arrow
Neprodává v Bazaru

x7nina
Holky, proti gustu žádnej dišputát, ale pro mě jsou peníze natolik vzácný, že hazardovat s nimi konzultací s přáteli je mi proti srsti. Když budu mít zdravotní problém, tak mi tady může poradit kdekdo kdeco, ale rozumět tomu bude tak akorát lékař. Ten je schopnej mě vyšetřit, nasadit odpovídající léčbu, kontrolvat stav atd. Stejně jako s prachama.
O těch se od jisté doby radím už jen s odborníky. Dřív mi kamarádky a známí taky radili, ale ruku na srdce, kolik o tom věděli a na kolik vás znají, aby něco mohli radit? Byla jsem hloupá a slepě je poslouchala, dostala jsem se do dluhů ani nevím a ještě dneska se z nich hrabu ven. Chce to najít si finančního poradce, kterýmu vaši přátelé věří, to je záruka, rozhodně ne na inzerát, těm jde o provize. A člověka, na kterýho se můžete obrátit kdykoliv a ne jako moje dávná zkušenost s chlapem, kterýho jsem viděla dvakrát a jen co jsem podepsala smlouvu, už se neukázal.
to byl kamarád který děláv GE víš, dělal mi něco jako obchodního poradce ale jen v záležitosti jejich banky.
teď jsem se objednala na doporučení k jedné finanční poradkyni, vyzkoušela ji kamarádka a vypadá solidně , ona je spokojená

arrow
Neprodává v Bazaru

Poradce od banky je nanic.Rozhodně ti bude cpát produkty té banky,kde dělá,protože má z toho také provizi.Nejlepší je nezávislý finanční poradce,kterého zaštituje nějaká velká společnost.Ty mají velký výběr bank a pojištoven a většinou mají domluveny různé akce a výhody pro klienta.A s tím doktorem je to pravda,v Americe má každá rodina psychologa,doktora a finančního poradce,který jim radí roky a stará se o ně.

arrow
Neprodává v Bazaru

Maya:
už se celkem na ten zítřek těším, třeba mi pomůže víc než kdokoliv z té banky

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak držím palce.

arrow
Neprodává v Bazaru

Maya: díky, zítra písnu jaký mám pocit a co mi poradila

arrow
profile_image
x7nina
od 9. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Agy
Maya: díky, zítra písnu jaký mám pocit a co mi poradila
Jestli je fakt dobrá, tak ti zítra ještě nic radit nebude. A rozhodně na tebe nevytáhne smlouvy. Snad natrefíš na tak dobrou babinu jakou mám já.

arrow
Neprodává v Bazaru

To je fakt.Nejdřív by tě měla vyzpovídat,zeptat se kde máš jaký smlouvy,kolik měsíčně platíte za splátky,kde máte jaký účty.pak tě pozve na další chůzku a tam ti teprve doporučí nějaké řešení.Rozhodně by ti neměla nic dávat hned.Nezaponeń,žádný peníze,maximálně po tobě může chtít,abys jí dala telefony na pár známejch(to bejvá jejich odměna),ale až ti něco zařídí.

arrow
profile_image
džína
od 28. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak jsem docela zděšená vašimi názory na finanční poradenství... Přece když poradce chce, aby se lidi na něj s důvěrou opakovaně obraceli a doporučovali mu další potenciální klienty, musí brát v první řadě v úvahu jejich prospěch a ne svoje provize. Ten, kdo se takhle nechová, může krátkodobě vydělat, ale lidi nejsou hloupí, většině snad dojde, že se v tom případě nejednalo o poradenství, ale o zmanipulování. Vždycky podle mě záleží na člověku, jak ke které profesi přistupuje... A jak psala Martina 77, často se stává, že prostřednictvím poradce má klient u finanční instituce lepší podmínky, než kdyby přišel sám. Ale je pravda, že je to relativně "mladá" profese a navíc jí ubližuje spousta lidí, kteří si chtějí přivydělat ke svému platu a "na vedlejšák" sepisují bez ohledu na současnou situaci klienta a jeho cíle do budoucna stavební spoření (s co nejvyšší cílovou částkou) nebo pojistky. Ti samozřejmě nemůžou mít přehled o situaci na finančním trhu, protože se tomu cele nevěnují a nejsou schopni poskytnout komplexní poradenství.

arrow
Neprodává v Bazaru

džína
Tak jsem docela zděšená vašimi názory na finanční poradenství
Také jsem byla zděšená, když jsem "měla tu čest", ne v můj ale v jeho prospěch to celé bylo a vedlo, dělají to pro peníze, stejně jako my na tom chceme vydělat.....Takže přesně jak píšeš, renomovaného poradce ano, jinak ne a i tam by se mělo vybírat, je to jejich job....

arrow
Neprodává v Bazaru

Právě že moje budoucí poradkyně mi poprvé volala a řekla že si na první schůzku mám vzít všechny smlouvy o půjčkách a jestli chci tak i o pojištění, ale to jsem ji řeklaže zatím řešit nechci, tak říkala DOBŘE budeme se zabývat těmi půjčkami nic víc

ji a je to firma a ne živnostník, který sám na sebe hamty hamty

arrow
profile_image
džína
od 28. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Agy
je to firma a ne živnostník, který sám na sebe hamty hamty
Víš, v tom není ten problém... I firmy spolupracují s OSVČ, kteří pracují "na sebe". Podstata spolupráce tkví v tom, že má poradce díky firmě nasmlouvánu možnost spolupracovat s mnohem víc finančními institucemi, různé akce a výhody od nich pro klienty, jak psala Maya, informace a školení, které by si on musel zařizovat sám a dráž a taky samozřejmě jméno firmy. No a ta si pak z jeho provize vezme část na svoje fungování.
Ale jsem přesvědčená, že ani firma není zárukou dobrého poradenství, vždy záleží na slušnosti toho konkrétního člověka, který službu finančního poradenství nabízí.
V tom případě platí, že první schůzka je informativní, na druhou by Ti měl poradce přinést finanční plán a vysvětlit a teprve potom, co si to promyslíš, to znamená nejdřív na 3. schůzce sepisovat případné smlouvy. A rozhodně od Tebe nesmí brát peníze v hotovosti nebo činit nějaký psychický nátlak.

arrow
Neprodává v Bazaru

Holky a peníze mu dávám pak já nebo žije z provizí z bank a pojišťoven?

Agy
ty peníze nedáváš nikdy. Platí ho firma, kde je zaměstán (pokud je), nebo z provizí bank.

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak už se to blíží, trošku mě šimrá v břichu, mám smíšené pocity tak uvidíme, ale pokud mě pomůže tak se půjdu opít (i když držím dietu a nepiju)

arrow
Neprodává v Bazaru

Jo,správně,žádný peníze neplať.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené