Smazat

Nechat se živit? ?: - )

Myslíte, že je normální nechat se komplet živit od přítele/manžela nebo rodičů, když už je člověk schopný si najít práci? Vždy mě inspirovaly kamarádky, které se snažily, chtěly se někam posouvat a být nezávislé...

Mně to normální nepřijde. Sama jsem se už cítila hloupě, že pořádně nevydělávám, jen z brigád, a tak jsem si při škole našla práci. Ne extra dobře placenou, ale do začátku jsem ráda. A hlavně nemusím vysávat rodiče nebo přítele. O to víc mě udivují případy z okolí, kdy holky kvůli lenosti nebo vysokým platovým nárokům sedí doma a nechají se komplet živit jen proto, že to či ono pro ně není dost dobré...a vypadá to, že jsou v pohodě. Nevím, já bych se prostě cítila blbě... Jaký na to máte názor vy?
Nikomu nic nezávidím, jen se divím, že takový stav někomu vyhovuje...
 

Pokud je rodina, tak nevidím problém, proč by žena neměla zůstávat doma a věnovat se dětem. Rozhodně lepší, než když jsou dva pořád v práci a dětem se dostatečně nevěnují. Jak to má kdo v partnerství je každého věc. Znám muže, kterým se to líbí, když se mohou starat oni. Ne každý má na partnerku vysoké nároky.
Navíc pokud to v domácnosti funguje rovným dílem tak ok, ale poslední dobou se vztahy přepočítávají na peníze a nebo na to, kdo dělá víc. Vždycky někdo dělá víc a vždy někdo miluje víc a to se nedá moc ovlivnit. Pokud chtějí být všechny tak samostatné, tak tím dávají mužům najevo, že je nepotřebují.
Raději si nechám zaplatit večeři, než abych se cítila blbě, že ji za mě někdo platí a že jsem byla pozvána atd atd. Navíc takové půl napůl se pak mění v soutěžení a už to není vztah, ale obchod.

arrow
profile_image
veverka06
od 10. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky, nic ve zlým, ale vy děláte jak kdyby se tu těm, které jsou v domácnosti a nepracují, děla kvůli téhle diskusi nějaká křivda... :-) Tak znova opakuju, že nikomu se do života, který si vybral, nepletu, nezávidím...jen mě zajímal váš názor na věc. Za všechny odpovědi děkuju. Trochu se to tedy posunulo jinam, než bylo původní téma, ale přesto dík. ;-) Ať se vám všem - princeznám i amazonkám daří!

 

Téma Nechat se živit? ?: - ) je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené