arrow
profile_image
Marlinka
od 13. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky, vím, že témat o vztazích je tu spousty, ale potřebovala bych radu ohledně mého přítele a naší situace. Jsme spolu 3 a půl roku, já 24 let, on za 3 měsíce 30 let. Přítel je na mě hodný, hodně si rozumíme, prostě v těchto věcech nám to klape. Jde ale o to, že nikdy pořádně nepracoval stylem jakože by každý den chodil někam do práce. Peníze si vydělává tím, že instaluje hudbu do aut, když za ním někdo přijede nebo kupuje různé věci do aut a pak je prodává dráž. Takhle to občas udělá i s nějakým autem či motorkou. Už od začátku na něj tlačím, ať si najde pořádnou práci, protože v tomhle nevidím budoucnost a on pořád slibuje, že si něco najde, ale skutek utek. Teď tedy pracuje pro svého bratránka v autodopravě, jezdí s dodávkou, ale opět to není práce na každý den, jede třeba jen jednou za 14 dní a navíc nemá ani smlouvu. Další věc, kterou nemůžu překousnout je, že bydlí u rodičů. Jeho rodiče mají dvougenerační barák s tím, že on si začal předělávat horní patro pro nás, že tam budeme bydlet. Zprvu jsem souhlasila, ale on má ještě sestru, která je vdaná, má 2 děti a také tam bydlí s manželem v našem patře - mají svoje 2 pokoje. Takže já tam jen dojíždím a zase jezdím domu, protože je nás tam moc a nechci se tam mýt atd. Mimochodem jeho sestra má už asi 3 roky postavený nový dům, do kterého nejsou schopni se přestěhovat, protože doma u maminky nemusí nic platit, přítelovo rodiče je živí, všechno jim platí pro děti, prostě sestra s manželem neutratí ani korunu. Musím říct, že rodiče živí bohužel i přítele, což mi hodně vadí a nedávno mě dostala přítelova věta, že když tam budeme bydlet, budeme dávat rodičům 1000,- dohromady a to jim bude stačit i na jídlo. To jsem šla do kolen. Nechci nikde bydlet jako příživník. Chybu vidím asi ve výchově jejich matky, která je strašně starostlivá, do všeho se plete a všechno strašně řeší. Včera už jsem to nevydržela, vybouchla jsem a řekla jsem příteli, ať se mi ozve, až si najde stálou práci a odstěhuje se od maminky. Strašně mě to bolí, protože ho miluju, ale bojím se, že se to nikdy nezmění. On sice říká, že chce u rodičů bydlet jen pár let a pak si postavit vlastní dům, ale já už nevím. Na to, že spolu budeme bydlet, čekám už asi 2 roky, co jeho sestra povídá, že se odstěhujou a už mě to nebaví. Navíc je blbý, že jsme si zaplatili dovolenou, na kterou máme odjet za 14 dní a nevím, co teď, když jsem mu řekla, ať se ozve až se něco změní. Jde mi prostě o to, že se chci osamostatnit, být s ním, ale dočkám se vůbec někdy, že se něco změní?

Chápu, že se Ti jeho přístup nelíbí. Obávám se, že ta šance, že se změní není moc velká,
byl tak vychovaný a evidentně mu to vyhovuje. Držím palce.

arrow
profile_image
Marlinka
od 13. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Adka:

Děkuju. Ach jo, je mi z toho fakt mizerně, protože ho mám fakt moc ráda a nějak si nedovedu představit být bez něj, ale asi to fakt jinak nepůjde. Ale co s tou dovolenou? Koupili jsme jí minulý týden a když jí zrušíme, nevrátí nám ani korunu. Hlavně jsem se na ní dost těšili. Je to asi moje chyba, že jsme jí koupili a za týden mi rupne v bedně a chci pomalu rozchod

arrow
profile_image
Ivónie
od 26. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Naprosto tě chápu, protože třeba mně osobně na mým příteli nejvíc imponuje právě to, že se umí o sebe ve všech směrech postarat (seznámili jsme se, když mu bylo 22 - měl stálou práci a chuť se zlepšovat, bydlel v podnájmu a domů jezdil každý týden ale od té doby, co poznal mě, tak jezdí domů tak jednou za čtvrt roku - protože se vídáme hlavně o víkendech).

Nemám ráda ultimáta, ale ultimátum, který jsi mu dala vidím jako jediný možný řešení. Blbý je, že on je tak vychovaný (i se svou sestrou) a ve 30 letech se bude těžko něco měnit. Každopádně pokud bude hodně chtít, tak to samozřejmě půjde. Otázkou je, jestli jsi pro něj důležitější ty nebo jeho vlastní pohodlí...

arrow
profile_image
Ivónie
od 26. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Marlinka: Ale co s tou dovolenou? Koupili jsme jí minulý týden a když jí zrušíme, nevrátí nám ani korunu.

14 dní je ještě docela dlouhá doba na to, aby jsi ji zkusila nabídnout někomu ze známých. Třeba i trochu levněji, ať známí ušetří a ty dostaneš něco zpátky.

arrow
profile_image
Marlinka
od 13. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Ivónie: bydlel v podnájmu a domů jezdil každý týden ale od té doby, co poznal mě, tak jezdí domů tak jednou za čtvrt roku

Tohle strašně moc oceňuju, že takhle mladej kluk se o sebe dokáže sám postarat. Jak pak ženská může k chlapovi vzhlížet, když on se vlastně o nic nesnaží, jak pracovně tak i třeba co se týká bydlení. Fakt je mi to líto, protože jinak je skvělej, ale tohle asi nedokážu překousnout. On mi vždycky naslibuje hory doly, ale jakmile vidí, že už jsem zase v pohodě, tak všechno pořád oddaluje. A taky možná jeho rodiče by měli zasáhnout a prostě mu říct, že pokud si nenajde stálou práci, ať teda táhne z domu a jeho ségru už taky vyhnat, když jí postavili barák a ani nejsou schopný se tam nastěhovat...

arrow
profile_image
zelenasmoulinka
od 8. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím si, že pokud nebude sám chtít, tak ho od rodičů nebo do práce nedostaneš ani párem volů. Jedna moje známá na něco podobného čekala 15 let a ani pak to nedopadlo k její spokojenosti. Chlapi jsou prostě takoví, že se kvůli své partnerce nesnaží změnit. Prostě ti vyhovuje jakej je, nebo máš smůlu. To my ženský jsme daleko přizpůsobivější. Asi bych to řešila časovým ultimátem. Dala bych mu prostor, aby tyhle věci vyřešil, a buďto to pro tebe udělá nebo máš smůlu.

arrow
profile_image
Marlinka
od 13. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Ivónie: 14 dní je ještě docela dlouhá doba na to, aby jsi ji zkusila nabídnout někomu ze známých. Třeba i trochu levněji, ať známí ušetří a ty dostaneš něco zpátky.

Máš pravdu. I když jsem se tak těšila, no nic

Cituji Marlinka: Je to asi moje chyba, že jsme jí koupili a za týden mi rupne v bedně a chci pomalu rozchod

Prostě Tvůj pohár trpělivosti už přetekl.

Cituji Marlinka: protože ho mám fakt moc ráda a nějak si nedovedu představit být bez něj, ale asi to fakt jinak nepůjde

Ještě to není beznadějné, pořád tu je malá šance, že se kvůli Tobě bude chtít změnit.

Cituji Ivónie: 14 dní je ještě docela dlouhá doba na to, aby jsi ji zkusila nabídnout někomu ze známých. Třeba i trochu levněji, ať známí ušetří a ty dostaneš něco zpátky.

Ano.

Cituji Marlinka: Tohle strašně moc oceňuju, že takhle mladej kluk se o sebe dokáže sám postarat. Jak pak ženská může k chlapovi vzhlížet, když on se vlastně o nic nesnaží, jak pracovně tak i třeba co se týká bydlení.

To je pochopitelné, protože víš, že jednou bude schopný postarat se a zabezpečit rodinu.

Cituji Marlinka: On mi vždycky naslibuje hory doly, ale jakmile vidí, že už jsem zase v pohodě, tak všechno pořád oddaluje. A taky možná jeho rodiče by měli zasáhnout a prostě mu říct, že pokud si nenajde stálou práci, ať teda táhne z domu a jeho ségru už taky vyhnat, když jí postavili barák a ani nejsou schopný se tam nastěhovat...

Chyba je na straně rodičů - ve výchově.

arrow
profile_image
Marlinka
od 13. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji zelenasmoulinka: Asi bych to řešila časovým ultimátem.

Dala jsem mu ultimátum do konce září... Ale když si to teď tak probírám v hlavě, tak těch ultimát už bylo několik, on pak vždycky řekl, že bratránek slibuje, že od toho a toho měsíce už by se ta práce měla fakt rozjet a pak mu udělá smlouvu atd., ale pořád to oddaloval.

arrow
profile_image
Marlinka
od 13. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji zelenasmoulinka: Jedna moje známá na něco podobného čekala 15 let a ani pak to nedopadlo k její spokojenosti.

A jak to nakonec dopadlo?

Cituji Marlinka: On mi vždycky naslibuje hory doly, ale jakmile vidí, že už jsem zase v pohodě, tak všechno pořád oddaluje.

Tak to je špatný. Myslela jsem, že to s ním nyní řešíš poprvé, ale teď už je mi jasné, že s ním nic nesvedeš. Musel by se sám chtít změnit, což nechce. Asi je to beznadějné.

arrow
profile_image
zelenasmoulinka
od 8. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Marlinka: naslibuje hory doly, ale jakmile vidí, že už jsem zase v pohodě, tak všechno pořád oddaluje

No právě, dokud jsi pořád s ním, i když máš stížnosti, tak je spokojenej a nemá důvod nic měnit. To je případ i té mé známé. A pak má z toho ženská celej život zkaženej, protože pořád čeká na to, až se něco změní a ono nic. Přeju ti, aby to nebyl tvůj případ.

arrow
profile_image
Marlinka
od 13. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji zelenasmoulinka: No právě, dokud jsi pořád s ním

Takže mu zkrátka říct, ať přijde až bude mít nějakou práci i bydlení jako hotovou věc, i když to pro mě bude hodně těžký...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené