Smazat

Problémy mám prý vždy jen já

Přeji pěkný večer

V mém životě je teď trochu složitější období. Mamka měla úraz kolene a pořád se ještě neví, co jak bude. Mezi rodiči jsou určité neshody, domů jezdím jednou za čas, ale je to někdy docela dost cítit. Dnes ráno mě vzbudil telefon, že mi vezou sestru k doktorovi s horečkou přes 39stupňů. Sama jsem navíc dlouhodobě nemocná, mám podezření na chlamydie a čekají mě krevní testy. A k tomu všemu ve škole práce až na hlavu...

Dnes se mi u mé zadané práce dělalo zle, tak mi pomáhala kamarádka, za což jsem ji byla moc vděčná. Pak mi ze srandy řekla, jak teda chci být doktorem, když je mi zle. Tak jsem ji řekla, že nevím, usmála jsem se a bylo to. Vím, že ona to myslela jako takové kamarádské rýpnutí a to bych vážně neřešila.
Jenže v tom se do toho vložila moje druhá kamarádka a začla do mě šít, proč jsem vlastně celý den tak zpruzená. Tak jsem jí nakonec řekla, že ona by se taky netvářila dvakrát nadšeně, kdyby ji bylo špatně, vypadalo to, že rodiče spolu zůstanou maximálně tak kvůli dětem a kdyby první, co po ránu slyší, je to, že se nedaří ségře srazit horečku a že ji musí vzít k doktorovi.
No a pak od ní padla ta věta: "no mě se zdá, že problémy máš pořád jenom ty"

Vůbec nevím, proč tohle řekla a ještě dost hnusným tónem, protože kdykoliv někdo něco potřebuje, tak mu pomůžu, něco naskenuju, vysvětlím, vyslechnu....

Chtěla bych se zeptat, jak se obrňujete proti takovým situacím? Nejhorší je totiž to, že mě to od ní fakt hodně mrzí...
 
arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá.
Pokud ona vyrůstá v jiné "kastě" (nebo jak to napsat - žije jinak a starosti většiny lidí nezná) a její největší problém je jaké jsou jarní módní trendy (to píši jen pro příklad, třeba jí móda vůbec nezajímá, ale snad chápeš, co myslím), tak se jí nediv.
Tím nechci říci, že řešíš prkotiny a pořád si stěžuješ. Jen žiješ (zatím) jinak a třeba se k sobě jako kamarádky moc nehodíte.
A taky záleží jak jste vychované a k jaké máte životní hodnoty.

arrow
profile_image
marbee
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lilliana: A taky záleží jak jste vychované a k jaké máte životní hodnoty.

To máš pravdu, ona je jinde tím, že jsou hodně bohatí. Sama to i říká, že s penězi jde vše. Já jsem spíš vychovaná hodně pro rodinu.
Ale jak jsem už napsala, kamarádka to uvedla na pravou míru měla jsem radost, že fakt nejsem nějaká otrava. Jen mě to včera hodně vzalo, měla jsem celkově špatný den a tohle mě mrzelo...

arrow
profile_image
Zuziik mojeid
od 27. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji marbee: Tak jsem jí nakonec řekla, že ona by se taky netvářila dvakrát nadšeně, kdyby ji bylo špatně, vypadalo to, že rodiče spolu zůstanou maximálně tak kvůli dětem a kdyby první, co po ránu slyší, je to, že se nedaří ségře srazit horečku a že ji musí vzít k doktorovi.
No a pak od ní padla ta věta: "no mě se zdá, že problémy máš pořád jenom ty"

Cituji marbee: No ona prostě nemá "starosti"..přítel známý sportovec, ona hodně bohatá, jedináček, školu moc neřeší, možná i proto se takhle zachovala, jí to nejspíš nepřijde podstatné...

No právě, třeba by se nadšeně tvářila. Ty si třeba myslíš, že nemá starosti, protože to neni vidět..a tímhle ti to chtěla naznačit. Třeba má taky občas špatný den, ale snaží se, aby to na ní nebylo vidět. Jestli jsi vypadala jak hromádka neštěstí, tak asi chtěla vědět, co za tím je, a když to zjistila, mohla na tebe vyjet, protože ona by v tvý situaci nedala nic znát.

Taky jsem typ, co si věci docela bere. Ale existuje nějaký citát - jsou věci, se kterými můžeme něco udělat, a věci, které ovlivnit nemůžeme, a moudří lidé je umí rozlišit (nebo tak nějak). Takže když máš nemocnou rodinu, je to špatné samo o sobě, ale když na to budeš celý den myslet, moc jim nepomůžeš - jen se okrádáš o hezké okamžiky (a třeba i o kamarády). Takže jak se bránit proti takovým situacím, jak jsi popsala - soustřeď se na to pozitivní (třeba nemyslet pořád na to, že bratr málem umřel, ale jak jsi ráda, že to přežil), budeš se cítit líp a i pro okolí to bude příjemnější.

arrow
profile_image
DragonLady
od 10. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak tohle znám z obou poloh. Měla jsem kamarádky, proti kterým se "svět spiknul", nikdo je nechápal a neustále si musely vylévat srdíčko, když měly někoho, kdo by alespoň předstíral, že je poslouchá. Po čase to člověka fakt přestane bavit, tuplem pokud i on by se chtěl s něčím svěřit, ale nedostane příležitost. To se pak časem jde těžko ubránit podobným výrokům, jako sis vyslechla. Možná má tvoje kamarádka pocit, že si věčně stěžuješ a dusíš tím lidi okolo sebe.

A zase na druhou stranu, když jsem měla problémy já a chtěla jsem se někomu svěřit, tak jsem zjistila, že je velmi málo lidí, kteří by byli ochotni mé stesky poslouchat. A o to víc jsem to do nich "hustila" ve snaze ulevit si, až jsem byla sama tím otravným kňouralem.

No a vedlo to k tomu, že když se mi něco děje, tak většinou se snažím to moc neventilovat ven, protože taky ne vždy na to "posluchači" mají náladu či oni sami mohou mít něco na srdci... Jinými slovy - pokud se chci z něčeho vypovídat, tak to kamarádce oznámím, zeptám se, zda má teď na mne čas, že bych si s ní potřebovala v klidu sednout. A to samé očekávám od druhých.

arrow
profile_image
DragonLady
od 10. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Zuziik: Ale existuje nějaký citát - jsou věci, se kterými můžeme něco udělat, a věci, které ovlivnit nemůžeme, a moudří lidé je umí rozlišit (nebo tak nějak). Takže když máš nemocnou rodinu, je to špatné samo o sobě, ale když na to budeš celý den myslet, moc jim nepomůžeš

 

Váš příspěvek

Problémy mám prý vždy jen já

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené