Ciriel
Takže co je vhodné před a co po?

arrow
profile_image
tiki
od 14. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ciriel
Navíc sacharid v kombinaci s bílkovinou udržuje metabolismus v daleko svžnějšim chodu, než jen samotná bílkovina plus zelenina. Prostě to víc frčí - a spaluje (pokud jíš správně).
Podle e-kalkulačky na www.flora.cz jsem zjistila, že můj příjem sacharidů je cca 40-45% doporučené denní dávky. Sladké moc nemusím, takže si rozhodně neodpírám, když dostanu chuť. Chtěla bych trochu zhubnout, tak se snažím trochu omezit celkový energetický příjem. A teď otázka. Je to vůbec dobře mít dlouhodobě tak nízký příjem sacharidů? Nemám přidat sacharidy? A případně jaké?

arrow
profile_image
Ciriel
od 22. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Medinna

Před normální jídlo, třeba 20g S a 12 g B (na 60 kg ženu), myšleno kvalistní S - rejže, brambory, popř. žitný pečivo.....B maso, bílek...

Po do dvaceti minut jeden ks ovoce, nejlíp banán, ale můžeš cokoliv. V tuhle dobu, když sníš něco sladkýho, tak to zmizí - vyplní to tu glykogenovou rezervu. Ne ale krátký sachry plus tuk, tuk v kombinaci s krátkejma sachrama je největší zlo, takže ne čokoláda, ale třeba med nebo nějaký bonbony, kde neni prostě 40% tuku jako v čoko.

Do hodiny po ukončení aktivity pořádnej žvanec, pokud je to večer, tak na 60 kg ženu bych se nebála třeba 20 S a 20 B , opět kvalitní zdroj.

Pokud je to přes den, dala bych klidně 25 S a třeba 15 B.

tiki

Můj příjem S je taky pod limitem, ale jde o to, co je to za S. Pokud krátký S (rychlý), inzulín to nastrká rovnou do tuku, ale pokud to jsou dlouhý S (rejže, brambory, kvalitní pečivo...), tak neni nutný dodržovat to, co doporučuje flora.

Pokud jíš dobře, tim myslim kvalitní zdroje a min 6 x denně, a nemáš hlad, tak neni třeba S přidávat.

Dlouhodobě nízký příjem S není dobrej, vede k hypoglykemii, ale pokud máš z těch kvalitních zdrojů na dejme tomu 60 kg nesportující ženu třeba 120 S, neni to nízký příjem.

arrow
profile_image
Ciriel
od 22. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Medinna

Tim PŘED myslim tak hodinu, max hodinu a půl před cvičenim.

Pokud nutně potřebuješ jíst a brzo nato jít cvičit a nestíháš teda hodinu mezeru, dej si třeba jen poloviční či třetinovou porci....

arrow
profile_image
tiki
od 14. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ciriel
Děkuji za vysvětlení.

arrow
profile_image
Anitram7
od 17. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ciriel
Koukám, že to máš zmáknutý Studuješ tento obor? Nebo pracuješ jako výživová poradkyně či trenérka? Myslím, že tvé rady jsou výborné! Mockrát děkuji!

arrow
profile_image
Mau
od 14. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ciriel
taktéž ti děkuji za cenné rady Ty taky hubneš? Tvé rady tu budeme potřebovat

Ciriel

Ciriel
Takže bílkovina a zelenina je sice pěkná, ale nic moc pro tělo po sportu
No nezlob se na mě,ale za bílkovinou po sportu si stojím. Můj kamarád co dělá závodně triatlon,tak ten si po cvičení dává sacharidy,ale on nehubne. Už jsem se o tom bavila s několika trenéry z fitek a všichn řekli že pro hubnutí je po cvičení (hodinu po) dobré jíst bílkoviny.

Ciriel
Tělo je k tomu nucený, protože nemá kam jinam sáhnout po energii, protože žádnou momentální (z jídla) nemá.
Tohle mi taky moc nepřijde. Protože kdyby to bylo tak jak píšeš,tak by to vlastně znamenalo,že tělo vůbec nespalí vlastní tuk a pálí jen energii přijatou z jídla. Aspoň tak to vyplývá z toho co píšeš.
Nezlob se na mě,ale já asi raději budu věřit doktorce a fitnes trenérům který znám. To že cvičení na lačno je dobré jsem slyšela mockrát a to že při cvičení na lačno si "spálíš" svalstvo jsem fakt nesyšela nikdy.

Alicebellini
dává sacharidy
Jo a i můj přítel co nabírá svalovou hmotu si dává po cvičení sachariďák.

arrow
profile_image
Anitram7
od 17. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Alicebellini
kdyby to bylo tak jak píšeš,tak by to vlastně znamenalo,že tělo vůbec nespalí vlastní tuk a pálí jen energii přijatou z jídla. Aspoň tak to vyplývá z toho co píšeš.
Já teda nejsem vůbec expert, ale je známé, že tuk se začíná spalovat po 20 minutách aktivity. A do té doby tělo musí vzít někde energii na provoz prvních 20 minut (když z tuků jí bere až PO 20). Nechci se hádat, ale tohle mi přijde jako logické vysvětlení... Takže na prvních 20 minut si vystačí s jídlem co si snědla před. Když si nic nesnědla, tak asi půjde do svalů...

arrow
profile_image
Ciriel
od 22. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

tiki

Nemáš za co, když můžu, ráda poradim.

Anitram7

Nestuduju, jen sem se v tom rok hrabala, abych se něco dozvěděla, abych konečně zhubla. Nešlo mi o moc, ale nikdy sem se nedostala pod 62 kg. Tak se to konečně povedlo....

Mau

Nehubnu. Třeba dvě kila bych snesla, ale miluju čokoládový koblihy

Alicebellini

Určitě bílkovina po sportu jo, ale ne jen se zeleninou, ale s kvalitnim sachrem. Musíš prostě dělat vše proto, aby při spalování tuku si zároveň uchovala svalovinu, protože 1) čím jí bude víc, tim víc se bude hubnout, 2) čim jí bude víc, tim víc spálí energie, i když seš totál bez pohybu, 3) je to pěkný A aby svalovina zůstala, musíš jí krmit. Správně krmit. A tuky se budou pálit MIMO to, zatimco sval se bude zpevňovat, tvarovat....

A vůbec se nezlobim, to bych se tu musela uvztekat, když tu občas něco přečtu, fakt Ať si každej jí, jak chce, je to fakt každýho věc, já jen, když má někdo zájem, můžu poradit, protože pár info už mám a někomu se můžou taky hodit......
Pokud chtěj lidi večeřet ledovej salát v pět večer a pak už nic, je to jejich rozhodnutí. Totéž 3 jídla denně, jednou kuře rajče, pak banán s vekou a večer....možná radši jen vodu
Dělám si legru a neni to mířený na tebe, kdyby tě to náhodou napadlo....

Anitram7

Anitram7
do té doby tělo musí vzít někde energii na provoz prvních 20 minut
v podstatě tak nějak. Ale nejde jen o to. I po těch iks minutách, kdy dojde k transportu tuků do Kre. cyklu, je nutný mít energii pro samotnou činnost. Taky je nutný, aby ten výdej nebyl moc hrrr, když to tak řeknu. Pokud byste makali jak fretky, tak budete pálit sval celou dobu, protože než se tuky dopravěj a rozbijou, tak uběhne taková doba, že organismus sáhne pro energii jinam - do svaloviny. Proto se na pálení tuků musí udržovat určitá energie - neni to čim víc, tim líp.

Big apology for CIRIEL

http://www.f-sport.cz/print.php?id=175

máš recht!

Ze stránek Davida Hufa:

Je lepší cvičit ráno nebo večer.
Pro obecné kondiční fitness programy je to jedno kdy cvičíte. Ranní cvičení na lačno je vhodné pouze pokud chcete redukovat tělesný tuk a to formou aerobní činnosti / běh, cyklistika, rychlá chůze / vykonávanou mírnou až střední intenzitou, tzn. jste schopni vnímat co se kolem Vás děje a vést komunikaci. Přemýšlení o době cvičení je ale také důležité pro udržení vlastní motivace, takže pokud nejste ranní ptáčata, těžko dodržíte svůj denní program, když si cvičení naplánujete na probuzení.

http://www.davidhuf.cz/faq.html

Tak jako s tím mým mlékem jsou na cvičení na lačno opět dva názory viz článek :

http://forum.ronnie.cz/post568191.html?highlight=

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené