Smazat

Přítel s dluhy

Ahoj holky,
prosím o radu co byste dělaly na mém místě. Mám rok přítele, který mi před týdnem oznámil, že přede mnou celou tu dobu tajil, že má velké dluhy (v řádu statisíců korun), které mu vznikly v minulosti, kdy jsme se ještě neznali. Prý mi to neřekl dříve proto, že se jednak za to styděl a jednak (protože spolu nebydlíme a tudíž nemáme společnou kasu) mu to prý i přišlo zbytečné abych to věděla..... Teď mi oznámil, že ty dluhy samozřejmě splácí a chce splácet i nadále, ale že nebude možné abychom žili tak jako dříve-tedy např. chodili na večeře do restaurací, do kina, divadla, že nebude možné jet na dovolenou, na výlety atd., protože on na to prostě nemá. A že by byl rád, kdybych se k němu nastěhovala abych mu dávala polovinu na nájem.
Přijde mi to celkem jako podpásovka z jeho strany, protože takovouhle zásadní informaci mi měl říci podle mého názoru mnohem dříve a ne až nyní...a za další mi přijde nefér abych já doplácela na to, že on má dluhy a měla partnera se kterým se nedá podnikat nic z toho co mě baví...pokud bychom si ty dluhy udělali např. společně, tak to by byla jiná věc, ale takhle....prý bude trvat několik let než všechno splatí.
Zůstaly byste s takovýmhle partnerem když vy samy byste žádné dluhy neměly, stejně jako já?
 
arrow
profile_image
Audry
od 7. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

V případě, že k dluhům nepřišel nějakým pochybným způsobem, nýbrž např. mladistvou nerozvážností, věděla jsem, že je to dobrý člověk a milovala bych ho a vztah by jinak fungoval, tak bych ho kůli tomu nezatracovala a dala bych vztahu šanci.

Pokud by se mi něco nezdálo nebo bych časem zjistila, že mě partner třeba začíná využívat či více zatěžovat svým problémem, odešla bych.

Zajimalo by me, z ceho ty dluhy ma.Pokud by to byla pujcka na rekonstrukci bytu, tak mozna ok, pokud pujcky na dovolene atd...bic a pryc.Take bych resila, kde ty pujcky ma, ono neco jineho je pujcka v bance kde mam ucet a pujcka u Cofidisu, ze?
Sorry, ale ve svem veku uz mam nejake zkusenosti, vim, co je totalni pru.ser, ale hrat si na samaritana a tahat nekoho z prusvihu nebudu.

Cituji Audry: V případě, že k dluhům nepřišel nějakým pochybným způsobem, nýbrž např. mladistvou nerozvážností, věděla jsem, že je to dobrý člověk a milovala bych ho a vztah by jinak fungoval, tak bych ho kůli tomu nezatracovala a dala bych vztahu šanci.

Hezke, ale bohuzel naivni.Jak bys pak resila, ze roky splacite dluhy, nikdo vam neda hypo atd...Dluhy v radech statisicu, o kterych mluvi zakladatelka, zase nejsou az takova sranda, jen z lasky clovek ziv neni,

Cituji farahh: Cituji Falcon: Cituji Phaeton: Moc nechápu, že doteď to šlo a po roce, co jste spolu, už to nejde. Spíš to na mě působí, že dluhy nadělal až v době, kdy už jste spolu byli.tohle taky nechápu, taky se mi nějak nezdá, že rok by všechno klapalo, jak má a najednou už ne…nenadělal si ty dluhy až teď? Asi sama víš nejlépe, kde pracuje a kolik tak asi vydělá…mě napadlo jenom jestli na tebe nechtěl udělat trochu dojem a nenapůjčoval si, aby tě mohl brát do restaurací, na výlety, na dovolenou a tak (čímž nechci naznačit nic špatného o zakladatelce, jenom jestli se on náhodou nechtěl předvést)

Taky myslím že to tak vzniklo - chtěl se předvést že má na víc, než doopravdy měl...a ted kačky došly a na splátky není

Ze by si udelal dluhy za statisice za rok?Pro normalniho pracujiciho chlapa, ktery pozve svou pritelkyni na veceri nebo dovolenou, to snad neznamena zadluzit se v radu statisicu.A pokud ano, tak to fakt neni partner pro zivot.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lusinda2: půjčka např. 200 tis. se - za společnou dovolenou, večeře, výlety, hotely, benzín...rozfofruje raz-dva za pár měsíců...bohužel

Reaguji na farahh: Tak od takoveho bych dala ruce pryc hned.Ja fakt nepatrim mezi skromne zenske, ktere ohromi, kdyz jim chlap koupi kafe z automatu nebo burt na Vaclavaku, ale utratit statisice za rok, kdyz je chlap napr. skladnik, to bych si snad vsimla.

ů

arrow
profile_image
Audry
od 7. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nějak jsem se tu do toho zamotala, ale reaguji na toto:

Hezke, ale bohuzel naivni.Jak bys pak resila, ze roky splacite dluhy, nikdo vam neda hypo atd...Dluhy v radech statisicu, o kterych mluvi zakladatelka, zase nejsou az takova sranda, jen z lasky clovek ziv

Tohle je strašně individuální, záleží na okolnostech, co je to za dluhy, jak vznily, jakým způsobem je chce nebo je schopen dotyčný splátek atd. atd.

Já se ho rozhodně nechci zastávat, ale klopýtnout může i hodný a slušný člověk. A proto, že byl kdysi blbej, nerozumnej, tak teď nebude mít následující roky nárok najít si trvalou přítelkyni?

Ale jak říkám, záleží na mnoha faktorech okolo. Jen bych to neviděla úplně tak jednomyslně. Sama zakladatelka musí vyhodnotit situaci a podle toho se zachovat.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lusinda2: tak to je na zakladatelce aby posoudila, jestli příjmy z jeho práce odpovídaly jeho nákladům a způsobu života. Jen ona může posoudit jestli ho k výdajům neodpovídajícím jeho příjmům sama neponoukala...

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Všechny se tu bouříte , protože dluhy tajil rok, ale mě to přijde celkem pochopitelné. Vy kdybyste měli dluhy tak byste to troubily každému hned na počkání? To sotva .....Jsou splou rok tak se jí třeba jen více otevřel a svěřil jak na tom v reálu je.

A jinak k zakladatelce , do dluhů se v dnešní době může dostat lehce úplně každý a to během chvilinky. Pokud bych to brala z hlediska reálného žití ,společenského vyžití a budoucnosti nic záživného tě bohužel nečeká. Ona je to asi celkem nuda a trošku stresující sedět doma, nikam se nepodívat , nic si nekoupit a počítat každou pětku.Ale vzhledem k tomu, že jsi s ním již rok a je v takové bryndě asi po celou dobu a vydržela jsi to a nijak nad poměry jste si nežily asi to nijak nepocítíš ani dál.Večeře a kina nestojí svět. .Kdybys měla doma podnikatele , který ti nosí domů statisíce měsíčně a pak krachnul asi by to byl citelnější pád pod životní úroveň což předpokládám u Vás nehrozí.Záleží co od parnera očekáváš.

Reaguji na Audry: A to je prave ta otazka.Jsou to dluhy napr. za rekonstrukci bytu, dluhy z podnikani, dluhy z blbosti?A kolik a u jakeho ustavu?
Ono neco jineho je splacet 200 000 bance a neco jineho 500 000 splatkovym spolecnostem.

Cituji Audry: Já se ho rozhodně nechci zastávat, ale klopýtnout může i hodný a slušný člověk.

Souhlasim, ale na rovinu rikam, ze do velkych dluhu bych proste nesla.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Ono strašně záleží na tom, jakým způsobem to řekl a co z něj v tu chvíli zakladatelka vycítila, což my tady asi nemůžeme zjistit.

Narovinu, mě by asi přišlo nejvíc divné to, ž ecelou dobu se "přetvařoval", chodilos e do restaurací apod. a najendou přijde s tím,ž e se musí uskromnit. Mě by přišlo normálnějí, kdyby od začátku nějak dával najevo, že má prostředky omezeny a dle toho se choval. Ale pokud se celou dobu tvřil, jak je finančně v pohodě a vše zacvaká a najednou by přišel s tímhle, tak by mi to přišlo hodně alarmující. Co když bude něco takového provozovat i v případném manželství? Naopak víc bych si cenila toho, kdyby byl schopný vymyslet fajn program za minimální prostředky.....Prostě mě by nejvíc vadilo to, že se tvářil, že finanční problémy nemá a přitom je má. Protože já nemám problém se uskromnit, vyjít vstříc, ale nemám ráda, když se někdo chová, jako by nijak omezen nebyl. Kdyby projevoval od začátku snahu šetřit, tak bych spíše ty dluhy skousla. Těžko se to vysvětluje, ale mě tady jde o jeho přístup k financím. A pokud měl omezený rozpočet a přesto si žil, jako by neměl, tak je to pro mě špatně.

Cituji cutie7: ale asi tak Falcon .myslím,že tak vymazlene pôsobí aj tá polovina, ktorá hneď velice píše nech sa rozíde...

Jenže on s etvářil, že prachy má (pokud až teď přišel na to, že nemohou žít jako dřív). V tom je pro mě ten problém. Kdyby se od začátku choval tak, že je finančně omezen, tak by to bylo naprosto normální a pro ěm by to byl signál, že je schopen dluh zvládnout a že to byla fakt jen "mladická nerozvážnost". Takhle to ale na mě působí naprosto opačně. A proto radím si pořádně promluvit a případně se i rozejít. A nemyslím si, že by byla zakladatelka rozmazlená.

Plus by mě hodně zajímalo, z čeho ty dluhy jsou a hodně bych přemýšlela o tom, jestli s člověkem, kerý se už jednou zadlužil, chci žít v riziku, že se někdy zadluží znovu..... Rohodně bych si s ním o tom poádně promluvila, vyjevila všechny své obavy a zachovala se mimojiné i dle jeho rekace.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji farahh: chtěl se předvést že má na víc, než doopravdy měl...a ted kačky došly a na splátky není

A to je právě ten problém, který by ve mě spustil výstražné znamení. protože je to znak toho, že neumí hospodařit se svým omezeným rozpočtem. Co udělá, až s ebude chtít předvést příště? Dospělý člověk by měl vědět, na co má a dle toho se chovat.

Reaguji na bakalářka: presne tak

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na bakalářka: a o tom tu můžeme jen a pouze teoretizovat

Klidně to může být hypotéka na jeho byt a třeba mu snížili plat a vidí že musí šetřit aby utáhl splátky...

Nebo si hrál na haura a dojel na to...

arrow
profile_image
Audry
od 7. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lusinda2: A to je prave ta otazka.Jsou to dluhy napr. za rekonstrukci bytu, dluhy z podnikani, dluhy z blbosti?A kolik a u jakeho ustavu?
Ono neco jineho je splacet 200 000 bance a neco jineho 500 000 splatkovym spolecnostem.

Přesně. A taky velkou roli může hrát i časový horizont, 200 000 Kč se dá splatit během 4-5 let, ale třeba 1 000 000 Kč už je sakra na dýl. Každopádně my to za zakladatelku stejnak nevyřešíme, jen o tom můžeme z různých úhlů pohledů polemizovat

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Audry: jen o tom můžeme z různých úhlů pohledů polemizovat

konspirační teorie nám tady i v jiných diskuzích jdou velmi dobře...by se mohli režiséři inspirovat

 

Váš příspěvek

Přítel s dluhy

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené