Kartáček jsem začala používat na doporučení dentální hygienistky, že prý je hustý a rovně střižený, takže nejlépe vyčistí zuby. Nevím, jestli to s tím má něco společného, ale zvykla jsem si na něj neskutečě. Už nemůžu mít jiný kartáček. Je naprosto šetrný jak k zubům, tak k dásním. Nejlepší je ho kupovat v různých edicích (po 3), vyjde pak mnohem levněji, než když se kupuje po jednom kuse.
Kartáčky mi naprosto vyhovovali do doby, než mi narostly osmičky. Jsou měkké, takže pro bolavé dásně, které krvácí je to balzán. Vydrží dlouho, neohýbají se štětinky, nevypadávají. Navíc široký výběr barev, popřípadě i různých tvrdostí. Jedinou nevýhodu vidím v tom, že jsou hodně široké, takže na zadní stoličky je těžko se s nima dostat - takže na osmičky špatný.
Tento kartáček jsem si zakoupila po doporučení dentální hygienistky. Dříve jsem používala různé kartáčky, většinou ty, které nám ukazují v reklamách, jak jsou báječné. S tímto jsem konečně spokojená, jemné štětinky, které vyčistí zuby a jemně masírují dásně, navíc se prodává ve veselých barvičkách, a je k dostání v drogeriích a větších marketech.
Pro mě naprosto nejlepší kartáček. O kvalitě svědčí mj. také to, že ho doporučuje většina zubařů/dentálních hygienistů. Ze všech Curaproxů je nejměkčí a má nejvíce štětinek, proto je velmi šetrný k dásním. Je to jediný kartáček, u keterého se mi omylem nestává, že bych se při čistění štětinkami škrábla do dásně, což se mi s ostatními kartáčky stávalo docela často.
Rozhodně nejkvalitnější kartáček z běžně dostupného sortimentu, podle četných průzkumů jde o opravdovou špičku mezi kartáčky a přesto si ho můžeme dovolit (snad) všichni. Odpovídá dnešním požadavkům - rovně střižená pracovní plocha, měkké štětinky, takže není problém ho používat i pokud máte citlivé nebo zánětem postižené dásně ... Z ruky ho už určitě nedám!