arrow
profile_image
Vernara
od 1. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, můj bratr se mi svěřil, že mu před 4 lety diagnostikovali rakovinu tl.střeva. Tenkrát mu tragicky zemřela manželka, takže na léčbu prý neměl ani pomyšlení a dnes už je prý pozdě. Co to znamená?? Máte někdo ve svém okolí někoho kdo má nebo měl někoho s rakovinou tl.střeva? Jaké jsou šance na vyléčení a jaký je průběh této nemoci? Chtěla bych mu pomoci ale nevím jak a také nevím, co ho čeká. Nechce mi nic víc říct, že mi nechce přidělávat starosti. Jak dlouho tady může ještě být?

Já se obávám, že je to velmi individuální. Prognóza závisí na mnoha faktorech, mimo jiné na době zahájení léčby. O průběhu nemoci je toho na netu hodně, ale jak už jsem psala výše - je to individuální.
Jsi si jistá, že se v případě tvého bratra jedná o rakovinu tlustého střeva? Mně se nechce věřit, že by někdo zrovna toto onemocnění podcenil, byť tedy za tragických okolností...
Teď se bratr léčí?

arrow
profile_image
Ravenne
od 11. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mně na rakovinu tlustého střeva zemřela prababička.
U tohoto onemocnění je důležitá včasná diagnóza a rychlý nástup léčby. Pokud se to zjistí pozdě, nebo pokud se nemocný neléčí včas, tak už se asi opravdu bohužel nedá nic dělat. Samozřejmě je to u každého jiné, ale pokud má opravdu zhoubný nádor v tlustém střevě a čtyři roky se vůbec neléčil, tak myslím, že léčba už nezabere.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

jak bylo řečeno výše, je to individuální.

záleží např. na metastázování jinam. pokud se nádor udržel jen ve střevě, myslím, že je možné odstranit komplet tlusté střevo (pak je vývod) dokonce se u jiných onemocnění po odstranění střeva udělá pak umělé a vývod se odstraňuje.

osobně si myslím, že po 4 letech už muselo dojít k rozsáhlým metastázám. délka života je skutečně velmi individuální.

nejlépe ti poradí lékař, my neznáme vůbec žádné podrobnosti.

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Vernara: můj bratr se mi svěřil, že mu před 4 lety diagnostikovali rakovinu tl.střeva.

Upřímně já se divím, že po čtyřech letech neléčené rakoviny je ještě mezi námi, rakovina mívá většinou daleko rychlejší průběh, obzvlášť pokud se neléčí..ale i lékaři odhadují např. délku života rok a mohou z toho být tři...
Jak píše Silvie, je to velice individuální a spousta se toho píše na internetu.

Cituji Vernara: Jaké jsou šance na vyléčení a jaký je průběh této nemoci?

Šance na vyléčení jsou tím vyšší, čím dříve se nemoc odhalí a zahají se léčba. Průběh nemoci je zlý, jako každá rakovina . Určitě by se měl svěřit do péče lékařů.

Mrzí mě, že měl bratr takto těžký osud, ale i přes tragickou smrt manželky se měl začít léčit . Teď musí sám vědět, co mu lékaři sdělili a jak na tom je...

Cituji Mia_Sofia: Mrzí mě, že měl bratr takto těžký osud, ale i přes tragickou smrt manželky se měl začít léčit .

Souhlasím, už proto, že v pokročilé fázi je toto onemocnění velmi bolestivé

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Silvie OK: v pokročilé fázi je toto onemocnění velmi bolestivé

...

dodala bych, že velmi bolestivé jak pro nemocného, tak stejně bolestivé i pro jeho nejbližší .

arrow
profile_image
Midlinkaaa mojeid
od 26. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji článek na netu: " Podstatné je, že vzniku rakoviny tlustého střeva často předchází několik let trvající existence nezhoubného krvácejícího polypu a ten se dá bez komplikací odstranit poměrně jednoduchým endoskopickým zákrokem "

A na netu se o tom toho dá najít hodně ... např. tady

Ale jak psaly holky, kdybych se přece dozvěděla, že mám rakovinu tak to nehodím jen tak za hlavu ....

Určitě s ním o tom mluv, pokud chce ať to ze sebe dostane a buď mu nablízku.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

slyšela jsem už o rakovinach v posledni fazi s metastázemi, které se podařilo vyléčit, takže věřím, že vždy je naděje. pokud už miü nedává šanci klasická medicína, zkusila bych tu alternativní (řízená detoxikace dle doktora Jonáše - vyléčil už lidi s metastázemi dokonce), já s tím mám taky dobré zkušenosti, neházela bych flintu do žita, ale začala bojivat, naděje být může...

arrow
profile_image
Evči
od 26. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

najdi si na netu info o léčiteli Jaroslavu Doubravovi , vyléčil z této nemoci zpěvačku Evu Pilarovou , ten chlap je asi zázrak. Věřím, že je ochotný, mamka u něj taky byla.

arrow
profile_image
Vernara
od 1. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Silvie OK: Mně se nechce věřit, že by někdo zrovna toto onemocnění podcenil, byť tedy za tragických okolností...

Cituji Midlinkaaa: Ale jak psaly holky, kdybych se přece dozvěděla, že mám rakovinu tak to nehodím jen tak za hlavu ....

No, on mi právě řekl, že to tenkrát neřešil, protože prostě nechtěl žít
[

Cituji Mia_Sofia: Teď musí sám vědět, co mu lékaři sdělili a jak na tom je...

No, to on ví, ale nechce mi nic říct, proto to zkouším tady, jestli s tím nemá někdo zkušenosti. Vím jen, že mu nabízeli chemoterapii, tu zamítl a pak ještě operaci, ale s umělým vývodem a to také zamítl.

Cituji Vernara: Vím jen, že mu nabízeli chemoterapii, tu zamítl a pak ještě operaci, ale s umělým vývodem a to také zamítl.

To je pak těžké, teď by na léčbu stále ještě nepřistoupil? Nebo na zmiňovanou alternativní léčbu? Je ale potřeba, aby se dal psychicky do pořádku, protože to je při alternativní i západní léčbě základ. Co zkusit psychologa, "léčitele" (nevím přesně, jak lidi s těmito schopnostmi nazývat, léčitel je v dnešní době zavádějící pojmenování). Někoho, kdo si s ním promluví a vrátí mu chuť do života, pokud toho není schopen sám.

arrow
profile_image
Vernara
od 1. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Silvie OK: Někoho, kdo si s ním promluví a vrátí mu chuť do života, pokud toho není schopen sám.

On by už teď měl chuť do života, ale chemoterapii nevěří a bojí se toho a s umělym vývodem prý žít nebude.

Cituji Vernara: On by už teď měl chuť do života, ale chemoterapii nevěří a bojí se toho a s umělym vývodem prý žít nebude.

Ach jo... V tom případě bych šla na něj tvrdě - sama od sebe se rakovina nevyléčí. Pokud nezačne něco dělat a léčit se, "samo" to nepřejde, to není rýma.
Je otázka, v jakém stádiu vlastně je, ale promluv si s ním, na co vlastně čeká, co si vlastně představuje, že bude následovat a jestli je pravdu takový sobec, že to chce vzdát. Obávám se, že na některé lidi platí jen výhrůžky, i co se jejich vlastního zdraví týče. Pokud chce žít, léčbu nastoupit bude muset.
Já tu situaci chápu, nedávno jsme v rodině zažívali něco podobného, je mi líto, že to prožíváš také

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Vernara: Máte někdo ve svém okolí někoho kdo má nebo měl někoho s rakovinou tl.střeva? Jaké jsou šance na vyléčení a jaký je průběh této nemoci?

Tak můj děda ji cca před 15 lety měl. Ale jemu na to přišli velmi brzo (babičce se prostě nezdál, byl hrozně unavený a tak a nakonec mu našli rakovinu), takže úplně stačila operace, kdy mu zasaženou část střeva spolu s dostatečnou rezervou kolem odebrali, nemusel podstoupit ani chemo ani ozařování a díky tomu to bylo "onemocnění jako každé jiné" - prostě se to vyřešilo jen operací a pravidelnými kontrolami. Doteď chodí cca po dvou letech na kontrolu a je naprosto v pořádku.

To s Tvým bráchou, pokud chtějí ansadit chemo a vzít celé tlusté střevo, to asi určitě bude horší. Musí si uvědomit, že jsou dvě alternativy - léčba nebo smrt. Protože rakovina ho bez léčení dřív nebo později zabije. ty mu asi můžeš pomoci jen tím, že se ho budeš snažit dát sychicky do pohody a budeš ho podporovat, ale pokud se nebude sám chtít léčit, tak ho k tomu nikdo jiný nepřesvědčí........

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené