Smazat

Přítelova nejlepší kamarádka

Přítelova nejlepší kamarádka - jak se mám vyrovnat s užírající žárlivostí? drásá mě to čím dál víc...může být mezi mužem a ženou čisté přátelství ????

potřebuji se trošku vypovídat nebo spíše řečeno vypsat ze svého problému. A třeba mi pomůže váš pohled na věc.

Jsem s přítelem 15 měsíců. Asi poslední 3 měsíce se nám trošku vleče menší krize, kdy vlivem několika problémů, které jsme řešili došlo k mírnému odcizení přítele. Ochladlo jeho chování ke mě, odcizil se mi...už nepřijde a nepohladí, nedá mi jen tak pusu... Vím, že je ale jinak citlivá a romantická povaha, o to víc mě jeho odstup mrzí...a není to jen o tom, že by ustoupila zamilovanost, on je takový od povahy - vím, že má rád doteky a je dost citlivý... V té době, kdy jsem začala cítit jeho odcizení jsem začala velmi žárlit na jeho nejlepší kamarádku. žárlila jsem již dříve, ale to bylo ještě takové normální žárlení, ne nic přehnaného. Jenže vzniklou krizí propuklo mé žárlení na plné obrátky. Jeho nejlepší kamarádku znám také dobře, je to má dobrá kamarádka. Je vdaná, známe s přítelem dobře i jejího manžela. Jenže problém je v tom, že i ona má ve svém manželství již dlouhodobou krizi. A proto se bojim. Dva citově zranění lidé, kteří se navzájem velmi rozumí? Bojim se, aby v tom nebylo něco víc. Na druhou stranu vím, že přítel se zná s kamarádkou již několik let. Oba tvrdí, že jsou jako brácha se ségrou. Mají se hodně rádi, rozumí si skoro ve všem. Ale pro mě je to těžké. Vidět to, jak si rozumí, jak na sebe reagují, nejhorší pro mě je, že spolu občas i trochu flirtují...kdyby náš vztah byl v pořádku, nežárlila bych tolik...ale takhle? navíc spolu tráví spoustu času, jednak kvůli práci ale i proto, že chtějí...trávíme tedy i čas společně všichni dohromady, ale oni si navíc spolu ještě hodně píšou...vlastně denně, pořád...večer, ráno...kdykoliv...píšou si milé sms, posílají srdíčka...mě to ubíjí...přítel mi píše tohle minimálně....a nemyslete si, že jsem stíhačka, co mu sleduje zprávy...jen když občas vedle mě sedí třeba u tv a píše, oči mi sjedou na jeho mobil...

s přítelem jsem se to snažila řešit už několikrát...na jednu stranu má pro mě určité pochopení, na druhou si myslí, že žárlim zbytečně, že si to dělám sama a vidím co chci...kamarádka taky tvrdí, že se bát nemusím...ale já si nemůžu pomoct...rozum říká jednu věc, ale city neovlivním...navíc to umocňuje fakt, že kamarádka je velmi atraktivní, zábavná...připadám si vedle ní jak šmudla...chci jen říct, že na žádnou jinou holku nežárlím....není to tak, že bych chtěla přítele sama pro sebe...nechci mu kamarádku zakazovat, ale měli by zvolnit myslím v jejich přátelství...oba jsou zadaní, oba nemají své vztahy v pořádku a oba ví, že jejich partnerům to není úplně lhostejné jejich kamarádství...přítel je velmi společenský, má více kamarádek, ale takovýhle přátelství má pouze s touto dotyčnou...navíc ona to prostě s chlapama umí a mám pocit, že má všechno, co by přítel u mě chtěl a že kdyby byli oba volní, budou spolu...

pořád mi tvrdí, že mu mám věřit...chci...ale zatím mě užírá pocit žárlivosti...a snažím se být soběstačná, chodit ven s kamarádkami, sportovat, nebýt na něm závislá...nevím, jak se toho zbavit...nevidět v každém jejich vzájemném pohledu hrozbu
 
1. . .34567
arrow
profile_image
daisy01
od 10. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Opravdu tohle obhajování tvého přítele už je fakt únavné,buď to přestaň už konečně řešit a ber to tak jak to je a nebo si zajdi za psychologem.Ale mám obavu,že si stejně nechceš nechat poradit...

Holky tu píší pravdu a radí a ty si furt meleš svou,tak nechápu proč zakládáš tento deníček...
Promiň,že to píši tak tvrdě,ale pročti si vždy po sobě co napíšeš....

arrow
profile_image
Tonie
od 4. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na daisy01: já myslím, že je to od ní normální reakce, když ho má ráda navíc když vidí, že se k ostatním chová stejně jako vždycky, jen teď důsledkem krize to vnímá holka jinak a začalo jí to vadit

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Víš co , já být tebou, tak se především vykašlu na řešení svých pocitů s ním, už jsem to tu psala. Svým chováním se mu vyloženě dáváš všanc a prosíš o lásku, on ti na to řekne, že necítí to "miluju", dotyčná třetí osoba se na tom asi královsky baví, protože když mají takový blízký vztah, tak se ji patrně o svých domácích problémech zmiňuje.
V tom nejhorším případě to může vypadat i tak, že si týpek prostě říká : jeje, to se mám - doma mám své jisté, svou obyčejnou holku, která se o mne stará a žárlí na mne a je vidět, že pro mne udělá vše a vedle mám atraktivní krásku, která by mne asi na trvalý vztah nechtěla, ale jako záskok za manžela jsem dobrý
Zmiňovala si něco o tom, že se ve srovnání s ní necítíš úplně dobře - co tak s tím něco začít dělat a věnovat se sobě ? Dělej, že si sis jeho telefon, co věčně muchlá v hrsti ani nevšimla, místo sezení u TV a sledování ( jeho sms ) zpráv mu oznám, že ses večerem vybrala do fitka nebo na nehty, apod. On zjistí, že není střed světa ( mám pocit, že se tu vaši krizi snažíš zažehnat tím, že mu to dokola dokazuješ, ale to není dobrá cesta ) a ty se budeš cítit podstatně líp.

V pořádku mi to nepřijde, zvlášť, když ví, že Ti to vadí. V první řadě by měl hledět na to, co chceš ty a ne jeho kamarádka...

Můžu se připojit? Já jsem poznala kluka, asi měsíc jsme si psali, on se ozval úplně každý den, po nějakém čase jsme se začali vídat, ale tak, že jsme šli venčit psy, procházet se, atd.. Po nějakém čase jsme spolu začali spát, vídáme se dvakrát týdně, píšeme si každý den. Nevím, jak to myslí, ani se neptám, protože od rozchodu, kdy byl zasnoubený uběhly skoro 3 roky a jak říká on, ještě se od té doby nezamiloval. Ale co mi vadí a říct mu nemůžu, protože nejsem jeho přítelkyně, je právě jeho kamarádka, s kterou podotýkám se nějakou dobu stýkal, spávali spolu, ona se ho po 3 měsících zeptala, jak to s něma vidí a on jí řekl, že není zamilovaný.. Takže to ukončili, nějakou dobu se nebavili, ale teď jsou výborní kamarádi, volají si, píši, vídají se, chodí spolu nakupovat, na jídlo, atd.. Ona je zadaná, on tvrdí, že se nezamilovat tehdy a ví, že by s ní nebyl.. Jak byste se k tomu postavili? Nebo celkově,co udělat proto, abych já byla ta, která zůstane dýl, než ty ostatní a teď babo raď, že?

arrow
profile_image
Tonie
od 4. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Lasislava: kluci co říkaj, že se už neumí zamilovat... to je špatné je to výmluva.. pokud ti neřekne do týdne (nadsázka), že se do tebe zbláznil, tak nečekej změnu.. třeba jednou změna přijde, ale ty budeš čekat a čekat..

zakladatelce jsem už na začátku taky radila, aby se zaměřila na sebe a své sebevědomí, to je jediné, co ona může změnit

Reaguji na Tonie:
On mi to říkal, ještě než jsme se začali scházet, že od doby rozchodu se nezamiloval, ale že se s holkama vídal, ale bohužel ho nechytlo srdíčko.. A když přišlo na lámání chleba a holka se zeptat, jak to vidí dál, tak řekl, tak jak to bylo, že není zamilovaný.. Když jsme spolu chová se moc pěkné, řekl mi, že se s nikým hodně dlouho necítil tak dobře.. No jo, ale mám problém věřit, je to pravda, není..A jak to udělat, aby se zrovna do mě zamiloval?

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lasislava: ještě než jsme se začali scházet, že od doby rozchodu se nezamiloval

Pokud ti to řekl ještě předtím, než jste začali spolu chodit, tak to snad nevadí, horší by bylo kdyby ti to opakoval i teď, ne ?
Když dva spolu už chodí a jeden z nich má potřebu prohlašovat, že není zamilovaný, tak bych řekla, že to znamená : "Dobře se mi s tebou sexuje a jsem rád, že nejsem sám, ale nejsi pro mne ta pravá a až jednou nějakou potkám, tak tě opustím. A jsem strašně rovný charakter a slušný člověk, protože ti přece nic neslibuji"
Hm.

Cituji Lasislava: A jak to udělat, aby se zrovna do mě zamiloval?

Chovat se tak, aby si vůbec nebyl jistý, jestli jej vlastně chceš nebo ne a on zatoužil, aby ses zamilovala ty do něj ! Život, lépe řečeno vztahy, jsou jedna velká hra na jevišti a zákopová vojna dohromady, bohužel. Některým se to líbit nebude, ale tak pořád lepší, než aby holka pomalu stála pod oknem svého milého a vyhrávala serenády, jen aby si ji všiml

Reaguji na dadabus:
To on mi tohle už neříká, říkal mi to v době psaní, že po rozchodu byl přes půl roku sám, pak se s holkama scházel, ale u žádné ho nechytlo srdce..

Jinak u mě si není jistý vůbec ničím, já mu sama od sebe vůbec nenapíši, vůbec neví, na čem se mnou je.. Minule mu volala ta jeho kamarádka, pak viděl, že jsem po telefonátu změnila chování, tak vypl telefon, i když jí se típl a volala mu znovu, tak přesto ho vypl.
Nevím no, říkal si, nezamiloval se takovou dobu, tak proč by zrovna do mě jo..

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lasislava: Jinak u mě si není jistý vůbec ničím, já mu sama od sebe vůbec nenapíši, vůbec neví, na čem se mnou je.. Minule mu volala ta jeho kamarádka, pak viděl, že jsem po telefonátu změnila chování, tak vypl telefon, i když jí se típl a volala mu znovu, tak přesto ho vypl.

značka ideál. Slušný a vychovaný chlap, kterému na tobě patrně záleží. Gratuluji a jen tak dál. Škoda, že se stejně nechová i partner zakladatelky - no, myslím, že vím proč.

Cituji dadabus: Slušný a vychovaný chlap, kterému na tobě patrně záleží

Hele, to je fuk, protože jí zavolal na druhý den, takže jsem stejně ničeho nedosáhla

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lasislava:
No ale pochopil, že když je s tebou, tak se má věnovat tobě a ne si u toho plkat do telefonu nebo vypisovat s kamarádkami, jako tamten druhý. To, že ji volal, no holt, nemůžeš čekat okamžitě, že se na všechno ostatní najednou vykašle.
Nebo mu dej zahrát písničku "Sbohem všem láskám dej "
Mne by to celkem zajímalo, jak jsi to zjistila, že ji volal. Já taky čas od času zavolám ex a i když se tím rozhodně nikde nechlubím, protože není vhodné, aby člověk prezentoval své slabosti na veřejnosti, tak to i tak většinou na mne každý pozná ( patrně tím, že jsem chvíli protivná jako pr*el )

[/cituji]

Cituji dadabus: No ale pochopil, že když je s tebou, tak se má věnovat tobě

To zase jo, na tu dobu, co jsem tam já, vypíná fb, vypnul teda i ten telefon, když viděl, že mi to vadí

Cituji dadabus: Mne by to celkem zajímalo, jak jsi to zjistila, že ji volal.

Tak jasný mi to bylo hned, no a jednak se domlouvali, že spolu půjdou v týdnu nakupovat oblečení a v úterý psal, že 15 minut nakupuje a už ho to nebaví, tak jsem mu napsala, že asi teda nakupuje s ní, takže nebudu rušit a on, že jo, že s ní, ale že musela valit na rande.
Já jako chápu, že kdyby chtěl, tak už by s ní byl tehdy, ale sám říkal, že byla zamilovaná, tak mi přijde divné, že teď spolu kamarádí

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lasislava: byla zamilovaná, tak mi přijde divné, že teď spolu kamarádí

Už je asi zamilovaná jinde, dneska to po sobě skáče jako myši
Což tedy taky moc nechápu, protože mne někdo říct, že mne nechce, tak bych jej v životě nechtěla víckrát vidět a ne s ním chodit po nákupech, ale dneska to tak asi mezi mladými je - vidím a slyším toho kolem sebe dost. Obávám se, že všichni jsou kamarádi, každý se s každým baví, každý má každého jako zálohu, kdyby něco jinde nevyšlo - a ve finále vyhraje ten nejvíc zajištěný jedinec ( Nebo spíš "vyhraje", protože ona to pak žádná výhra není )

arrow
profile_image
Tonie
od 4. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji dadabus: No ale pochopil, že když je s tebou, tak se má věnovat tobě

Zavolá mu jiná holka a on ji to típne? Proč jí to asi típne, protože nechtěl s ní mluvit před Lasislavou.. v pohodě jí to mohl vzít a krátce s ní promluvit s tím, že teď nemá čas, protože je s ní.. ale ne, on to típnul a vypnul, to vypadá, že něco skrývá

Lasislava:
Tímto ti nechci brát naději, třeba to je tak jak říká dadabus, já v tom ovšem vidím něco jiného.. Jinak pokud se k tobě chová hezky a neříká ti, že se nemůže zamilovat, tak pohoda už jen aby sám řekl, že jsi teda jeho holka.. K zamilovanosti ho donutit nemůžeš, dělat se nejistou u některých kluků nezabírá, obzvláště u těch, kteří jsou zklamani láskou a hledají spíš jistotu.. na to prostě není recept.. pokud to s ním má vyjít, tak budeš vždy dělat vše správně, pokud to s ním vyjít nemá, tak vždy budeš dělat vše špatně..

tak v tom buď pokračuj, nebo se ho zeptej, z toho co píšeš, mi připadne, že by to s tebou mohl myslet vážně, a pokud to co ti říkal je lež, tak z toho vycouve, jako to udělal u ostatních.. na jednu stranu je zvláštní, že ti říkal, co udělal, když po něm holka chtěla vědět jak na tom je.. to je jako kdyby ti skrytě řekl: chceš se mnou být? tak se mě neptej a nic po mě nežádej.. já jsem taky klukům říkávala, že nejsem zamilovaná a že z toho vztah nebude, čistě z upřímnosti, kluci mi to samé taky dělali.. zvláštní, jak tato věta vždy přidá na žádostivosti no ale kdybych chtěla, aby se mě už nevyptával jak to s námi bude a udržela si ten nezávazný vztah, tak bych taky řekla historku o tom, jak jsem každýho kluka opustila, vždy když chtěl vědět jak to s námi je.. a třeba od svých kámošů taky vím, že tohle na holky zkoušej, dostanou tak chvíli klidu ale jen chvíli, protože nakonec to té holce stejně nedá a zeptá se jak na tom tedy jsou on ji samozřejmě neodpoví jak by chtěla, ale aspoň ji řekne, že s ní je to něco jiného, lepšího.. čímž ji na chvíli zas uchlácholí

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tonie: nakonec to té holce stejně nedá a zeptá se jak na tom tedy jsou

No a to je právě ta chyba. Chlap slyšící větu jako: "Potřebujeme si promluvit o našem vztahu" má, myslím, okamžitě chuť vzít kramle i kdyby jinak zájem měl
Prostě, nesmí tam vzniknout pocit, že jej slečna do něčeho tlačí - přesně naopak. Holt, tu "jistotu" sice někdo hledá, zejména asi ten, co má čerstvě natlučeno, ale jestli jej to pak bude bavit i ve vztahu, to je druhá věc

Cituji Tonie: protože nechtěl s ní mluvit před Lasislavou..

Já měla za to, že si předtím volali i před ní, ale ona dala mírně najevo, že ji to vadí - alespoň tak mi to vyplynulo z textu. A naopak jsem nepostřehla, že by se jej ona na něco ptala ve smyslu, jak to vidí s ní

1. . .34567
 

Téma Přítelova nejlepší kamarádka je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené