Přítel je atopik (má atopický ekzém). Má ho mimo jiné i kolem očí a už po třetí se mu do toho nejspíš dostala infekce a to tak, že na oko ani neviděl. Víčko bylo úplně nateklé, podobně jako štípanec a lesklé, kolem byly puchýřky. Na internetu jsem se dočetla, že hrozí oslepnutí a že pro atopiky to je velmi nebezpečné. Já sama na opary netrpím, nikdy jsem ho neměla. Tak kde k němu mohl přijít? A existuje nějaká prevence?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj , já jsem tak tři týdny zpátky na dolním víčku :-/ . Na opary nijak netrpím a mám ho tak jednou za rok nebo dva. Mě se udělal nejspíš ze zimy, protože jsem zmokla a jela v tom oblečení dvě hodiny vymrzlým vlakem :-/ Jinak jako prevenci se říká vitamín B a něco na tom bude Je to, ale k zešílení v mém případě jsem ten u oka vůbec nemohla srovnat s těmi, co se mi dělali na rtu. Byl daleko větší, svědění nesnesitelné. Celkem mi pomohli náplasti, ale vypadá to, že mi po něm zbyla jizva. Nic příjemného.

Tojono, on nemohl vůbec oko otevřít a vypadal jak Quasimodo. Měl to teď za čtvrt roku po třetí. A doktoři to akorát vyléčí, ale nezabývají se tím, co dál, aby se to už nestávalo.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

To je zvláštní, přesně toto i říkala i kamarádka, která na to opravdu hodně trpí. Opary má prakticky celoročně. Bylo jí řečeno, že se tělo tímto způsobem brání a zbavuje se špatných látek. Někdo trpí na angíny, rýmy a ona má prý toto. Mě se to nějak nezdá a u oka mi to přijde i dost nebezpečné Já bych fakt zkusila ten Pyridoxin. Je to myslím napsané i v letáčku, že na to pomáhá.

Na opary existuje nějaký lék, který dobereš a pak máš na cca půl roku od oparů pokoj. Dává se to před operacemi a tak. Ale když hrozí oslepnutí, tak by to příteli měli napsat i tak. Určitě bych ho poslala k lékaři,ať se ho na to zeptá

arrow
profile_image
boobule
od 20. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Manžel už měl opar na oku asi stokrát. Vždy bere Herpesin tbl a oční mast Zovirax. Na delší dobu bez oparu mu pomohla hlíva ústřičná, má posílit imunitu. Jedna lékařka mu poradila ať se nechá očkovat proti žloutence a potom asi rok opar neměl.
Jinak je taky od dětství atopik.

Reaguji na boobule:
takže není nějaké řešení na celý život?

arrow
profile_image
Luca143
od 26. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Řešení není, opar je herpesvirus na který neexistuje lék, takže jakmile se nakazíte není cesty zpět. Jinak opary se vytvářejí, když si virus "myslí", že je v nebezpečí, tak se začne množit (vyraší puchýř), což může být stres, někdo říká i leknutí nebo zmíněná zima.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené