arrow
Neprodává v Bazaru

Je mi 22 a jsem studentka univerzity, vždy jsem byla dost cílevědomá, co se mé budoucnosti týče, studium je pro mě na prvním místě, bohužel s mým mladším přítelem je to jinak.

V prvé řadě musím říct, že to nemá v životě lehké a ve svých 18 žije sám, bez jakéhokoliv rodinného zázemí a musí si sám na sebe vydělávat a postarat se o sebe. Právě proto trvám na tom, aby se učil a nebulal školu, protože jen tak se snad jednoho dne z těhle problémů a otáčení každé koruny dostane. On to ale očividně bere jinak, běžně chodí do školy až když se vyspí, pokud vůbec. Samozřejmě se to podepisuje na jeho výsledcích. Když je nemocný klidně do školy nejde 2 týdny, ale na snowboard to může. Trávíme-li spolu noc a já se ho ráno snažím probudit, vyjede po mně, že je vzhůru a že za 2 minuty vstane - to se samozřejmě nekoná. Naposledy se mi snažil nalhat, že už mají uzavřené známky a neučí se a tak tam nemusí a pak se prokecl, že už píší písemku na druhé pololetí.

Uvědomuji si, že nejsem jeho máma, abych mu říkala, co má dělat. Ale záleží mi na jeho budoucnosti. Nevím si rady, budu ráda za všechny vaše rady a názory.

Děkuji

Cituji Innocent: Uvědomuji si, že nejsem jeho máma, abych mu říkala, co má dělat.

tak to nedělej, on očividně není studijní typ takže ho nech dýchat, pro každého není vzdělání vším a když nechce, tak to stejně dělat nebude a děláš mezi váma zbytečné peklo

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Innocent: Nucením nikdy k ničemu nikdo nikoho nepřiměl

Mimo to, když se bude snažit, dostane se dobrému platu i bez školy, chce to ale hodně snahy...Očividně mu škola asi nic neříká no.Měla by sis sama udělat pořádek v hlavě, jestli chceš vztah s člověkem bez vysoké, když říkáš, že jsi cílevědomá, a pokud ano, tak ho do toho nenuť.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Innocent: V prvé řadě musím říct, že to nemá v životě lehké a ve svých 18 žije sám, bez jakéhokoliv rodinného zázemí a musí si sám na sebe vydělávat a postarat se o sebe.

Cituji Innocent: na snowboard to může.

Zřejmě bude velmi životaschopný,protože se sám stará a asi ani finančně nestrádá.
Tak ho nech žít,ne každý má za životní cíl titul.
Někdo se uživí i bez škol a je spokojený.

arrow
profile_image
Seksima
od 13. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Můj přítel taky studuje. Dálkově si dodělává maturitu a taky ho to 2x nebaví a už to chce mít za sebou. Snažím se mu pomáhat, učím se s ním, píšu mu referáty, eseje atd. Zrovna v pondělí mi říkal, že jsem dostala jedničku a už má pro mě další prácičku Za každý úspěch ho chválím

arrow
profile_image
LadySephira
od 7. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji M.Steel: s člověkem bez vysoké,

Cituji Tiakia: titul

Neni náhodou ještě na střední když je mu 18?

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji LadySephira: Neni náhodou ještě na střední když je mu 18?

Tiakia to myslela tak, že klučinovi prostě bude stačit maturita nebo výučńák, ale na VŠ se chystat rozhodně nebude, zatímco zakladatelka ji studuje.

Reaguji na Innocent: Upřímně, pokud jsi tak ctižádostivá a studium je pro tebe důležité, můžu skoro s jistotou říct, že si časem nebudete mít co říct. Každý budete jinde. Ať se to někomu líbí nebo ne, většinou to tak je (neříkám, jsou vyjímky, ale je jich jako šafránu). Už vidím, jak si zedník a top manažerka užívají poklidný a harmonický život se společnými známými ve stejných kruzích.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Chápu, že se mu snažíš pomoc, ale měla by sis uvědomit, že je dospělej a ví nejlépe co dělá, i kdyby bylo to co dělá chyba, tak on si to uvědomí sám.

Cituji smarny: Už vidím, jak si zedník

a víš kolik si vydělává takový dobrý zedník?

Jeeeej nechtěla bych tě mít doma učení ze srdce nenávidím a ještě aby mě k tomu moje babka nutila.. no to bych radši prchala

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LadySephira:
No asi je někde na SŠ nebo na učilišti ale evidentně mu to nevadí,když je schopen sám se uživit a bydlet.Zřejmě má nějaké kouzlo,když je s ním slečna i přes to,že je sama o 4 roky starší.

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji everything.is.possible: a víš kolik si vydělává takový dobrý zedník?

Ano vím, že se dobrý zedník má dobře a víš kolik jich takových dobrých je?

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji everything.is.possible: Jeeeej nechtěla bych tě mít doma učení ze srdce nenávidím a ještě aby mě k tomu moje babka nutila.. no to bych radši prchala

A o to jde. Každý je jiný.

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Innocent: Taky by se mi to nelíbilo. Ale nutit ho? To prostě nejde. Jestli má práci, sám se živí, tak nechápu jak ještě zvládá sš. On už pochopil, že se asi uživí i bez maturity, tak nemá hnací motor.
Já bych mu třeba jen zkusila v dobrým sem tam připomenout, že maturita je dobrá věc, ale netlačila bych ho do ničeho, stejně to nemá cenu.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Seksima: Snažím se mu pomáhat, učím se s ním, píšu mu referáty, eseje atd.

To jsem zkoušela, je fakt, že pak dostal za 1, ale učit se jednu A4 2 hodiny je ubíjející.

Cituji smarny: Ano vím, že se dobrý zedník má dobře a víš kolik jich takových dobrých je?

třeba je přítel šikovný, když v 18 stojí absolutně na svých

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené