Smazat

Přítel se schází s "kamarádkou", tolerovat mu to?

Přítel se stýká s bývalou která nám v podstatě před několika lety zničila vztah. On argumentuje tím, že je to jeho kamarádka a nemůžu mu přece jeho kamarády zakazovat. Tolerovat mu to?

S přítelem jsem asi měsíc co jsme se daly dohromady po pár letech. Tenkrát jsme se rozešli v podstatě kvůli jeho bývalé s kterou se stýkal i přesto že mi to dost vadilo. Kdybych věděla že je jejich vztah čistě kamarádský tak nebudu proti. Ale z její strany už se několikrát stalo že ho chtěla dostat do postele. Jednou už mi došla trpělivost a dala jsem mu tenkrát ultimátum - buď já nebo ona. Přítel mi řekl že ona je jeho kamarádka a nemůže bez ní být. Já jsem ho milovala a tak jsem byla samozřejmě dál s ním i přes tady tohle. Jenže nic se tím nevyřešilo a zanedlouho jsme se rozešli. Asi měsíc po našem rozchodu se stalo to, co jsem tušila - ti dva se dali dohromady.

Teď jsem s přítelem 2 měsíce a opakuje se ta stejná věc. Několikrát jsem ho přistihla jak si s ní píše zprávy, a teď mi oznámil že ona přijede na Vánoce a chce se s ním sejít. Já jsem mu řekla že mi to vadí, a ať se rozmyslí jestli s ní chce jít opravdu ven nebo ne. Přítel mi na to řekl že je to jeho kamarádka a pokud mu chci zakazovat kamarády tak to můžeme rovnou ukončit.
Já nad tím pořád přemýšlím, na jednu stranu mu věřím že je se mnou protože mě má rád a asi bychom to nedali opět dohromady jen tak. Kamarády mu samozřejmě zakazovat nechci, a taky vím že něco mu zakazovat nikam nevede. Nechci aby mi kvůli tomu něco tajil. Ale taky vím, že když s ní někam půjde tak se budu trápit a bude mi to vadit.
Já sama mám několik kamarádů ale asi bych s nimi nikam nešla, prostě beru ohled na toho partnera protože vím že by mu to vadilo. Nechci opakovat stejnou chybu jako tenkrát, možná jsem naivní ale chtěla bych být s přítelem co nejdýl.

Jak byste tuhle situaci řešili vy? Tolerovaly byste to, nebo jste pro ultimátum? Existuje vůbec nějaký kompromis?
 
arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tolerovaly byste to, nebo jste pro ultimátum?

Vzhledem k tomu, že Tvůj přítel je zcela svobodný člověk není volba na Tobě a tak nemáš co tolerovat či netolerovat, stejně tak jako dávat nějaká ultimáta.
Pokud s ním chceš nadále být, budeš muset naprosto akceptovat, že má přátele a je jedno jaké.
Nebo s ním být nechceš a v tom případě, to buď neakceptuj nebo se s ním rovnou rozejdi. Ve výsledku je to stejné.

Nehodnotím to jaký jejich vztah je, to nevím, ale pouze fakt, že vlastní svoboda v partnerském životě je pro mě velmi důležitá a pokud by mi partner zakazoval stýkat se s někým kdo je pro mě důležitý, mohl by jít.

No evidentne mu je prednejšia a okrem toho rozišiel sa už s tebou kvôli nej čo je úplne to najhoršie a keď to dokázal urobiť a keď ju takto uprenostnil a uprednosťnuje pred tebou,bude ti to robiť vždy a zakaždým keď ona zaklipká očami..ja by som sa s ním určite rozišla a takúto ex by som mu určite v žiadnom prípade netolerovala, pretože toto jasne poukazuje na to že ju má radšej ako teba a nie je z nej "vyliečený" takže to v podstate ešte stále nie je ex aj keď možno, možnoo, spolu fyzicky nič nemajú, ale evidentne emočne áno a to je 100% horšie a neberie ju iba ako kamarátku.bohu žiaľ..V tomto kompromis neexistuje. Keby to bola jeho ex z dávnej doby, taká, že by sa to netýkalo teba, že by vám nerozbila vzťah ale bola by to osoba nezainteresovaná do vášho súčasného vzťahu a keby boli naozaj len kamaráti v ramci "ahoj ako sa máš" tak ok, veď nemusí sa každý rozchádzať v zlom a vždy sú tam nejaké prežité spoločné životné obdobia, aj radi sa môžu mať do istej miery ale toto? Uvedom si že nemá problém ťa nechať len aby s ňou mohol byť "kamarát" a to je na hlavu nie? Ako ja neviem no, ja osobne by som takéhoto chlapa nechcela. Chlapov je ako maku a keď sa tej bývalky nevie vzdať a je schopný ťa opustiť len preto že tebe to vadí a on je k tebe netolerantný lebo je zahľadený len do seba a asi ešte stále aj do nej a na to dám krk, tak na to sa fakt vyprdni. Ono to vážne neskončí dobre.. Ono to už teraz nie je dobré Chlap ťa môže fyzicky podviesť a pritom milovať lebo bohu žiaľ oni majú tie mozgy dva jeden v hlave slabo fungujúci a jeden v gatiach- ten hlavný riadiaci, ale ak ťa podvádza citovo, tak žiješ v tom najväčšom klamstve ktoré nikdy neskončí happyendom..

arrow
profile_image
petra-ari
od 22. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ten hoch je vlastně jako kyvadlová doprava...od ní k tobě, od tebe k ní a pak zase nazpátek... Celkově nechápu, proč má někdo potřebu se stýkat s bývalým partnerem a ještě navíc když ví, že je z toho na větvi jeho nový partner. Evidentně o ni nechce přijít, už ti stihl i "pohrozit" rozchodem, když budeš dál namítat proti jeho "kamarádce"... tak já bych ho asi nechala, ať zvesela kafíčkujou dál.

arrow
Neprodává v Bazaru

Ne, netolerovala bych to. "Přítel mi na to řekl že je to jeho kamarádka a pokud mu chci zakazovat kamarády tak to můžeme rovnou ukončit." - to je ukázková demagogie ze strany tvýho přítele. Ty mu přece nezakazuješ kamarády, jen si nepřeješ, aby se vídal s holkou, která po něm vyjíždí.

"Přítel mi řekl že ona je jeho kamarádka a nemůže bez ní být" - No tak ať si s ní je!

Moje rada je, nebuď splachovací a neboj se říct, co se ti nelíbí. Lidé a vztahy jsou různé, ale nevidím dlouhodobou šanci na štěstí ve vztahu, v němž budeš se skřípěním zubů přivírat oči nad něčím, co ti není příjemné.

arrow
profile_image
Cherish
od 22. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tohle bych rozhodně netolerovala. Mám kamarády i přítel má kamarádky, ale nevidím jediný důvod, proč by si měl s nima chodit o samotě na kafíčka nebo si vypisovat po večerech smsky. Já to taky nedělám. Naštěstí má přítel stejný názor jako já, tohle nestrpíme ani jeden.

Cituji Easyway: Moje rada je, nebuď splachovací a neboj se říct, co se ti nelíbí. Lidé a vztahy jsou různé, ale nevidím dlouhodobou šanci na štěstí ve vztahu, v němž budeš se skřípěním zubů přivírat oči nad něčím, co ti není příjemné.

arrow
profile_image
Kočulka
od 3. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já bych to netolerovala. Určitě mu nemůžeš zakazovat kamarády, ale tohle je holka, kvůli které jste se rozešli. Jak dlouho s ní pak vůbec chodil? A jak dlouhou jste měli tu pauzu než jste se dali opět dohromady?

Blbý je, že zákazy nic nezmůžou a když bude chtít, scházet se s ní bude stejně a tajně.
Píšeš tam, že ty sama bys s kamarády ven nešla-kvůli němu.. Copak jemu to vadí nebo ti něco zakazuje?

arrow
profile_image
Majklik
od 1. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych mu to teda netolerovala .. Kamarádka a bývalka, která se o něj "snaží" nebo ho chce dostat do "postele" je tak trochu něco jiného .... hoodně jiného ....

"Jednou už mi došla trpělivost a dala jsem mu tenkrát ultimátum - buď já nebo ona. Přítel mi řekl že ona je jeho kamarádka a nemůže bez ní být."
A bez tebe být může ?? ... nechápu, proč ses k němu vrátila po té co se dali dohromady a pak se zas rozešli .... dopadne to uplne stejně ... vrátí se k ní je to jen otázka času ... a navíc bych nechtěla chlapa, který "nedokáže být" bez svoji bývalky ... boože holka, proč v tom dál pokračuješ ?

"Přítel mi na to řekl že je to jeho kamarádka a pokud mu chci zakazovat kamarády tak to můžeme rovnou ukončit."
Kdyby mi tohle řekl, tak jdu, protože tohle je další důkaz, že nad tebou vyhrává ... kdyby tě opravdu miloval, tak by šel do sebe a přestal se s ní bavit, pro tebe, protože tobě to vadí .... teda aspoň já bych se pro člověka kterého miluju přestala bavit se svým "bývalým" když bych věděla, že mu to vadí a trápí ho to ..

arrow
profile_image
heel.lover
od 3. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji petra-ari: Celkově nechápu, proč má někdo potřebu se stýkat s bývalým partnerem a ještě navíc když ví, že je z toho na větvi jeho nový partner.

Přesně tohle si říkám, už kvůli tomu že nám to dělalo peklo ve vztahu bych se chytla za nos a přehodnotila bych jestli je opravdu tak důležitý pro mě, abych se s ním musela sejít.. Já jsem tak blbá že bych pro něj ve vztahu udělala první poslední ale jak vidím tak je to asi špatně

Cituji Kočulka: Blbý je, že zákazy nic nezmůžou

Právě, já si navíc myslím že když mu to zakážu tak se bude chtít s ní sejít o to víc. A nebo ta horší varianta,bude mi něco tajit.

arrow
profile_image
Sasanka
od 19. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

nj, dvakrát do stejné řeky nevstoupíš...očividně pro něj prostě nejsi tak důležitá. Kašli na něj

arrow
profile_image
Kočulka
od 3. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Vím, že to je těžké, ale podle mě by sis měla stát za svým. Jde o princip a jestli jste se kvůli ní rozešli.. Prostě bych mu řekla, že ti to vadí, ubližuje ti to a že nechceš žít s nikým, kdo nebere ohled na tve pocity. Nemohla bych žít v té nejistotě, že jí možná dá opět přednost. Takhle aspoň budeš mít jasno kde na tom jeho žebříčku jsi

Kdyby tě opravdu miloval, tak by pochopil proč ti ona vadí a přestal by se s ní scházet. Já bych to také netolerovala a to jsem dost tolerantní člověk, ale tohle ne. To se nedělá. Už jednou jste se kvůli tomu rozešli nechápu, jak jsi na to mohla přistoupit po druhé za stejných podmínek. Pokud mu dáš na výběr a on řekne, že by jste se měli rozejít, tak by jsi to tak měla udělat. On ale ví, že ty se rozcházet nechceš proto tu větu používá. Říká to proto, aby jsi přestala se zakazováním. Já svého přítele pouštím mezi kamarády i kamarádky. Věřím mu, ale kdyby se takhle scházel s nějakou ex a nebo s holkou s kterou dříve chrápal a ještě kdybych věděla, že je to taková ta svůdnice co si musí něco dokazovat, tak bych dala ultimátum hned i za tu cenu, že by mě to vnitřně bolelo, ale lepší toto než dělat těm dvěma hlupačku nějaký ten pátek. Já si totiž myslím, že chlap sám třeba nebude mít ten podnět k nevěře, ale jak se k tomu má i ta druhá, tak to jde rychle zvlášť, když už se tak jednou stalo nevěřím, že teď si vše vyříkali a jsou čistě přátelé. To je možná tak pohádka.

arrow
profile_image
Elis71
od 4. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Netolerovala bych tohle. Ještě aby mi řekl, že bez ní nemůže být. Když nemůže bez ní být, tak ať za ní táhne. Přeci máš na lepšího než na týpka, kterej pendluje sem a tam.
A jak tady píšou holky, pokuď tě má opravdu rád, tak se jí vzdá. Třeba si jednou za čtvrt roku napíošu, jak se daří, ale tím by to mělo hasnout.
Být tebou asi bych se zamyslela, jestli má tenhle vztah cenu. Jen mě zaráží, že byl s ní, byl s tebou, byl s ní a je zas s tebou...

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Už jednou jí dal přednost před tebou, teď ti rovnou oznamuje, že to případně udělá znovu, pokud mu neumožníš, aby měl vás obě.. Tvůj přítel je terno, fakt.
Já bych mu prostě dala na vybranou. Buď já nebo ona. Pokud by si vybral jí, pak by to aspoň vyřešil za vás oba.

arrow
profile_image
Pidižvíík
od 27. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Naprosto souhlasím s příspěvky výše. Přítel měl na začátku našeho vztahu taky "kamarádku" - holčinu, o kterou nějakou dobu usiloval, ale ona neměla zájem a tak z toho nic nebylo. Jakmile jsme se dali dohromady, to najednou bylo zájmu! Chtěla na kafíčko, vínečko, pivečko...Příteli jsem na to řekla, že mu samozřejmě nic nebudu zakazovat, ale je mi to nepříjemné, nelíbí se mi to, vadí mi to. Ani jsem nemusela dávat žádná ultimáta, naštěstí se na to uměl podívat z druhé strany, že by mu to taky vadilo, srovnal si o koho stojí víc - jestli o "kamarádku" nebo mě a od té doby je klid. Podle mě pokud člověk o druhého opravdu stojí a je u něj na prvním místě, tak mu záleží na tom, jak se ten druhý cítí. U vás je to ještě horší - rozešli jste se kvůli ní, dal jí přednost před Tebou a teď, když jste zase spolu s ní chce dál kamarádíčkovat? Ačkoliv nejsem zastáncem ultimát, tak v tomto případě bych mu klidně na vybranou dala a podle toho se zařídila. I když je bohužel asi jasné, jak by to v takovém případě dopadlo...

 

Váš příspěvek

Přítel se schází s "kamarádkou", tolerovat mu to?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené