Smazat

Překážky v podobě rodičů, jednoduchší otec a matka líný hypochondr

Nazdar lidi, holky, ufoni. Vše je super, přítel parádní, jen mi vadí jeden malý fakt v podobě jeho příliš familiární rodiny a já ráda by slyšela Váš názor.

Ani nevím jak začít, okřešu to jak to jen půjde. S přítelem jsme dokopy přes 3 měsíce, vše je super, přítel je skvělej až na jeho rodinu... Jeho rodina jsou totižto hodně rodinně založení, všude samé fotky, pořád nejaké alba, ( včera jsme všichni spolu koukali na 3 a půl hodinový záběr z jeho dětství,oslavy a tak, matka si ztežovala že ji už neoslovuje " mamenka" ...) Pořád se s někým setkávají,mají velkou rodinu, organizují skupinové dovolené, nijak tomu není ani u přítele. Na ulici pořád někoho zdraví, měl spoustu žen (co mi taky trošičku vadí, ale co už,no) Prostě pořád nácí lidé, rodina, všichni vkuse a všude spolu.

U mně je to přesně naopak. Jsem z malé rodiny, nemáme právě nejlepší vztahy, jak mezi sebou tak doma, pořád je někdo někde zalezlej, nikdo se do nikoho nestará, moji rodiče jsou hodní,no velmi introvertní. A proto nejsem na takové věci zvyklá.

Problém je ale v tom, že jeho rodiče se k příteli chovají hodně podivně, když jsem byli spolu, matka nebo otec mu volali cca 5-6 krát za večer pro banality (napr jak dělá zítra, zda jedl) Když jsem se ještě jen otukávali, zajeli jsme na jeho chatu v domnění že si uděláme,hezkej večer, ráno opět telefonát že už jsou na cestě a jedou za náma (!!) Když jsem u něho v pokoji, (přítel i přes fakt že je mu téměř 30 let bydlí s nima) nás obtežují, otec pořád vchází do izby, zve mně vypít, prakticky vstupuje bez klepání několikrát za večer do pokoje, když u něj spím, vzbudím se na to jak se nad nás matka sklání a přináší mu lék, otec také vstupuje a jde na balkon, o tom jak to je pro mně nepříjemné ani nemusím mluvit... Jeho matka je prakticky permanentně na péemce, nonstop doma, bez zájmů,nevychází z domu jen se dopuje léky,chybí ji pozornost. Poslední gól bylo zvaní na večeři od otce typem : Luboško, pod papat "

Příteli jsem samozřejme jako otevřený člověk svoje pocity řekla, řekl jen že "ano jsou hloupí" jakože jim to řekl, no obtežování pokračuje, návštevy jsem omezila na minimum no pro další vývoj vztahu je to problém,nevím... ps : za gramatiku se mluvám, jsem slovenka.
 
arrow
profile_image
scherbatsky
od 17. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mně zas přijde jednoduché napsat JEDNODUCHŠÍ

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji scherbatsky: Mně zas přijde jednoduché napsat JEDNODUCHŠÍ

Slečna je Slovenka tak i snaha se ocení.

arrow
profile_image
scherbatsky
od 17. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahaa, to se omlouvám, přehlídla jsem

arrow
profile_image
vanilka20
od 7. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já tě tedy úplně chápu. Chování rodičů mi opravdu nepřipadá normální. Ale zároveň tvůj přítel na tom má taky svůj podíl. Promluvili jste si s nimi o soukromí? Nebo alespoň tvůj přítel? Měl by rodičům stanovit nějaké hranice, a to jak matce v tom, aby mu pořád nevolala, jakoby mu bylo 5, tak oběma, aby trochu respektovali vaše soukromí. Nemám ráda takové ty kecy jako, když jsou to rodiče a bydlí se u nich, tak, že jim to dává právo na všechno. Je mi jako tobě. Bydlím taky u rodičů a mám s nimi hezký vztah. Přítel u nás často přespává a při té příležitosti do pokoje vůbec nechodí, nebo když už, tak velmi výjimečně a zaklepou. Prostě si myslím, že bydlení u rodičů neznamená nutně to, že si musíš nechat líbit všechno. Pochopila bych, kdyby šlo o něco jiného. Ale potřeba soukromí je snad hodně důležitá (když je to možné z prostorových důvodů).

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na vanilka20: Já myslim, že zakopanej pes je jenom a jenom v přítelovi - dokud se on "nevzepře" rodičům a nevyřídí si s nimi pravidla, tak se prostě v jejich domě pojede podle rodičů - na to ale dost pravděpodobně "nebude mít koule", pardon za ten výraz. Zakladatelka jim může říct, že ji tohle vadí a tohle takhle prosím vás ne, ale dokud on nebude stát při ní a důrazně ji nepodpoří, bude z toho jenom konflikt. Nevím...třeba se pletu, u mého modýlka to tak bylo Ačkoliv máš pravdu, že narušení soukromí je to fakt drsný!

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Johanita: nevzepře" rodičům a nevyřídí si s nimi pravidla

rodiče jsou tam doma, pravidla určují oni, a komu se to nelíbí, tak tam snad nemusí být.

Cituji Siiri: odiče jsou tam doma, pravidla určují oni, a komu se to nelíbí, tak tam snad nemusí být.

Přesně tak.Mně přijít domů přítel dcery a chtít mi určovat jak já se mám chovat ve svém vlastním bytě, nakopnu ho takovým způsobem, že se čtrnáct dní neposadí a doporučím mu, aby si našel jiné hnízdečko lásky.
Slečna zakladatelka by si měla uvědomit to, že vegetí u rodičů je jen a pouze jejich dobrá vůle a ne povinnost.Ono je docela dobré si uvědomit, že přítomnost cizí osoby v bytě je vždy velmi omezující.Natož pokoušet se hodnotit cizí život po pár týdnech chození.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji vanilka20: Prostě si myslím, že bydlení u rodičů neznamená nutně to, že si musíš nechat líbit všechno.

To určitě né , ale pokud je ti skoro 30 a jsi odkázaný pouze na své rodiče, protože si bez nich ani neškrtneš tak si myslím, že májí právo na cokoliv.. A pokud to někomu nevyhovuje a má názor jako ty tak pak existuje ještě jedna možnost osamostatnit se , pak si můžeš dělat co chceš.... kdy chceš .....a nezatěžuješ tím ostaní okolo.

Cituji vanilka20: Měl by rodičům stanovit nějaké hranice,

A jaké hranice ? Toto je neschopnost onoho jinocha ne rodičů.

Cituji vanilka20: Prostě si myslím, že bydlení u rodičů neznamená nutně to, že si musíš nechat líbit všechno.

Můj dům, mé peníze ,má pravidla, pokud někoho živím určovat si budu co budu chtít sorry. Nejsem azylový dům a ni hodinový hotel. Mno.. třeba až budeš jednou sama matka a budeš mít něco takovýho doma velmi rychle pochopíš a změníš názor.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Lusinda2:

souhlasím s tvými pohledy na věc

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mikkýsek: Mno.. třeba až budeš jednou sama matka a budeš mít něco takovýho doma velmi rychle pochopíš a změníš názor.

přesně.Mladí vyžadují soukromí,ale že ho nemají rodiče je asi v pořádku ti senilní starci můžou být rádi,že smějí mlčet.Tohle mi někdy připadá jako pohled na věc.
Není to jen tohle téma,objevuje se to napříč omlazením.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji mikkýsek: Cituji vanilka20: Prostě si myslím, že bydlení u rodičů neznamená nutně to, že si musíš nechat líbit všechno. To určitě né , ale pokud je ti skoro 30 a jsi odkázaný pouze na své rodiče, protože si bez nich ani neškrtneš tak si myslím, že májí právo na cokoliv.. A pokud to někomu nevyhovuje a má názor jako ty tak pak existuje ještě jedna možnost osamostatnit se , pak si můžeš dělat co chceš.... kdy chceš .....a nezatěžuješ tím ostaní okolo.Cituji vanilka20: Měl by rodičům stanovit nějaké hranice,A jaké hranice ? Toto je neschopnost onoho jinocha ne rodičů. Cituji vanilka20: Prostě si myslím, že bydlení u rodičů neznamená nutně to, že si musíš nechat líbit všechno.Můj dům, mé peníze ,má pravidla, pokud někoho živím určovat si budu co budu chtít sorry. Nejsem azylový dům a ni hodinový hotel. Mno.. třeba až budeš jednou sama matka a budeš mít něco takovýho doma velmi rychle pochopíš a změníš názor.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tiakia: Není to jen tohle téma,objevuje se to napříč omlazením

taky nechápu, že si neuvědomují, že pokud využívají rodičů peníze i bydlení - musí prostě chtě nechtě držet hubu a krok - nebo se odstěhovat.

Cituji Ellenuschka: Tak ono to může být i konstatování holého faktu třeba?

Přesně tak
Já v tom synonymum pro pomluvy nevidím.

Cituji Lusinda2: Mně přijít domů přítel dcery a chtít mi určovat jak já se mám chovat ve svém vlastním bytě, nakopnu ho takovým způsobem, že se čtrnáct dní neposadí a doporučím mu, aby si našel jiné hnízdečko lásky.

Že bys dceru a přítele častovala neustálými návštěvami v jejich pokoji, tomu fakt nevěřím

Tak si holka postěžovala, bóže. Souhlasím s Ellenushkou, že tenhle druh lidí bude na potomky velmi fixován a pochopitelně, můžete se dohodnout na nějakém výhledu do budoucna a společném bydlení, ale nejspíš budou přítele kontaktovat několikrát denně, i když oslaví padesátku

Usmívám se

Cituji mikkýsek: To určitě né , ale pokud je ti skoro 30 a jsi odkázaný pouze na své rodiče, protože si bez nich ani neškrtneš tak si myslím, že májí právo na cokoliv.. A pokud to někomu nevyhovuje a má názor jako ty tak pak existuje ještě jedna možnost osamostatnit se , pak si můžeš dělat co chceš.... kdy chceš .....a nezatěžuješ tím ostaní okolo.

S tímhle souhlasím.

Nicméně si myslím, že jeho rodičům velmi vyhovuje, že mají kluka doma, neřekla bych, že musí jít nutně o případ "bez nich si neškrtne".

 

Téma Překážky v podobě rodičů, jednoduchší otec a matka líný hypochondr je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené