arrow
Neprodává v Bazaru

chystám se teď na jednu schůzku s jednou finanční poradkyní abych se dozvěděla co a jak s mýma závazkama.
máte někdo zkušenost s takovou službou? jak jste byli spokojení?

Pokud to není tvůj dobrý známý, kterému můžeš věřit, tak nevěř, je mezi nimi tolik příživníků co jedou těžce přes provize, že se o ,,poradenství,, ani nedá mluvit. A je to většina.

arrow
Neprodává v Bazaru

já tam jdu na dopručení, kamarádka ji měla a nemohla si ji vynachválit, takže doufám, že se nepřiživí na mě, ale bez doporučení bych nešla.
je pravda že je to zadarmo a žijí z provizí z bank a pojišťoven?

Ano, je to asi přesně tak jak říká jajaja. Mám známou, která tohle začla dělat, jezdila na školení a na férovku mi řekla, že to funguje tak, že ti poradce nabídne a doporučí to, z čeho má největší peníze on. Já nevím, nerozumím tomu, ale ona se v tom pohybuje, takže tak...

arrow
profile_image
janis
od 21. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Agy,
hlavně nepodléhej věrohodnému výkladu...umí to opravdu bravurně. Prostě si to jen vyslechni a nic nepodepisuj....opravdu budou chtít, abys něco zrušila a uzavřela jinde a pak mají provizi. Klidně se zeptej tady holek co tě tíží a máš to zadarmo a víc názorů.....když něco zrušíš, tak tratíš tak nebo tak, ale jestli nestíháš platit nějaké pojistky, tak to stejně nikdo nevyřeší a ty se dají se ztrátou zrušit....taky jsem tak zrušila kdysi pojistku, když jsem nestíhala platit dvě hypotéky a nelituju i když jsem tratila, prostě nebylo zbytí a tak co...už bych se ale nalákat nenechala i když mně poradkyně - tehdy moje známá taky chtěla radit a dělá do pojišťovnictví - to jen příklad.
Zlom vaz...v dobrém...!
janis

arrow
Neprodává v Bazaru

no takhle:
mám pár půjček a chtěla bych je sloučit do jedné protože hodně přeplácím, já bych potřebovala poradit jak to vyřešit, je to hodně úroků. já vím,že vybíjím klín klínem ale opravdu hodně přeplácím a pomohlo by mi kdybych to dala do jedné a měla klid a splácela jen jednu

arrow
Neprodává v Bazaru

prosím poraďte mi

arrow
Neprodává v Bazaru

Na ty půjčky když jich máš hodně se dělá konsolidace půjček,tzn.že ti někde v bance dají jednu půjčku,která se rovná součtu všech,co máš a platíš jen jedno vedení účtu a jedny úroky.Kolikrát dělá nová splátka třeba jen polovinu toho,co jsi platila předtím.A neházejte všechny poradce do jednoho pytle.Znám společnost,kde jdou tvrdě po poradcích,kteří by radili lidem produkty jen kvůli velkým provizím.

arrow
profile_image
janis
od 21. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Agy,
tak to teda tak jednoduché nebude...být tebou splatím co nejdříve tu co tam má první splacení ať jich nemáš tolik, ale to dáš při sjednocení zase úroky bance další.... : (
Zkus si spočíst úrok při výběru peněz z kontokorentu z tvého účtu a doplať to tímto a pak tam dospoř...nevím jak máš velké ty pujčky...a kolik toho chceš - v penězích - umazat....

Agy
v podstatě řeším podobný problém. Sešla jsem se s poradcem, mluvil docela pěkně a dobře se to poslouchalo. Co mě trochu zarazilo, že i přesto, že jsem mu řekla, že se potřebuji přednostně věnovat splácení různých půjček a spíše momentálně šetřit než investovat, nabídl mi hlavně pojištění všeho - životní, důchodové, atd. Když jsem stále dokola opakovala, že tu pětistovku raději dám na splátku, tak mě přesvědčoval, že se něco může stát, že mám být na to připravená, atd. Konkrétně na sloučení všech půjček do jedné konsolidované mi nebyl schopen odpovědět. Firma, která ho zaměstnává neměla smlouvu z žádnou bankou, která tuto službu prozatím poskytuje. Pak mi nezapoměl vysvětlit, jakým způsobem je placen. Při další návštěvě mi to zopakoval a poměrně důrazně, s tím, že si od něj nějaký klient nechal poradit a nakonec uzavřel smlouvy, ale bez něj a že tedy takhle ne. To se mě dost dotklo a tak jsem mu vysvětlila, že jsem systém odměňování zcela pochopila. Pak mi volal jednoho víkendového večera !!!, abych mu dala 10 emailových adres. To už mě dožralo, a řekla jsem mu, že pokud bude mít o jeho služby někdo zájem, tak ho doporučím, ale že adresy dávat jen tak nebudu, protože nechci své známé vystavit situaci, v které by třeba byli neradi. Po čase jsem ho viděla náhodou znova, ptal se mě, jak situaci řeším a znovu nabízel služby, s tím, že když on mi spočítá kolik ušetřím sloučením půjček, tak já mu za to dám ty adresy. Tak tehdy jsem si řekla, že takhle tedy ne. Jeho povídání o bankovním systému mě přišlo velmi fundované a líbilo se mi, myslím, že mi chtěl i upřímně poradit, protože se trochu známe, ale celé to pokazil svojí dotěrností a nakonec jsem z toho pochopila, že to zadarmo zas až tak není.

arrow
profile_image
janis
od 21. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Maya,
takový ale kdyby si dal někdo inzerát, tak má narváno...ne ?!?!?

arrow
Neprodává v Bazaru

Když spousta lidí se bojí a jak jim dokáže,že to myslí dobře??

arrow
profile_image
janis
od 21. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

No v tomto případě je nejlepší mít spolehlivou kalkulačku....!

Maya
myslím, že u nás panuje všeobecně nedůvěra co se týče podobných věcí. Myslím, že to může souviset s tím, jací jsme lidé jako národ. Vždy jsme našli nějakou skulinku jak všechno obejít nebo jako někoho očůrat. Samozřejmě nejde generalizovat, ale našinec to prostě od druhých čeká. Také s tím, jaká je taky kontrola a zpětná vazba, je to v našem státě dost tristní. Podvodníkům se daří a málokdy dostanou trest za nějakou nekalou činnost. Vzhledem k tomu, že tento obor je tady poměrně nový, se to provádí dost na koleně a amatérsky. Kdyby si toto troufl někdo například v Americe nebo Německu, tak by brzo o místo přišel. To pak není těžké se divit té nedůvěře.

janis
jenže kolikrát člověk neví, co je vůbec za možnosti. A na to kalkulačka nestačí. To je o informacích.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené