.

Reaguji na dadabus: Poslat vlastní mámu do pr.dele je za hranicí stejně tak jako její osočování mého partnera feťákem ... obojí mi přijde až moc. Kor ve věku slečny, je mi stejně, a dovolit si toto moje máma před ním, se zlou by se potázala. Její názor na můj partnerský život je jedna věc, ale chování se vůči druhým věc druhá. Na druhou stranu, v tomto věku je divné i to, že někdo ještě bydlí s rodičema a kdoví co tomu předcházelo ...

Cituji dadabus: proč tvá máma začala tvému příteli nadávat

ono to začalo úplne nevinne, trochu sme blbli v izbe a smiali sme sa a ona nám tam vtrhla s tým že či nefetujeme, a začalo sa velké rodeo. že on mi núti drogy, že ho udá kriminálke..

není to moc dobré z tej stránky že mama mi teraz stále do hlavy tlačí že je to feťák, že možno aj mne sype drogy tajne... a keď by to takto pokračovalo tak neviem či by som to zvládala denno denne súperiť s vlastnou matkou.

Týpek prácu momentálne nemá, to je pravda, pred mesiacom ho vyhodili kvuli znizovani stavu a od vtedy si prácu hladá, toho som sama svedkom, ale keďže sa mu zatial žiadna nepodarila zohnať tak chodí na brigády. A ani to sa mame nepáči, vraj určite má za sebou kriminálnu minulosť keď ho nikam nechcú vziať.

Cituji ladymiss2: drogách nebo jen o trávě

len o tráve, lenže ťažko je vysvetliť staršej generácii že tráva není taká droga ako napr. heroín. Ona si aj tak myslí že keď húli tak určite aj dorguje. A húlil kedysi dosť, sám sa mi s tým priznal, no tvrdí mi, že tento rok nehúlil ani raz.

Reaguji na Ciiicaaa: ono zo začiatku bolo všetko ok, až teraz jej prišlo na rozum že je to feťák a že droguje, a že možno tajne podsúva drogy aj mne.

Cituji dadabus: práci a bydlení

no tú prácu momentálne nemá, bydlení asi také ako ja, s rodičmi.. ale to si fakt neviem predstaviť čo by sa muselo stať aby ma mama vyhodila z domu. (mali sme vždy super vzťah preto teraz nechápem prečo mi tak málo verí)

Reaguji na Moon20: veď práve že takéto veci som nemusela riešiť ani keď som mala 15 ne teraz. aj aj to chápem že má mama o mňa strach, ale už ako dospelej by mi mohla veriť že mám dostatok rozumu na to, aby som začala drogovať. Aj keď nemu neverí vôbec. Aj som jej hovorila že on je ochotný si dať spraviť testy že je čistý, no moc to s ňou nepohlo a začala argumentovať tým že je to nervák s výbušnú povahu a že horšieho som si ani nemohla nájsť. A to si aj ja myslím, že keď ide porovnávať iných že sú aký slušný, to je možno len prvý dojem, a do človeka nikdo nevidí, takže aj keď by som si domov priviedla ,,slušného chlapca" može tak len pôsobiť len na okolie. Problémy spolu nemáme žiadne, je pravda že sme spolu krátko, ale zato intenzívne, že aj keď sme sa pohádali vždy to bolo kvoli hlúpostiam a rozumieme si napriek vekovému rozdielu.

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A jak mamka přišla na to, že je feťák? To, že kouřil trávu se dozvěděla od tebe nebo od koho? A ta hádka byla jejich první setkání nebo už s ním přišla do styku i předtím?

Btw: když tvrdí, že letos ještě nekouřil, tak vzhledem k tomu, že je půlka března, tak to asi zase tak hluboká minulost nebude

Reaguji na amelie1111: to že fajčil trávu sa dozvedela od neho, sám sa jej priznal. Ano je pravda, že není to dlhá doba čo stým prestal. Nebolo to ich prvé stretnutie, práveže on u nás už bol, dokonca aj pár dní prespával a nemala s ním problém, mala som pocit, že si rozumejú, bavili sa o hocičom, srandovali spolu.. až zrazu sa stalo toto.

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mamka náhodou výbušnú povahu nemá? Najprv ťuťu ňuňu a teraz ho nechce ani vidieť?
Chodíš s ním Ty. Tak ho nevoď domov a uvidí sa. Feťák je nadávka a dosť hard core.

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na diamond.pearl:
Sice je ti 27, ale pokud stále žiješ u maminky, tak se musíš smířit s tím, že ti bude tvého partnera "lustrovat". Pokud se v tom takhle zásadně neshodnete, tak buď se budeš muset odstěhovat nebo snášet domácí dusno a nebo se rozejít s přítelem. Víc možností asi nemáš.
Jestli máte s mamkou jinak bezproblémový vztah, tak bych být tebou zbystřila, protože tvá máma může mít jednoduše pravdu a chce tě chránit.
Víš, co je blbé? Že mámy většinou mají nakonec pravdu ve všem (pokud jsou to samozřejmě normální fungujíćí matky)
Kdybys věděla, jaké mě máma kdysi dávala kapky kvůli mým známostem. V jednu chvíli jsem byla přesvědčená, že mě nenávidí a chce mě přivést do hrobu. Dneska musím konstatovat, že měla pravdu. Naprosto ve všem. Byl to jeden exot vedle druhého.. Prostě viděla to, co já ne a chtěla mi zabránit, abych si zničila život.
Takže, oči dokořán a růžové brýle stranou. jakmile zjistíš, že ti v něčem lže nebo vykazuje známky agresivity, tak to raději ukonči. To, že ho máma nesnáší, není důvod k rozchodu, ale je to indicie, že s ním opravdu může být něco v nepořádku..

arrow
profile_image
kopaj
od 13. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hláška "že možno aj mne sype drogy tajne" nesvědčí o tom, že má pravdu, ale že je paranoidní hysterka. Možná vyšiluje, protože se obává, že jí chlap odvede dcerušku?

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na diamond.pearl:
Pokud je tvůj kluk opravdu v pohodě a čistý, najde si práci a bude vám to klapat, tak se s tím máma určitě časem smíří. Teď teda tvůj přítel moc trumfů v ruce nemá, pár měsíců (údajně) nehulí, bydlí u rodičů a práci zatím nemá. Ale to neznamená, že je špatný, prostě je v nějaké životní fázi a třeba za půl roku bude všechno jinak..
Máma je možná jiná generace a marihuana jí nahání hrůzu. V dobách jejího mládí byl zřejmě problém dostat od někoho cígo s filtrem, dneska nemusíš ani vylézt z baráku a můžeš si koupit jakékoliv svinstvo.. Pokud maminka nevykazovala nikdy předtím známky paranoidní hysterie, tak si jí určitě nepořídila právě teď, aby ti zkomplikovala život Prostě se o tebe bojí a je více podezřívavá, než ty, protože ty jsi zamilovaná.
Kopaji, myslím, že mámám ani tak nevadí, že jim nějaký chlap odvede dcerušku, ale spíš jde o to, JAKÝ chlap jim jí odvede.

 

Téma Máma si myslí o mém příteli že je feťák je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené