Smazat

Pokračovat ve studiu další VŠ?

Chci se zeptat na Váš názor, i když vím, že toto je věc, kterou si musím rozhodnout sama. Ale už nad tím přemýšlím týden a jsem nakloněná jednomu řešení, tak si říkám, není to chyba, nebudu toho časem litovat?

Takže nějaké informace: Mám už jednu vysokou vystudovanou, titul Mgr., učitelství AJ a tím se i živím už docela dlouho a zatím mě to baví. Ale protože jsem tvor zvídavý, typický Blíženec, kterého zajímá spousta věcí, a stále se cítím mladá, tak jsem pořád přemýšlela, že bych studovala ještě něco jiného. A tak jsem před rokem začala s kamarádkou, která VŠ nemá, studovat dálkově Cestovní ruch. Jsou tam předměty, které jsem měla na střední škole, tak jsem si říkala, jak si to zopakuju a tak. Teď bych měla taky říct, že už po promoci na učitelství jsem začala na stejné škole studovat ještě jeden obor týkající se angličtiny, ale bylo to denní studium a moje šéfová mi po předchozích slibech nevyšla vstříc, tak jsem to po roce nechala. A díky tomu já teď platím poplatek na tom cestovním ruchu. Dokonce jsem to loni řešila s vedoucí studijního, že jestli by to měla být nějaká ohromná částka, tak tu školu studovat nebudu. Nakonec jsem loni za oba semestry platila částku velmi nízkou, tak jsem si řekla, jo to jde. Jenže ouha, teď mi přišel dopis a chtějí po mně 10 tisíc za každý semestr. A to jsou pro mě velké peníze, nehledě na to, že úroveň té školy tomu neodpovídá. To si říkám, že to bych za ty peníze radši vyrazila v létě na studijní pobyt do Španělska nebo si zaplatila kvalitní jazykový kurz (miluju cizí jazyky). No a kromě toho mi teď i vadí, že nemám moc volného času. Školu jsem začala studovat, když jsem ještě žila s expřítelem, se kterým jsme se dělili o domácí práce a tak. Letos mám ale pocit, že nestíhám, bývám dlouho v práci a mám do ní hodně povinností, pak práce doma a já nemám čas ani na svoje záliby. A tak teď pořád zvažuju, jestli té školy nechat nebo ne. Zahodím rok a půl studia? Mám se stresovat, když to dělám jen ze svého zájmu a titul Bc. mi je stejně k ničemu?
Jak byste se k tomu postavili/y vy? Děkuji za vaše postřehy.
 

Cituji amtulka: Jinak k placení školného, 10 tis není extra velká částka.

Ano, věřím, že pro Tebe nebo pro někoho jiného ne, ale jak jsem psala důvody výše - pro mě jako učitelku na ZŠ s úvěrem je to hodně.

Cituji amtulka: spíše je lepší zdokonalit se více třeba v jazyku. Ten ti dá u pohovoru víc, než titul Bc. Nebo si přibrat jiný. To zaměstnavatel ocení víc, když budeš umět perfektně dva jazyky, než jestli budeš mít dva tituly

To si právě říkám taky, jestli není lepší umět pořádně min. dva cizí jazyky, než se hnát za tituly.

Proti poplatkům lze poslat odvolání a mohou je snížit nebo prominout.

No a co třeba přerušení studia a nechat to, až bude situace lepší? Když přerušíš, tak se poplatky za studium neplatí.

arrow
profile_image
amtulka
od 19. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Patty:

Hm, nebo přeruš, investuj do jazyků a pak uvidíš. Třeba by si našla trochu více ekonomičtější zaměstnání nebo pak můžeš doučovat.

Zjisti si podmínky přerušení, některé školy to mají tak, že musíš mít odstudovaný určitý počet kreditů a nejdříve po třetím semestru. A také na jak dlouho. Po nějaké době už by ti ty předměty nemuseli uznat.

Cituji Patty: Proti poplatkům lze poslat odvolání a mohou je snížit nebo prominout.

Ano, to jsem právě už psala loni a bylo zamítnuto.

Já mám trošku pocit, že v tom pokračovat nechceš, jen potřebuješ slyšet, ať to uděláš ) Řekla bych, že tu školu zas tak nepotřebuješ, pokud kvalita není dobrá a navíc ty poplatky, tak bych se na ní klidně vykašlala. Na druhou stranu je škoda toho roku a půl...tak bych fakt asi přerušila a uviděla. Je to takové otevřené řešení, buď se do toho vrátíš až bude lépe a nebo se na to vykašleš.

Reaguji na Patty: Ano, jak jsem psala na začátku, jsem nakloněna jednomu řešení, ale diskuzi jsem založila proto, abych si to ještě pořádně promyslela, proto jsem i ten úvod napsala tak obšírně, aby bylo k dispozici co nejvíc informací. Jsem nemocná, ležím v posteli, tak mám dost času nad tím přemýšlet. Už jsem to včera i probírala s rodinou.

Takže klidně pište ještě vaše postřehy, díky nim si to v hlavě dávám do kupy.

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

pokud se tomu oboru věnovat nechceš, tak mi nepřijde výhodné ho studovat...jako osobní rozvoj si můžeš učebnice číst i sama...ale za sebe bych opravdu peníze nedávala tam, kde pak nebudou využity...i příspěvek na mě působí spíš tak jako, že už ses rozmyslela a chceš se jen ujistit, že jednáš správně...

arrow
profile_image
pulspuls
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, přeruš, zjisti si na jak dlouho lze přerušit a potom pokud budeš mít peníze a náladu, tak se k tomu vrať, pokud ne, tak to nech být. Osobně mi přijde, že když už jsi ten rok a půl dělala, tak to aspoň dotáhnout na bc a potom bych toho nechala, ale já osobně bych další školu vůbec nezačala studovat a raději bych si zaplatila jazykový kurz v zahraničí, investovala do rozvoje nějak jinak. Každopádně přeruš a potom se uvidí....můžeš mezitím si odkládat peníze, aby jsi našetřila oněch 30 000.

arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ty jsi po promoci studoval jak dlouho? Nebo kolik let studia ti započítali, že už máš platit?
Bc. doba studia bez poplatku je 3+1 rok

Reaguji na Lilliana: Nevím, kolik let studia mi započítali, kvůli tomu tam chci zajet. Svoje magisterské studium jsem vystudovala úplně normálně během pěti let. Hned poté jsem nastoupila na to Bc., ale to jsem dělala rok a konec. A teď mám za sebou rok. Ty jejich počty mi prostě nesedí.

arrow
profile_image
evja
od 23. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Luiza: Dnes má VŠ 80% populace

Kde jsi na tohle přišla...a pak jak se šíří žvásty. Současný stav je ten, že u nás má vysokou školu 13,7% občanů (zdroj ČSÚ).
Jinak co se týče tématu ukončit/neukončit - vzhledem k popisu tvé situace bych to studium asi ukončila nebo bych se ještě poptala na studijním jestli to jde prozatím jen přerušit.

arrow
profile_image
Luiza
od 16. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na evja:
Už jsem psala výše, že jsem se špatně vyjádřila a myslela populační ročník.

Reaguji na LaArdilla: pravděpodobně jsi předtím platila poplatky za další studium, které jsou kolem 3 tisíc a teď už platíš poplatky za delší studium, které bývají větší pálky, kolem těch 10-20 tisíc, jak kde. Musíš to mít v daném rozhodnutí, ale odpovídalo by to.

Další jsou za to, že už jeden titul máš.
Delší jsou za to, že už jsi vyčerpala povolené roky zdarma.

Reaguji na Patty: Jojo, to vím. Jen mě prostě štve, že jsem to před rokem při zápisu řešila s vedoucí studijního oddělení a tvrdila mi něco úplně jiného.

 

Téma Pokračovat ve studiu další VŠ? je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené