Smazat

Přítel je nenažránek

Můj přítel je nenažránek. Nebo spíš nenažranec. Je pravda, že kluci jedí většinou podstatně víc než holky, ten můj se ale přejídá, do čtyřech toustů je schopen spořádat 20dkg sýra...

...a mě (nás) to stojí zbytečně moc peněz.
Přítel pracuje (ale nemá pravidelný příjem, jeho plat tvoří provize z prodeje), já chodím do školy a současně mám brigádu. Bydlím u rodičů, ale podstatnou část týdne trávím u přítele (víkendy, 5 věčerů/nocí v týdnu...).
Vzhledem k tomu, že mě naši ještě živí a já tak napůl nebydlím doma, platím si i tak docela velkou část toho, co za měsíc projím sama. Mamka mi i peníze dá, pokud si dělám nákup do přítelové ledničky (jogurty apod.). Z téhle stránky je to ok, nevadí mi, že si platím i jídlo sama. Problém nastává, že přítel šíleně moc jí.
O nákupy se dělíme zhruba tak napůl. Ale stojí nás to mnohem víc, než by mohlo. Já například za svoje peníze nakoupím větší zásoby, co se nemusí spotřebovávat hned a můžou se použít když doma nic jinak není (hotové omáčky na těstoviny aj.), pak třeba pomazánky, balený sýr a šunku.. a za dva dny dojdu k příteli, chci něco uvařit a není z čeho.
Nebo třeba včera - dělali jsme si tousty. Koupili jsme 15dkg šunky a 20dkg sýra. Já měla jeden toust a ráno, když jsem to samé chtěla připravit k snídani, v ledničce byly už jen 3 plátky sýra a šunky. Je to šílený. A tak je to se vším. Uvařím hrnec omáčky, co by naše čtyřlenná rodina doma měla na dva obědy, ale tady je to za jeden den pryč :-/
Přítel má docela dost kilo navíc a tohleto dělá. Chodí pravidelně cvičit a tak a stěžuje si, že furt nehubne. No jak by asi mohl s tímhle přístupem.
Nechci se ho nijak dotknout, ale nevím, jak mu sdělit, že prostě takhle to nepůjde. Nemůžu utrácet měsíčně tolik peněz za jídlo,když sama pořádně nevydělávám a on tolik projí (byť se o náklady na jídlo dělíme). A asi mu nemůžu říct, že toho sní moc, že si třeba do toustu dává zbytečně moc sýra, protože mi jednou vykůádal, jak jeho příbuzní mu vždycky tyhle věci vyčítají a on to nesnáší.
Nejsem lakomec nebo šetřílek. A nemám problém nakoupit, uvařit, cokoliv. Ale myslím si, že tohle trochu překračuje meze. Navíc i on, vzhledem k jeho práci, nemá zrovna peněz na rozhazování, zvlášť když mu nevychází kšefty.
Jak byste to, holky, řešily?
 
1. . .34567
arrow
profile_image
Ivulienka
od 10. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na brumBrum: asi jo no ale já bych si prostě jídlo užrat nenechala, jsem v tomto horší jak chlap

Reaguji na True: pěkně shrnuto

Popravdě nerozumím tomu, co ti vadí Myslím, že je normální, že toho kluk sní víc než holka. Taky udělám třeba hrnec kuřete na paprice, dám si spolu s přítelem oběd 1x a zbytek mu balím s sebou do práce. Samozřejmě mi to nevyžere jen tak, ale já stejně nejsem zastánce toho jíst tři dny po sobě to samé. Nákupy dělám jednou já, jednou on a fakt neřešim jestli já nakoupila za tisíc a on za pět set. Ptze v nákupu za tisíc mohlo být 20 mých jogurtů a žrádlo pro psa a v jeho zase tři balení masa.Prostě tohle fakt neřešim a představa, že bych to řešit měla je úděsná. Už takhle je všude problémů nad hlavu a ještě řešit, že chlap hodně jí...
Nevim jestli řešíš to, že je při těle nebo to, že utrácíš peníze nebo to, že neni po ránu co k jídlu ? Mě by teda tři plátky sýra a šunky stačili bohatě a on by měl smolíka, když to snědl večer Navíc snad všude jsou ted čínský obchůdky, tak neni problém pro něco doběhnout ne ? A když on chce hubnout, at pro to doběhne on

Reaguji na 92jaja:
Ještě jedno opakuju, že mi nevadí, že toho sní víc než já - to je snad logický. Jde mi o přežírání, vyjídání a o to, že ve finále mě to stojí dost peněz na to, že mám jen brigádu. Nakoupím, než si stačím něco z toho vzít, můžu jít nakupovat znovu a nebo se to pro změnu vyhazuje, protože jemu se nechce jíst maso, co je "UŽ" den v ledničce..

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na tereza89:
Tak nenakupuj za své pro něj.Prostě a jednoduše každý za své,on ať si koupí co uzná za vhodné a to ať si taky sní.
Kolik tomu otesánkovi je roků,že se nechá podporovat od studentky?

Reaguji na Tiakia:
21

arrow
profile_image
Red_fire
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji True: V posteli stojí za p*r*d, sní ti všechno jídlo...
Není co řešit, já bych ho vyměnila.

Vlastně! To druhé téma to rozsekává celkem jasně

Cituji tereza89: de mi o přežírání, vyjídání a o to, že ve finále mě to stojí dost peněz na to, že mám jen brigádu.

že se přežírá je jen jeho věc a ty u v tom zabránit nebudeš, jak by se ti líbilo kdyby ti někdo nutil suchý toast kdyby jsi ho měla ráda s máloží sýra? Ovšem že to jí z tvých peněz to je jiná no, musíš si prostě otevřít hubu když se ti něco nebude líbit, nechápu jak ti může jen tak vzít pečivo atp nevychovanec.. a nebo ten popcorn jak tu někdo psal tak příště si kup malý pro sebe a zeptej se ho a ty si nebudeš kupovat? to by jsi mu nandala

arrow
profile_image
moony
od 16. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak jsem si přečetla i tvé druhé téma o sexu a začíná mi to být docela jasné. Sobec v posteli, sobec jako takový, hulvát... to nezměníš. Takhle se ke mně nechová manžel ani po 11 letech a to není žádný romantik. Nechápu co tě s ním drží?

Hele, mně tak příjde, že si tak postěžuješ na to, jaký je špatný a pak nereaguješ na rady, které ti tady všichni dávají.
Prostě mu to řekni a nedržkuj tady, jaký je - chceš s ním být, řekni mu to. Jiné řešení není a neházej tady další příklady toho, jak se přejídá, řeš to, když ti na něm záleží !!

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Terezo, jste spolu krátce, nevyhovuje ti v posteli a navíc je to vyžírka. Stojí ti to za to?

arrow
profile_image
Enelya
od 8. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lady Flame:
Zakladatelko, je tady nějaký důvod, proč ho miluješ?
Mě by také vadily prohevy jeho hulvátství. Vadily a to hodně..

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji tereza89: Např. včera jsme byli u jeho mamky - dva kopečky rýže a maso

. Tak tohle si dá manžel i dvakrát za sebou klidně a nepovažuji ho za nenažrance.
Jak Ti tu holky radí a velmi dobře.... pokud je problém v tom, že rád jí, ale ne za své, tak si prostě každý kupujte své nebo je to jinak a pak je na místě lépe plánovat co se nakoupí a bude vařit.
Už to tu bylo řečeno, myslím, že to až příliš řešíš a pravda bude tak nějak malinko jinde.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Red_fire: No tak, máš pusu a není žádná ostuda mu říct "Ne, nelíbí se mi, když mi sám ujídáš - bez dovolení. Víš, že ti ráda dám ochutnat, ale už nesnesu, abys mi sahal do talíře a ujídal mé jídlo, je to neslušné a nechápu, proč to děláš." Jednej s ním rázně, na rovinu, raději dříve než později.
Ona je to věc domluvy - my si s chlapem někdy i objednáváme přímo s tím, že si každý dáme půlku, nebo při "můžu ochutnat" zjistíme, že "zkoušejícímu" jídlo chutná víc než "vlastníkovi" a tak si to vyměníme, ale neexistuje, aby to bylo bez dovolení...

Přesně tak. Není nic jednoduššího než říct, že to ne a souhlasím s tím, že normální je se zeptat.

Taky si takhle střídáme jídla.

Reaguji na tereza89:
Tak v tom případě, at to jídlo nakupuje on, ty mu z toho uvař, když tě hezky poprosí a bude po problému. Jídlo co chceš třeba k snídani si nech v kabelce nebo batohu (třeba šunku asi ne, ale např.BeBe nebo tak něco). Nebo jak už radily holky, popiš si jídlo..třeba na šunku napiš své jméno nebo vtipnej vzkaz - nesahej na to ! A hlavně - mluv s nim o tom.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já se zakladatelky nechci dotknout, ale mě spíš přijde že už se na to špatný vyloženě zaměřuješ a vyhledáváš. Tvoji druhou diskuzi jsem nečetla, ale už podle názvu by ses měla zamyslet, jestli s takovým chlapem chceš dál být

1. . .34567
 

Téma Přítel je nenažránek je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené