Smazat

Přítelova nejlepší kamarádka

Přítelova nejlepší kamarádka - jak se mám vyrovnat s užírající žárlivostí? drásá mě to čím dál víc...může být mezi mužem a ženou čisté přátelství ????

potřebuji se trošku vypovídat nebo spíše řečeno vypsat ze svého problému. A třeba mi pomůže váš pohled na věc.

Jsem s přítelem 15 měsíců. Asi poslední 3 měsíce se nám trošku vleče menší krize, kdy vlivem několika problémů, které jsme řešili došlo k mírnému odcizení přítele. Ochladlo jeho chování ke mě, odcizil se mi...už nepřijde a nepohladí, nedá mi jen tak pusu... Vím, že je ale jinak citlivá a romantická povaha, o to víc mě jeho odstup mrzí...a není to jen o tom, že by ustoupila zamilovanost, on je takový od povahy - vím, že má rád doteky a je dost citlivý... V té době, kdy jsem začala cítit jeho odcizení jsem začala velmi žárlit na jeho nejlepší kamarádku. žárlila jsem již dříve, ale to bylo ještě takové normální žárlení, ne nic přehnaného. Jenže vzniklou krizí propuklo mé žárlení na plné obrátky. Jeho nejlepší kamarádku znám také dobře, je to má dobrá kamarádka. Je vdaná, známe s přítelem dobře i jejího manžela. Jenže problém je v tom, že i ona má ve svém manželství již dlouhodobou krizi. A proto se bojim. Dva citově zranění lidé, kteří se navzájem velmi rozumí? Bojim se, aby v tom nebylo něco víc. Na druhou stranu vím, že přítel se zná s kamarádkou již několik let. Oba tvrdí, že jsou jako brácha se ségrou. Mají se hodně rádi, rozumí si skoro ve všem. Ale pro mě je to těžké. Vidět to, jak si rozumí, jak na sebe reagují, nejhorší pro mě je, že spolu občas i trochu flirtují...kdyby náš vztah byl v pořádku, nežárlila bych tolik...ale takhle? navíc spolu tráví spoustu času, jednak kvůli práci ale i proto, že chtějí...trávíme tedy i čas společně všichni dohromady, ale oni si navíc spolu ještě hodně píšou...vlastně denně, pořád...večer, ráno...kdykoliv...píšou si milé sms, posílají srdíčka...mě to ubíjí...přítel mi píše tohle minimálně....a nemyslete si, že jsem stíhačka, co mu sleduje zprávy...jen když občas vedle mě sedí třeba u tv a píše, oči mi sjedou na jeho mobil...

s přítelem jsem se to snažila řešit už několikrát...na jednu stranu má pro mě určité pochopení, na druhou si myslí, že žárlim zbytečně, že si to dělám sama a vidím co chci...kamarádka taky tvrdí, že se bát nemusím...ale já si nemůžu pomoct...rozum říká jednu věc, ale city neovlivním...navíc to umocňuje fakt, že kamarádka je velmi atraktivní, zábavná...připadám si vedle ní jak šmudla...chci jen říct, že na žádnou jinou holku nežárlím....není to tak, že bych chtěla přítele sama pro sebe...nechci mu kamarádku zakazovat, ale měli by zvolnit myslím v jejich přátelství...oba jsou zadaní, oba nemají své vztahy v pořádku a oba ví, že jejich partnerům to není úplně lhostejné jejich kamarádství...přítel je velmi společenský, má více kamarádek, ale takovýhle přátelství má pouze s touto dotyčnou...navíc ona to prostě s chlapama umí a mám pocit, že má všechno, co by přítel u mě chtěl a že kdyby byli oba volní, budou spolu...

pořád mi tvrdí, že mu mám věřit...chci...ale zatím mě užírá pocit žárlivosti...a snažím se být soběstačná, chodit ven s kamarádkami, sportovat, nebýt na něm závislá...nevím, jak se toho zbavit...nevidět v každém jejich vzájemném pohledu hrozbu
 
arrow
Neprodává v Bazaru

Věř mu a snaž se být pro něj ta nej.Vnucuješ mu něco,co by ho třeba ani nenapadlo.Scházejí se bez tvé přítomnosti?

Ahoj, tak já můžu nabídnout pohled z druhé strany. Já sem byla tou dotyčnou kamarádkou... Pro mě přátelství mezi mužem a ženou existovat může. S kamarádem sme si už kdysi řekli, že prostě hned od začátku mezi námi nic nebylo, nepřeskočila ta pověstná jiskra. Vždycky sme to takle brali, ale jeho přítelkyně s tím měla dost velký problém. Je sice fakt, že to byla velká mrcha a já ji nesnášela, ale kvůli kamarádovi respektovala a na jednu stranu její žárlivost i chápala.
I přesto, že mezi námi nikdy nic nebylo a nikdo nic k tomu druhému necítil, lidé nás hodně často považovali za pár (ačkoli sme se nikdy za ruce nedrželi, neobjímali, nic...). Také sme se oslovovali "Srdíčko" - ale to vzniklo naprostou náhodou (a můžu říct, že třeba s jednou kamarádkou-dívkou, sme si říkaly "Zlatíčko"), takže tohle oslovení pro mě neznamenalo ve vztahu k nim nic citového ve smyslu vztahu. Ale to třeba chápu, že jeho přítelkyni vadilo. Také se s ním rozcházela se slovy "třeba se teď vy dva dáte dohromady", což mě hodně mrzelo, zvlášť za toho kamaráda, který na vztah se mnou nikdy nepomyslel...
Takže za mě takovéhle přátelství existovat může, ale strašně moc záleží na lidech, jak to mají uspořádané. Příteli bys asi měla začít víc věřit, i když chápu, že to není jednoduché. Ale pokud se navzájem znáte, tak by ta důvěra mohla být větší, přece jen kdyby měl nějaké úmysly, nebude ti ji představovat nebo nebudete společně všichni trávit čas. Ale i tak bych úplně nezanevřela na "důvěřuj, ale prověřuj".

arrow
profile_image
Jamelle
od 16. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

no.. s mým přítelem jsme tehdy také byli přáteli jako brácha se ségrou, měli jsme stejný humor, názory.. až jsme nakonec zjistili, že k sobě patříme.

nechci tě strašit, ale i tak to bývá

arrow
profile_image
Tonie
od 4. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

souhlasím s Jamelle.. i to se může stát.. ale zase tím, že budeš žárlit a třeba mu i pak dělat scény, si nepomůžeš.. a na druhou stranu tomu jen přihlížet, viď? těžký těžký... jediný, co můžeš je zapracovat na sobě a na svým sebevědomí.. ty si třeba o proti ní připadáš jak šmudla, ale tvůj přítel vás vidí jinak..

arrow
profile_image
Candy86
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Opravdu čisté blízké přátelství mezi mužem a ženou je velmi výjimečné. A souhlasím s tebou, že v případě, že má jeden z takových přátel partnera, mělo by jak říkáš zvolnit. Vzhledem k tomu, že tvůj přítel ví, že ti jeho příliš blízký vztah s kamarádkou je nepříjemný a přesto s ní kontakt ani trochu neomezil, mám dojem, že nežárlíš úplně zbytečně. Tím ale nechci říct, že spolu něco mají, jen že nebezpečí tu je. To, co bys ale měla řešit především, je váš vztahový problém. Máš strach, aby dva citově zranění lidé k sobě nepřilnuli víc, než chceš? Postarej se o to, aby tvůj přítel nebyl citově zraněný. Řeš příčiny, ne následky.

arrow
profile_image
denisanapl
od 27. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím, že nechápe, jak moc tě to zraňuje... Nevím, jak takovou situaci řešit, ale myslím, že to určitě není v pořádku... Kamarádka měla s bývalým podobný problém, měl velmi dobrou kamarádku, bála se, že mezi nimi je i fyzická přitažlivost, oba zarytě tvrdili, že jsou jen přátelé...až jednou z důvodu alkoholu ta holka kamarádce přiznala, že přitažlivost tam je, ale že "se nemá čeho bát". Přítel by si měl uvědomit, kdo je pro něj důležitější, jestli ty, nebo ona, protože takhle to vypadá, že ona...

arrow
profile_image
Gill175
od 13. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj my jsme byli s mým přítelem taky nejřív nejlepší kamarádi i když jsem byla s bývalým když jsem potřebovala tak mi vždycky pomohl a teď už jsme rok spolu takže bych byla trochu opatrná, protože takové kamarádství většinou dopadají dobře jen pro ty dva

arrow
profile_image
scherbatsky
od 17. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám dvě zkušenosti.

1) Já a můj nejlepší kamarád. To trvá už asi 10 let, dřív opravdu hodně intenzivně, že si všichni mysleli, že spolu chodíme. Vídali jsme se úplně každej den. Vyzvedával mě po škole a jezdili jsme po výletech do večera, nebo jen někde kecali v autě, fakt do noci... Každá akce jedině s ním, celej den jsme si psali sms. Nikdy jsme si nedali ani pusu, z mé strany to bylo jen kamarádský a vůbec mě nepřitahoval, ale po letech jsem zjistila, že já jeho celou dobu... Takže ten vztah potom trošku ochladl, což je asi dobře. Jinak měla jsem v tu "intenzivní" dobu (na střední) přítele a ten žárlil hodně, protože jsem se s kamarádem vídala víc než s ním. Přítel byl pracovně vždy přes týden pryč, takže jsme měli jen víkendy. A hlavně mu vadily ty řeči lidí, každej měl narážky a rejpal do nás i do něj... Jelikož to z mé strany bylo opravdu jen kamarádský celou dobu (a pořád je), tak jsem to nechápala a často jsme se kvůli tomu hádali a já odmítala omezit kontakt s kamarádem. Od té doby máme podle mě zdravej kontakt, většinou teda přes net, protože bydlíme jinde. To cca 5x týdně. A vidíme se 1-2x měsíčně na nějaké akci, kde je víc kamarádů, osamotě se už nevídáme, sms "jen tak z nudy" si nepíšeme. No takže tady v tom případě - já to brala kamarádsky, on chtěl od začátku víc, což mi teda přiznal až po několika letech.

2) Můj přítel měl takovou kamarádku, sousedku, se kterou trávil hodně času, dost si psali, hodně toho pro ni dělal, trošku mi přišlo, že ho i zneužívá. Mně to vadilo a žárlila jsem docela dost, hádali jsme se. Když jsme se rozešli (z jinýho důvodu), tak do týdne byli spolu a doteď jsou, což je už asi 4 roky. Osobně si myslím, i když to nemám potvrzený, že spolu něco měli už předtím. Chodil k ní například večer na víno, nebo jí kupoval kredit a koupil jí i telefon... Takže tady - oba to nebrali jen kamarádsky očividně.

Pak mám ještě hodně zkušeností s tím, že jsem si myslela, že jsem s někým jen kamarádka, ale ten kluk na mě dřív nebo později něco zkusil (i když jsem byla zadaná já nebo on).

Takže za mě ne. Kamarádství mezi klukem a holkou může být, já to ze své strany zažila bez nějakých postranních úmyslů. Ale osobně si myslím, že to dokáže fakt málokterej kluk. Já takovýho nepoznala. A to se kamarádím odjakživa mnohem víc s klukama než s holkama. Každej, opravdu každej to na mě dřív nebo později (hlavně v opilosti) zkusil, bohužel většinou byli i zadaní. Takže moje zkušenosti nejsou moc pozitivní. Navíc v takové míře, jako popisuješ, to prostě partnerovi/partnerce ubližuje, a to by nemělo.

arrow
profile_image
B.M
od 5. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tahle situace je hodně těžká na tvoji psychiku. Ale souhlasím s již zmíněnými názory, že bys měla řešit tu krizi. Ono není dobré, když pak "utíká bavit se jinam", ikdyž jen třeba přes sms.

arrow
profile_image
Pindalibová
od 18. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj , chci se zeptat , tu kamarádku měl ještě před tím , než jste se poznali ? Co její manžel na jejich přátelství ? Nikdy nic nenaznačil , že by mu to vadilo ,když jste něco podnikali všichni najednou ? A upřímně není moc normální psát kamarádce za den xxx smsek a nevěnovat se své holce . Ze své zkušennosti znám pár případů , kdy se rády děfčátka chodí vyplakat k sousedovy a pak potřebují pomoci stím a tam tím , takhle se přestěhoval jeden soused do jiného bytu k jiné sousedce . K nám domů také jezdila jedna potvora plakat a stěžovat si na toho svého ,ale já se nedala , jednak ten muj si myslel jak doopravdy pomáhá a nevěřil, že ona má postranní úmysly a bral mě jako žárlivku , sem si taky vyslechla. Ale ať je to jak chce ženský to vycítí ,že ta druhá jí ohrožuje . Ten muj mi říkal, že ikdybych si myslela cokoliv a nevěřila mu ,že by mi to neudělal,tak mám věřit ,že by v životě nepřebral holku svému kamarádovi ,což tato ona potvora byla partnerkou jeho kamaráda . Děvče si pak začalo na mě vymýšlet ,že ten muj ji zve tam a tam co vše pro ní dělá ,ale nakonec sme zjistili, že to byla moc šikovná manipulátorka , málem nám rozbila rodinu (tehdy sme měli 1 dcerku) ,žádná krasavice to nebyla ,a přesto nám dala docela čočku , že mě přiměla k žárlivosti . Třešnička na dortu byla,že když jsem otěhotněla podruhé a spolu sme jí to řekli,když sme se potkali na jedné narozeninové párty , tak tam ztropila scénu . A v práci kde tehdy dělala měla poměr s kdekým , asi hledala vhodnou oběť . Prošla jsem si nehezkým obdobím , já tomu svému věřila, ale i tak červík hlodal , člověk nikdy neví a pánové jsou tak bezbraní když je nějaká žena chce dostat - to je nadsázka . On chtěl opravdu pomoc aby se ona dala zpět dohromady s tím jeho kamarádem (ten měl manželku a 3 děti , tomu opravdu rozbila rodinu) a mě ten muj bral ,že jsem podezřívavá a ošklivá když nechci pomoct , jenže já prokoukla ,že jí jde i o něco jiného . Prostě takovým kamarádkám nevěřím . To že se partner občas sejde z kamarádkou z mládí ,což jí i s mužem pozvem k nám , tak jinak třeba s bývalou kolegyní z práce zajdou na oběd , tak OK , ale kdyby si s nějakou psal denně několikrát tak to má problém !! A já zřejmě taky Ty píšeš,že spolu i flirtují , posílají si srdíčka . Ona tě ujišťuje , jak od ní nic nehrozí a proč by toto říkala ? A proč by se on od tebe citově odcizoval ,kdyby se nic nedělo ? protože logicky žárlíš ? Myslíš , že kdyby ty jsi si takto s někým psala , že by mu to nevadilo ? Dle mě to normální není a jak zde někdo výše psal , že ona to brala jako kamarádství ,ale on čekal víc , a pochopitelně to může být naopak . Vlastně pořád nechápu proč se ti odcizil , když ona je jen kamarádka . Každopádně ti držím palce ať už to dopadne jakkoliv , všechno bude lepší než nejistota !! Drž se !

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ty srdíčka a denní esemesky by se mi asi taky moc nelíbili a připadali by mi divně, ale já jsem už stará škola, dneska je to samý FB, samé lajky, samé srdíčka, sluníčka, miláčky i vůči málem cizím lidem, .... no.
Nechci napsat, že ji rovnou píchá, ale nějak nemůžu přijít, proč má tak intenzivní potřebu kontaktů s kamarádkou a k tobě se, jak píšeš, chová chladně. Nevím, co způsobilo problémy mezi vámi - taky docela důležité. Kdo je za to "vinen" ?
Začni od toho nejjednoduššího konce : když si připadáš jako šmudla, dělej s tím něco. Budeš se líp cítit, sebevědomí půjde vzhůru a ostatní se uvidí. S projevy žárlivosti budeš přítele poněkud otravovat a jí budeš zcela zbytečně masírovat ego.

Já, i když jsem žena, se teď nacházím v podobné situaci... Jenže já jsem v roli tvého přitele. Mám nejlepšího kamaráda, se kterým jsme si fakt blízcí, ví, že jsem zadaná ale...nějak se to vymklo z rukou a nejspíše jsme se do sebe zamilovali...

Stále stojím nohama na zemi, k ničemu mezi mnou a „kamarádem” nedošlo, ale začínám se chovat k přiteli tak jako ten tvůj k tobě. Nechci tě strašit, ale je to tak. Něco v mojí hlavě mi ale pořád našeptává ať vyčkám a neunáhlím se, takového chlapa jako je přitel bych už nemusela potkat.

Tak tomu nevěřím ani náhodou. Mám taky kamarády, které mám moc ráda, a myslím, že jim dávám přednost před "cizíma", ale nenapadlo by mě jim psát srdíčka, oslovovat je zlatíčko, nebo jinou zdrobnělinou. Jo, dáme si pusu, když máme někdo narozeniny, logicky, napíšeme si, když chceme, ale spíše takové informativní sms. Nevidím jediný rozumný důvod, proč bych měla psát svému kamarádovi nebo kamarádce sms k dobrému ránu nebo na dobrou noc.
Vztah tvého přítele a jeho kamarádky je až moc blízký a intimní, což podle mně musí vyvolat "chemii", žárlila bych taky.

Cituji dadabus: Ty srdíčka a denní esemesky by se mi asi taky moc nelíbili a připadali by mi divně, ale já jsem už stará škola, dneska je to samý FB, samé lajky, samé srdíčka, sluníčka, miláčky i vůči málem cizím lidem, .... no.
Nechci napsat, že ji rovnou píchá, ale nějak nemůžu přijít, proč má tak intenzivní potřebu kontaktů s kamarádkou a k tobě se, jak píšeš, chová chladně. Nevím, co způsobilo problémy mezi vámi - taky docela důležité. Kdo je za to "vinen" ?

jj, vidim to podobne... takove chovani je i daleko od nejake muznosti

Ja tohle chovani priteli zatrhla a bylo mi jedno, ze tam byla moznost, ze se vykasle na nas vztah. Proste jsem chtela normalniho, dospele se chovajiciho chlapa a bylo mi fakt jedno, zda to bude pritel nebo nekdo novy... Odmitam se trapit s nekym kdo nevi co chce a jak se chovat ke sve partnerce... a honit si ego na jakychsi kamaradkach, ktere bude oslovovat zdrobnele a vypisovat se nad hranice normalniho kamaradskeho vztahu.
Pritele moje ultimatum vzpamatovalo a i cely vztah je od te doby jiny. Svou energii zameril na nas vztah a je to znat. Je to jeho prvni opravdu poradnejsi vztah (krome studentskych kdy s nikym ale nebydlel, intezivne nezil), tak asi potreboval jen vytycit hranice...
Neni to navod pro vsechny situace, protoze pokud chlap uz s jakousi kamaradkou ma neco vic, tak neni cesta zpet tak lehka...

Drzim pesti

ř

 

Téma Přítelova nejlepší kamarádka je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené