Smazat

Nerovnost ve vztahu

Nerovnost ve vztahu.Je to zřejmě prokotina, nicméně si ráda přečtu vaše názory.Jde o to, že od té doby co jsem zadana, jsem se skoro se svými přáteli neviděla, jsou to většinou muži, což partnerovi pochopitelně vadí.

Jenže on se dál se svýma známýma vída, samozřejmě ne tak často jako kdysi, některé jsem poznala i já apod...Tak a teď jde o to, že já teď dostala nabídku jít s kámoškou na večírek, tak jsem to sdělila partnerovi a on hned,že taky pujde do hospodody...tak jsem se trochu ošila,že on když někam chodí,tak jsem furt doma, furt!! A že když já jdu po sto letech, on hned lačně musí taky, přitom chodí často...asi blbost a možná blbě napsaný,ale snad nikdo pochopí...Přitom, když už chci někam jít tak,tak je to doprovázeno kecama a zbytečnejma...ty se jako maluješ a proč?...a to si bereš tohle, joo?...že se úplně přestanu těšit...furt nějaký podezření, bezdúvodně...Chapete co tím chci říci?On může kdykoliv a bez keců, já nechodim skoro vůbec a když už tak se spoustou řečí okolo a ještě on ani nevydrží sedět doma na zadku a musí jít taky někam...
 
arrow
profile_image
Mystére
od 21. 11. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Začínám nabývat dojmu, že zde dle některých nedělají kompromisy oba, ale přizpůsobí se chlapi.
Ono záleží co má kdo doma, jestli někoho kdo na sobě nechá štípat dříví nebo někoho kdo své pocity často projevuje (v tom případě bývají kompromisy většinou nepostradatelné).

Co je špatného na tom se s partnerem domluvit a dělat kompromisy? Definujte mi tedy prosím pojem "komunikace" ..protože říct "jdu tam a tam, tak se mnou dnes nepočítej" je pro mě taktéž manipulace nikoliv komunikace. Samozřejmě, že člověk nepotřebuje svolení ke svým činům, ale nějaká "úcta" k druhému by tam měla být.

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Mystére: Začínám nabývat dojmu, že zde dle některých nedělají kompromisy oba, ale přizpůsobí se chlapi.
Ono záleží co má kdo doma, jestli někoho kdo na sobě nechá štípat dříví nebo někoho kdo své pocity často projevuje (v tom případě bývají kompromisy většinou nepostradatelné).

Asi tak nějak no... Protože pokud existují vztahy, kde jsou dva kompatibilní natolik, že nemusejí dělat žádné kompromisy, pak to neznamená nic jiného než to, že jeden je submisivní a druhý dominantní. Jinak to přece nelze.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Mystére: protože říct "jdu tam a tam, tak se mnou dnes nepočítej" je pro mě taktéž manipulace nikoliv komunikace.

Nevidím důvod, proč partnerovi neoznámit, že někam jdu.. když nemáme nic neplánovaného a mě na poslední chvíli někdo pozve na nějakou akci , tak to přijmu a rozhodně neřeknu - "Nooo, asi jo, ale zeptám se, co na to řekne Pavel".
Já bych rozhodně nechtěla chlapa, co by se mě ptal jestli může jít do hospody, stejně tak jsem ráda za chlapa, který je rád, že se s kamarádkama pořád vídám.
Je to člověk od člověka.. někdo ve vztahu splyne v jednu bublinu a někdo si holt udrží jistou individualitu Pokud to tak vyhovuje oběma, tak to okolí může jedině tolerovat a pokud ne (to je asi případ zakladatelky) No, asi vztah nemá moc hezkou budoucnost..

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Mystére: Co je špatného na tom se s partnerem domluvit a dělat kompromisy? Definujte mi tedy prosím pojem "komunikace" ..protože říct "jdu tam a tam, tak se mnou dnes nepočítej" je pro mě taktéž manipulace nikoliv komunikace. Samozřejmě, že člověk nepotřebuje svolení ke svým činům, ale nějaká "úcta" k druhému by tam měla být.

Kompromis může být například v tom, že se dohodneme, že to nebude přesahovat nějakou míru (například - abychom byli alespoň tolik a tolik večerů spolu doma). Ale na oznámení večer jdu tam a tam, přijdu tehdy a tehdy nevidím nic manipulativního. Jsem dospělá, partner taky, samozřejmě že v drtivé většině případů plánujeme akce dopředu, takže dopředu ví, že nebudu doma, ale i když třeba potkám kamarádku a jdeme večer posedět (nebo s kolegyněmi z práce) tak to není problém...... Pokud už nemáme něco domluvené dopředu spolu tak v čem má být sakra problém? Samozřejmě to tak funguje i naopak, když on někam jde tak s tím zase nemám problém já, to je normální. Nenormální by bylo něco po druhém vyžadovat a sám se chovat jinak, což je zrovna mimochodem problém partnera zakladatelky. Proto v tom jejím "Jsem hodná, nikam nejdu" nevidím kompromis, ale jen neustálé ustupování.
On když je člověk s nastavením vztahu spokojený, tak pak nemá potřebu řešit, že když se jeho partner jde bavit tak on sedí doma a když on se jde bavit, tak místo aby partner seděl doma tak někam vyrazí taky. Tohle je postoj člověka, který ustupuje a "obětuje se" a chce, aby se ten druhý obětoval taky. Protože v normálním fungujícím rovnoprávném vztahu si prostě vzájemně ty zážitky přejeme a když jeden z nás zůstane doma, tak je to proto, že si to tak zvolil sám a je s tím spokojený.

Cituji vilima: Protože pokud existují vztahy, kde jsou dva kompatibilní natolik, že nemusejí dělat žádné kompromisy, pak to neznamená nic jiného než to, že jeden je submisivní a druhý dominantní. Jinak to přece nelze.

Tak je normální dělat kompromisy, ale není normální při nich absolutně potlačit sebe sama. Je mezi tím velmi tenká hranice, ale pokud jsem s kompromisem nespokojená, tak s největší pravděpodobně popírám sebe sama. Kompromis je kompromisem pouze pokud jsou oba zúčastnění s výsledkem spokojení a v jednom z nich nehlodá pocit, že ustupuje víc. Což je právě příklad zakladatelky.
A ne, opravdu nejsou vztahy kde není třeba dělat kompromisy jen takové, kde jeden je naprosto dominantní a druhý submisivní. Spíš jsou to vztahy, kde jsou oba stejně svobodomyslní a důvěřují si, kde oba nechtějí toho druhého o většinu svobody připravovat, kde si ty lidé prostě rozumí svým naturelem. Já partnera fakt neuzurpuju (ani by se nenechal, tomu věřte ) ale třeba v otázkách trávení volna atd. jsme nikdy kompromis dělat nemuseli, protože si tak nějak vycházíme vstříc a jsem naladěni na stejnou vlnu.

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji bakalářka: Kompromis je kompromisem pouze pokud jsou oba zúčastnění s výsledkem spokojení a v jednom z nich nehlodá pocit, že ustupuje víc.

to je samozřejmě jasná věc

Cituji bakalářka: jsou oba stejně svobodomyslní, kde oba nechtějí toho druhého o většinu svobody připravovat,

ale s tímhle mám trochu problém. Teď neberu co se děje u zakladatelky, ale obecně přece nejde ve vztahu, resp. v těch kompromisech ve vztahu, jen o svobodu či nesvobodu. Řeší se jiné věci, kde prostě pokud oba jsou nějakého názoru, nikdo mi nemůže tvrdit, že se 100% shodnou ve všem. Pak už je to o tom, že se rozumě dohodnou ke spokojenosti obou - kompromis, nebo o tom, že jeden se podřídí tomu druhému.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji vilima: Teď neberu co se děje u zakladatelky, ale obecně přece nejde ve vztahu, resp. v těch kompromisech ve vztahu, jen o svobodu či nesvobodu. Řeší se jiné věci, kde prostě pokud oba jsou nějakého názoru, nikdo mi nemůže tvrdit, že se 100% shodnou ve všem. Pak už je to o tom, že se rozumě dohodnou ke spokojenosti obou - kompromis, nebo o tom, že jeden se podřídí tomu druhému.

důležité je se velmi dobře (řekněme tak z 95%) shodnout v nejdůležitějších věcech, potom se už dělají kompromisy jen v detailech. Proto málokdy fungují vztahy, kde jsou oba naprosto odlišní.....
Pokud jsem svobodomyslná, tak mi těžko bude klapat vztah s žárlivcem, pokud jsem bordelářka, tak mi těžko bude klapat vztah s pedantem na čistotu (myšleno takovým, který umí je rýt.... Pokud je ten druhý pedant ale zařídí si to sám, pak není problém). Atd. prostě v zásadních věcech (a to je i trávení času mimo vztah s přáteli, protože někdo má prostě větší potřebu stýkat se i s jinými lidmi a udržovat i jiné vazby a někdo menší) se kompromisy dělat nedají, dřív nebo později na to ten vztah dojede.

arrow
profile_image
Mystére
od 21. 11. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Janča92:
Právě proto byla uvedena i poslední věta o úctě k partnerovi.
Taktéž bych nesnesla chlapa, který je nesamostatný.. chlap má být chlap, s mamánkem či flegmatikem žít neumím.

U nás je to spíše otázkou plánování, pokud se nachomýtne něco neplánovaně a není to 5x týdně s tím, že bychom chodili domů na šrot, tak je to v pořádku.
Pokud někdo má tu potřebu, druhému to nevyhovuje a neumí se přizpůsobit nebo zvolit kompromis pro oba, nemá vztah smysl.. jsou to opět ty (ne)uspořádané priority.

Reaguji na bakalářka:
Děkuji za reakci.

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji bakalářka: Atd. prostě v zásadních věcech (a to je i trávení času mimo vztah s přáteli, protože někdo má prostě větší potřebu stýkat se i s jinými lidmi a udržovat i jiné vazby a někdo menší) se kompromisy dělat nedají

Myslím, že i zde se dají dělat kompromisy, žebříček hodnot přece není napevno sešroubovaný a s pořadím priorit lze hýbat... když je skutečná snaha a motivace

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji vilima: Myslím, že i zde se dají dělat kompromisy, žebříček hodnot přece není napevno sešroubovaný a s pořadím priorit lze hýbat... když je skutečná snaha a motivace

Myslet si to můžeš, ale realita je dost často jiná. Neznám vztah, který by fungoval delší dobu při dělání kompromisů v zásadních věcech. Fakt ne. Většinou je se situací minimálně jeden z partnerů vnitřně nespokojený. A to znám poměrně dost fungujících vztahů

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji bakalářka: A to znám poměrně dost fungujících vztahů

Já znám zase poměrně dost vztahů, kde byla oboustranná snaha slevit ze svých nároků a hodnot i v zásadních věcech, a do teď fungují

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji vilima: slevit ze svých nároků a hodnot

slevit z nároku si dokážu představit, ale z hodnot? nevím zda jsi nepoužila slovo hodnot nevhodně, co máš konkretně na mysli jako slevit z hodnot?

arrow
profile_image
Peitho
od 8. 6. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A co tedy dělám špatně?...Mě přijde,že všechno..Jakože ho omezuju?.Já moc nikam už nechodím, skoro vubec řekla bych, protože kámošky maj buďto rodiny nebo jsou zadaný a žijou si svoje vlastní životy,přátele jako muže zase nerad vidí partner,tak se tomu vyhýbám...S partnerovo kamarády občas chodím,ale jen s některými...ti kteří mě zkraje pomluvili,těm se vyhýbám, pak jsou akce kde bych měla být vtipná,zábavná, usměvavá a krásná a jelikož nejsem ani jedno,tak jsem raději doma..
Teď jsem smutná na psaní, protože zjištuji, ze se nějak oddalujeme...a každý chceme něco jiného, on je akčni a furt by někde, a to mi neva, jen pak na mě zbyde cela domácnost a jsem z toho unavená, zvlašt když je mu to jedno jak to tam vypadá, kam co odhodí a mě pak nebaví furt dokola něco sklízet a když to řeknu nahlas,tak ho omezuju, že prý jinej nebude, ok,ale ja proste pěkný zázemí mít potřebuji..pak je hádka, že se řeší kraviny, což chápu...Prostě nevím jak z toho ven.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji vilima: kde byla oboustranná snaha slevit ze svých nároků a hodnot i v zásadních věcech

Slevit z hodnot v zásadních věcech !? A to je pak co za "vztah" ? To už pak musí držet pohromadě jen dobrý sex a/-nebo totální ignorace toho druhého ve stylu " ale vždyť se vykecej, zatím má kdo podržet /zaplatit / navařit / ... = máme parádní vztah" . Neříkám, že to tak nějakou dobu určitou nemůže fungovat, ale časem i ten, co jak říkáš slevil ze svých hodnot začne pociťovat něco jako touhu po kompatibilnějším protějšku ...
Samozřejmě tím nemyslím, že by se měli shodnout na tom, jestli si dají ke snídani kafe nebo čaj - mám na mysli názory na důležité životní situace a ze všeho nejvíc ty, které jsou ve vztahu k budoucnosti těch dvou ( jeden chce bydlet ve měste, druhý na samotě / jeden chce děti, druhý ne / jeden počítá každou korunu, druhý si dopřeje, ....... ) . Tam jsou přílišné kompromisy pouze časovanou bombou.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na Peitho:
Hlavně buď sama sebou, když chceš někam jít tak tam jdi. Pokud přehnaně žárlí, pak si s ním promluv. Ale pokud máte opravdu oba úplně jiné priority a jste natolik jiný, tak to bohužel bdue problém asi vždy Jinak s tou péčí o domácnost - chce to si od začátku rozdělit úkoly, aby to nepadalo jen na jednoho. Ale nebudu Ti lhát, pokud je bordelář, tak ho vždy bude stát obrovské úsilí udržovat byt jako klícku a bohužel člověk v běžném provoze tolik síly nemá. Vidím to na sobě, prostě se ná udržbu bytu musím fakt zaměřit, jen tak mimochodem mi to nejde A když toho mám moc, tak domácnost je první co tím trpí...

Reaguji na dadabus:
Díky, vyjádřila sji přeně to, jak jsem to myslela

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hodnot jako priorit. Tak jsem to myslela. Člověk má nějaké nároky na něco/někoho (třeba že partner musí být nekuřák), a pak má nějaké svoje priority/hodnoty, které jsou pro něj důležité obecně (budu bydlet jedině na vesnici a zásadně v baráku a rozhodně ne v bytě ve městě). V obojím se dají dělat kompromisy, jde jen o to, aby oba dva na tom měli zájem a snahu. Jediná věc, kde neexistuje kompromis, jsou děti.

 

Váš příspěvek

Nerovnost ve vztahu

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené