Smazat

Máma si myslí o mém příteli že je feťák

Ahojte. Neviem čo mám robiť. Na jednej strane je priatel ktorý ma miluje, na druhej moja rodina ktorá si o ňom nič dobré nemyslí. Mám ostať v takom vzťahu?

Ahojte.

Mám 27 rokov, môj priateľ 22.

Sme spolu takmer pol roka. Už bol aj u nás doma, aj u nás spal, keďže sme z jedného mesta mama ho už aj pred tým trochu poznala.

Je pravda, že to bol problémový chalan, fajčil trávu, no ako sa mi priznal už s tým skoncoval.

Problém je, že si moja mama o ňom myslí že je feťák, dokonca má strach že na drogy bude nahovárať aj mňa. Čo vôbec nie je pravda a prisahala som jej že som drogy nikdy nebrala. chápem ju, že má o mňa strach. A je pravda že keď vynadala priateľovi do feťákov, tak sa urazil, treskol dverami a odišiel, dokonca začal aj nadávať. Je pravda, že takto reagovať nemal,a mrzí ho to, a chce sa mame ospravedlniť, lenže ona o ňom nechce už ani počuť, stále mi hovorí že si takého chalana nezaslúžim, že je to nervák, a že horšieho som si už ani nájsť nemohla.

Je pravda že je trochu výbušnejšej povahy, tiež je pravda, že na mňa nikdy nekričal, aj keď je tiež pravda že sme spolu krátko. A chce si dať spraviť testy na drogy že žiadne neberie no neviem či to bude stačiť na to, aby to moju mamu presvedčilo.
A to som si myslela že si s ním celkom rozumie, lebo keď u nás bol, niekedy aj na pár dní, tak si s ním rozumela, bavili sa o hocičom, srandovali..

Lenže ja teraz neviem čo mám robiť. Na jednej strane mi on tvrdí ako ma miluje, že nedokáže bezo mňa byť (je pravda že som jeho prvá vážnejšia známosť, a tiež aj on moja, hoci mám už 27 rokov) a na druhej moja mama, ktorá ho už asi nechce nikdy vidieť.

Čo mám robiť? Mám to s ním ukončiť, pokračovať, alebo si dať pauzu a počkať ako sa to bude vyvíjať?
 

Možnosť odsťahovať sa momentálne nemám, aj keď je pravda, že priateľ by chcel, aby som išla bývať k nim, ale to som odmietla, nakoľko ich je doma aj bezo mňa dosť ..

Zvažujeme možnosť, že ak by sa dalo, išli by sme spolu niekam na byt, lenže to sa určite mojej mame páčiť nebude vôbec, nakoľko sa bude báť, že ak s ním budem sama bude ku mne drzý, kričať na mňa, nakoľko ho považuje za nerváka, že ho budem musieť obskakovať, a určite, že by bude podsúvať drogy.

U nás sme od toho incidentu neboli, predsa len, je to ešte krátka doba, tak sa vždy stretávame u nich, na chvíľu, tak na dve - tri hodinky, ale včera som sa zdržala o dve hodiny dlhšie a už mi mama vyvolávala s tým, že kde som tak dlho, že už je koľko hodín a že ona kvôli tomu nemože spať. Takže sa jej nepáči ani to, keď sa stretávame inde ako u nás, lebo je potom v strese že čo robíme, či mi náhodou asi nepodsúva drogy, a keď som dlhšie ako tri hodiny tak už vyšiluje, či sa mi náhodou nemôže niečo stať, a vraj čo sme robili tak dlho...

Takže asi tak... Viete si predstaviť, čo by robila keby som jej oznámila že sa s ním sťahujem na byt ?

Reaguji na diamond.pearl: Tvoje matka by se měla jít léčit.

arrow
profile_image
slimatko
od 5. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji diamond.pearl: Viete si predstaviť, čo by robila keby som jej oznámila že sa s ním sťahujem na byt ?

Ty jsi nesvéprávná, nebo proč potřebuješ její souhlas? To jste si mysleli že budete do konce života bydlet střídavě u vás a u nich? Chováš se jako by ti bylo 12 a ne 27, tak už dospěj.

arrow
profile_image
Sewerka
od 20. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji diamond.pearl: čo by robila keby som jej oznámila že sa s ním sťahujem na byt ?

tak to už by ti mohlo byť jedno keďže by si sa osamostatnila a tým pádom by si si mohla robiť čo by si chcela

Reaguji na Sewerka: a ona by celé noci nespávala, s obavami čo sa so mnou deje a či som v poriadku, či mi niečo nehrozí...

Cituji diamond.pearl: Zvažujeme možnosť, že ak by sa dalo, išli by sme spolu niekam na byt,

No vidíš, to už je lepší. Já už měla strach, že plánujete fungovat každý ve svém mama-hotelu až do staroby Podle mne to je jediné normální řešení vaší situace : máma nebude muset snášet pod svou střechou člověka, který je jí nesympatický a ty budeš mít šanci dokázat jí i sama sobě, že už jsi velká holka a ne nesamostatné přerostlé mimino, co se bojí udělat krok ( tak na mne totiž trochu působíš ... ) .
V každém případě ale neodcházej moc ve zlém, protože jak popisuješ svého přítele, tak je zde jistá pravděpodobnost, že se zase honem odstěhuješ zpátky domů a budeš muset poslouchat triumfální pravdy své máti

Reaguji na dadabus: no to si popravde neviem ale predstavit mamu, ked by som jej oznámila, že s ním idem niekam na byt, ked ma s nim nechce pustit ani na dve hodiny von.

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji diamond.pearl: no to si popravde neviem ale predstavit mamu, ked by som jej oznámila, že s ním idem niekam na byt, ked ma s nim nechce pustit ani na dve hodiny von.

Ale ty jsi přece dospělá, je ti 27 let a máš nejvyšší čas se osamostatnit.
Jestli to tvá máma nechápe a dělá ti scény, jako by ti bylo 15 let, budeš jí muset postavit před hotovou věc: mám vlastní život, jsem dospělá, stěhuju se. Popravdě, už by bylo na čase
Máš ještě nějaké sourozence nebo žijete s mámou samy?

Reaguji na amelie1111: žijeme s mamou samy, a myslím, že mama by nemala možno až taký problém s tým, keď by som jej oznámila že sa sťahujem, ako to, keby som jej oznámila že idem bývať s priateľom. Lebo ona ma s ním nechce pustit ani von, lebo vraj je potom v strese, či mi pri ňom niečo nehrozí...

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tvoje máma by měla pochopit, že není takový rozdíl v tom, jestli jdeš bydlet sama nebo s přítelem. Podstata toho je, že si o tom, kdo bude s tebou bydlet ve tvém bytě, rozhoduješ jen ty sama. Máma ti může poradit nebo doporučit, ale nemůže ti rozkazovat a řídit ti život. Když jsem psala, že jí máš naslouchat, protože má víc zkušeností a myslí to s tebou dobře, nemyslela jsem to tak, že jí budeš slepě poslouchat a řídit se jejími rozkazy a zákazy.
Takže si zařiď život podle sebe a mámě dej najevo, že jí máš ráda, ale o svém životě si budeš rozhodovat sama. Ona to musí akceptovat. Nic jiného jí nezbude, pokud o tebe nechce přijít definitivně.

arrow
profile_image
Frederique
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ve 27 letech si hledat mladého kluka a ještě huliče? Holka to je trošku mimo..Nedivím se, že je z toho mamka ve stresu.

arrow
profile_image
montaana219
od 5. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Frederique: Ve 27 letech si hledat mladého kluka a ještě huliče? Holka to je trošku mimo..Nedivím se, že je z toho mamka ve stresu.

No dobře, ale taky by měla pochopit, že holka je už velká a snad se o sebe postará sama, takže není potřeba ji každou chvíli vyvolávat, kde se zdržela, kdy přijde domů a jestli náhodou zrovna někde nehulí ganju

Tak stretávam sa s ním každý deň, aj keď len na dve tri hodiny, domov prídem vždy o tom čase ako poviem, síce si pripadám ako keby som mala 15 a o 21.hod. už musím byť doma, ale som rada, že aspoň to mi nezakazuje, a ako tak je s tým zmierená...

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji diamond.pearl: žijeme s mamou samy, a myslím, že mama by nemala možno až taký problém s tým, keď by som jej oznámila že sa sťahujem, ako to, keby som jej oznámila že idem bývať s priateľom. Lebo ona ma s ním nechce pustit ani von, lebo vraj je potom v strese, či mi pri ňom niečo nehrozí...

Zdá se mi, že hlavní problém bude hlavně v tom, že jste spolu samy dvě, resp. že tvoje máma je sama, čili se na tebe moc zaměřuje.
Ty jsi dospělá a svépráva osoba a ona nemá právo ti určovat, s kým se budeš stýkat nebo s kým budeš žít. Patrně tě pořád bere jako svoje malý děťátko, jenže to už je trochu mimo, ty jsi už vyrostla a máš právo na svůj život podle svýho uvážení.
Její stres je její problém, ať si ho řeší sama a nepřenáší ho na tebe. Takhle zafixovaní rodiče budou mít pořád depku z toho, že se ti něco stane, jenže to nemůžeš brát vážně, to bys ani nemohla skoro vstát z postele.

Cituji diamond.pearl: Tak stretávam sa s ním každý deň, aj keď len na dve tri hodiny, domov prídem vždy o tom čase ako poviem, síce si pripadám ako keby som mala 15 a o 21.hod. už musím byť doma, ale som rada, že aspoň to mi nezakazuje, a ako tak je s tým zmierená...

Viz shora - ona se nemá co s něčím smiřovat. Jsi dospělá, ona za tebe nesene už žádnou odpovědnost, a jestli je přecitlivělá a má strach úplně ze všeho, tak je sama zralá na to, aby ji někdo dělal opatrovníka. Ty jsi v pořádku - teda až na to, že si ve svém věku necháváš diktovat, kdy a kam a jak dlouho se smíš vypravit. Matka ti nic zakazovat nemůže, na tvém místě bych se hodně rychle snažila odstěhovat, protože tvoje matka tě jinak stáhne ke dnu, vytvoří ti v hlavě představu, že se musíš řídit dle jejích přání a představ, a bude z tebe tak akorát "stará panna", protože ona si stejně najde něco proti komukoli, koho si přivedeš. Jí zřejmě ani tak nejde o tvoje dobro, jako o to, aby vše zůstalo tak, jak je zrovna teď, tj. vaše společné bydlení a zachování jejího vlivu vůči tvé osobě.

 

Téma Máma si myslí o mém příteli že je feťák je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené