Smazat

Neustále hádky s matkou

Neustálé hádky kvůli blbostem, matčino poučtování, výčitky, domlouvání, jak malému děcku, kritizování. Matčin pocit, že bez ní bych nepřežila.........

Ahoj holky, k napsání tohoto deníčku mě donutila další hádka s mamkou. Předem se omlouvám za takový sloh. Je mi 23 let, žiji opět s rodiči. Abych to upřesnila, od roku 2009-2012 jsem chodila na VS v jiném městě, tam jsme se také s přítelem přestěhovali, žili jsme tam spolu 3 roky. Každý víkend jsme jezdili ale domů na vesnici (město nesnášíme). Každý víkend také následovala hádka s mamkou. Moje mamka je strašně hodná, velmi si s ní rozumím, ale na druhou stranu...Až neskutečně mě opečovává jak malé dítě - když jsme byli na bytě, tak mi vařila do krabiček, abych měla co jíst, chtěla mi co druhý den volat, pořád se jen starala co mi je a není. Mě to od začátku pěkně vadilo, jelikož jsem si byla schopná uvařit sama (i příteli), volat s ní mi stačilo 1x za týden, jelikož ani nevím, co bych si s ní furt povídala. Když jsem ji to oznámila, tak byla naštvaná, že se o mě tak stará a já na to kašlu, že s ní nechci ani po telefonu mluvit.

Poté jsem ale školu ukončila, našla si práci v jiném městě, s přítelem jsme se z bytu odstěhovali. Původně jsme měli jít bydlet k přítelovým rodičům, ale nakonec to padlo, tak jsme se rozhodli, že půjdeme na nějakou dobu bydlet k nám. Jenomže teď to je semnou a s mamkou jen horší a horší. Neustále se hádáme, jelikož ona se mi snaží furt jen domlouvat, jak se mám chovat, co mám mluvit, že nemám mluvit to a to, a méně mluvit a pořád dokola. Třeba se pohádáme a ona to samozřejmě svalí, že za to můžu já, jelikož se špatně chovám, emotivně jednám a kdesi cosi. Furt se mi snaží domlouvat jak nějaký psycholog...přitom si nejsem vědoma, že bych se chovala zle. U nás doma nesmí nikdo říct svůj názor, jelikož hned je poučen mamkou, že nemá kritizovat a hádat se. Řeknu třeba, že venku je hnusně, že je teď počasí neustále škaredé a ona na to řekne, ale zase tak hrozně není, musíš to brát z té druhé stránky, mohlo by být hůř a pokračuje tím, jak začne domlouvat, že všechno takhle nemůžeš vidět apod. A takhle reaguje na všechno. Furt se snaží být strašně optimistická (sama to o sobě také tvrdí), s každým chce být za dobře a strašně ráda poučuje, co viděla a slyšela.

Stejné praktiky zkouší i na taťku, za všechno ho poučuje, domlouvá mu a taťka je z toho tež dost na nervy. Jediné na koho to nepoužívá je brácha, je ode mě o dost starší, také bydlí ještě s námi, ale na toho si to nedovolí. Ten je na ni drzý jak opice, ale ona furt na něho ťuťu ňuňu...je pravda, že ji všechno brácha hned vlepí. Ale já nechci být taková sprostá....Neříkám, že se chovám pokaždé skvěle, jsem někdy drzejší a když mě někdo naštve vybuchnu, ale tohle věčné mamčiné poučování mi už leze krkem. I to starání. Furt jen mi říká "vidíš, kdybys byla na bytě, tak by sis musela vařit, kdy bys to zvládala" - odpovídám ji, že jak to zvládají jiní? Prostě vidí ve mě pořád malou holčičku, která není schopná nic udělat, holčičku, kterou pořád musí poučovat o tom, jak se má chovat, co má dělat. Bohužel si tak už začínám i připadat - neschopná se o sebe postarat, neschopná bez matky přežít.

Snažím se ji se vším doma pomáhat, ale také mě může naštvat, když mám něco svého rozdělaného a ona přijde, ať ji jdu pomoc utřít nádobí (cca 10 kousků), kolikrát ji řeknu, že prostě teď něco dělám - tak jsem samozřejmě ta nejhorší a kdesi cosi. Začne mi domlouvat, jak se chovám, že bych se měla chovat jinak apod.
Připadám si jak malé dítě, které není schopné nic udělat. Přitom ji neustále pomáhám s obědem, úklidem, venku apod. Už mě na její chování upozorňoval i přítel, který říkal, že se až přestrašně stará a to není dobré, že ze mě dělá malé dítě, které potřebuje mít matku neustále za zadkem.

Já si vážím jejího starání, ale leze mi to už krkem. Upřímně, abych řekla, lépe jsem se cítila na bytě s přítelem, tam mi nikdo do ničeho nekecal, všechno jsem si dělala vše po svém. Teď se snažím za každou cenu hledat nějaký pronájem, jelikož tohle už nejde vydržet. Nejhorší, že jsem pořád ta zlá já, která je komplikovaná, měla by se nad sebou zamyslet, měla by jinak jednat, mluvit, tvářit se...
Nemáte někdo podobnou zkušenost nebo rady, jak toto omezit nebo se chovat tak, aby vás to nevykolejilo? Já se ani pak nedivím, že se pohádáme, tohle mi už leze krkem....Už i přítel mi říkal, že mi asi velmi vyhovuje, jak se o mě matka stará - upřímně, nevyhovuje mi to vůbec....Jak se s tím vyrovnat? Domluva s matkou nepomůže, to už jsem zkoušela a nepomohlo to, jen jsme se pohádaly. Ona si totiž myslí, jak se nechová skvěle, jak si toho musíme vážit...ale nechápe druhou stranu mince.
 
arrow
profile_image
Anabela
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Tiakia: Platíme pouze jídlo, nic víc nechtěli, ani elektřinu ani vodu - sice jsme na tom trvali, ale zamítli to a peníze na nic jiného, než na jídlo, si od nás nevzali...Tak pronájem bytu vychází teď docela hodně, za blbou 1+1 chcou 6 000...i více...teď ale kupuje byt strýc, tak možná, jestli to vyjde (snad), bychom mohli jít tam...ještě je vše v řešení....chtěli bychom jít do nedalekého města (kde pracuji), je to ale menší město a slušný pronájem tam sehnat není zase tak lehké. Doufám, že to vyjde u toho strejdy...
Jako ona je mamka jinak strašně hodná, ale čeho je moc, toho je příliš..

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Anabela: Krom toho se ji musím ozývat vždycky, jak někde jdu. Jak jsme bydleli ve městě, odjížděli jsme vždy v neděli, jak jsme dorazili na byt, musela jsem ji napsat, že jsme dobře dojeli. Ok to beru, ale pokud jsem třeba zapomněla (vybalovala jsem si věci, mluvila s přítelem), hned do 10 min od příchodu na byt mi volala, jestli jsem v pořádku

Po příchodu do bytu snad není takový problém napsat sms.
Jsem o generaci starší a běžně se v rámci rodiny hlásíme všichni máme tak přibližně přehled o tom co kdo kde dělá.
Asi je to pro tebe nepochopitelné,ale představ si situaci,kdy člověk zmizí a rodina má pak šanci dát informace kde a kdy byl zaregistrován naposled.
Pro mě je to normální způsob komunikace.
Není to dohled nebo šikana,jen čistě "poslat sms žiju a jsem OK".Stojí to chvilku času a pár haléřů za sms a je klid.

arrow
profile_image
Anabela
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Tiakia: Po příchodu do bytu snad není takový problém napsat sms.

Ne není a taky s tím nemám problém viz

Cituji Tiakia: jak jsme dorazili na byt, musela jsem ji napsat, že jsme dobře dojeli. Ok to beru

ALE
mamka věděla, že jsem na bytě ve 21h, pokud měl ale vlak zpoždění nebo jsem přesně v těch 21h zapomněla napsat, tak bylo 21:10h a pravidelně se rozezněl mobil a na něm "mamka". Proč se neozývám, že se bojí, jestli se mi něco nestalo. Já píšu pravidelně, jak někde dorazím a také to žádám po příteli. Ale přijde mi už přehnané, že jsem mamce napsala, že jsem dorazila k příteli v pořádku, pak si nevšimla její sms a neodepsala a ona mi byla schopná za hoďku 5x volat, proč jsem ji neodepsala na sms...

arrow
profile_image
Anabela
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Tiakia: Není to dohled nebo šikana,jen čistě "poslat sms žiju a jsem OK"

Ani to tak neberu, špatně jsi to pochopila a já to špatně napsala. Hlásím se tak každému i to po každém vyžaduji. Ale jak jsem už psala výše, pokud mi přítel do 10 min od příchodu domů nenapíše, nebombarduju ho sms a telefonáty.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Anabela: Proč se neozývám, že se bojí, jestli se mi něco nestalo.

naprosto chápu
Jezdit moje dítě vlakem,tak bych byla hrůzou šílená takže tvá mamka je ještě v pohodě.

Cituji Anabela: pak si nevšimla její sms

Zkus být trochu "všímavější" a odstraníš hádky.Prostě odepsat a přidat něco ve smyslu "jsem OK jen nebudu už odepisovat neb dosaď důvod" a je klid.

Cituji Tiakia: Jezdit moje dítě vlakem,tak bych byla hrůzou šílená

A proč zrovna ty vlaky?

Jako já bych chtěla po dětech hlášení i kdyby měly někam letět na koštěti, jen mě tvá odpověď zaujala.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Elisabi: Jako já bych chtěla po dětech hlášení i kdyby měly někam letět na koštěti

Tak to já chci taky hlášení ať jde kamkoliv.
No ten vlak a mladé děvče ve večerních hodinách je tak trochu černá můra celkově hromadná doprava.

Jinak k tvé situaci Anabel - mám taky starostlivou maminku a snažím se k ní být vstřícná, protože vím, že to všechno myslí dobře. Musíš to mamince odkejvat a dělat tak, aby ses co nejdřív odstěhovala. Chápu, že tě její "sluníčkovost" někdy vytáčí, ale prostě taková je, tak ji tak zkus přijmout. Mamku máš jen jednu a je jasný, že v dospělosti to bydlení u rodičů je málokdy ideální. Zatni zuby, to je moje jediná rada.

Reaguji na Tiakia:
No, hlavně bych se bála toho, co se kolikrát povaluje na nádražích.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Elisabi: Mamku máš jen jednu

a jak byla mamka zlatá dojde člověku mnohdy pozdě až už mamku nemá.

Cituji Anabela: Jako ona je mamka jinak strašně hodná, ale čeho je moc, toho je příliš..

Určitě tě zase tak moc v rozletu neomezuje jednou budeš taky taková a budeš po svých dětech chtít to samé.Bojí se o tebe a do smrti se bát bude,to je holt tak zařízeno u lidí.

arrow
profile_image
Zuziik mojeid
od 27. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mě tohle přijde jako běžné problémy, pokud 23 letý člověk bydlí u rodičů - vždycky budeš jejich dítě (i ve 40) a vždycky se tak k tobě budou chovat. Záleží na vás, jestli to dokážete překousnout, za cenu toho, že ušetříte.

Cituji Anabela: Tak pronájem bytu vychází teď docela hodně, za blbou 1+1 chcou 6 000...i více

Jj, propočítávali jste si, na kolik by vás vyšla hypotéka? Stejnak se jí asi nevyhnete, pokud ten barák nechcete kupovat až za 20 let..

Cituji LittleCharm: Pokud matka bude pokračovat opět po odstěhování v telefonátech, tak to je případ pro psychologa

Mě přijde celkem normální volat si obden a chtít vědět, že dorazila v pořádku. Psycho případ vypadá trochu jinak...

arrow
profile_image
LittleCharm mojeid
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Zuziik: Mě přijde celkem normální volat si obden a chtít vědět, že dorazila v pořádku. Psycho případ vypadá trochu jinak...

To je samozřejmě normální, ale četla jsi celou diskuzi? Matka volá kvůli tomu, zda zakladatelka obědvala, co přesně obědvala atd. To normální není.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji LittleCharm: To normální není.

pokud jsi četla témata založená Anabelou,tak se její mamce nedivím,že má o dceru strach.
Anabela má 29 letého partnera,přesto žijí u rodičů,což tedy u chlapa skoro ve třiceti je divné,navíc pije a celkově to asi nebude žádná hitparáda.
Tím nechci Anabele nijak ublížit,ale jen napsat,že nic se neděje jen tak pro nic za nic.

arrow
profile_image
LittleCharm mojeid
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tiakia: pokud jsi četla témata založená Anabelou,tak se její mamce nedivím,že má o dceru strach.
Anabela má 29 letého partnera,přesto žijí u rodičů,což tedy u chlapa skoro ve třiceti je divné,navíc pije a celkově to asi nebude žádná hitparáda.
Tím nechci Anabele nijak ublížit,ale jen napsat,že nic se neděje jen tak pro nic za nic.

Nečetla jsem jiná témata zakladatelky. To je právě nevýhoda diskuzí - čtenáři vidí jen jednu stránku a to tu předloženou zakladatelem diskuze. Což se pak těžko hodnotí Pokud je příteli 29 a ještě pije, tak to teda potěš koště... V 29 letech přistoupit na bydlení u rodičů... Matka nebude až tak špatná... Zádrhel bude jinde.

arrow
profile_image
Anabela
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Tiakia: pokud jsi četla témata založená Anabelou,tak se její mamce nedivím,že má o dceru strach.
Anabela má 29 letého partnera,přesto žijí u rodičů,což tedy u chlapa skoro ve třiceti je divné,navíc pije a celkově to asi nebude žádná hitparáda.

Hele Tiakio, já nevím, co ty máš vždycky v oblibě vytahovat všechny založené témata zakladatelky daného tématu (všimla jsem si toho i u jiných diskuzí). Nevím, proč tu mícháš předchozí diskuze založené mnou, ty témata jsou už staršího rázu a ty absolutně nemůžeš vědět, zda se už ty problémy nevyřešily....představ si, že vyřešily, ale ty jsi schopna z mého přítele udělat alkoholika a napsat, že je divné, že teď bydlíme u rodičů. Už jsem to tady vysvětlovala, proč momentálně bydlíme u mých rodičů, ale tebe to je jedno, vytahuješ věci, které s touto diskuzí vůbec nemají co dělat. Nevím, proč tady řešíš jenom SMS, které chce psát po mě má mamka, když někam jedu. Chápeš, že diskuze je celkově o něčem jiném? Nechápeš, tady nejde o žádné SMS...Tady jde o to neustále kontrolování !

Cituji Tiakia: Anabelou,tak se její mamce nedivím,že má o dceru strach.

Mimochodem, mojí rodiče si s přítelem perfektně rozumí, hlavně taťka, takže z téhle strany nemusí mít o mě žádné strach....
Kromo toho, ty tady ze mě děláš člověka, který si mamky nevaží. Já si ji vážím a taky jsem to v příspěvcích psala, že je jinak zlatá, ale to jak mi furt mluví do všeho a kontroluje mě jako malé dítě - to mi jako normální nepřijde.Reaguji na Tiakia: Nejdezdila jsem do města sama, jezdil semnou přítel, takže se neměla čeho bát.
Jediný člověk, který mě pochopil byla LittleCharm

 

Váš příspěvek

Neustále hádky s matkou

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené