Smazat

Neustále hádky s matkou

Neustálé hádky kvůli blbostem, matčino poučtování, výčitky, domlouvání, jak malému děcku, kritizování. Matčin pocit, že bez ní bych nepřežila.........

Ahoj holky, k napsání tohoto deníčku mě donutila další hádka s mamkou. Předem se omlouvám za takový sloh. Je mi 23 let, žiji opět s rodiči. Abych to upřesnila, od roku 2009-2012 jsem chodila na VS v jiném městě, tam jsme se také s přítelem přestěhovali, žili jsme tam spolu 3 roky. Každý víkend jsme jezdili ale domů na vesnici (město nesnášíme). Každý víkend také následovala hádka s mamkou. Moje mamka je strašně hodná, velmi si s ní rozumím, ale na druhou stranu...Až neskutečně mě opečovává jak malé dítě - když jsme byli na bytě, tak mi vařila do krabiček, abych měla co jíst, chtěla mi co druhý den volat, pořád se jen starala co mi je a není. Mě to od začátku pěkně vadilo, jelikož jsem si byla schopná uvařit sama (i příteli), volat s ní mi stačilo 1x za týden, jelikož ani nevím, co bych si s ní furt povídala. Když jsem ji to oznámila, tak byla naštvaná, že se o mě tak stará a já na to kašlu, že s ní nechci ani po telefonu mluvit.

Poté jsem ale školu ukončila, našla si práci v jiném městě, s přítelem jsme se z bytu odstěhovali. Původně jsme měli jít bydlet k přítelovým rodičům, ale nakonec to padlo, tak jsme se rozhodli, že půjdeme na nějakou dobu bydlet k nám. Jenomže teď to je semnou a s mamkou jen horší a horší. Neustále se hádáme, jelikož ona se mi snaží furt jen domlouvat, jak se mám chovat, co mám mluvit, že nemám mluvit to a to, a méně mluvit a pořád dokola. Třeba se pohádáme a ona to samozřejmě svalí, že za to můžu já, jelikož se špatně chovám, emotivně jednám a kdesi cosi. Furt se mi snaží domlouvat jak nějaký psycholog...přitom si nejsem vědoma, že bych se chovala zle. U nás doma nesmí nikdo říct svůj názor, jelikož hned je poučen mamkou, že nemá kritizovat a hádat se. Řeknu třeba, že venku je hnusně, že je teď počasí neustále škaredé a ona na to řekne, ale zase tak hrozně není, musíš to brát z té druhé stránky, mohlo by být hůř a pokračuje tím, jak začne domlouvat, že všechno takhle nemůžeš vidět apod. A takhle reaguje na všechno. Furt se snaží být strašně optimistická (sama to o sobě také tvrdí), s každým chce být za dobře a strašně ráda poučuje, co viděla a slyšela.

Stejné praktiky zkouší i na taťku, za všechno ho poučuje, domlouvá mu a taťka je z toho tež dost na nervy. Jediné na koho to nepoužívá je brácha, je ode mě o dost starší, také bydlí ještě s námi, ale na toho si to nedovolí. Ten je na ni drzý jak opice, ale ona furt na něho ťuťu ňuňu...je pravda, že ji všechno brácha hned vlepí. Ale já nechci být taková sprostá....Neříkám, že se chovám pokaždé skvěle, jsem někdy drzejší a když mě někdo naštve vybuchnu, ale tohle věčné mamčiné poučování mi už leze krkem. I to starání. Furt jen mi říká "vidíš, kdybys byla na bytě, tak by sis musela vařit, kdy bys to zvládala" - odpovídám ji, že jak to zvládají jiní? Prostě vidí ve mě pořád malou holčičku, která není schopná nic udělat, holčičku, kterou pořád musí poučovat o tom, jak se má chovat, co má dělat. Bohužel si tak už začínám i připadat - neschopná se o sebe postarat, neschopná bez matky přežít.

Snažím se ji se vším doma pomáhat, ale také mě může naštvat, když mám něco svého rozdělaného a ona přijde, ať ji jdu pomoc utřít nádobí (cca 10 kousků), kolikrát ji řeknu, že prostě teď něco dělám - tak jsem samozřejmě ta nejhorší a kdesi cosi. Začne mi domlouvat, jak se chovám, že bych se měla chovat jinak apod.
Připadám si jak malé dítě, které není schopné nic udělat. Přitom ji neustále pomáhám s obědem, úklidem, venku apod. Už mě na její chování upozorňoval i přítel, který říkal, že se až přestrašně stará a to není dobré, že ze mě dělá malé dítě, které potřebuje mít matku neustále za zadkem.

Já si vážím jejího starání, ale leze mi to už krkem. Upřímně, abych řekla, lépe jsem se cítila na bytě s přítelem, tam mi nikdo do ničeho nekecal, všechno jsem si dělala vše po svém. Teď se snažím za každou cenu hledat nějaký pronájem, jelikož tohle už nejde vydržet. Nejhorší, že jsem pořád ta zlá já, která je komplikovaná, měla by se nad sebou zamyslet, měla by jinak jednat, mluvit, tvářit se...
Nemáte někdo podobnou zkušenost nebo rady, jak toto omezit nebo se chovat tak, aby vás to nevykolejilo? Já se ani pak nedivím, že se pohádáme, tohle mi už leze krkem....Už i přítel mi říkal, že mi asi velmi vyhovuje, jak se o mě matka stará - upřímně, nevyhovuje mi to vůbec....Jak se s tím vyrovnat? Domluva s matkou nepomůže, to už jsem zkoušela a nepomohlo to, jen jsme se pohádaly. Ona si totiž myslí, jak se nechová skvěle, jak si toho musíme vážit...ale nechápe druhou stranu mince.
 
arrow
profile_image
Anabela
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ještě jsem zapomněla dodat, že mi neustále domlouvá i v tom, co si mám a nemám koupit. Já vůbec nechodím kupovat do kamenných obchodů, všechno kupuju přes net, takže mi chodí domu balíčky (které jsou už předem zaplacené, takže se jen převezmou). Mamka mi furt jen vyčítá, že utrácím, že mi furt chodí balíčky (chodí mi tak max 2x za měsíc balíček v hodnotě ne více jak 300 Kč). Když argumentuju tím, že nechodím do kamenných obchodů, ale nakupuju jen přes net, tak se rozčiluje, že toho mám moc a že to nevynosím a že jen utrácím a vyptává se, kolik mám na účtu. Upřímně, ano ráda si koupím nějaké nové věci, ale nejsem typ, který utratí celou výplatu. Když ji řeknu, že ji do toho nic není, že to jsou mé peníze, samozřejmě se urazí a já jsem zase ta špatná...

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Anabela:
Se odstěhuj když jsi tak schopná samostatného života
Zatím to vypadá,že ne.Když spolu s tvým partnerem bydlíte u tvých rodičů.
Jinak žijeme v bytě a ne na bytě.

arrow
profile_image
LittleCharm mojeid
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vidím jediné řešení a to odstěhovat se. Co nejdřív. Ono (skoro) nikdy nedělá dobrotu vícegenerační bydlení.

arrow
profile_image
Anabela
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Tiakia: Zatím to vypadá,že ne.Když spolu s tvým partnerem bydlíte u tvých rodičů.

Nevím z čeho usuzuješ, že nejsem schopna samostatného života, ano bydlíme teď u mých rodičů cca 2 měsíce a to jsem už vysvětlovala. Měli jsme bydlet u přítelových rodičů v přízemí jejich domu, ale šíleně se tam pohádali, takže jsme tam nakonec nešli. Moji rodiče nám nabídli abychom šli bydlet k nám (potřebujeme šetřit, jelikož si chceme postavit barák, kromě toho, milujeme vesnici a přítel má od nás lepší dojezd do práce), chtěli jsme u našich být jen nějakou dobu, ne proto, aby se o nás rodiče starali...byli jsme 3 roky v bytě a já se dokázala bezproblémově postarat o sebe i svého přítele

Cituji Tiakia: Jinak žijeme v bytě a ne na bytě.

To mám vždycky ráda, jak někdo začně někoho opravovat, když udělá nějakou chybu

arrow
profile_image
Anabela
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji LittleCharm: Ono (skoro) nikdy nedělá dobrotu vícegenerační bydlení.

Nechceme tak žít celý život, mělo to být jen na určitou dobu, jsme u nás cca 2 měsíce, ale jde vidět, že to prostě nejde...jen jsem prostě chtěla vědět, zda s tím mám někdo nějakou zkušenost, jelikož vím, že i když se odstěhuju, tak tohle bude všechno pokračovat v podobě telefonátů apod.

arrow
profile_image
LittleCharm mojeid
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Anabela: Nechceme tak žít celý život, mělo to být jen na určitou dobu, jsme u nás cca 2 měsíce, ale jde vidět, že to prostě nejde...jen jsem prostě chtěla vědět, zda s tím mám někdo nějakou zkušenost, jelikož vím, že i když se odstěhuju, tak tohle bude všechno pokračovat v podobě telefonátů apod.

Když to nejde ani na krátkou dobu překousnout, tak to nejde. Také jsme byli vlivem okolností nuceni bydlet u rodičů (manželových), kteří nám to sami nabídli. Nakonec jsme se rádi odstěhovali, hned jak to bylo trošku možné. Do té doby bylo nutné zatnout zuby a snažit se vydržet. A to jeho rodiče nebyli ani zdaleka takoví jako tvá matka (naopak byli moc hodní, ale pořád jsme se cítili jako na hodně dlouhé návštěvě).
Pokud matka bude pokračovat opět po odstěhování v telefonátech, tak to je případ pro psychologa - neumí se od tebe odpoutat, tvé chování považuje za nezájem o ní a usuzuje z toho, že ji nemáš ráda. Já se svojí maminkou mám výborný vztah - volám ji někdy každý den, někdy jednou za x týdnů. Ale pokud by mě nutila se jí pravidelně ohlašovat, jasně že by mě to otravovalo a just bych to nedělala.

arrow
profile_image
Anabela
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji LittleCharm: Když to nejde ani na krátkou dobu překousnout, tak to nejde. Také jsme byli vlivem okolností nuceni

Právě, my byli také vlivem okolností jít bydlet k nám. U přítelových rodičů jsme měli už všechno zařízení (měli jsme bydlet v samostatné jednotce v přízemí), ale jak jsem už psala výše, došlo tam k velké hádce, takže to nakonec krachlo. Moji rodiče nám nabídli, že nějakou dobu můžeme být u nás, tak jsme na to kývli, ale vidíme oba, že to není dobré řešení. Právě teď se snažíme hledat nějaký pronájem, sice nám to vleze pěkně do peněz (my potřebujeme setřit na baráček), ale co se dá dělat. I když jsme s přítelem bydleli ve městě, tak mi mamka volala a vždycky se mě ptala, jestli jsem jedla a co se jedla, a ať pořádně jím. Většinou se ji nelíbilo, co jsem jedla, v kolik jedla, no hrůza....Prostě mě vidí pořád jako malou holku, která se o sebe neumí postarat... je to už na nervy..

arrow
profile_image
LittleCharm mojeid
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Anabela: I když jsme s přítelem bydleli v městě, tak mi mamka volala a vždycky se mě ptala, jestli jsem jedla a co se jedla, a ať pořádně jím. Většinou se ji nelíbilo, co jsem jedla, v kolik jedla, no hrůza....Prostě mě vidí pořád jako malou holku, která se o sebe neumí postarat... je to už na nervy..

Tak jí to řekni, že ti to vadí. Že ti není pět, ale zřejmě už dávno dvacet, že? Musí si uvědomit, že ji máš ráda, že se jí budeš ozývat ráda sama, ale že teď v tvém věku už nemůže zkoušet na tebe převýchovu. Co nezvládla doteď, to už nezmění. Jakou tě vychovala, takovou tě má a může (spíš musí) se s tím smířit - může akorát doufat, že tě vychovala dobře a tak zvládneš BEZ NÍ i následující - budeš pravidelně a dobře jíst, budeš si čistit zuby, neutratíš celou výpaltu za kraviny apod. Přehnaný, já vím, ale ona má asi potřebu tě kontrolovat, protože se o tebe bojí a neumí dát najevo svou lásku jinak než tou kontrolou.

Reaguji na Anabela: Pokud je matka tak strašná tak se odstěhuj.
Ne nadarmo se říká koho chleba jíš, toho píseň zpívej.

arrow
profile_image
Anabela
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na LittleCharm: Všechno jsem jí už samozřejmě řekla. Jak to dopadlo? Byla sem ta nejhorší, která si ničeho neváží a na ni kašle. Takže další hádka. Připadám si opravdu jak malé dítě. Neustále mě i kontroluje, co jsem snědla, sním oběd za dvě hoďky přijde, ať jdu zase něco sníst. Prostě děs....nevím už jak ji mám říct, aby semnou nejednala, jak s dítětem...
Mimochodem, je mi 23..
Krom toho se ji musím ozývat vždycky, jak někde jdu. Jak jsme bydleli ve městě, odjížděli jsme vždy v neděli, jak jsme dorazili na byt, musela jsem ji napsat, že jsme dobře dojeli. Ok to beru, ale pokud jsem třeba zapomněla (vybalovala jsem si věci, mluvila s přítelem), hned do 10 min od příchodu na byt mi volala, jestli jsem v pořádku, že jsem ji nenapsala...jednou jsem byla u přítele, psala jsem ji sms, že jsem dobře dojela, ona mi na ni hned odepsala, já si toho ale nevšimla, jelikož jsem odešla do jiné místnosti. Pak po hoďce jsem se šla podívat na mobil a dívám se 5 zmeškaných hovorů od mamky. Tak ji volám a ona, že se bála, že se mi něco stalo, protože jsem ji hned neodepsala na sms tehdy už i přítel poznamenal, že tohle už je moc..

arrow
profile_image
Anabela
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Lusinda2: Taky to plánuju se odstěhovat, ale jak jsem už psala výše, bojím se, že to bude pokračovat ve formě telefonátů (jak to bylo, když jsem bydlela kvůli VS v jiném městě), taky návštěv apod...Chtěla jsem jen vědět, zda má někdo podobnou zkušenost a jak ji řešil, popřípadě řeší...

arrow
profile_image
LittleCharm mojeid
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Anabela: Chtěla jsem jen vědět, zda má někdo podobnou zkušenost a jak ji řešil, popřípadě řeší...

Já mám ve svém okolí jeden takový případ a řeší to psychologem, společnými sezeními. Co jsem ti napsala výše, vím od té stejně "postižené" - co jim říkal psycholog - proč to ta matka dělá, co ji k tomu vede...

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Anabela: Právě teď se snažíme hledat nějaký pronájem, sice nám to vleze pěkně do peněz (my potřebujeme setřit na baráček), ale co se dá dělat.

U rodičů nic neplatíte?
Neměl by být snad až takový finanční rozdíl bydlet jinde ne?

arrow
profile_image
Anabela
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na LittleCharm: Já jsem z toho už docela dost špatná, jelikož mě už pár lidí upozornilo na to, že je na mě matka šíleně fixovaná, až moc...hlavně jsem se tím začala zabývat, jak mě na to začal upozorňovat i přítel...nejhorší je, že si někteří lidé myslí, jak mi to strašně vyhovuje, když se o mě matka stará...přitom to je úplně naopak..akorát mi to podráží sebevědomí a já si připadám opravdu jako někdo, kdo nedokáže nic bez matky...

 

Váš příspěvek

Neustále hádky s matkou

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené