Smazat

Přítel je nenažránek

Můj přítel je nenažránek. Nebo spíš nenažranec. Je pravda, že kluci jedí většinou podstatně víc než holky, ten můj se ale přejídá, do čtyřech toustů je schopen spořádat 20dkg sýra...

...a mě (nás) to stojí zbytečně moc peněz.
Přítel pracuje (ale nemá pravidelný příjem, jeho plat tvoří provize z prodeje), já chodím do školy a současně mám brigádu. Bydlím u rodičů, ale podstatnou část týdne trávím u přítele (víkendy, 5 věčerů/nocí v týdnu...).
Vzhledem k tomu, že mě naši ještě živí a já tak napůl nebydlím doma, platím si i tak docela velkou část toho, co za měsíc projím sama. Mamka mi i peníze dá, pokud si dělám nákup do přítelové ledničky (jogurty apod.). Z téhle stránky je to ok, nevadí mi, že si platím i jídlo sama. Problém nastává, že přítel šíleně moc jí.
O nákupy se dělíme zhruba tak napůl. Ale stojí nás to mnohem víc, než by mohlo. Já například za svoje peníze nakoupím větší zásoby, co se nemusí spotřebovávat hned a můžou se použít když doma nic jinak není (hotové omáčky na těstoviny aj.), pak třeba pomazánky, balený sýr a šunku.. a za dva dny dojdu k příteli, chci něco uvařit a není z čeho.
Nebo třeba včera - dělali jsme si tousty. Koupili jsme 15dkg šunky a 20dkg sýra. Já měla jeden toust a ráno, když jsem to samé chtěla připravit k snídani, v ledničce byly už jen 3 plátky sýra a šunky. Je to šílený. A tak je to se vším. Uvařím hrnec omáčky, co by naše čtyřlenná rodina doma měla na dva obědy, ale tady je to za jeden den pryč :-/
Přítel má docela dost kilo navíc a tohleto dělá. Chodí pravidelně cvičit a tak a stěžuje si, že furt nehubne. No jak by asi mohl s tímhle přístupem.
Nechci se ho nijak dotknout, ale nevím, jak mu sdělit, že prostě takhle to nepůjde. Nemůžu utrácet měsíčně tolik peněz za jídlo,když sama pořádně nevydělávám a on tolik projí (byť se o náklady na jídlo dělíme). A asi mu nemůžu říct, že toho sní moc, že si třeba do toustu dává zbytečně moc sýra, protože mi jednou vykůádal, jak jeho příbuzní mu vždycky tyhle věci vyčítají a on to nesnáší.
Nejsem lakomec nebo šetřílek. A nemám problém nakoupit, uvařit, cokoliv. Ale myslím si, že tohle trochu překračuje meze. Navíc i on, vzhledem k jeho práci, nemá zrovna peněz na rozhazování, zvlášť když mu nevychází kšefty.
Jak byste to, holky, řešily?
 
1. . .4567

Já tě chápu. Četla jsem celou diskuzi a chápu tě. V souvislosti s tvoji druhou diskuzí už ale opravdu nechápu, proč s přítelem jsi, ale to je tvoje věc. Jinak jak radí holky - prostě nakupuj jenom na jeden dva dny, ne na víc. Pokud jsi u něj, tak si myslím, že by se měl spíše starat on, jestli je co k jídlu (tím nemyslím, že by měl všechno nakupovat a platit on, je chci říct, že to, zda je co v lednici, by měla být jeho starost a měl by myslet na to, že má nakoupit a na jak dlouho to vydrží, a případně se rozdělit o náklady s tebou) .

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tiakia: Bylo by dobré si uvědomit,že muži normálně snědi celkem dost a porovnávat to s někým,komu stačí jeden toast k večeři je mimo Tvůj přítel zakladatelko není nenažránek,normálně jí.

No, taky mám ten názor
Já mám doma 2 téměř stokilové chlapy a jednoho, který skoro jistě doroste do podobných parametrů. Prostě musím hodně vařit a to v kotlíkách! Polévky, co v nich stojí lžíce, hrnce gulášů, mísy zeleninových salátů atd. Milujeme těstoviny, ty se dají dělat na tisíc způsobů, zdravě a levně..
Já nevím, no, chlap, by měl podle mě pořádně jíst a měl by mít sílu. Jsem docela ráda, že nemusím mít strach, že když přiberu 3 kila, rázem budu nejtěžší v rodině
P.S. : Reaguji pouze na začátek diskuze, pokud někde během diskuze vysvitlo, že přítel je obezní lenoch, který jí vyjídá, tak to se předem omlouvám..

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak jsem to přečetla, abych nebyla za tele..
1. nám tady popisuješ na 4 stranách, co ti na něm vadí, ale jemu nic neřekneš ?! Jestli je natvrdlej jako většina chalpů, tak potřebuje, abys mu řekla nahlas a srozumitelně : NESAHEJ MI NA MOJE JÍDLO, STRAŠNĚ MI TO VADÍ!
2. pokud ti nevyhovuje ve více směrech, prostě ti tak nějak celkově leze na nervy, tak se s ním rozejdi. Protože to pak vypadá, že si hledáš zástupné problémy, abys nemusela řešit ten hlavní : že ho máš plné zuby

i můj přítel je otesánek, a jen čekám až sní i mě.......a taky dělíme veškeré výdaje, tj. i ty na jídlo, na půl a já rozhodně nesním půlku, ale o dost míň.....ale já se zase ráda cachtám ve vaně, takže zatímco já jemu v podstatě dotuju jídlo, on mě dotuje mou oblíbenou horkou sprchru a pro mě nepostradatelný internet, který on moc nevyužije a asi by se bez něj i obešel.....hádám, že přitel svůj byt platí a ty mu asi na náklady nepřispíváš (?)...takže je potřeba, aby ses na to koukla taky z druhé strany - bydlíš u něj, čerpáš tam vodu a energie a nic krom toho jídla mu za to nedáš.... "Každá mince má dvě strany"

Cituji Fashion victim: .hádám, že přitel svůj byt platí a ty mu asi na náklady nepřispíváš (?)...takže je potřeba, aby ses na to koukla taky z druhé strany - bydlíš u něj, čerpáš tam vodu a energie a nic krom toho jídla mu za to nedáš.... "Každá mince má dvě strany"

Tak to máš úplnou pravdu.
Nicméně, zakladatelce šlo především o jeho zdraví než o to, kolik jejich peněz projí.

arrow
profile_image
Falcon
od 8. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na elvo: já jsem si teda nevšimla, že by zakladatelka nějak zvlášť řešila tento problém kvůli jeho zdraví, naopak projevovala spíš finanční obavy

vzhledem k jeho práci, nemá zrovna peněz na rozhazování
A nemám problém nakoupit, uvařit, cokoliv. Ale myslím si, že tohle trochu překračuje meze.
Nemůžu utrácet měsíčně tolik peněz za jídlo
stojí nás to mnohem víc, než by mohlo
atp.

a následně pak teda řešila i přítelovo hulvátství...

čímž nechci říct, že zakladatelce je přítelovo zdraví ukradené, ale jenom to, že tahle diskuze je podle mě o něčem jiném...

arrow
profile_image
Red_fire
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Falcon: čímž nechci říct, že zakladatelce je přítelovo zdraví ukradené, ale jenom to, že tahle diskuze je podle mě o něčem jiném...

Cituji Falcon: Nemůžu utrácet měsíčně tolik peněz za jídlo
stojí nás to mnohem víc, než by mohlo
atp.

Nechápu, že si to ten chlap neuvědomuje, prostě mám omezený rozpočet, tak s ním musím vyjít. Nebo uvědomuje, a proto ji vyžírá...? To už nechápu tuplem

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji elvo: zakladatelce šlo především o jeho zdraví než o to, kolik jejich peněz projí.

Tak toho jsem si tedy nevšimlaZakladatelka naopak řeší hlavně finanční stránku věci.

Jediné řešení je mu to natvrdo říct, jídlo rozdělit, platit si každý svoje nebo prostě nastolit nějaký systém, aby tě to finančně neždímalo.

Cituji Fashion victim: bydlíš u něj, čerpáš tam vodu a energie a nic krom toho jídla mu za to nedáš..

To je taky zajímavá myšlenka

Užírání z talíře, pravidelně sežrané "moje" jídlo, by mi vadilo taky...Takže jedině v tomto vychovat, nenechat si to líbit. A prostě mu nedat, když chce ochutnat

Jeden známý taky žebrá po své přítelkyni všechno jídlo, hlavně sladké - třeba ona dostane čokoládu, nechce si jí ještě rozbalit a on do ní hučí celý den, aby jí rozbalila, že má na ní chuťJako když jsem to slyšela, tak mi připadal, jako malý kluk a pravdou je, že já bych tak trpělivá nebyla (neustále mu vysvětlovat, že ne) a řekla bych mu to tvrdě. Je to trapné...Jendou za čas - jasně, ale když někdo žebrá pořád a vždycky musí všechno ochutnávat a to hned, a pak toho sežere půlku - tak to je na mě moc.

1. . .4567
 

Téma Přítel je nenažránek je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené