Smazat

Pokračovat ve studiu další VŠ?

Chci se zeptat na Váš názor, i když vím, že toto je věc, kterou si musím rozhodnout sama. Ale už nad tím přemýšlím týden a jsem nakloněná jednomu řešení, tak si říkám, není to chyba, nebudu toho časem litovat?

Takže nějaké informace: Mám už jednu vysokou vystudovanou, titul Mgr., učitelství AJ a tím se i živím už docela dlouho a zatím mě to baví. Ale protože jsem tvor zvídavý, typický Blíženec, kterého zajímá spousta věcí, a stále se cítím mladá, tak jsem pořád přemýšlela, že bych studovala ještě něco jiného. A tak jsem před rokem začala s kamarádkou, která VŠ nemá, studovat dálkově Cestovní ruch. Jsou tam předměty, které jsem měla na střední škole, tak jsem si říkala, jak si to zopakuju a tak. Teď bych měla taky říct, že už po promoci na učitelství jsem začala na stejné škole studovat ještě jeden obor týkající se angličtiny, ale bylo to denní studium a moje šéfová mi po předchozích slibech nevyšla vstříc, tak jsem to po roce nechala. A díky tomu já teď platím poplatek na tom cestovním ruchu. Dokonce jsem to loni řešila s vedoucí studijního, že jestli by to měla být nějaká ohromná částka, tak tu školu studovat nebudu. Nakonec jsem loni za oba semestry platila částku velmi nízkou, tak jsem si řekla, jo to jde. Jenže ouha, teď mi přišel dopis a chtějí po mně 10 tisíc za každý semestr. A to jsou pro mě velké peníze, nehledě na to, že úroveň té školy tomu neodpovídá. To si říkám, že to bych za ty peníze radši vyrazila v létě na studijní pobyt do Španělska nebo si zaplatila kvalitní jazykový kurz (miluju cizí jazyky). No a kromě toho mi teď i vadí, že nemám moc volného času. Školu jsem začala studovat, když jsem ještě žila s expřítelem, se kterým jsme se dělili o domácí práce a tak. Letos mám ale pocit, že nestíhám, bývám dlouho v práci a mám do ní hodně povinností, pak práce doma a já nemám čas ani na svoje záliby. A tak teď pořád zvažuju, jestli té školy nechat nebo ne. Zahodím rok a půl studia? Mám se stresovat, když to dělám jen ze svého zájmu a titul Bc. mi je stejně k ničemu?
Jak byste se k tomu postavili/y vy? Děkuji za vaše postřehy.
 
arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji LaArdilla: : Nevím, kolik let studia mi započítali, kvůli tomu tam chci zajet. Svoje magisterské studium jsem vystudovala úplně normálně během pěti let. Hned poté jsem nastoupila na to Bc., ale to jsem dělala rok a konec. A teď mám za sebou rok. Ty jejich počty mi prostě nesedí.

Většinou: polatky za delší studium jsou větší než za další studium. Mnohdy se za další studium neplatí nic.
Pokud ti vyměřili poplatek za další studium 10 000, tak je to fakt dost (za delší studium by to bylo OK).

Cituji LaArdilla: Jojo, to vím. Jen mě prostě štve, že jsem to před rokem při zápisu řešila s vedoucí studijního oddělení a tvrdila mi něco úplně jiného.

Jo, to bohužel znám, na studijním kolikrát ženský nic neví

A jak to zatím vypadá? Už jsi se nějak rozhodla?

Cituji Patty: A jak to zatím vypadá? Už jsi se nějak rozhodla?

Vidím to tak, že jestli budu příští týden zdravá, tak si do školy zajedu (přes telefon to nemůžu řešit, protože sotva mluvím), doufám, že s něma bude nějaká rozumná komunikace. Chtěla bych zjistit, jestli se teda dá ten poplatek snížit (jestli se nespletli) a dále to vidím na přerušení studia. Našla jsem si, že na naší škole se dá přerušit už po prvních dvou zvládnutých semestrech, což mám, jde to v kuse až na 2 roky, a pak se člověk buď znovu zapíše a nebo skončí.

To je rozumný... jen u toho přerušení to bývá většinou tak, že se dá přerušit před novým semestrem, tak myslím, že tento zimní by jsi musela dodělat. Aspoň tak to bylo u nás, ale má to asi každá škola jinak. Tak uvidíš

Nebylo by pro tebe lepší pokračovat v doktorském studiu ve tvém oboru? To si myslím, že je dobrá investice, kterou by si mohla využít v budoucnu
Peníze to ovšem neřeší, navíc už jsi v půlce tak by byla možná škoda to vzdát Nicméně pokud na to finančí situace v současné době nevypadá, tak je možná lepší studium přerušit a nestresovat se kvůli penězům a počkat, až k tomu bude fin. situace více nakloněná a pak se rozhodnout dál
Držím palce

Cituji Kejmiiis: Nebylo by pro tebe lepší pokračovat v doktorském studiu ve tvém oboru?

K tomu už jsem se zde vyjadřovala, ale díky za názor

arrow
profile_image
verula
od 30. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

školu by som prerušila a vybrala by som sa na nejaky jazykovy pobyt alebo nejaku dobru jazykovku
a po čase by som sa rozhodla, či mi stoji dať dalšie prachy za školu a ziskat Bc (brala by som do uvahy aj to, že už mam Mgr) alebo ju ukončiť a využiť buď to čo som sa naučila na jazykovom pobyte alebo si dorobiť ešte ine certifikáty z jazyka, ktoré by mi mohli otvoriť ine možnosti
to by som urobila ja

Cituji LaArdilla: K tomu už jsem se zde vyjadřovala, ale díky za názor

ahaaa, tak to promiň, nepřečetla jsem si celou diskuzi

Tak jsem se dnes vydala za vedoucí studijního oddělení, za tou samou, která mi před rokem u zápisu tvrdila, že nic platit nebudu. Takže mi nejdřív tvrdila, že mi nic takového neříkala, potom, že já jsem jí neřekla, že jsem ještě něco studovala. Tak jsme se chvilku dohadovaly, potom se podívala do mé matriky a otočila a že bych opravdu nic platit neměla a že se v účtárně spletly. Tak tam telefonovala, chvíli se dohadovaly a vypadalo to velice pro mě velice nadějně, jenže pak se konečně dohodly. Prý v dubnu proběhla od ministerstva změna, že na to měly extra školení a že si na to hned nevzpomněla a že teda bohužel, ale budu to muset zaplatit Takže ještě zkusím napsat odvolání a se studiem končím.

arrow
profile_image
verula
od 30. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LaArdilla:
dobrý chaos maju na tej škole ...

Téma uzavírám, školu jsem skončila a ulevilo se mi. Děkuji za vaše postřehy.

 

Téma Pokračovat ve studiu další VŠ? je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené