Přednedávnem jsem měla se svým přítelem dlouhou řeč jen tak o životě, o nás dvou, o budoucnosti, o snech... bylo to moc hezké povídání. Potom v jednom okamžiku to přítel utnul a zeptal se mě, jestli bych si ho chtěla vzít. Nebyla to vyloženě žádost o ruku teď-hned-a tady, jen chtěl vědět, jestli jsem na to připravená. Chtěl by si mě vzít ještě tento rok. Neskutečně mě to zahřálo u srdce.

Když jsem ale nad tím tak přemýšlela, tak při pomyšlení nad společným životem s přítelem jsem se cítila hrozně fajn, ale pokud jsem zabrousila hlouběji.... myslím tím to, že zároveň s ním si vezmu i jeho rodinu, tak se mi udělalo zle. Opravdu jsem ucítila takový ten sevřený žaludek a zimu, která mi zalila celé tělo.

Víte, už od té doby, co jsme spolu chodili půl roku, se jeho rodina začala projevovat taková, jaká doopravdy je. Prostě běžný přirozený vývoj, šly stranou přetvářky, že jsem host a nebo někdo úplně cizí, atd.... Asi víte, co myslím.
Jeho rodiče prostě vůbec nemám ráda a setkávám se s nimi teď už jen velice omezeně. Mám k tomu určitých vícero důvodů, které zde vypisovat nebudu, ale i moje celá rodina a několik přátel mě varovalo, ať si ještě hodně dobře rozmyslím, koho si zároveň s manželem vezmu. Někteří usuzovali z toho, co jsem jim řekla já sama, jiní mají i jiné zdroje... Je téměř stoprocentní, že se tím nejen můj život značně ztíží a zproblematikuje. Já ale nechci připustit to, že přítele, kterého moc a moc miluji, opustím za něco, za co nemůže. Prostě je mi zle z představy, že někdo takový si v budoucnu bude brát moje děti a bude dělat prostě všechno to, co prarodiče a tchán s tchýni běžně dělávají a jak běžně rodina přichází do styku.

Chápu, že nevíte, jaké problémy mám na mysli a možná, že ani není co odpovědět a poradit. Ale možná, že jste si některá taky vzala takovou rodinu, nebo třeba někdo z vaší rodiny... Ufff, jen po tom vykecání se mi udělalo líp.

Děkuji.

arrow
profile_image
redmary
od 28. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Rebecca Dammavalam: vícero důvodů, které zde vypisovat nebudu

To bys, ale měla bez toho ti těžko někdo poradí.
Jinak bych to prostě příteli řekla, že se s nima chceš scházet co nejmín a at' si zvyká jestli spolu chcete bejt. A řekla bych mu taky proč aby viděl, že máš fakt důvod.

a Tvůj partner se s rodiči běžně stýká, nebo jaký má na ně názor on?

arrow
profile_image
Dominika08
od 18. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím, že vím jak to myslíš. Máš asi jen dvě možnosti - rozchod, který nechceš a já se ti nedivím.
A ta druhá? Vzít si ho, jak říkáš, i s jeho rodinou. Prostě jen můžete mít "odlišné" vztahy než ostatní. Ty budeš jeho manželkou, matkou dětí - ty stanovíš hranice co je ti příjemné a co ne, ať se to týká třeba jen jejich návštěv či hlídání dětí.

Vždycky máš volbu.

Držím ti pěsti

no není to můj případ, ale jedni známí měli problém s rodinou, pořád se jim do všeho pletli a tak se vzali tajně jen oni dva v jiném městě, udělali si krásný den jen pro sebe a pak jim to jen řekli...s rodinou se nějak nestýkají asi jen pokud je potřeba a jsou happy, jen je důležité, aby oba stáli na stejné straně a jeden druhého podporoval.

Reaguji na Dominika08: To máš sice pravdu, ale pokud je partner odlišného názoru než ona, bude to peklo a věčné hádky.

arrow
profile_image
Kacka_S
od 10. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

pokud budete bydlet na druhé straně republiky a vaše návštěvy s jeho rodinou se omezí na setkání na dvakrát ročně, tak se to dá přežít

Reaguji na Rebecca Dammavalam:
jeee, já jsem asi v úplně stejné pozici... jak píšeš, že jde i o to, že si nechceš představit, že si i berou případné děti k sobě na návštěvu... atd.... ono se to špatně vysvětluje, ale já Tě plně chápu.
Nejvíc záleží na Tvém příteli - na tom jak to vidí on! Zda i on vidí nějakou nevhodnost v chování svých rodičů a byl by schopen pochopit, že Ty s nimi mít úzkou vazbu nikdy nebudeš. Zda si to plně uvědomuje...

Ach jo, ani nevíš, jak moc Tě chápu....

Cituji Kacka_S: pokud budete bydlet na druhé straně republiky a vaše návštěvy s jeho rodinou se omezí na setkání na dvakrát ročně, tak se to dá přežít

Vztah mé mamky s její tchyní byl takový, že se nakonec stýkaly taky asi jen dvakrát ročně.
A mamka s taťkou jsou spolu dodnes... ale už od počátku bydlí dostatečně daleko od taťkových rodičů....v opačném případě by spolu už asi nebyli.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nejhorší je, že se Tvůj přítel později změní ve svého otce a přesně, proto si nechci vzít svého přítele.

arrow
profile_image
radana
od 14. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

69

Cituji Pettttrushka: Nejhorší je, že se Tvůj přítel později změní ve svého otce a přesně, proto si nechci vzít svého přítele.

Tak to máš bohužel pravdu.Mám to doma a můžu potvrdit,že není o co stát. Bydlíme v jednom baráku a hrůza. Jenže skoro před 20 lety internet a omlazení nebyly, což je škoda, protože rady děvčat tady jsou k nezaplacení a já bych si ušetřila spoustu starostí.

Cituji Pettttrushka: Nejhorší je, že se Tvůj přítel později změní ve svého otce a přesně, proto si nechci vzít svého přítele.

snad ne v každém případě...
Můj přítel je flegmatik a jeho otec cholerik....

Ale souhlasím, že rodina má na člověka ohromný vliv....

arrow
profile_image
radana
od 14. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

69

Pro zakladatelku-
musíte s přítelem rozebrat situaci. Pokud on to vidí jako ty,tak by neměla být překážka a tudíž je záruka,že by se tě i zastal, zkrátka byl při tobě .

arrow
profile_image
Lucianka91
od 24. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Pettttrushka: proto si nechci vzít svého přítele.

Já si nějak nedovedu představit že s někým chodím i když vím že to nemá budoucnost to se jen bráníš svatbě nebo předpokládáš že budeš mít nakonec někoho jiného?

V takové situaci je moje máma.. Babičce a dědovi musí vykat, což je spíš projev zastaralosti než bůhvíjaké nenávisti, každopádně vztahy s nimi nejsou zrovna nejlepší. Vídáme se minimálně a pokaždé je to za trest. Mají nás dvě za vyvrhele a táta je jejich mazánek, nechtějí vidět, jak to doopravdy je - táta nevydělává peníze a máma se může strhnout. No bylo by to na dlouhé povídání
Myslím, že to začalo už tím, když naši kdysi ještě bydleli ve stejném domě, jako mí prarodiče, ale o dvě patra níž. Mámě vadily jejich hlídky a vůbec, do všeho jí strkali nos, pak jsem se narodila já a to byl asi definitivní konec. Pokud vím, tak mě tátovi rodiče nikdy nehlídali.
Taková perlička - babička si vybrečela, že se mi jako miminku nebudou píchat uši kvůli náušnicím, že to je týrání.. A tak.
Takový vztah k rodičům přítele nebo manžela je hodně náročný a nepříjemný, pořád se jim něco nelíbí, ale už dávno se nad to máma povznesla a děláme si z toho spolu legraci, jsme takové spojenkyně

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené