Smazat

Osamění po padesátce

Mám jednoho syna, byla jsem s ním od jeho narození sama a všechno jsem tomu podřídila, vystudoval vysokou, má vlastní byt, má svůj velmi úspěšný život, před rokem se oženil a mne už nepotřebuje. Snachu jsem vždy jen a jen chválila, zkoušela jsem to i s drahými dárky, ale na milost mne nevzala. Už nemám rodiče, nemám sourozence, díky podnikání nemám ani kolegy z práce a dvě kamarádky se mnou tak jednou za měsíc společensky vypijou kafe.
A já se neumím vyrovnat se skutečností, že jsem vlastně úplně sama, že nemám žádnou rodinu, že mne nikdo nepotřebuje a já nikoho nezajímám ani když jsem nemocná. Najít partnera není jednoduchý, chtějí mladší a docela o dost, charita mi absenci rodiny asi nenahradí a prášky taky nejsou ideální řešení. A při představě, že díky přibývajícím létům už bude jen hůř, najednou nevím jak dál a zjištění, že opravdu vůbec nikomu nechybím, je strašně smutné.
Je tu někdo v podobné situaci? Jsem z Prahy.
 
arrow
profile_image
Sang
od 11. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je to těžké, ale nevzdávat to! Chyba byla všechno podřídit synovi, ale co se dá teď dělat. Zjisti, co by Tě bavilo, začni opravdu chodit na kroužky, jezdit na výlety, zájezdy, dej si inzeráty - ono takových lidí bude opravdu hromada, jen jste všichni nešťastní doma a nepotkáte se! A i ti muži nejsou jenom povrchní prasata, třeba bude štěstí a někdo se najde. A to zvířátko je taky dobrý nápad (už jen třeba kvůli procházkám a že pejskaři si rádi povídají).

arrow
profile_image
miiaa
od 16. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Máte pravdu, už to vím, že byla strašná chyba podřídit vše synovi, bála jsem se, aby si na někoho nezvykl jako na tátu a pak by to třeba nedopadlo.
Snacha mne snese tak hodinu měsíčně, bez pozvání k nim nejdu a častěji mne nezvou i když to k nim mám 10 minut. Pro ní je rodina manžel a její rodiče. Ale tchýně do rodiny prostě nepatří, i když i její maminka je tchýně, ale to si snad ani neuvědomuje. A máte pravdu, chtěla jsem si jí alespoň naklonit drahými dárky, to mi pak zavolala i 2x za týden a já byla šťastná, jenže to vydrželo přesně jen ten týden. Prostě jsem si strašně přála mít jí jako dceru i jako kamarádku a dala bych za to všechno. A syn nechce být mamánek, tak je o to drsnější.
S pejskem nevím, je to hodně velká zodpovědnost a když je člověk úplně sám, neměl by se mi kdo o pejska postarat, kdybych nebyla pár dnů doma. Cvičení a nějaký kurs zkusím.
Všem moc děkuju za milá slova, moc si toho vážím a omlouvám se, dneska jsem se dostala do strašné beznaděje.

arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji miiaa: Snacha mne snese tak hodinu měsíčně, bez pozvání k nim nejdu a častěji mne nezvou

Co zavolat sama a říci, že příjdeš?

arrow
profile_image
miiaa
od 16. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Když jsem to velmi opatrně a zdvořile zkusila, tak mně velmi rázně vysvětlila, že chtějí být sami a že už mají program. Tak už to ani nezkouším.

arrow
profile_image
Rebarbora
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Držím palečky ať brzy najdeš nový smysl života.. Já byla překvapená, kolik lidí 50+ navštěvuje kurzy v Goethe institutu (pokud se učíš němčinu) a samozřejmě i na angličtině.. Lidi bývají neskutečně milí... Při sportu se podle mě seznamuje hůře, ale rozhodně je to skvělý způsob jak vyplnit čas.. Co se ozvat kamarádkám, se kterými jste se neviděly už věčnost nebo zkusit internetovou seznamku? Pejsek by také byl příjemný společník... Pokud má syn aspoň trochu soudnosti, jistě s ním pomůže, kdybys jela na pár dní pryč..

arrow
profile_image
DanielaM
od 10. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Co třeba sousedky? Ty bys nemohla pozvat na kafe? Lidí je všude mraky, stačí začít někam pravidelně chodit a tam určitě najdeš spřízněnou duši. Pokud je člověk zdravý a má nějaké peníze, tak je život malina To pak můžeš téměř cokoli... a jak přijdou vnoučata, bude to zase veselejší.

Cituji Laky: Bych se na ně z vysoka vykašlala,snacha s ní nemluví,tak ať si k případným dětem zaplatí chůvu

...čímž by se i sama autorka připravila o kus radosti, kterou by z vnoučat mohla mít Odřízla by se od rodiny a na stará kolena by už jí ani neměl kdo dojít pro nákup nebo pro mast do lékárny, když by byla nemohoucí. Rodina má pokud možno držet pohromadě a pomáhat si

Ahoj Miioo, mamka si našla kamarádky na kurzech angličtiny, už se s nimi vídá přes deset let - je jí teď přes 60, takže myslím že když začala chodit na anglinu, bylo jí jako tobě. A na kurzu keramiky si pořídila ctitele - on ty kurzy učil. Lidí je všude mraky, a přátele potřebuje člověk v každém věku, takže nevěš hlavu

arrow
profile_image
Daníček
od 1. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Turistický oddíl. Do sauny u nás chodí členové (pár), jsou to lidé 50+ a jsou neskutečně družní. Pořád agitují, jak mají málo členů, a prý samí důchodci, tak ať se někdo přidá.
A na tůrách takové skupinky potkávám, je mezi nimi velká pospolitost, mají potřebu diskutovat s těmi co potkávají, takže tam bys neměla pocit , že se vnucuješ.

arrow
profile_image
Mili79
od 12. 4. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Miiao, tak jak ty postrádáš rodinu, jsou rodiny, kterým chybí babička. Pokud si z diskuzí na toto téma vzpomínám, jsou babičky právě nedostatkovým zbožím. Toto je další z cest, jak se přestat cítit osamělá. Možností je spousta, nevěš hlavu, i když chápu, že být bez rodiny je strašně těžké. Máš můj obdiv, že se snažíš toto změnit. Držím ti moc a moc palce.

arrow
profile_image
tuzka
od 10. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jak již bylo zmíněno, turistické oddíly jsou perfektní, poznáš tam většinou hodně pohodové lidi. Taktéž univerzita třetího věku, nebo jen nějaký jazykový kurz. Moje teta má přes šedesát a taky má syna, co pro něj udělala první poslední ale našel si takovou kr..., která prostě tchyni nechce, za žádnou cenu. Tak chodí do školy, po horách a nemá čas skoro na nic
Určitě nevysedávej doma a nečekej, až se ti syn ozve. Měj svůj život.

Cituji DanielaM: Odřízla by se od rodiny a na stará kolena by už jí ani neměl kdo dojít pro nákup nebo pro mast do lékárny, když by byla nemohoucí.

To nebude ani tak,syn je potentočkovaný z manželky a z její rodiny,s vlastní matkou se prakticky stýkat nesmí,takže řeči o tom,že ona se poraduje z vnoučat,pohlídá a je a oni pak za odměnu se postarají ve stáří nesmysl.
Ať si raději zakladatelka šetří na nějaký hezký penzion než aby to cpala do nezdárného syna a jeho případných dětí.To je holt život.

Cituji Mili79: jak ty postrádáš rodinu, jsou rodiny, kterým chybí babička.

ano

arrow
profile_image
RomanKaS
od 4. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Musím souhlasit s holkama, našla bych si vlastní zájmy a nevnucovala se ani synovi, ani snaše. Ono mít babičku jen když ji potřebuju a jinak se o ni nestarat, je strašně jednoduchý. Třeba jim to jednou dojde. Mojí mamce bude za chvíli 50 a to poslední, co bych o ní řekla je, že by si nedokázala najít partnera, nebo kamarádky. Podle mě je prostě pořád ještě mladá a může dělat cokoliv, nejen nějaké univerzity 3 věku - vždyť padesátníci chodí v podstatě všude tam, kde my (mladší generace), do posilovny, do kina, lyžovat, můžou jet na dovolenou s aerobikem, nejen na turistické zájezdy po polských kostelech. Takže si myslím, že lidi se nezačnou cítit "staří" jen proto, že jim bylo 50 a že takových lidí (chlapů), kteří jsou normální a chtějí partnerku na celý život, je určitě ještě dost a aktivně žijí! Vždyť s partnerem po 50.ce můžu prožít delší čas než s partnerem, kterého jsem měla do 50.ky - tak proč to vzdávat? Hodně štěstí

arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji RomanKaS: Takže si myslím, že lidi se nezačnou cítit "staří" jen proto, že jim bylo 50

nepsala, že je stará, psala, že je osamělá

arrow
profile_image
miiaa
od 16. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji Laky: Ať si raději zakladatelka šetří na nějaký hezký penzion než aby to cpala do nezdárného syna a jeho případných dětí.To je holt život.

Laky, drsné, ale naprosto výstižné, jen se s tím dokázat vyrovnat.

Cituji Lilliana: nepsala, že je stará, psala, že je osamělá

Přesně tak, necítím se ještě stará, i když je pravda, že se stáří v osamění bojím a myšlenka na náhradní babičku možná časem dozraje
S kamarádkami je to těžké, když hlídá 5 vnoučat, tak ani nemůže pochopit, co vás trápí a málem vás má za blázna. Největším zklamáním pro mne je, že jsem ze synka vychovala sobce, myslím tedy co se vztahu týká, on si je mou mateřskou láskou neochvějně jistý, ale on se ani nezeptá, jak jsem dopadla na několika vyšetřeních.
Myslím, že jsem i komunikativní, už jsem si i zvykla jezdit sama na poznávací zájezdy, ale je to tak trochu smutný, většinou jsou tam páry, maminky s dcerami nebo kamarádky spolu a i když jsou někteří milí, tak jsem tak nějak navíc.
Ono se to špatně vysvětluje, ale takový ten pocit blízkosti, upřímnosti a pochopení chybí a v rodině to přímo bolí.
Moc vám všem děkuji, je od vás moc hezké, jak se mi snažíte pomoci a to jste tak ve věku mého syna a přesto máte velké pochopení . Pokud by některá z vás věděla o osamělé paní v mém věku, byla bych moc vděčná za kontakt.

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj Miiio,
tvuj příbeh mi připomína mou mamku... nikdy neuměla být sama, sport jí nebaví, procházky taky ne, naky učení už taky ne...navíc je ji 55 a už od 50 nepracuje takže nemá ani práci která by ji naplnila. Jeden čas mě už fakt štvala jak se stále litovala že jsme se na ni všichni vykašlali a tak...přitom to nebyla pravda. Ale je fakt že když jsem byla u ní tak to bylo stále "uklid si ty hadry, proč tady dávaš ten hrneček, taky mi jeden čas dost mluvila do vztahu což mě vždy tak vyvedlo z rovnováhy že jsem si říkala že je mi vlastně líp když mam doma u sebe muj klid a třeba jí navštívím jen 2x do měsíce krátce.
Před 3 lety to vygradovalo a tak jsem ji navrhla jít k psychiatrovi, ten jí dal antidepresiva že prý trpí depresí no a musím říct že od té doby je z ni jiný člověk. Teda rozhodně neříkám že je to dobrý řešení... já to moc neuznávám - raději bych kdyby to zvládla sama ..ale ona to prostě sama nezvládla a než aby se furt trápila a taky trochu trápila nás protože nám jí pak bylo líto že jo..

 

Váš příspěvek

Osamění po padesátce

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené