no moc se me nelibí ten nazor...že tohle není normální....bohužel je!! pokud ma dost práce, nebo ho něco trápí tak proč ne...ono tohle vše má vždy vliv na sexepil....ja byla s přítelem taky tak nějak a jak začal pracovat, tak jsem řešila ten samej problém a byl jen fakt unavený...no a po čase je to zase ok....
no a nebo se fakt něco děje...ale tohle ti musí říct on...držím palečky ať je jen unaveny.

Práci má pořad stejnou a dříve ten čas najít dokázal...Asi ho to už se mnou nebaví.

Holky, našla jsem v psychologické poradně jeden problém, podobný mému. I když mi teda přijde, že u nás je to více o tom sexu, nacházím v tom vice shod. Třeba i v tom koukání se na filmy. Ale ta odpověď je taky zajímavá.

Otazka:

nejistota ve vztahu: Dobrý den paní doktorko. Mám přítele třičtvrtě roku. Nyní jsme spolu začali bydlet. Já mám v této oblasti již zkušenosti, ale pro přítele je to novinka, přestože má za sebou 6 letý vztah. Bohužel však za poslední čtvrt roku (doba co spolu bydlíme) mi přijde, že mě partner zanedbává. Cítím se úplně sama i když jsem s ním. Jednou hraje hry na PC, pak se chce dívat na filmy atd. Mě už to nebaví! Přála bych si jeho pozornost a aby mi dával na jevo, že mě ná rád a že o mě stojí. Jen nevím, jak na něj! Říkat si o to, že potřebuji pohladit a obejmout (o sexu nemluvě) mi přijde hloupé, ale i přesto jsem to udělala. Odpověď zněla tak, že mě miluje a že jsem ta nejlepší ženská jakou v životě potkal a že on je blbec. Podněty k jakémukoli kontaktu dávám zas jen já. Jsem pak na něj mrzutá i když nechci. Nechci ho ztratit, miluji ho a věřím, že miluje i on mě. Nepotřebuji večeře při svíčkách a koupele v růžích, ale jen to aby mi i on dával najevo, že o mě stojí! Předem moc děkuji za radu.

ODPOVĚĎ: Milá Markéto, nenašla jsem na popis vašeho společného soužití správnou kolonku, ale s tím, nač si stěžujete, se setkávám ve své poradně velmi často... jedná se o pasivitu mužů v rámci domácího prostředí, kterou samozřejmě v době chození na rande nemůžete odhalitŘešíme-li s klienty důvody nespokojenosti ve společném životě, řadí se to, že pokud není partnerka akční, nic se neděje, na přední místa uváděných problémů. Často v této souvislosti schází dokonce i komunikace. Partnerovi stačí, že jsou spolu doma, že je o něj postaráno, cítí teplo domova a pak se již věnuje PC, nebo něčemu jinému, v čem se seberealizuje. Vám schází ale i něžnost a jeho iniciativa i v oblasti intimního života.Nevím, co byste přesně měla vyzkoušet, aby se to změnilo. Pokud to s ním budete probírat s úvodní větou : "měli bychom si promluvit",jeho pozornost nezískáte, naopak se uzavře do ulity, protože bude cítit, že chcete řešení něčeho, co on řešit nepotřebuje. Takže ho vlastně musíte vyburcovat k aktivitě jinak, nepřímo. Možná by pomohlo, kdybyste domov častěji opouštěla se slovy ( důležitý je tón, nesmí být vyčítavý, ale veselý )"jdu ven, tak nějak přijdu, nemusíš na mě čekat...",nebo jakkoli jinak, ale přítel musí pochopit SÁM, že takto to nechcete. Když mu to budete říkat, nasype si jednorázově popel na hlavu,ale opravdové akce se nedočkáte. Bude vás opravdu SLYŠET až tehdy, kdy si uvědomí změnu a vaši zainteresovanost mimo domov , neboli mimo něj. Zní to strašně, ale to jsou mé zkušenosti

Co si o takové radě myslíte?

arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lina_M: Že to budu muset přijmout a smířit se s tím.

Ano. Buď to příjmeš nebo nebo ne. Záleží na prioritách.
Měli by jste si promluvit a dohodnout se na kompromisu např. 1x/týden, což věřím, že ho "nezabije".

Reaguji na Lilliana:
A jak si mám takový kompromis představit? Mám mu udělat rozvrh? Chci aby to bylo spontánní a ne aby už "to konečně měl za sebou".

arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vidíš, já radila promluvit si a narovinu, konkrétně mu říci, co tě trápí a navrhnout jasné řešení.
Chlapovi nic nenaznačuj!
Doktorka radí jinak, ona je odborník, ja ne.

U nás doma se totiž osvědčilo promluvit si, protože spolu vše řešíme, nic v sobě nedusíme a navzájem se vyslechneme.

Ale už jsem psala, že já jsem mu o tom jasně řekla, na rovinu (třeba na otázku, co si přeju k Vánocům, že chci více sexu), nepřímo, v náznacích atd. Vyslechl si mě, a řekl mi, že ano, že to chápe. NIC SE NEZMĚNILO. Obávám se, že to je o touze a tu slovy asi těžko vyvolám.

arrow
profile_image
Evina1251
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já mám stejný problém,řeším to už delší dobu a moc mě to trápí. Přítel se mnou taky nechce spát.Jsme spolu za měsíc 5 let,poslední dobou( asi tak rok) se spolu milujeme 1x za 14 dní a to musím ještě prosit. Když si vzpomenu,že jsme se milovali 1x za týden ( kvůli studiu atd) tak jsem nadávala a chtěla to aspoň 2x,nikdy by mě nenapadlo,že se to ještě zhorší.S přítelem jsem o tom mluvila,ale nemá to cenu, vyslechne si to odkejve a slíbí, že se to změní,ale nic.Moc mě to trápí,mám malé sebevědomí,uzavřela jsem se do sebe,příjdu si nepřitažlivá.Říká se,že nejhorší je neuspokojená ženská,a je to fakt pravda, protože jsem podrážděná,nervní a uštěpačná. Jinak se máme snad rádi, během dne se políbíme i pohladíme, jsem z toho nešťastná a dokonce přemýšlím i o milenci.....

Reaguji na Evina1251:
No vidíš, mám to úplně stejně! Vidím, že doktorka asi má pravdu. Chlapi kecy rádi nemají, zato mají rádi akci. Už přemyslím, co podniknu.

arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lina_M: A jak si mám takový kompromis představit? Mám mu udělat rozvrh? Chci aby to bylo spontánní a ne aby už "to konečně měl za sebou".

Důležité je, aby tě vnímal a nemluvila jsi jenom ty a byl to dialog.
Cílem rozhovoru není jeho souhlas, aby měl od tebe pokoj a dál se věnoval PC.

Ví on vůbec, že by jsi chtěla častěji sex a jak je to pro tebe důležité?
Ptala ses ho proč mu to stačí 2x/14 dní, když dříve chtěl denně?

Pokud myslíš, že tě má moc jistou a pomůže, když častěji vyrazíš ven třeba s kamarádkou na kafe nebo do cvičení...tak hurá ven, co říkáš?

Určitě mu rozvrh nedělej. Nebo až bude neděle v týdnu, tak ho nenuť, že ti to slíbil

arrow
profile_image
Evina1251
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jednou je unavenej,ospalej,bolej ho záda,chce se mu spát,je přežranej,nemá náladu......můžu vymejšlet takovejch variací.A když řekne a slíbí,že to bude př.zítra,tak se člověk těší a když to není jsem zklamaná a brečim do polštáře. A když se náhodou uráčí a chce mě pomilovat,tak mě se nechce, ale jdu do toho, protože si řeknu,že to zas dkouho nebude.A pak mět to vlastně ani nebaví a neužívám si to. antikoncepci beru, a taky jsem mu žekla,že jí vysedim,že si nebudu zbytečně špinit organismus,když je to tak málo. Dneska jsem mu řekla na férovku,že ho miluju,ale že si najdu milence,že jsem nešťastná,a on,že mě udělá šťastnou.....chci tomu věřit,ale jsou to asi jen řeči

arrow
profile_image
Evina1251
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Omlouvám se za ty hrubky,přžeskakujou mi písmenka,jak jsem naštvaná

Cituji Lina_M: Práci má pořad stejnou a dříve ten čas najít dokázal...Asi ho to už se mnou nebaví.

nemá má někoho jiného...

Reaguji na Lilliana: Ale on mě vnímá, řekne ano, měl jsem moc práce, ty jsi taky byla unavená. Což je samozřejmě pravda jen částečně, protože o víkendech třeba unavená vůbec nejsem, ale on čumí do PC pořád (a o víkendech nejvíc).
Samozřejmě, řekla jsem mu jasně, že bych si přála mít víc sexu. Že dříve jsme ho měli víc atd. Otázka proč mu stačí 1x za měsíc? Myslíš, že na to zná odpověď? Může se mě taky zeptat, proč já vlastně chci 2x týdně? Na to neumím odpovědět rovněž. Prostě to chci.
S kámoškou ven chodím často a to on mi ještě kolikrát říká, že bych měla víc.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené