Smazat

Přítel nemá rád mé dva psy.

Problémy ve vztahu po sestěhování s přítelem, kvůli rozdílnému vnímání domácích mazlíčků a jejich chování vůči lidem. Konkrétně vztah mého přítele a mých psů.

Ahoj děvčata,

Nejsem si vlastně ani jistá, zda mi toto pomůže. Nevím ale, kam se obrátit a v naději že se setkám alespoň s pochopením, případně radou, to píši sem.
Je tomu půl roku, co jsme se s přítelem sestěhovali a od té doby nastal problém. Mám dva psy, menší fenečku Jenny(1 rok) a většího Maxe(3 roky) (pro představu - Jenny váží 8kg a Max 15), oba jsou kříženci, které miluji a snažím se jim zajistit hezký život. Byli zachráněni z nevhodných podmínek a proto je někdy rozmazluji. Umějí základní povely jako sedni, lehni, pac, na místo apod. Oba jsou to ale strašní mazlové, možná i trochu rozmazlení, ale v rámci únosných mezí, rádi se nechávají drbat a jsou hraví.

Můj přítel je zlatý člověk. Je ke mně pozorný, milý, pomáhá mi doma apod. Problém je ten, že nemá rád ani jednoho mého psa. Je schopný pouze tolerovat jejich existenci. Vypadá to asi tak, že se s nimi nemazlí, neustále je posílá na místo, nebo je tam zavírá, okřikuje je za vše co dělají. Když jí a hafan na něj třeba jen kouká, okamžitě ho okřikuje. Okřikuje je povelem "na místo" pokaždé, když se psi prochází po domě, když si čistí srst apod. zkrátka téměř vše co dělají je špatně a příteli to vadí. Zvláště pak že jsou mazliví, z toho pění nejvíc a omlouvá se větou "Nebudu je hladit když si přijdou oni, pohladím je až se mi bude chtít a až si to zaslouží." Abyste pochopily, jak přemýšlí, tak vám uvedu příklad, jak si představuje ideálního psa. Ideální pes poslouchá za všech okolností na slovo, hledí si svého na svém místě, dokud ho člověk nezavolá. Nelíže si srst, nelíná a chce ven tak jednou denně. Když přijdete domů, tak vás za žádných okolností nevítá, ale čeká na svém místě.

Přítel vyrůstal v přesvědčení, že pes který je větší než yorkshir, patří ven a ne do domu a nedej bože do postele, nebo na gauč.
Někomu se to możná bude zdát jako hloupost, ale mě to nesmírně trápí, že člověk kterého miluji, nesdílí se mnou lásku ke zvířatům. Od malička vyrůstám se psy. Nemám problém ležet s nimi u televize na gauči, nebo je pustit do postele (pravidelně koupeme, po procházce čistíme packy atd.)

Už jsme to spolu několikrát řešili, dělám mu spoustu ústupků. (Pejsci už nemají pelíšky v ložnici, ale v obýváku, nesmějí do postele a když je přítel doma, tak ani na gauč). Ví že mě to trápí a tvrdí že se snaží. Jediné jeho snažení spočívá ale v okřikování psů a výčitek, co vše dělají špatně.

Setkala se některá z vás s něčím podobným? A pokud ano, jak jste se s tím vyrovnaly? Případně to řešily? Děkuji za přečtení/vyslechnutí mého problému.
 
arrow
profile_image
Veronika989
od 27. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nechci se s ním rozcházet a psy taky nebudu dávat pryč ani za nic. Jen jsem doufala v trochu pochopení a snad jsem se i chtěla vypsat. Děkuji vám všem za vaše názory a zkušenosti, to jsem potřebovala. Vidět to i z jiného pohledu.

arrow
profile_image
Starshine
od 8. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na kobitka: zakladatelka píše, že psy neustále okřikuje, i když mu nic zlého nedělají a nejradši by byl, kdyby je pes ani nevítal u dveří. Takže to nevidím jako lásku ke zvířeti. Navíc nepochopím lidi, kteří své psy nechávají venku i přes zimu, to už jsem taky viděla, kdy starý nemocný pes trpěl venku v mrazech. Neříkám, že se má láskou k nim zbláznit, ale když už k nim vztah nemá, tak ať je neutrální a psy aspoň neustále neokřikuje. A pro zakladatelku, budeš to mít těžké, pejsky samozřejmě neodložíš a přítel si buď zvykne nebo se budete pořád hádat a to asi nebude to pravé.

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já taky nemám ráda manželova psa . No a? Lásku nevyprosíš, ani nevyhrozíš...Kluk toleruje, víc po něm nemožno chtít.
Taky chápu Tvého přítele.
Naopak nevím, jak zařídit, abych měla upřímně ráda někoho, koho ráda nemám.
Tak dobře, rozejdi se s ním, super kluků, kteří budou milovat Tvého psa, jsou přece plné ulice.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Bohužel já pro tvého přítele pochopení nemám.
Jsem opravdu veliký milovník zvířat - obzvlášť psů.
Od malička jsem vyrůstala se zvířaty - andulky, křečci, králíček, kočka, pes.
Jsem zvyklá na zvířecí společnost a "posedlost" zvířaty je pro mě jeden z nejdůležitějších požadavků, které na partnera mám

Já bych s takovým člověkem nebyla

arrow
profile_image
blackorchid
od 19. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám 2 kocoury. Protože vím, jak chlapi těžce nesou kočky, vzala jsem svého přítele domů hned na prvním rande, aby věděl jak to je. Dělal, že mu to nevadí, ale po pár měsících vyšlo najevo jak kocoury nenávidí, a začal mít s nimi spory. Podotýkám, že přítel je také jinak hodný člověk. Kocouři (zejména ten jeden) se ho báli, byli vykázáni z postele, ložnice, nesměli na gauč atd. Snažila jsem se přítelův názor respektovat, ale rvalo mi to srdce. Pořád mi říkal, že to asi nezvládne, a že má tady na ponožce chlup, a že už aby chcípli, dokonce se s jedním popral a nakopl ho, až si kocour vylomil drápek. Tak to už jsem fakt supěla, hodně jsme se pohádali. Zkrátím to. Když jsme oslavili 4té výročí, byli jsme ve fázi že jednoho kocoura má rád a druhého stále nenávidí. Zanedlouho spolu budeme 5 let a snaží se brát na milost i toho druhého,ale stále tvrdí, že ho nesnáší, že je to tupej de.bil a ko.kot atd. No, nevím jestli chceš čekat tak dlouho jako já.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na blackorchid: nezlob se, ale pokud je pravda co píšeš, tak si myslím, že své kocoury nemáš ráda ani ty...

Cituji blackorchid: už aby chcípli, dokonce se s jedním popral a nakopl ho, až si kocour vylomil drápek

Cituji blackorchid: že je to tupej de.bil a ko.kot atd

tohle bych nikomu netrpěla..

arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ideální pes poslouchá za všech okolností na slovo, hledí si svého na svém místě, dokud ho člověk nezavolá. Nelíže si srst, nelíná a chce ven tak jednou denně. Když přijdete domů, tak vás za žádných okolností nevítá, ale čeká na svém místě.

Takže ideální pes je pro tvého přítele věc, která nemá svá práva a svobodu... Nemyslel náhodou plyšového psa na baterky, kterého může ideálně kdykoliv vypnout?

Cituji Tiakia: Pro tvého partnera asi nejsou tvá zvířata roztomilý mazlík a tak je nemá rád.Buď počkej až nebudou nebo se s ním rozejdi.Pochybuji,že si jeho lásku k nim vynutíš.

Cituji Phaeton: Zkus se na to podívat z jeho strany. Kdyby bylo na něm, nemá vůbec žádný zvíře, natož psa v bytě.

To, že je nemá rád, nebo že kdyby bylo na něm, tak by psy neměl není žádná omluva, neboť moc dobře věděl, že má zakladatelka psy se kterými bude sdílet domácnost, věděl do čeho jde.

Cituji Phaeton: Takhle je alespoň toleruje.

Cituji Maria: .Kluk toleruje, víc po něm nemožno chtít.

Každodenní buzeraci teda za toleranci nepovažuji. Obzvlášť, pokud je okřikuje i když k tomu nemá důvod.

Nebyla bych s ním, pokud věděl do čeho jde a přesto není schopný je tolerovat a nechat je na pokoji (samozřejmě chápu, že mu vadí spaní v posteli, případně to, že lezou na gauč) tak bych s ním tedy nebyla... Představa, že celý život sleduji jeho kyselý ksicht kdykoliv se k němu psi opováží přiblížit a musím přihlížet tomu, že po nich neustále řve a je k nim hnusný, to bych asi nedala...

Cituji blackorchid: a že už aby chcípli, dokonce se s jedním popral a nakopl ho, až si kocour vylomil drápek.

no comment...

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A nemá psy rád celkově nebo myslíš, že má výhrady jen k těm tvým? Bude chtít v budoucnu psa v domácnosti? Nebo je odmítá? Taky bych to těžko rozdýchávala, vlastně by mě to od chlapa odradilo úplně... Jednu dobu jsem randila s hochem, kterej tak nějak toleroval přítomnost mojí čuby, ale štítil se jí a často mu prostě vadila. To je těžký no, nevyčítám lidem, když nemaj psy rádi, ale pokud jdu s někým do vztahu, tak bych s ním tu řekněme "náklonnost" ke čtyřnohým sdílet rozhodně chtěla, minimálně ať se k psovi chová neutrálně a toleruje ho, už jenom proto, že jednou budu v mým životě chtít dalšího psa, až tu čubinka nebude. Buďto to takhle dotyčnej akceptuje nebo ať hledá holku bez překážek. Ale pravda je, že zvíře v domácnosti by mělo fungovat spíš pro radost a jako pojítko, než aby to byl předmět sporů a tvýho zklamání.

Cituji blackorchid: je to tupej de.bil a ko.kot atd.

no teda Blackorchidko, to je síla, co na to říct... snad radši nic.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Tak on třeba ten ústupek dělá, že s těma psama prostě žije....On ne každý miluje psy, představu, že má všude chlupy a že mu lezou na gauč, do postele, všude. Kor pokud nidky se psem nežil, tak asi ani neměl tu potřebu.
Já budu asi proti většině, ale chápu ho. Představa, že by mi najednou začali lézt nějací psi do postele/na gauč, pořád na mě doma skákali apod. mi není moc příjemná. Zvířata mi nevadí, ale doma je nakvartýrované mít prostě nemusím a kdyby je přítel měl, tak bych si asi zvykala hodně dlouho a taky bych požadovala, aby například do postele nesměli.....
A to okřikování.... No, třeba mu vážně nepřijdou moc vychování, to fakt těžko posuzovat. tak si s ním o tom promluv, ať teda s nima chodí třeba na cvičák nebo je teda naučí větší poslušnosti, když mu přijdou neposlušní....... Každopádně já si myslím,ž evd nešní době je většina "domácích mazlíků" psů neposlušná, vidím to, když ty lidis e spy potkávám venku, jakým způsobem ho odvolávají když třeba běží ke mě apod. Začínám být na některé typy majitelů vyloženě alergická.....

Cituji Starshine: ale jestli nemá vztah ke zvířatům, nemůže ho mít ani k lidem, případně budoucím dětem...můj názor

Nic proti, ale tohle mi přijde fakt jako uhozený názor........ Někdo prostě zvířata má rád, ale nemusí je mít kolem sebe všude, nepotřebuje mít doma domácího mazlíčka. A vůbec to neznamená, že by byl špatný člověk nebo ejdnou měl špatný vztah k dětem...... nevím, přijde mi, že se v některých kruzích spíš toleruje nechtění mít dítě a averze na děti než stejný vztah ke psům

arrow
profile_image
Veronika989
od 27. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Na základě mého příspěvku jsem sondovala u nich doma, jak to bylo kdysi, když bydlel s rodiči. Evidentně byl dost tvrdý i na malého Yorka, kterého měli, ale po nějakém čase si zvyknul. Tvrdý na něj byl pořád, jeho maminka ale říkala, že čas od času se s ním po pár letech válel i na gauči u filmu. Dnes jsme na toto téma vedli sáhodlouhý rozhovor, slíbil mi, že se bude snažit být na ně hodnější. Tak mi holky držte palec. Ráda bych sice, kdyby sdílel mou lásku k pejskům, ale dokážu se spokojit i s neutrálním vztahem, pokud na ně nebude zlý.

arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji bakalářka: Zvířata mi nevadí, ale doma je nakvartýrované mít prostě nemusím a kdyby je přítel měl, tak bych si asi zvykala hodně dlouho a taky bych požadovala, aby například do postele nesměli.....

Pokud by sis pořádně přečetla, co zakladatelka psala, tak bys věděla, že psi jim do postele nelezou a nesmí už ani na gauč, přes to má její přítel pořád nějaký problém. A jak říkám - věděl, do čeho jde, neměl se dávat dohromady s někým, kdo má psy, když je tak nesnese...

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Jinak to, že pes by měl poslouchat za všech okolností je prostě fakt. Může být nebezpečný svému okolí a ty jakožto majitel bys ho vždy měla zvládnout. Vím, že někteří lidé cvičí psi tak, že se nesmějí ani nažrat z vlastní misky dokud k tomu endostanou povel. Člověk prostě musí být vůdce smečky a toho pes musí poslechnout.

Každopádně je tu ejdna pravda a to, že prostě zakladatelko nejsi se svým partnerem v názorech kompatibilní a to holt může být v budoucnu problém. Buď si jeden z vás názory přehodnotí a změní se, nebo holt budete msuet jít od sebe a najít si někoho kompatibilního. My máme teda naštěstí s partnerem na tohle stejný názor, zvířata máme rádi, ale doma je mít fakt nemusíme.......

Promluvila jsi si s ním o tom? Navrhla jsi mu, ž eby tedy mohl se psy chodit někam na cvičák zlepšovat jejich poslušnost aj.? Jinak on do toho mohl jít s tím, že se bdue snažit, ale to reálné soužití mu prostě může začít lézt krkem..... je to jako se vším.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji petulajz: Pokud by sis pořádně přečetla, co zakladatelka psala, tak bys věděla, že psi jim do postele nelezou a nesmí už ani na gauč, přes to má její přítel pořád nějaký problém. A jak říkám - věděl, do čeho jde, neměl se dávat dohromady s někým, kdo má psy, když je tak nesnese...

Tak ona píše, že na gauč nesmí, když je tam přítel..:Ale ty chlupy pak jaksi samy od sebe nezmizí.
Jás e přiznám, že by mi chlupy všude prostě vadily. A vadilo by mi, kdyby na mě pes koukal když jím (protože kouká, jestli něco nedostane, netvrďte mi, že kouká jen tak z pelzíru a náhodou ). Takže já toho přítele víceméně dokážu pochopit. Ano, nejsou s zakladatelkou kompatibilní, to je holt problém. Ale on není zrůda jen proto, že je odměřený ke psům.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Jinak k té výchově - já třeba bytostně nesnáším, když se ke mě žene pes a páníček jen volá "nebojte se, on vám nic neudělá" místo aby si ho účinně odvolal. Nedávno na mě takhle znenadání vyskočil pes v místě, kde jsem to nečekala, byla sjem zamyšlená, takže jsem se fakt docela dost lekla. No reakce paní byla jen "podívej, jak jsi tu slečnu vyděsil"...... BTW bylo to v místech, dke nemá pes bez vodítka co pohledávat.

Mě prostě přijde, že někteří pejskaři berou psi jako své děti (a je to vidět i v téhle diskuzi), ale oni nejsou děti, jim fakt nestačí domlouvat jako dětem....

arrow
profile_image
Veronika989
od 27. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Omlouvám se, asi jsem se špatně vyjádřila. Psi s náma nespí v posteli a nesmějí ani na gauč. S přítelem jsem mluvila viz výše. Nevím v čem by cvičák mohl pomoci, jsou poslušní. Na přivolání přiběhnou hned a i přítele poslouchají, když je odkazuje na místo pořád. Zásadní problém v kejich chování není. Měla jsem předtím hafana, se kterým jsme dělali rekreačně agility a tak to aplikuji o na mé nynější psy. Spíš myslím, že má problém se psy všeobecně no :/

 

Téma Přítel nemá rád mé dva psy. je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené