Smazat

Nevěra a vztah po ní

Ahoj ženy,

Chtěla bych se vás zeptat na jedno intimnější téma. Alespoň pro mě. Partnera jsem podvedla. Je mi 22 let, jsme spolu cca 3 roky ve vztahu. Proč jsem to udělala? Asi jsem si chtěla dokázat něco, nebo si zvýšit sebevědomí. Partnerovi jsem to přiznala. Nedokázala jsem se mu ani podívat do očí. Bylo mi to vše moc líto a uvědomila si, že on je muž se kterým chci strávit zbytek života a né nikdo jiný! Říkám si, že třeba za pár let se na to podíváme jinak, a vše bude tak trochu zapomenuto. Přeci jen jsme oba mladí. Ale bylo to těžké. Ani sama sobě jsem si nedokázala odpustit ..až teď, po pár měsících je to lepší a zase krásné. Už se konečně hned po probuzení nebudím s pocitem, že jsem jej podvedla, jaká jsem mrcha a co dál. Psychicky jsem na tom byla opravdu moc špatně...trápila jsem se jak za přítele tak za sebe. On to vytěsnil cca za dva týdny, pak už na to nemyslel, sám mi tohle řekl. Řekl mi, že mi odpustil, protože věří, že mohu být lepší člověk. Sama v to doufám a snažím se mu to opravdu dokazovat, protože mi na něm záleží.

Můj dotaz směřuje na otázku-> Máte někdo zkušenost s podobnou situací? Pokud ano, jaký je váš vztah po nevěře (z vaší strany). Pomohla vám nevěra v něčem?

Díky moc za komentáře
 
arrow
profile_image
MKay
od 16. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já to zažila opačně a akorát mi to pomohlo zbavit se někoho, s kým to stejně moc neklapalo. Takže za mě, já nebyla schopna mu to už ani odpouštět, udělal to dvakrát i přes mou výslovnou žádost, ať se příště se mnou raději rozejde, než mi to udělat znovu. Nepoučil se, tak jsem ho nechala být.

arrow
profile_image
Hey Ju
od 8. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím, ze po nevere uz ten vztah ztratí to kouzlo čistoty a asi by mi hodne trvalo než bych na to zapomnela a mohla fungovat dál. Pokud bych toho vubec byla schopna

arrow
profile_image
Tonie
od 4. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Přijde mi zvláštní, že to tvůj partner po dvou týdnech hodil za hlavu..

Mě jde spíše o to,. zda to některá z vás zažila a podvedla ona, než partner A co měl partner dělat dále? Nervovat se s tím, když oba víme, že jsme spolu hodně krásného prožili a nejde to jen tak hodit za hlavu?

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Pokud Vám to funguje dál ,netrpíte tím a nic si navzájem nevyčítáte proč by nemohl fungovat dál? Nerozlišovala bych vztah před a po nevěře. Nevěra ti aspoň může pomoct uvědomit si co chceš a co ne.To víš jen ty sama co tě k tomu vedlo a zda to splnilo to co jsi očekávala.Takové ty tlachy některých holek , že jednou a dost a okamžitý rozchod a, že už to nikdy nebude jako dřív jsou jen dětinské reakce . Vyrovnaný člověk si dokáže poradit s jednorázovou nevěrou aniž by se musel uchylovat k tak destruktivním a ukvapeným závěrům.

Cituji Hey Ju: Myslím, ze po nevere uz ten vztah ztratí to kouzlo čistoty

To je jen iluzorní domněnka....nebudeme přeci snít o pohádkové euforii a čistotě lásky , že? Žijeme v reálu.

Reaguji na mikkýsek: Já taková byla dříve také...říkala jsem, že kdyby mě partner podvedl, je to konec, že bych to nepřekousla. Ale než se mi stalo co se stalo. Najednou vše rozlišuji... a ano, mě pomohla. Vážím si na příteli věcí, které jsem dříve brala jako normál. Třeba to, že mi každý den dělá svačinu do školy.. (I když jsem dospělá) . Je to prostě milé gesto. Naopak, já doufám, že vztah bude lepší, že už nebudeme řešit zbytečné problémy, které jsou nepodstatné a zaměříme se na opravdu důležité problémy a věci.

Setkala jsem se s různým názorem, především mladé slečny jsou jednoho a toho samého názoru, prostě ukončit.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji cathlyn: a ano, mě pomohla.

Tak to neber jako selhání , ale jako životní lekci a prozření . Na názory druhých se vykašli a žij si vesele dál.

Cituji cathlyn: především mladé slečny jsou jednoho a toho samého názoru, prostě ukončit.

I ony jednou dospějí a začnou více zvažovat pro a proti. Každý má jiný důvod pro nevěru, a některé se těžko překousávají.

Reaguji na mikkýsek:

Děkuji za tvé příspěvky, vážím si jich

arrow
profile_image
Tonie
od 4. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji cathlyn: A co měl partner dělat dále? Nervovat se s tím, když oba víme, že jsme spolu hodně krásného prožili a nejde to jen tak hodit za hlavu?

no asi hodně lidí by se nervovalo, tohle je těžké přejít.. a jestli to skutečně dokázal, tak mu závidím a ty máš velké štěstí

já sice nemám tu zkušenost kdy bych partnera podvedla a pak s ním nadále byla, ale myslím si, že pokud to překonal a vy máte nadále pěkný vztah, tak jeďte dál a hlavně ty si to musíš v hlavě urovnat a hodit to taky za hlavu a být vděčná za chlapa co ti dělá svačiny

arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já nevím, proč jsi to příteli říkala. V takové situaci, kdy už se prostě stalo, bych to prostě příteli v žádném případě neříkala a musela bych se s tím vyrovnat sama a vzít si z toho ponaučení, což ty sis vzala Jen mi přijde divné, že on to jen tak přešel... bála bych se, že to jenom nějak zasunul a najednou to z něj nečekaně vyskočí a nebudete se stačit divit.

Reaguji na Tonie:

Máš pravdu. Bylo to horší, fakt jsem myslela, že jsem na odvoz do blázince, byl to nejhorší čas mého života. Tolik obviňování a bolesti. Jsem ráda, že je to zamnou a opravdu to beru jako určitou životní zkušenost. Jsem možná ráda, že se to stalo teď, když je mi 22., než třeba jako vdané ženě nedejbože s dítětem. To by asi výčitky byli těžší. Snad je čas nejlepším lékem

Reaguji na Phaeton:
Sama tomu nerozumím, ale vím také moc dobře, že se trápil. Nemohu říci, že by dělal, jako že nic. Jen u mě přetrvávaly výčitky svědomí i po tom, co jsem mu vše pověděla. A proč jsem to řekla? Nevím, nejdříve nic a pak najednou kupa výčitek..musela jsem s pravdou ven nebo se s ním rozejít. Čekala jsem to nejhorší, ale tajně doufala, že mi odpustí a půjdeme dál. to se stalo a jsem moc šťastná za to.

arrow
profile_image
Hey Ju
od 8. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mikkýsek: nejsem naivni,žadne strachy. Bavíme se o duvere,ne? Když me jednou z blbosti podvede a ja to nemam jak jinak zjistit, tak ať nas vztah nezatezuje priznanim

arrow
profile_image
Tonie
od 4. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Hey Ju: tak ať nas vztah nezatezuje priznanim

to máš recht..zbytečně se někomu ubližuje i když "pachatel" prozřel a ve vztahu chce pokračovat dál.. jenže má špatné svědomí a myslí si, že přiznáním si uleví, asi si myslí, že ho druhý z těch pocitů osvobodí.. jo někdy si fakt uleví, ale druhýmu tím ublíží, což pod pocity špatného svědomí asi nevidí... ale v tomhle případě to partner vzal v pohodě, možná se mu totéž taky stalo a prozřel, jen se k tomu nepřiznal, ale to je fuk, protože to funguje

 

Téma Nevěra a vztah po ní je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené