Smazat

Přítel nemá rád mé dva psy.

Problémy ve vztahu po sestěhování s přítelem, kvůli rozdílnému vnímání domácích mazlíčků a jejich chování vůči lidem. Konkrétně vztah mého přítele a mých psů.

Ahoj děvčata,

Nejsem si vlastně ani jistá, zda mi toto pomůže. Nevím ale, kam se obrátit a v naději že se setkám alespoň s pochopením, případně radou, to píši sem.
Je tomu půl roku, co jsme se s přítelem sestěhovali a od té doby nastal problém. Mám dva psy, menší fenečku Jenny(1 rok) a většího Maxe(3 roky) (pro představu - Jenny váží 8kg a Max 15), oba jsou kříženci, které miluji a snažím se jim zajistit hezký život. Byli zachráněni z nevhodných podmínek a proto je někdy rozmazluji. Umějí základní povely jako sedni, lehni, pac, na místo apod. Oba jsou to ale strašní mazlové, možná i trochu rozmazlení, ale v rámci únosných mezí, rádi se nechávají drbat a jsou hraví.

Můj přítel je zlatý člověk. Je ke mně pozorný, milý, pomáhá mi doma apod. Problém je ten, že nemá rád ani jednoho mého psa. Je schopný pouze tolerovat jejich existenci. Vypadá to asi tak, že se s nimi nemazlí, neustále je posílá na místo, nebo je tam zavírá, okřikuje je za vše co dělají. Když jí a hafan na něj třeba jen kouká, okamžitě ho okřikuje. Okřikuje je povelem "na místo" pokaždé, když se psi prochází po domě, když si čistí srst apod. zkrátka téměř vše co dělají je špatně a příteli to vadí. Zvláště pak že jsou mazliví, z toho pění nejvíc a omlouvá se větou "Nebudu je hladit když si přijdou oni, pohladím je až se mi bude chtít a až si to zaslouží." Abyste pochopily, jak přemýšlí, tak vám uvedu příklad, jak si představuje ideálního psa. Ideální pes poslouchá za všech okolností na slovo, hledí si svého na svém místě, dokud ho člověk nezavolá. Nelíže si srst, nelíná a chce ven tak jednou denně. Když přijdete domů, tak vás za žádných okolností nevítá, ale čeká na svém místě.

Přítel vyrůstal v přesvědčení, že pes který je větší než yorkshir, patří ven a ne do domu a nedej bože do postele, nebo na gauč.
Někomu se to możná bude zdát jako hloupost, ale mě to nesmírně trápí, že člověk kterého miluji, nesdílí se mnou lásku ke zvířatům. Od malička vyrůstám se psy. Nemám problém ležet s nimi u televize na gauči, nebo je pustit do postele (pravidelně koupeme, po procházce čistíme packy atd.)

Už jsme to spolu několikrát řešili, dělám mu spoustu ústupků. (Pejsci už nemají pelíšky v ložnici, ale v obýváku, nesmějí do postele a když je přítel doma, tak ani na gauč). Ví že mě to trápí a tvrdí že se snaží. Jediné jeho snažení spočívá ale v okřikování psů a výčitek, co vše dělají špatně.

Setkala se některá z vás s něčím podobným? A pokud ano, jak jste se s tím vyrovnaly? Případně to řešily? Děkuji za přečtení/vyslechnutí mého problému.
 
arrow
profile_image
Veronika989
od 27. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Kočulka:

Jak já ti závidím Ano snažíme se to vyřešit, když "dám psy stranou." Tak máme jinak hezký vztah a tak to řeším. Kdyby ne, vykašlala bych se na to a šel by ani by nemrknul, ale v jiných ohledech to bezproblémově funguje, takže nechci vztah úplně zatracovat. Spíše hledám nějaký společný kompromis a spokojím se s akceptováním. Věřím, že se mi to povede, po rozhovoru na toto téma mi řekl, že na tom mákneme.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Veronika989: Chodili jsme spoulu často na procházky a společně je venčili, když jsme spolu ještě nebydleli. Tohle přišlo až časem.

Tak je to "jeho chyba", věděl do čeho jde

Cituji Veronika989: Dobrali jsme se ke slibu, že na ně bude hodnější. Jeho lásku k nim si nechci vynutit, spokojím se s akceptováním a že na ně nebude hnusný,

dobrý začátek, držím palce k oboustranné spokojenosti .
A ona ta míra lásky ke zvířatům má původ i ve výchově, neznamená, že dotyčný hned musí být zlý. Měla jsem známou ( z vesnice ), která byla skutečně hodný a slušný člověk, až moc, ale na psy měla z domu utvořený názor, který je vyčleňoval na řetěz u boudy a i s tím nejmenším psem, pokud byl v její blízkosti, se vyrovnávala po svém : dělala, že tam žádný pes není

arrow
profile_image
Veronika989
od 27. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na dadabus

Cituji dadabus: dobrý začátek, držím palce k oboustranné spokojenosti .
A ona ta míra lásky ke zvířatům má původ i ve výchově, neznamená, že dotyčný hned musí být zlý. Měla jsem známou ( z vesnice ), která byla skutečně hodný a slušný člověk, až moc, ale na psy měla z domu utvořený názor, který je vyčleňoval na řetěz u boudy a i s tím nejmenším psem, pokud byl v její blízkosti, se vyrovnávala po svém : dělala, že tam žádný pes není

:

Právě z tohoto důvodu ho úplně nezatracuji, ale řeším. Jeho maminka je velká milovnice psů, takže když se přítel odstěhoval, pořídila si hned dalšího Yorka. Bez ohledu na jeho tátu, ten se ke psům totiž staví podobně a tak si myslím, že to tak má nastavené z domu no a přesto to rodičům stále drží už více jak 20 let . Takže jak můj přítel, tak jeho táta zastávají stejný názor, že větší pes než York zkrátka patří ven a ne do domu. Na druhou stranu jsem viděla, jak dováděl s Berňákem od strejdy a to je tedy pořádné hovádko. Občas má i své světlé chvilky že jde a toho psa pomazlí a to vždycky koukám překvapeně jak puk

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mně by docela zajímalo, jak se jednou bude chovat ke svým dětem. Protože ten jeho nadřazený způsob, jak přistupuje ke psům, mi připadá vážně divný, takový jakoby kompenzační.
Podle mě vůbec není hloupost, že tě jeho chování zaráží nebo trápí. Můj názor je, že kdo se chová hnusně ke zvířatům, bude se chovat hnusně i ke každému jinému, nad kým bude mít pomyslnou "moc". On prostě určité bytosti asi nepovažuje za sobě rovné... tímhle chováním to dává najevo. Něco jako: "Malý pes je dobrý tak leda na mazlení, velký zase jedině na hlídání na řetězu u boudy..." To, že jde o živé tvory, kteří přemýšlí a cítí a stojí o pozornost, mu asi uniká. Prostě jsou to "jenom" psi, zatímco on je tu "pán".

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji blackorchid: dokonce se s jedním popral a nakopl ho, až si kocour vylomil drápek. Tak to už jsem fakt supěla, hodně jsme se pohádali.

Bych ho asi- teda určitě nakopala taky a na to vykopala z bytu! Toho si fakt chceš vzít??

arrow
Neprodává v Bazaru

Black Orchid: až nakope Tebe, až si vylomíš drápek, bude pozdě. Tohle udělat mýmu psovi, srazim ho ze schodů a věci vyházim oknem. Co Ti na takovém člověku imponuje prosímtě?

arrow
profile_image
Aleopa
od 22. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím , že jste to prozatím vyřešili docela dobře, snad se s pejsky více sžije. My máme psa jednoho, 40kg, v bytě. Kupovali jsme si ho jako štěňátko s tím, že já byla ta otravná, co psa chtěla, přítel byl ten skeptičtější, ale v rase bylo jasno. Nakonec jsem ho ukecala a tak nějak si v míru žijeme ve třech =D nicméně ten ****** a chlupy prostě jsou, člověk musí být trošku odolný, obzvlášť co se štěňat týká . Nicméně přítel nelituje a psa by nikdy za nic nevyměnil, já taky ne, i když už mám kolikrát na krajíčku, když vstávám ve 4 ráno na venčení, jenže to k tomu patří.

Každopádně si myslím, že je fajn, když jste (resp. kdybyste byli) oba stejného názoru na zvířata. Ve vztahu to pak akorát dělá nepořádky a je tam takové to nepříjemné napětí...Určitě pořád myslíš na to, co by se stalo, kdyby se pejsci rozhodli zničit přítelovi něco hodně cenného a milovaného, zkrátka měli svůj den ( a nemysli si, že to není možné, možné je totiž všechno, mají svou hlavu a buňky na lumpačení - i ti vychovaní ). Měl by s nimi trpělivost a v pohodě by to přešel? Co kdybys nebyla doma, víš jistě, že by jim třeba neublížil? Já nevím, asi by to ve mně hlodalo. Ono někdo, kdo nemá moc lásku ke psům, nebo tak celkově vychovává spíš svou "dominancí" a na poslušnost, tak si trošku léčí své mindráky a tam prostě nikdy nevíš. Za mně ti lidi nemají mít psy, protože prostě na to nemají psychicky. Je to pak smůla i pro ta zvířata...Tak snad to nebude váš případ a vyřešíte si to.

A ještě mi to nedá...
Jinak ano, pes má poslouchat pána a nemá obtěžovat ostatní, to samé platí pro řvoucí děti Mně osobně víc vytáčí jekot a hysterický pláč dětí, než štěkání psů např Asi jsem divná...každopádně pes není stroj a za mně má tu a tam právo neposlechnout, stejně jako člověk má právo udělat chybu a stejně jako dítě má právo neposlechnout na první příkaz. (A nemluvím teď o agresivních či jinak vyšinutých psech, kteří by měli být trvale zajištění vodítkem, či náhubkem a taková "chyba" by mohla být sak*ra problém...mluvím o skotačících telátkách, které tu a tam chytnou stopu, nebo s vámi blbnou a nepřiběhnou na první zavolání..) je to jako s dětmi, taky chvíli trvá, než si je vychováte...

arrow
profile_image
Aleopa
od 22. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mau-mau: souhlasím

arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mau-mau: Mně by docela zajímalo, jak se jednou bude chovat ke svým dětem. Protože ten jeho nadřazený způsob, jak přistupuje ke psům, mi připadá vážně divný,

Nebuď zase tak přísná Vždyť děti a psi jsou něco úplně jinýho ) Pes potřebuje pána, vůdce smečky. Mně to přijde, že z chudáka kluka děláte naprostýho Heroda. Já nesnášet pavouky, tak nějakou tarantuli svýho přítele zadupu do země, nebo ji budu maximálně tolerovat v teráriu a to je vše. Mazlit se s jeho chlupatejma nožičkama by mě nikdo nedonutil. Je to extrémní přípodobnění, ale zkuste se na kluka koukat jako na normálního člověka a ne tyrana zvířátek )

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Aleopa: Jinak ano, pes má poslouchat pána a nemá obtěžovat ostatní, to samé platí pro řvoucí děti Mně osobně víc vytáčí jekot a hysterický pláč dětí, než štěkání psů např Asi jsem divná...každopádně pes není stroj a za mně má tu a tam právo neposlechnout, stejně jako člověk má právo udělat chybu a stejně jako dítě má právo neposlechnout na první příkaz. (A nemluvím teď o agresivních či jinak vyšinutých psech, kteří by měli být trvale zajištění vodítkem, či náhubkem a taková "chyba" by mohla být sak*ra problém...mluvím o skotačících telátkách, které tu a tam chytnou stopu, nebo s vámi blbnou a nepřiběhnou na první zavolání..) je to jako s dětmi, taky chvíli trvá, než si je vychováte...

Ano, mám stejné požadavky co se týče výchovy i na rodiče malýchd ětí Tam zase hrozí, že je já zašlápnu, protože je batolící se moc nevidím...... Ale psi mě přijdou vážně nebezpečnější, protože dítě ve věku, kdy řve není zase až tak nebezpečné a nemá takový akční radius jako pes.......
A teda kdyžs e ke mě řítí pes a jeho majitel jen volá "nebojte se, on vám nic neudělá, jen si chce hrát" nebo podobnou s prominutím kokotinu, tak to neznamená zrovna to, že by pes náhodou ejdnou vypověděl psolušnost, ale že ten majitel prostě toho spa nevychovává. Ve městech bohužel běžná praxe..... Většinou majitelé, kteří mají zájem, se minimálně omluví a chápou, že mě vadí, když se kolem mě ochomýtá cizí pes (už třeba jen kvůli tomu,ž e nestojím o zašpiněné oblečení a potrhané punčocháče)......

arrow
profile_image
Aleopa
od 22. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Phaeton: až někoho takového (nemá rád zvířata, je agresivně dominantní = miluje děti) uvidím, uvěřím =D mně osobně se potvrzuje v praxi to, co psala mau mau tito lidé chápou jako sobě rovné až dospělé lidi, děti berou podobně jako psy....Opakem jsou lidé, kteří sice mají rádi zvířata i děti, ale zvíře třeba domů nechtějí/bojí se ho. To úplně chápu, tam je totiž důležitý hlavně ten negativní přístup. Už několikrát mi bylo vysvětlováno, že jde o lidi, které nejvíc vytáčí to, že je prostě někdo/něco neposlouchá/ nechápe, není schopno přijmout názor. A dotyčný ak vidí rudě, a je jedno, jestli je to pes, nebo dítě. Každopádně to jsme někde úúúúplně mimo téma =D snad to u zakladatelky takto horké není

arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji bakalářka: ten majitel prostě toho spa nevychovává. Ve městech bohužel běžná praxe

Bohužel musím souhlasit. Dneska jsou psi nevychovaný a ještě to začíná bejt norma Ke mně jednou přiběhl pes jak ***** (když natáhl hlavu, měla jsme ho po ramena, mam 160 cm), paní jen "on se chce jen mazlit!" No paráda, poslintal mi komplet celý triko od prsou po pas! A to jsem mohla bejt ráda, že se fakt chtěl jen mazlit.

Druhej příklad: naše sousedka měla malého oříška, fenku, byla roztomilá, ale smrděla jak tchoř a ráda skákala na lidi, sousedka ji ani neodvolala... Kolikrát mi roztrhala silonky.

Ale to už jsme fakt OT, jen jsem chtěla doplnit zkušenosti bakalářky

EDIT: Místo hvězdiček bylo slovo "k.ráva", netušila jsem, že je to slovo k cenzuře

arrow
profile_image
Aleopa
od 22. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji bakalářka: A teda kdyžs e ke mě řítí pes a jeho majitel jen volá "nebojte se, on vám nic neudělá, jen si chce hrát" nebo podobnou s prominutím kokotinu, tak to neznamená zrovna to, že by pes náhodou ejdnou vypověděl psolušnost, ale že ten majitel prostě toho spa nevychovává.

to souhlasím, to bych třeba nikdy nezavolala, já většinou volám psa a pak se milionkrát omlouvám, když otravuje a loudí, mikinu už jsem někomu z baráku prala 3x, jelikož to považuju za slušnost, když už jsem blbá a prostě nestihnu připnout včas....za mně to ale není žádná velká katastrofa, pokud pes není ostatním nebezpečný (skáče, letí, kouše..to má být připnutý). Prostě platí určitá pravidla, ve výsledku je to o slušném chování a pochopení na obou stranách, a netýká se to jen psů

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky, to je úsměvné, jak to hrotíte. To, že někdo nechce žít doma se psy, neznamená, že nemá rád zvířata a že je to dominantní tyran Prostě někdo chce žít s lidmi a někdo se zvířaty Blbé je, když se v tom dva partneři neshodnou, no..

arrow
profile_image
Aleopa
od 22. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Phaeton: paní jen "on se chce jen mazlit!" No paráda, poslintal mi komplet celý triko od prsou po pas! A to jsem mohla bejt ráda, že se fakt chtěl jen mazlit.

ježiš =D to by mi vadilo i jako "psíčkaři" , nesnáším tady ty závěsné psy, proto toho našeho mag*ora tak pérujeme, aby z toho vyrostl .. Jinak asi bych se nezbláznila, se to opere no...ale zas ten přístup - vím, že mi skáče pes, tak ho přece nepouštím mezi lidi...A učím ho to na psí louce/hřišti, kde jsou pejskaři a tady to se dá očekávat. No co...někteří se neponaučí

 

Téma Přítel nemá rád mé dva psy. je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené