Smazat

Osamění po padesátce

Mám jednoho syna, byla jsem s ním od jeho narození sama a všechno jsem tomu podřídila, vystudoval vysokou, má vlastní byt, má svůj velmi úspěšný život, před rokem se oženil a mne už nepotřebuje. Snachu jsem vždy jen a jen chválila, zkoušela jsem to i s drahými dárky, ale na milost mne nevzala. Už nemám rodiče, nemám sourozence, díky podnikání nemám ani kolegy z práce a dvě kamarádky se mnou tak jednou za měsíc společensky vypijou kafe.
A já se neumím vyrovnat se skutečností, že jsem vlastně úplně sama, že nemám žádnou rodinu, že mne nikdo nepotřebuje a já nikoho nezajímám ani když jsem nemocná. Najít partnera není jednoduchý, chtějí mladší a docela o dost, charita mi absenci rodiny asi nenahradí a prášky taky nejsou ideální řešení. A při představě, že díky přibývajícím létům už bude jen hůř, najednou nevím jak dál a zjištění, že opravdu vůbec nikomu nechybím, je strašně smutné.
Je tu někdo v podobné situaci? Jsem z Prahy.
 
arrow
profile_image
hambala
od 12. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nejsem v podobné situaci, ale napadá mě - co takhle si pořídit pejska?

arrow
profile_image
NetaNeta
od 27. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

pořídit si zvíře a jestli máte dost volnýho času, tak něco dělat, chodit cvičit, učit se jazyk,... tam se potkaj nový kamarádky, ty vás občas vytáhnou ven a tam máte větší šanci než když budete smutnit doma.

Cituji miiaa: dvě kamarádky se mnou tak jednou za měsíc společensky vypijou kafe.

Chce to někam mezi lidi najít podoně "osamocené" a bude fajn.Pořiď si pejska,jezdit na výstavy a potkávat lidi,seznámit se jen nesedět doma.

arrow
Neprodává v Bazaru

Napadlo mě nějaké kolektivní cvičení - spinning, zumba apod. Tam se dá taky seznámit, nebo kurzy např. angličtiny

Doporučuju nějaký koníček - něco, na co celou dobu nebyl čas nebo peníze apodobně. Prostě si najít jiný zájem, hlavně nesedět doma. Nebo to zvíře, to také není špatný nápad. Pokud o to samozřejmě stojíš. Pořídit si např. psa jenom proto, aby člověk nebyl sám, taky není šťastné řešení.

Cituji Sirka: Pořídit si např. psa jenom proto, aby člověk nebyl sám, taky není šťastné řešení.

pokud člověk nemá ke zvířatům odpor,tak psí mazlík dokonale nahradí dítě a společnost vyplní čas a vždy má dobrou náladu.
Já mám tedy pejska místo mimina a celá rodina se k němu tak chová,je to prostě rodinný mazlík.

arrow
Neprodává v Bazaru

u nás v meste býva stretnutie osamelých niečo ako diskotéka pre starších tak možno i u vás je niečo také
ale skúsila by som neaké krúžky kde sa zoznámiš s ľudmi,dobrovolnícke výpomoci napríklad v útulkoch.. a zachvíľu snád bude mať syn dieťa tak im pomôžeš s vnúčaťom...

Cituji miiaa: Snachu jsem vždy jen a jen chválila, zkoušela jsem to i s drahými dárky, ale na milost mne nevzala.

Cituji silavia: zachvíľu snád bude mať syn dieťa tak im pomôžeš s vnúčaťom...

Bych se na ně z vysoka vykašlala,snacha s ní nemluví,tak ať si k případným dětem zaplatí chůvu na hlídání by byla "bába" dobrá a to bych jí řekla něco ............ no ehmm,prostě hlídání a pomoc nula.

arrow
profile_image
Locika
od 5. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Snažila bych se zaměřit na vlastní koníčky. Tzn. přihlásit se na jazykový kurz, kurz keramiky, malování atd. Tam se můžeš seznámit s lidma a najít si nové přátel. Ten pes taky není špatný nápad, protože když to vídím u nás na sídlišti, tak člověk vyjde vyvenčit psa, tu se zastaví s tím pejskařem a za chvíli zase s jiným. A samozřejmě až budou vnoučata bude to taky o něčem jiném a snacha bude ještě za pomoc ráda.

arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Napsat si inzerát "hledám kamarádku/kamaráda", pohledat webové stránky, které jsou zaměřeny na lidi 50+, určitě to nezažíváš sama, tak najít někoho v podobné situaci.

Navštěvovat univerzitu třetího věku, tam jsou podobné věkové skupiny.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Laky: snacha s ní nemluví

lenže ona nenapísala že s nou nehoovorí iba že ju nevzala na milosť čo môže znamenať i to že s nou nechcela bývať a to sa ani nečudujem..sú mladý a zakladajú si rodinu ... tiež by som nezniesla svokru za zadkom každý den a nemyslím to v zlom...

arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Laky: tak psí mazlík dokonale nahradí dítě a společnost

to je individuální a nelze to paušalizovat na všechny

Cituji silavia: tiež by som nezniesla svokru za zadkom každý den a nemyslím to v zlom...

Já to chápu,taky jednou budu v pozici tchýně a pokud by mi dávala snacha najevo,že mně je ochotná snést jednou měsíčně půl hodiny,tak by nemohla očekávat,že se v případě dětí utrhnu a budu hlídat,aby ona si odpočala.
Ale je fakt,že se asi nikdy nebudu nudit.

arrow
profile_image
Blacky
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji miiaa: Snachu jsem vždy jen a jen chválila, zkoušela jsem to i s drahými dárky, ale na milost mne nevzala

Na to bych se mohla být tebou vykašlat. Drahými dárky si přece člověka nekoupíš. A proč by tě měla brát na milost? Nemyslím to špatně vůči tobě, že jsi špatná. Kupovala jsi jí drahé dárky.. A proč?

 

Váš příspěvek

Osamění po padesátce

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené