Smazat

Nevěřím vlastní mámě

Moje trable s rodinou. Lži, špatné vztahy a pochybnosti v rodině. Tvrdí, že má rakovinu, ale už jí po všech lžích nevěřím, již několikrát zklamala moji důvěru.

Největší smysl bude tenhle deníček dávat těm, kteří už četli můj předchozí deníček o mé řekněme dost nestandardní rodině a vztazích v ní. Ten předchozí deníček najdete zde: https://www.omlazeni.cz/nulove-vztahy-s-113-547838 -0.html

Od posledního deníčku uběhlo 5 let. Zkusím to zkrátit. Sestra podvedla kvůli financím dost lidí, bohužel se to pod jejím jménem dá najít i na internetu. Sama se i dost zadlužila, podvedl ji někdo jiný kvůlu bytu, řešilo se i v reportáži v Černých ovcích v TV. Kromě reportáže se ta kauza už nikam neposunula. Sestra se jen zadlužila. Dluží něco kolem dvou milionů a dluh stále roste.
Moje máma si dodělala školu a pracuje u zubaře, její vztahy at už se sestrou či s její mámou( naší babičkou) jsou pořád dost vypjaté. Když se sestra loni v březnu vdávala, prý si vzala nějakého bohatého američana a kvůli dluhům odjela natrvalo kamsi do Ameriky, se máma vetřela na její svatbu, aniž by byla od sestry zvána. Veškeré info o svatbě měla od babičky. Ani s tou se nestýkám. Po tom, co sestra odjela, o ní nikdo nic neví. Já o svatbě samozřejmě ani nevěděla. Veškeré tohle info mám z úplně jiného zdroje, od máminýho boyfrienda, který na mě vzal telefon bůhvíodkud. Samozřejmě mě to mrzí, že ani se svatbou si na mě sestra nevzpomněla, ale co nadělám.
A já jsem díky práci procestovala kus světa, zlepšila se v angličtině a s přítelem jsme spolu už desátým rokem. V Praze máme pronajatý byt, i když jsme doted byli kvůli práci dost často pryč. K tomu se snažíme cestovat mín a mín a rozjet náš byznys v Praze. Jde to pomalu, ale vidím progres. Už jsem měla cestování tak nějak plné zuby, většina lidí si to představuje úplně jinak, než jak to ve skutečnosti je. taková pohádka to není, když se kadou chvíli naa cestách něco pokazí...
S mámou jsem osobně se potkala loni v lednu. A bohužel to nebylo štastné shledání. Byla jsem ovlivněna přítelem, kterému před pár dny zemřel táta na rakovinu, vytasil na mě, že i ta moje rodina je důležitá... Vím, že v tom byl z jeho strany dobrý úmysl. Já byla čerstvě po vytrhání moudráků, bylo to dost komplikované, museli to dělat v narkoze, doktorovi se nějak smekla ruka se skalpelem a z nemocnice jsem odcházela se dvěma řezy od skalpelu na tváři. V takovém stavu jsem se měla potkat s mámou. Fyzicky i a psychicky úplně na dně. Během našich setkání jsem z ní měla divný pocit...jak kdyby cokoli, co jí řeknu, ji vlastně vůbec nezajímalo, básnila o ségře, o svojí práci, o nějakém chlapovi, se kterým si píše, atd. Tak nějak jsem to brala, i když mě to ve skutečnosti dost mrzelo, dedět let jsme se neviděla a ona se o mně nezajímala ani trochu ani naživo. Krátce pře mýma narozeninama jsem šla opět na kontrolu se zuby, až tam jsem se od doktora dověděla, že tam byla moje máma a udělala tam scénu a ostudu, když tam na něj řvala. Domů jsem došla nějak v transu. Brala jsem to od ní jako podraz, nic mi o tom neřekla. V šoku z celé té situace jsem s ní utnula veškerý kontakt a všude si ji zablokovala. Ona má stále číslo na mého přítele, a tak mu obačs napíše. Já už na ní samožřejmě nemám nervy a náladu. Naposledy mu psala zhruba v půlce listopadu, přítel mi to řekl až včera, že chodí na chemoterapii a já bych si měla zajít na testy na revmatologii. Po těch zkušenostech, co s ní mám, kdy mi jako malé holce lhala, že má rakovinu, bylo mi tak jedenáct, později o samé říkala o ségře, už jí to prostě nevěřím. Jsem vůči ní už prostě podezíravá. Jak kdyby si vymýšlela, aby získala pozornost.

Chci se nejen vypsat, ale potřebovala bych i poradit. Ségru nemám jak kontaktovat, ani nevím kam se odstěhovala nebo jak se ted jmenuje příjmením. Máma ani nenapsala o jakou rakovinu se jedná, v podstatě k tomu nevím nic konkrétnějšího. Takže ani vlastně nevím na jaké testy k doktorce bych měla přesně jít. Googlit se to bojím, pořáda jsem na slovo "rakovina" po smrti přítelova táty dost citlivá. Co byste mi poradily?

Pokud jste ten elaborát přečetli až sem, patří vám velký díík!
 
arrow
profile_image
Hubák
od 19. 8. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tvoje sestra Ti neřekla, že se vdává, odjela, neřekla Ti ani ahoj a Ty se s ní chceš vídat, jo?

arrow
profile_image
Nikississ
od 21. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Hubák:
No, už ani ne. Spíš mě to všechno mrzí. Jako starší sestra mám o ní samozřejmě starost.

arrow
profile_image
Hubák
od 19. 8. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Info mám z úplně jiného zdroje, od máminýho boyfrienda, který na mě vzal telefon bůhvíodkud. Tak asi má číslo od Tvé matky a ne kdoví odkud, ne?

Během našich setkání jsem z ní měla divný pocit. Jako kdyby cokoli, co jí řeknu, ji vlastně vůbec nezajímalo, básnila o ségře, o svojí práci, o nějakém chlapovi se kterým si píše, atd. Tak nějak jsem to brala, i když mě to ve skutečnosti dost mrzelo, deset let jsme se neviděli a ona se o mě nezajímala ani trochu ani naživo. Nechci být hnusná, ale co čekáš? Neříkám, že je Tvoje vina, že jste se deset let neviděli. Ale má to asi nějaký důvod, proč se nestýkáte Teď jste se najednou viděli a čekáš, že po deseti letech lhostejnosti (nebo nezájmu) se bude zajímat? Proč jste se setkali vůbec?

Hele, řeknu Ti něco ze své zkušenosti. Já se asi patnáct let nestýkám ze svojí mladší sestrou. Má to svůj důvod, proč jí nechci vidět a nevídám jí. Ona se mi občas ozve (bohužel) a pokaždé mě přesvědčilo, že pořád platí, že jí nechci nikdy vidět. Nezměnilo se nic z toho, proč jí nechci vidět.

arrow
profile_image
Nikississ
od 21. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Hubák:
Já vím, ale asi naivě nějak čekám,že se jednou změní a bude se chovat jako jakákoli jiná máma, ale to je asi blbost. Hnusná nejsi, jen potřebuju někoho, s kým se o tom můžu poradit. Moje divná rodinka mě trápí už dlouho. Nerozumím jim.
Proč jsme se setkaly? Já byla hlavně psychicky ovlivněná smrtí přítelovýho táty. Tam ta jejich rodina drží pospolu a dost je ta smrt zasáhla. Tím pádem na mě přítel zatlačil, že bych i já měla s tou svojí nějak komunikovat. Vlastně ani on se s mojí mámou do té doby nesetkal, a tak nevěděl co je ona zač. Po jejím výstupu u zubaře sám uznal, že to nebyl tak dobrý nápad.
Ted řeším jestli mám její kecy o tom, že má rakovinu brát vážně. Už několikrát si rakovinu vymyslela, což není normální.

arrow
profile_image
Hubák
od 19. 8. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Fakt nevím, co řešíš. Vždycky, když se vidíte. se sama přesvědčíš, že je to pořád stejný. A Ty pořád čekáš, že se něco změní. Nezměnilo se nic strašně dlouho, tak už v to nedoufej. Já to vidím u mojí mladší sestry. Pořád je stejná, nezměnila nic ve svém přístupu a pořád se diví, že jako nic.

arrow
profile_image
Nikississ
od 21. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Hubák:
Máš pravdu. Ani s odstupem let se nijak nezměnila. Ani jedna z nich.

A zde bohužel vidím to staré špatné přísloví, neboli větu, že "lidi se mění".
Ne, ne a ne, bohužel, lidé se nemění, nikdo a nikdy, mám s tím také své zkušenosti.
Proboha, kde to přísloví vzalo ??

 

Váš příspěvek

Nevěřím vlastní mámě

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené