arrow
Neprodává v Bazaru

S přítelem jsme 7 let, miluji ho, on mě také.

Je to chlap, na kterého se můžu na 100% spolehnout, milý, vtipný, chytrý, věrný, úžasný, výborně vaří. Prostě naprosto ideální chlap, kamarádky mi ho závidí.

Jeho jediný problém je, že nechce nikde pracovat. Příčí se mu chodit někam na x hodin do práce a být zaměstnanec. Občas má nějaké "kšeftíky".
Práce jako taková mu nevadí, doma udělal krásnou terasu, pracuje na zahradě a pod.

Já sama vydělám dost, takže nemáme finanční problém. Ze začátku mi to nevadilo, byla jsem strašně zamilovaná. Ale postupem času nad tím čím dál víc přemýšlím. Možná i proto, že je normální, že lidi chodí do práce a on je prostě doma. Sice pracuje doma (aspoň se jen neválí), ale nechodí do práce. Vadí mi to, ale vím, že to nezměním.
Další problém je ten, že nevím, jestli bych se s ním dokázala rozejít.

Prostě jde o to, že jako člověk je naprosto perfektní, ale nechce chodit do práce. Byl by to pro vás důvod k rozchodu?

arrow
profile_image
malutka
od 22. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já bych s takovým člověkem ani nezačala chodit, pro mě nepochopitelné.

arrow
profile_image
Kendra
od 11. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Normální je třeba začít dělat sám na sebe. Chápu ho. Taky mi vadilo chodit do práce, nemám ráda když mi někdo říká co mám dělat, kdy to mám dělat, prostě diktuje mi MŮJ čas. Pro mě by to důvod k rozchodu nebyl, spíš bych se ho zeptala, co takhle začít třeba podnikat, sám si organizuje čas, jistotu má ve svých rukách.

To, že doma udělá terasu, to práce není. Za prvé vás to neuživí a za druhý - já taky doma uvařím nebo vymaluju a nemám pak pocit, že můžu s prací seknout.

Na začátku píšeš, že to je chlap, na kterýho se můžeš 100% spolehnout - ale je to opravdu tak? Můžeš se spolehnout, že by se o tebe a děti postaral, až budeš na mateřský? Nebo kdybys nedejbože přišla o práci či prostě "jen" onemocněla?

Pokud pracuje z domova, ak je to jedno...ale pokud ne, tak pro mě by to důvod k rozchodu byl. Právě proto, že bych se bála, co by se taky mohlo stát, kdybych jednou o práci přišla.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Lisa: To, že doma udělá terasu, to práce není. Za prvé vás to neuživí a za druhý - já taky doma uvařím nebo vymaluju a nemám pak pocit, že můžu s prací seknout.

Tím jsem chtěla vysvětlit, že jeho nechuť být zaměstnancem neznamená, že je líný pracovat. Že se doma jenom neválí, pořád doma něco dělá.

Cituji Lisa: Na začátku píšeš, že to je chlap, na kterýho se můžeš 100% spolehnout - ale je to opravdu tak? Můžeš se spolehnout, že by se o tebe a děti postaral, až budeš na mateřský? Nebo kdybys nedejbože přišla o práci či prostě "jen" onemocněla?

To je právě důvod, proč nad tím přemýšlím :/ Já bych se asi uživila i na mateřské nebo nemocná protože vydělávám z domu přes pc, ale člověk nikdy neví :/

arrow
Neprodává v Bazaru

Na jednu stranu si říkám, že nechci být na chlapovi závislá, že jsem schopná být samostatná a jsem na to hrdá, takže to, že nepracuje by neměl být důvod k rozchodu, hlavní je, že se milujeme. Ale na druhou stranu nad tím pořád přemýšlím, jestli to takhle opravdu chci.

arrow
Neprodává v Bazaru

A další věc je, že to takhle táhneme 7 let, on si myslí, že je vše ok a já bych zničeho nic přišla a řekla "chci se rozejít, protože nepracuješ" :/

Nemusíš se s ním hned rozcházet, ale zkusit s ním začít nějakou diskuzi na tohle téma...Tohle není šťastná situace, nikdy nevíš, co bude za rok nebo za dva a pak bys i ty mohla být najednou bez práce a co pak? Samozřejmě, že ti to nepřeju, ale člověk může být i nemocný tak, že se není schopen uživit ani prací na PC...Prostě je tady podle mě hodně těch "co kdyby" a stojí to za to zkusit řešit...A až když by žádné mluvení a domlouvání a promlouvání do duše nepomohlo, tak bych uvažovala o radikálnějším řešení, jako rozchod...Já jsem se rozešla s klukem, který byl úplný budižkničemu, co čekal na práci snů za 40 000 měsíčně, že mu spadne do klína, ale to je zase už jiný případ Každopádně přeji hodně štěstí, ať to společně nějak skoulíte

arrow
profile_image
Jahůdka_
od 26. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Však xistují i práce, kde nemusí být x hodin někde zavřený a nebude zaměstnanec - instalatér, elektrikář, atd. Ti jsou často OSVČ a navíc je jich momentálněnedostatek, takže slušně vydělávají
A co přítele baví? Třeba by to mohl kombinovat s prací a být třeba fitness trenérem/instruktorem spinnigu atd.. Nebo co realitní makléř? Je sice zaměstnanec, ale nesdí někde v kanclu... Nebo designér, zahradní architekt, fotograf, vždyť Ti všeci můžou pracovat na sebe... A jak se k tomu staví jeho rodiče, nemohli by mu promluvit do duše?
Já bych Tvého chlapa nechtěla, podle mě to není dobrý úartner pro život už jen proto, že bude špatný vzor pro děti. "Tatínek nepracuje? Tak já nebudu taky, najdu si ženskou, co mě uživí"

Cituji talianka: Já sama vydělám dost, takže nemáme finanční problém.

Čili ho živíš?

arrow
profile_image
Rebarbora
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mně by se to taky nelíbilo... Osobně mi taky přijde milejší varianta živit se jako OSVČ než být něčí zaměstnanec... Ale to bych nechala na něm... Pokud jste na tom finančně dobře, stačil by třeba nějaký zkrácený úvazek apod. a kdyby pomohl s domácností zatímco ty pracuješ...

arrow
profile_image
Rebarbora
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Jahůdka_:
Přesně tak.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji bucinek07: Čili ho živíš?

V podstatě ano, ale je to trochu složitější. Já obchoduji na burze, ale původní peníze, díky kterým vydělávám, tam vložil on. Takže on to bere tak, že to jsou naše společné peníze.

No, on to určitý druh lenosti je. Člověk nemusí vstávat, může si dělat, co chce....když tu terasu neudělá dneska, udělá zítra, svět se nezboří.

Jak tu už psaly holky, to, že nechce být něčím zaměstnancem, je jen výmluva. Myslím si, že jinak by si dávno už práci našel, to, že nechce makat pod někým není zase tak velká překážka (viz jak se psalo výše)

Ale přijde mi trochu zvláštní, že ti to začalo vadit po sedmi letech? Z ničehonic? To je proto, že uvažuješ o dítěti? Nebo předtím jste spolu randili při škole?

Já bych si s ním prostě promluvila a naznačila, že pracovat budete oba, přece nechceš makat, zatímco on by byl doma, pohoda klídek. Mě by to teda dost štvalo. A co děti? To by nebyl dobrý příklad do života.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Lisa: Ale přijde mi trochu zvláštní, že ti to začalo vadit po sedmi letech? Z ničehonic? To je proto, že uvažuješ o dítěti? Nebo předtím jste spolu randili při škole?

Po roce chození jsme spolu začali žít. Předtím jsem to brala tak jak to je, víc jsem to neřešila, nevadilo mi to. Ale přesně jak píšeš - přemýšlím o svatbě, o dítěti, o budoucnosti, chtěla bych vlastní dům (s čím souvisí, že bych si musela vzít hypotéku na sebe) a pod.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené