Smazat

Přítel s výbušnou povahou...

Jak poznám, že vztah s mým současným přítelem nemá budoucnost? Je mi skoro 30 let a bojím se, že si konec vztahu uvědomím pozdě a budu nakonec sama...

Chtěla bych se vás zeptat na vaše zkušenosti a názory.... S mým současným přítelem budeme dva roky, žijeme spolu a plánujeme společnou budoucnost...rodinu a pořídit si dům, ale náš vztah má bohužel i ale.....i přes fakt, že si rozumíme a za svůj život jsem nikoho víc nemilovala, jsou chvíle, kdy si pokládám otázku, zda s ním chci ještě vůbec žít. Hlavním problémem je, že má hodně výbušnou povahu a když se v něčem neshodneme (naposled to byla oprava rozbitého stanu), dokáže někdy říkat věci, které mě zarazí, mrzí a vidím na něm, že mi v první chvíli chce nějak ublížit (ne fyzicky, ale psychicky), ale jakmile se rozjede, cítím z něj, že už vlastně neví co ho tolik vytočilo....on se po chvilce zklidní, omluví, žehlí a náš život se zase vrátí do zaběhlých kolejí....na určitou dobu. Vyhrocení trvá vždy chvilku (v rámci minut) a netáhne se ani několik hodin natož několik dní. Takhle když to sepisuji, tak to vypadá jako klasická italská domácnost, ale mě už to nejde jaksi přecházet jako dřív. Na jednu stranu se mi nechce přítele opouštět, protože vím, že nikdo není dokonalý a v ničem jiném s ním problém nemám, ale na druhou stranu přemýšlím i o tom, zda náš vztah má perspektivu... Zažívá nějaká z vás něco podobného jako já?
 
arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tedy, já nic podobného díky bohu nezažívám, ale měla jsem před pár lety přítele, který byl dost zbrklý a zároveň nepochopitelně laxní a celkem velký cholerik. Jenomže nejhorší bylo, že já jsem tak trochu taky cholerik, takže až opadla taková ta velká zamilovanost, naše povahy se dost často střetávaly a to bylo teda něco, co jsem těžko rozdýchávala. V tu chvíli mě tou svou povahou tak dokázal vytočit, že bych byla schopná mu říct ty nejhorší věci...což ti možná připomene chování tvého přítele Naštěstí od té doby už jsem takového přítele neměla, naopak pouze kliďase, což bych řekla, že právě potřebuju a jinou povahu už bych vedle sebe nesnesla, než pohodového kliďase. Nevím jestli ti můj comment něco dá, každopádně si myslím, že na tom chování a celkově přístupu vás dvou k sobě navzájem se dá pracovat. Pokud tedy oba chcete.

arrow
profile_image
MKay
od 16. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Měl by zajít do nějaké poradny a naučit se se svým vztekem lépe pracovat. Zkus se zeptat v nějaké psychologické poradně, co s tím může takový člověk udělat, aby to krotil nebo vztek přesměroval jinam, než na tebe. V budoucnu bys trpěla ty i vaše děti a ty by z něj byly setsakra psychicky vydeptané do života.

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No co na to říci udělej mu test temperamentu a bude jasno. Prostě je tam určitá labilita. Já jsem taky taková vybuchnu uklidním se a jsem v pohodě. Buď se s tím naučíš žít nebo ne. Ty jsi asi flegmatik takže ho nechápeš. Raději budu s člověkem co vybuchne a uklidní se do minuty než se mnou nebude několik dni mluvit. Přítel tě má určitě rád ale temperament je vrozený.

arrow
profile_image
Lilitha
od 28. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tady je asi hlavní, kde je ta únosná mez....Taky je otázka, co všechno ti v tu chvíli řekne, jestli to jsou takové ty zákeřné podpásovky a urážky....U mě se tak začal projevovat bývalý, když měl problémy v práci...ventiloval si to na mě, hledal si vyloženě problémy a pak to rozjel a padaly nadávky aj. Já nejsem tzv. splachovací typ, takže se mě to dost dotýkalo a po chvíli mě díky toho přestal úplně přitahovat, což byl začátek konce vztahu...
Myslím, že urážky do vztahu rozhodně nepatří...ztrácí se tím úcta k partnerovi - z obou stran...A druhá věc je, že bych se bála, kam by to mohlo gradovat....
No záleží, jak to máte nastavené.....můj bratranec s přítelkyní, ti třeba mají vyloženě Itálii....jsou schopni si nadávat, vyhodit se z auta, občas lítají i věci z okna....ale jsou spolu furt
Musíš si ujasnit asi sama, co je pro tebe v tomto případě únosné...

arrow
profile_image
Marabeska
od 8. 7. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Děkuji za odpovědi a rady. Dám tomu asi ještě čas. Vypadá to, že to základ asi bude mít opravdu v tom temperamentu a pravděpodobně bude "výhoda" v tom, že já jsem svým způsobem flegmatik, který se nechce hádat a proto je to z jeho strany vždy jen několikaminutové vzplanutí. Ale bude se muset naučit ovládat do budoucna kvůli dětem, protože to bych přecházet nedokázala.

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Marabeska:
Jestli je to cholerik (což asi je), tak se "ovládání" nenaučí, má prostě takovou náturu - impulzívní, hned kvůli všemu vyjede.
Ale jestliže ty sama jsi naopak flegmatik, tak je vážně otázka, jestli se do budoucna budete vzájemně doplňovat a vyvažovat svoje povahy, nebo jestli se naopak budete ničit.
Já to znám docela dobře, ale mám to štěstí, že jsme v rodině cholerici všichni, takže se sice pořád hádáme, asi tak obden někdo vypění tak, že tu rodinu prakticky opouští navždy, ale druhý den už se zase všechno srovná... Jenže my si díky stejný povaze rozumíme a víme, o co jde, že to prostě nejde úplně ovládnout. Nebo možná jo, ale třeba to zmíněné poradenství mi připadá jako lámání temperamentu přes koleno - prostě si buď sednete a ty to zvládneš nebo ne
Tyhle lidi nejsou zlí, oni nechtějí nikomu ubližovat, jen jsou prostě výbušní a rychleji reagují... až pak jim dojde, že to vzplanutí bylo zbytečný a že se měli radši desetkrát nadechnout.
Ale jak jsem psala, klidný flegmatik to asi bude vidět jinak, nebude si s tím umět poradit, pochopit a snášet to - je to pro něj prostě cizí - stejně jako pro vzteklouna typ, který nedokáže otevřeně vyřvat, co mu vadí, a radši s tebou několik dní nemluví (za to bych já vraždila ). Já teda popravdě nevím, jestli to, že ty jsi tak úplně jiná, je v tomhle případě výhoda. Ale vzhldem k tomu, co jsi psala, že jinak si s ním rozumíš, tak bych řekla, že bys ten vztah nemusela házet do žita. Mně osobně připadá, že tihle lidi jsou velmi přirození a upřímní, prostě co na srdci, to na jazyku (byť někdy moc brzo, před rozmlýšlením), ale prostě vždycky víš, že ti hned a narovinu sdělí, co si myslí a na čem s nima jsi. Což třeba já osobně považuju za velký plus. Jenže jde o to, co kdo zvládne...
Asi takhle: Máš radši drama, nebo romantickou komedii? Podle toho si vyber, s kým máš strávit život

arrow
profile_image
MKay
od 16. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mau-mau: no popravdě i temperament nemusí být konstantní. Což znám ze své rodiny. Do třiceti byl otec cholerik jak řemen, teď je mu padesát a je to flegma. Absolutně ho nic nerozhází, řvát jsem ho neslyšela roky! A jde spíš o to, že ten člověk se celý život může vyvíjet, moudřet (samozřejmě ne každý), ale ať mi někdo neříká, že to nejde vždycky se totiž najde nějaký b.l.b.e.c který to zkusí a zrovna to dokáže

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na MKay: tohle mě vždycky rozesměje když někdo tvrdí jak z hrozného cholerika se stane flegmatik. ... Což je naprostý opak "výbušný extrovert" x "introvertnímu kliďasovi"

Temperament je vrozený a v čase téměř neměnný. Jednoduchou definicí bychom tedy mohli říci, že temperament je vrozená dispozice osobnosti určitým způsobem reagovat a emočně se vyjadřovat k podnětu, události.

Já si myslím, že když už vyvstane ta myšlenka na odchod, přemýšlení, zda s ním chci být, naznačuje konec. Já taky čekala x let, až se to vyvrbí a dnes toho lituju. Že jsem neodešla dřív, že jsem ztratila roky v nenaplňujícím vztahu..

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na MKay:
Je otázka, jestli se z něj stal flegmatik, anebo odevzdanec, co už na všechno víceméně kašle (bez urážky). Samozřejmě že se člověk vyvíjí, může se i hodně změnit, ale ten základ zůstává víceméně stejný. Já se taky snažím o co nejkladnější přístup k životu, skoncovala jsem s negativismem, se kterým jsem léta byla jedna ruka, ten už mi nesmí přes práh. Pro někoho jsem momentálně v podstatě taková ta ukázková sluníčková blbka, když začnu rojit svoje moudra... jenže pak mě něco nebo někdo naštve a já předvedu hysterickej záchvat, za kterej by se nestyděla žádná jihoamerická telenovela.

Cituji MKay: ale ať mi někdo neříká, že to nejde

Ano, jde všechno. Ale za jakou cenu? Že naprosto znásilníš svůj základ? Že ze sebe budeš dělat něco úplně jinýho, než co ve skutečnosti jsi? To radši opustit člověka, který to nesnese, než se takhle "zabít". A naopak, pokud Marabeska chováním svýho přítele trpí, tak ať se na to teda radši vybodne. Člověk má být hlavně sám sebou. Ono to má nějaký důvod, proč se narodil nebo v průběhu života stal tím, čím je.

arrow
profile_image
MKay
od 16. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na onsall: Se klidně směj. ale prostě to tak je

arrow
profile_image
MKay
od 16. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mau-mau: Tak ty jsi to vzala ale asi za špatný konec. On Začal studovat budhismus a všelijaké duchovní směry a řekla bych, že díky tomu hlavně přehodnotil své dosavadní jednání v životě a to jak s lidmi, tak k sobě samému. O žádném znásilňování sebe sama jsem řeč nevedla. Jen kdo chce, způsob a cestu si najde, kdo nechce, tak se holt bude vždycky vztekat jako malé díte no. I v dospělém věku, kdy to působí spíš směšně.

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na MKay: asi tomu moc nerozumíš a proto máš pocit že to je jak říkáš ale máš zkreslenou představu. Napřed si něco nastuduj o temperamentu a pak říkej něco takového.

To že je nekdo cholerik neznamená že musi vybuchodvat 10x do týdne. Pokud tu nejsou podněty člověk může být v naprostém klidu a pohodě. Sama mám zkusenost když jsem byla s Ex. Byl tak nevyrovnaný až hrůza (melancholik) teď uz spolu nejsme a já jsem se doma nenaštvala ani nepamatuji naposledy jsem vybouchla když jsem jela autem za jedním blbcem tak jsem si hezky v poklidu a sama zanadávala.

Jinak k zakladatelce kamarádka je flegmatiká a přítel sangvinik ale labilní to znamená že má svoje výbuchy a víte co říká? On je skvělý jen by nemusel občas tak vybouchnout ale on vybuchne vždycky kvůli úplné blbosti. A to je schopny jí říci ať jde klidně do ..... Ale za minutu je ochoten jet nakoupit jen proto že doma něco chybi a ona by si to chtela dát. Prostě ví že ji miluje a to když vybuchne je jeho potřeba. Takže buď se s tím smíříš a nebo se s nim rozjedi.

To, co popisuješ, znám od partnera taky, ale lepší se to od doby, co jsem to s ním řešila. Samotnému mu to vadí... A s věkem se opravdu uklidňuje. Obecně mi přijde, že lidi se s přibývajícím věkem spíš uklidňují, už je nerozhází tolik věcí, mají větší nadhled... Vidím to i na svých rodičích, takže bych to taky nebrala jako konečný bod, že takto to musí být vždycky. Ale jinak musím přiznat, že hlavně mne tato povaha trápí právě kvůli případným dětem, ke kterým se hodí spíš trpělivý člověk. Na druhou stranu asi zas lepší, že obě jsme spíše flegmatičky, přece jen vyrůstání flegmatických dětí u rodičů choleriků musí být horší, než když je jeden takový a druhý makový. A zas někdy je ta cholerická rázná ruka potřeba Ještě před nějakou dobou bych ti tu psala, že se s takto vydržet nedá, teď to vidím taky jinak, že dá, ale záleží na tom, jak tebe to moc deptá. Mne to deptalo hodně, ale zlepšuje se to, taky jsem zapracovala na sobě a snažím se ho prostě brát takového, jaký je a nedávat tomu jeho rozčilení nějaký moc význam. Pokud je to jediný problém, který máte, tak bych vztah neukončovala, ale určitě mu dala co nejdříve najevo, co ti vadí, promluvila si o tom a vytyčila si aspoň nějaké hranice. Já s tím začala celkem pozdě, dřív jsem sebou nechávala manipulovat.

Co se týče změny temperamentu, tak já se z melancholika, který byl nerad s lidmi, raději s knihou než s kamarádkou, byl plačtivý, mrzutý, uzavřený do sebe, pesimistický stala sangvinikem. Práci a úsilí to stálo, ale nelituji ani trošku. Samozřejmě asi něco tam zůstane, třeba před menstruací mívám dost plačtivé sklony, když na mne někdo křičí, chce se mi brečet, ale určitě je to spíš tak už max. 20 procent času se chovám jako melancholik. Už to, že většinou nikdo není vyhraněný jeden typ temperamentu, ale spíš se to mísí, napovídá, že je to taky dost o tom, kým chci být, v jakém tom stavu je mi dobře. Ale vše se to motá o tom, že člověk musí chtít změnu a že partnerka partnera nepředělá (ale může mu ukázat i jinou cestu a popostrčit
Přeji hodně lásky, trpělivosti a pochopení!

 

Váš příspěvek

Přítel s výbušnou povahou...

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené