Smazat

Přítel s výbušnou povahou...

Jak poznám, že vztah s mým současným přítelem nemá budoucnost? Je mi skoro 30 let a bojím se, že si konec vztahu uvědomím pozdě a budu nakonec sama...

Chtěla bych se vás zeptat na vaše zkušenosti a názory.... S mým současným přítelem budeme dva roky, žijeme spolu a plánujeme společnou budoucnost...rodinu a pořídit si dům, ale náš vztah má bohužel i ale.....i přes fakt, že si rozumíme a za svůj život jsem nikoho víc nemilovala, jsou chvíle, kdy si pokládám otázku, zda s ním chci ještě vůbec žít. Hlavním problémem je, že má hodně výbušnou povahu a když se v něčem neshodneme (naposled to byla oprava rozbitého stanu), dokáže někdy říkat věci, které mě zarazí, mrzí a vidím na něm, že mi v první chvíli chce nějak ublížit (ne fyzicky, ale psychicky), ale jakmile se rozjede, cítím z něj, že už vlastně neví co ho tolik vytočilo....on se po chvilce zklidní, omluví, žehlí a náš život se zase vrátí do zaběhlých kolejí....na určitou dobu. Vyhrocení trvá vždy chvilku (v rámci minut) a netáhne se ani několik hodin natož několik dní. Takhle když to sepisuji, tak to vypadá jako klasická italská domácnost, ale mě už to nejde jaksi přecházet jako dřív. Na jednu stranu se mi nechce přítele opouštět, protože vím, že nikdo není dokonalý a v ničem jiném s ním problém nemám, ale na druhou stranu přemýšlím i o tom, zda náš vztah má perspektivu... Zažívá nějaká z vás něco podobného jako já?
 
arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Marabeska:
Nechci ti nic vymlouvat, ale nemyslím si, že ti podobná literatura pomůže. Když pominu, že spousta podobných knížek byla napsaná jenom proto, aby byly pro určitou skupinu čternárů lákavý a teda vydělaly, tak si hlavně pořád trvám na tom, co už jsem napsalashora - že se nemůžeš řídit podle pocitů a zkušeností jiných lidí, protože každý z nás prožívá určitý věci jinak.
Za druhý: Nesnaž se svoje problémy řešit tím, že se s někým sladíš, někomu se přizpůsobíš, budeš taková, jak se od tebe očekává, nebo jak od tebe někdo očekává... Buď jenom sama sebou - a jestli tě někdo takovou nebere, tak nemáš zapotřeší s ním ztrácet čas a přizpůsobovat se mu... On tobě se přizpůsojje a mění se?
A ano, dobře jsi zjistila, že jeho temperament je jeho součástí a nebyl byl bez něj tím, kým je. Jenže to ty taky. Jestli ti si na svém vlastním tepmeramentu trváš, nemáš vůči němu výhrady a jsi s ním spokojená, tak taky nemáš důvod ho kvůli někomu měnit. Ty máš stejné právé být sama sebou jako tvůj přítel.
Jen je otázka, proč vlatně tě tak zaujal člověk, se kterým si nerozumíš...

Cituji mau-mau: Jen je otázka, proč vlatně tě tak zaujal člověk, se kterým si nerozumíš...

protiklady se přitahují? neseděl flegmaticky v koutku? ....

Osobně si myslím, že žádný vztah není takový, že si od začátku naprosto sednou, ve všem si rozumí, na vše reagují shodně..... lidi na sobě musí trochu zapracovat, snažit se pochopit druhého (bez velkého předělávání).... a samozřejmě si všímat, kde je ta hranice, kdy to už možná nepůjde.

Cituji Marabeska: On si totiž v zápalu nedokázal uvědomit, že všechno co řekne, beru tak osobně, pro něj je to totiž způsob jak si uleví a kolikrát ani přesně neví, co všechno přesně řekne. Taky mi potvrdil, že je asi výhoda v tom, že já tuhle jeho povahu nemám, protože nepřilévám olej do ohně a on se během pár minut zklidní a je to na způsob toho co psala Onsall o jedné své kamarádce, že by mi byl schopný přinést i modré z nebe.

u nás je to velmi podobně.
Já někdy vybuchnu a opravdu třeba za týden už ani nevím, co jsem vše řekla.

Jestli můžu poradit, tak mě nejvíc uklidní, když mě ten druhý obejme a řekne, že to bude ok (přítel to bohužel moc nedělá, spíš měl tendence nafouknout pusu a nic dál neřešit, otočit se ke mě zády a např. mýt nádobí.... a to fakt není dobré )... protože člověk kolikrát vybuchne ne proto, že je agresivní, ale v tom okamžiku je tak trochu zoufalý, natlakovaný...
Samozřejmě existují i agresivní jedinci, ale myslím, že to nebude váš případ.

Klidně mi někdy napiš zprávu. Myslím, že Tvého přítele chápu (mám podobný temperament).

 

Váš příspěvek

Přítel s výbušnou povahou...

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené