Smazat

Překážky v podobě rodičů, jednoduchší otec a matka líný hypochondr

Nazdar lidi, holky, ufoni. Vše je super, přítel parádní, jen mi vadí jeden malý fakt v podobě jeho příliš familiární rodiny a já ráda by slyšela Váš názor.

Ani nevím jak začít, okřešu to jak to jen půjde. S přítelem jsme dokopy přes 3 měsíce, vše je super, přítel je skvělej až na jeho rodinu... Jeho rodina jsou totižto hodně rodinně založení, všude samé fotky, pořád nejaké alba, ( včera jsme všichni spolu koukali na 3 a půl hodinový záběr z jeho dětství,oslavy a tak, matka si ztežovala že ji už neoslovuje " mamenka" ...) Pořád se s někým setkávají,mají velkou rodinu, organizují skupinové dovolené, nijak tomu není ani u přítele. Na ulici pořád někoho zdraví, měl spoustu žen (co mi taky trošičku vadí, ale co už,no) Prostě pořád nácí lidé, rodina, všichni vkuse a všude spolu.

U mně je to přesně naopak. Jsem z malé rodiny, nemáme právě nejlepší vztahy, jak mezi sebou tak doma, pořád je někdo někde zalezlej, nikdo se do nikoho nestará, moji rodiče jsou hodní,no velmi introvertní. A proto nejsem na takové věci zvyklá.

Problém je ale v tom, že jeho rodiče se k příteli chovají hodně podivně, když jsem byli spolu, matka nebo otec mu volali cca 5-6 krát za večer pro banality (napr jak dělá zítra, zda jedl) Když jsem se ještě jen otukávali, zajeli jsme na jeho chatu v domnění že si uděláme,hezkej večer, ráno opět telefonát že už jsou na cestě a jedou za náma (!!) Když jsem u něho v pokoji, (přítel i přes fakt že je mu téměř 30 let bydlí s nima) nás obtežují, otec pořád vchází do izby, zve mně vypít, prakticky vstupuje bez klepání několikrát za večer do pokoje, když u něj spím, vzbudím se na to jak se nad nás matka sklání a přináší mu lék, otec také vstupuje a jde na balkon, o tom jak to je pro mně nepříjemné ani nemusím mluvit... Jeho matka je prakticky permanentně na péemce, nonstop doma, bez zájmů,nevychází z domu jen se dopuje léky,chybí ji pozornost. Poslední gól bylo zvaní na večeři od otce typem : Luboško, pod papat "

Příteli jsem samozřejme jako otevřený člověk svoje pocity řekla, řekl jen že "ano jsou hloupí" jakože jim to řekl, no obtežování pokračuje, návštevy jsem omezila na minimum no pro další vývoj vztahu je to problém,nevím... ps : za gramatiku se mluvám, jsem slovenka.
 

Cituji Tiakia: nasekal si dluhy,není schopen žít díky tomu sám

Ale tak ne každý má na auto hotovost, občas ho lidi potřebují k práci atd, proč ne.

Kdykoli tady někdo zmíní jakoukoli půjčku partnera nebo sebe, okamžitě se začne s těmi moralistickými soudy o zadluženosti apod. Vždyť nevíš, jak a proč...
Jakási chata na dluh? No a? Pokud je to jejich společné vlastnictví, bydlením u rodičů splátky utáhne, jezdí se tam rekreovat, využívají ji, odreagují se, jednou v ní bude mít uložené peníze, neb nepředpokládám, že by splácel do smrti...

Chlapovi očividně bydlení u rodičů vyhovuje, řekla bych, že i rodičům, jediný, kdo s tím má problém, je slečna, která se bude muset:

a) porozhlédnout po jiným chlapovi
b) držet pusu a krok
c) iniciovat vlastní bydlení

Tenhle model věčných mamánků nevyhledávám , ale pokud to tak někdo má a vyhovuje mu to, neřeším a neodsuzuju.

arrow
profile_image
Delphine
od 10. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To, že někdo bydlí ve 30 u rodičů primárně neodsuzuji - může existovat x důvodů. A máldokdo má možnost jakéhosi komplexního pohledu na věc a objektivního posouzení.
Ale i tak by třicátník / třicátnice žijící s rodiči měl být samostatný. A zdá se mi, že v tomto případě tomu tak není. Jedna věc je, že rodiče jsou vázaní na syna, druhá, že i syn je vázaný na ně.
Myslím se, že kdyby mu vadilo, jak se k němu rodiče chovají a že se o něj přehnaně starají, už by s tím dávno něco udělal. Pokusil se to rodičům vysvětlil, požádat je o větší soukromí. Nicméně jsem z popisu získala dojem, že on sám s tím nehodlá nic dělat, že mu tak vyhovuje. A to by mohl být do budoucna problém i pro zakladatelku, protože takový typ muže bude očekávat podobnou péči od své partnerky, až se mu podaří vylétnout z hnízda. Prostě má zažitý takový typ domácnosti - v tom bych já viděla největší problém pro vztah.

arrow
profile_image
Delphine
od 10. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jinak souhlasím s názory jiných uživatelek, že dokud dítě bydlí u rodičů, má je poslouchat. Samozřejmě že mu v určitém věku nebudou zakazovat dívat se na TV a nebude muset chodit brzy spát Ale je to domácnost rodičů a rodiče si stanoví svá pravidla. Nechci znít hnusně, ale rodiče si klidně mohou stanovit, že si nepřejí, aby si tam přítel vodil návštěvy (tedy i přítelkyni), protože to omezuje jejich soukromí. Můj dům, můj hrad.

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Delphine: Můj dům, můj hrad.

Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já bych to neviděla až tak brutálně radikálně...moje domy, hrady, peníze...ale spíš je to o domluvě. Co by kdo jak chtěl a tak. Sednout si, vyjasnit si. V klidu. Samozřejmě, rozhodující slovo mají platící hradní páni, ale jde právě o to se domluvit. To pak i ti "podřízení" (v tomhle případě především teda jako partnerka) ví jak se věci mají a jak se mají zařídit.
Pokud je jinak doma symbioza a rodiče jen třeba nezáměrně nejsou schopní udržovat odstup, existuje klíč. Pak klepat budou muset...mobil se nemusí vždycky zvedat...

Chci tím říct, že ne vždy je dítě bydlící u rodičů parazit a ne vždy těm rodičům překážijou jeho návštěvy. Zvlášť když slečnu viditelně rádi uvítají. Spíš tam chybí ta domluva...no a pokud se domluvit nejde, tak je to taky určitej způsob vyjasnění. Orientovat se někam jinam...
(Ale opravdu bych si to nevyjasňovala jako cizí osoba s partnerovýma rodičema, co se jejich domova týče...to je pouze a jen na něm.)

 

Téma Překážky v podobě rodičů, jednoduchší otec a matka líný hypochondr je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené