Smazat

Náš vztah se nikam neposunuje

Minule jsem psala, že by se mi líbilo zaflirtovat si se společným kamarádem. Uvědomuju si, že jsem ve strašné životní fázi. Zatímco jiné kamarádky už jsou vdané nebo mají děti, já stagnuju. Je mi 26 a s partnerem si umím představit celý život. Ale nikam se neposouváme. Všichni kolem mají nějaký posun, jen my po tolika letech nic. Připadám si trapně.

Svatbu, byt atd. plánujmeme, ale nemáme na nic peníze. On nemá ani na prstýnek nemluvě o svatbě či alespoň hypotéce na byt. Už mě to nebaví. Z lásky se člověk fakt nenají. Není to o tom, že by neměl na víc...spíš je líný hledat líp placenou práci a nemá žádný impuls. Pořád má na všechno čas, ale mi už je 26 let.

Když vidím jak se vdávají i kamarádky, které jsem s přítelem třeba jenom tři roky...mrzí mě to. Že my pořád nic. Pak mě to láká flirtovat jinde, protože mi chybí aspoň nějaké oživení toho vztahu...
 
arrow
profile_image
ReyHJ
od 17. 1. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji slimatko: Aha, tak to je něco jiného.

Ano, je. Fajn, že sis toho všimla.

arrow
profile_image
ReyHJ
od 17. 1. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Iva16.7: Navíc nemám chuť flirtovat s jinými muži, ale s kamarádem, se kterým jednou dvakrát do měsíce jdeme někam za zábavou a on je pěkný chlap. Tak toto mi připadá horší než si občas zaflirtovat s někým v báru, koho už v životě neuvidím

A co je na tom špatného? To když si někoho najdeš, tak už se na žádného jiného chlapa v životě neusměješ? Nepopovídáš si? Nekoukneš se na něj? Takové názory jsem měla, když jsem byla ještě v pubertě a chodila s klukama chvilku. Myslela jsem si, že jediné správné je už do konce života hledět jen a pouze na toho jednoho.

Pak jsem získala zkušenosti a v dlouhodobém vztahu už si prostě nemyslím, že je špatné si zakoketovat ve vší slušnosti s někým jiným. Je to přirozené, je to zábava a nevidím jediný důvod, proč se o takovou zábavu okrádat. Však tím, že si zaflirtuješ nikoho nepodvádíš. Možná, že kdybych právě měla nějaký společný projekt s přítelem (zařizování vlastního bydlení atd.), bylo by to jiné.

Cituji ReyHJ: Tak protože mě to baví, hezky to zvýší sebevědomí a dodá to šťávu tomu životu. Navíc nemám chuť flirtovat s jinými muži, ale s kamarádem, se kterým jednou dvakrát do měsíce jdeme někam za zábavou a on je pěkný chlap.

No to by mě zajímalo co by na to řekl tvůj přítel...

Cituji Iva16.7: Tak toto mi připadá horší než si občas zaflirtovat s někým v báru, koho už v životě neuvidím

To teda...

Hlavně takový to až kamaráda znova uvidíš tak budeš dělat co? Jako že nic? i před přítelem? vy oba?

Cituji ReyHJ: Pak jsem získala zkušenosti a v dlouhodobém vztahu už si prostě nemyslím, že je špatné si zakoketovat ve vší slušnosti s někým jiným. Je to přirozené, je to zábava a nevidím jediný důvod, proč se o takovou zábavu okrádat.

Jasně, však proč ne.. ale jde o to, že takhle je lepší prohodit slovíčko s někým cizím, koho už třeba nikdy neuvidíš, než se společným kamarádem, se kterým někam chodíte

arrow
profile_image
Iva16.7
od 29. 12. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Cherry_: Přesně.

arrow
profile_image
Iva16.7
od 29. 12. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na ReyHJ: Však já si také nemyslím, že je špatné si zakoketovat. Ale je rozdíl si občas zakoketovat s někým koho neznám (taky to dělám), než abych chodila koketovat s přítelem několikrát za měsíc.

arrow
profile_image
ReyHJ
od 17. 1. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Cherry_: No to by mě zajímalo co by na to řekl tvůj přítel...

Není hysterka a není cholerický žárlivec, takže předpokládám, že by byl v pohodě, protože mi věří a věděl by, že bych to dál zajít nenechala.

Cituji Cherry_: Hlavně takový to až kamaráda znova uvidíš tak budeš dělat co? Jako že nic? i před přítelem? vy oba?

Myslím, že je tomu opravdu přikládán větší význam, než by měl být. Ani jeden z nás by nedělal nic, za co by se musel stydět. Ani já, ani kámoš. Tomu věřím

arrow
profile_image
ReyHJ
od 17. 1. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Iva16.7: Však já si také nemyslím, že je špatné si zakoketovat. Ale je rozdíl si občas zakoketovat s někým koho neznám (taky to dělám), než abych chodila koketovat s přítelem několikrát za měsíc.

Tak to já zatím nedělám. Ale psala jsem o tom v minulém deníčku, že mě to láká a že takové akce zvedají sebevědomí. Zatím jsem si nic nedovolila. V tom dlouhodobém vztahu to ale flirt s někým jiným prostě oživí. vnímám to tak. A nemá to vůbec nic společného s tím, že bych přítele nemilovala. Celkem se divím, kolik holek tady tomu přikládá význam téměř až nevěry. Přitom nikdo se nikomu nechystá nasazovat parohy.

Cituji Iva16.7: le je rozdíl si občas zakoketovat s někým koho neznám (taky to dělám)

A víš čím to je? Že mě cizí chlapi prostě nepřitahují, protože k nim nemám žádný vztah. Já potřebuju nejdřív muže poznat, protože ani ten nejpřitažlivější chlap se mi nelíbí, pokud se mi nelíbí jeho chování. U toho kamaráda se mi právě líbí to chování, názory atd. ...Ale ani fyzicky, ani duševně pro mě není lepší než přítel. To asi nikdo.

arrow
profile_image
kopaj
od 13. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji ReyHJ: Zaflirtovat si s někým není nic špatného, pokud teda oba nemám o flirtu jiné představy.

Slečna, která se tady svěří, že její milý flirtuje s kamarádkami, se zpravidle dozví, že to je nevyzrálý šmejd, který si jí neváží, pokud jí rovnou nezahýbá. Takže buď ráda, s tebou se tu zachází v rukavičkách.

Samozřejmě jediné relevantní je, jak si to domluvíte vy dva. Jestli souhlasí s tím, že ty budeš flirtovat s kamarády a on bude nosit prachy, tak se ho drž. Jen doufám, že budeš v pohodě, až on si bude vylepšovat ego tím, že si bude vypisovat s buchtama na seznamce.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji ReyHJ: takové akce zvedají sebevědomí

Ale proč máš takovou potřebu zvedat si sebevědomí !? Já to psala i ve tvém předešlém deníčku, myslím : já to prostě nechápu. Stereotyp v dlouhém vztahu chápu naprosto stoprocentně - i to, že nějaká nová zkušenost může letitý vztah trochu "oživit" , ale to už mluvím o skutečné jednorázové a pečlivě utajené nevěře - v tom případě by byl ovšem plán na společné závazky docela likvidační. Ale k čemu házet očka a předem vědet, že z toho nic nebude, jen aby svědomí a morálka neutrpěla. No a co bude, když jako paní domácí případně po dítěti nabereš nějaká ta kila, budeš sedět doma, chlap věčně v práci, ..... jak se pak zvedá sebevědomí, když už teď jej máš nedostatek ?

arrow
profile_image
kopaj
od 13. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji ReyHJ: Není hysterka a není cholerický žárlivec, takže předpokládám, že by byl v pohodě, protože mi věří a věděl by, že bych to dál zajít nenechala.

Předpokládáš. Takže s tvými plány ohledně flirtování ve vztahu seznámen není, aby se mohl vyjádřit přímo a tys nemusela předpokládat. Proč mě to nepřekvapuje.

arrow
profile_image
ReyHJ
od 17. 1. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji kopaj: Slečna, která se tady svěří, že její milý flirtuje s kamarádkami, se zpravidle dozví, že to je nevyzrálý šmejd, který si jí neváží, pokud jí rovnou nezahýbá. Takže buď ráda, s tebou se tu zachází v rukavičkách

Tak mi dej co proto, abys měl pocit zadostiučinění, když ti to udělá dobře.

arrow
profile_image
kopaj
od 13. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na ReyHJ: Však už si dělám dobře tím, že do tebe tepu, že flirtovat chceš za jeho zády a kdyby nabaloval kočky on, tak bys to tak lehce pravděpodobně nenesla.

arrow
profile_image
ReyHJ
od 17. 1. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji dadabus: Ale proč máš takovou potřebu zvedat si sebevědomí !?

Asi proto, že jsem vždycky byla taková ta slušná holka, co by svoje partnery spočítala na prstech jedné ruky.Vždycky sexu předcházelo dlouhé poznávání, chození atd. Nikdy jsem neměla tuhle potřebu koketovat s chlapama na baru ani jsem nezažila vztah na jednu noc atd. A nějak se to ve mě probudilo právě teď. Neřekla bych tomu nevybouřenost. Spíš mi přijde, že to ten stereotyp, jak jsi to správně napsala, oživí. Ale proč tady zazněly rady, že ho mám vyměnit? Kdo by dobrovolně opustil člověka, kterého miluje, zvláště po tolik společných letech?

Cituji dadabus: Stereotyp v dlouhém vztahu chápu naprosto stoprocentně - i to, že nějaká nová zkušenost může letitý vztah trochu "oživit" , ale to už mluvím o skutečné jednorázové a pečlivě utajené nevěře.

To bych mu právě nikdy nemohla udělat a nemohla bych se pak na sebe ani podívat do zrcadla. Měla bych vůči němu strašné výčitky.

Cituji dadabus: Ale k čemu házet očka a předem vědet, že z toho nic nebude, jen aby svědomí a morálka neutrpěla

Protože je jedno, že on by o tom nevěděl. Věděla bych o tom já a bylo by mi to strašně líto. A právě házet očka je taková nějaká možnost, jak se alespoň částečně pobavit a zároveň nikomu neublížit. Protože v podstatě o nic nejde.

Cituji dadabus: No a co bude, když jako paní domácí případně po dítěti nabereš nějaká ta kila, budeš sedět doma, chlap věčně v práci, ..... jak se pak zvedá sebevědomí, když už teď jej máš nedostatek ?

To bych taky ráda věděla. Není to úplně tak, že bych ho měla nedostatek, ale zalichotilo by mi, kdybych věděla, že ten kámoš by si dal říct. Na rovinu napsáno.

arrow
profile_image
ReyHJ
od 17. 1. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji kopaj: Však už si dělám dobře tím, že do tebe tepu, že flirtovat chceš za jeho zády a kdyby nabaloval kočky on, tak bys to tak lehce pravděpodobně nenesla.

No tak výborně. Tak si tady napiš co uznáš za vhodné, já to budu hezky ignorovat a budeme oba spokojení.

 

Téma Náš vztah se nikam neposunuje je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené