Smazat

Sourozenec je nezvladatelný

Už opravdu nevím na koho bych se měla obrátit, tak snad mi poradíte dámy
Mám mladší sestru (14let, navštěvuje 8. třídu základní školy) samozřejmě chápu, že je v pubertě, ale to co se poslední půl rok (asi tak) děje je nesnesitelné !
Navíc ani matka s tím nic nedělá, například ve škole propadá, ale naše matka je stím spokojená, sestra chce jít totiž na kuchařku na účňák, takže pohoda tam jí vezmou proč by se teda měla učit, to že lítá do jedenácti, do večera venku je taky fajn, řeže si ruce, ale to fakt brutálně, byla za školou, kouří a taky sem u ní našla (nejspíš) použitý kondom (byl rozbalený) tak co, třeba si ho jen rozbalovala, ale co když ne?! a matka nic, buď se směje nebo mě dokonce setře to je prostě hrozný, ve škole se vsadila s kamarádkama, že oběhne dvakrát školu jenom v podprsence, její poznámky jsou v ŽK neustále stejné a to "domluvte jí" kam tohle povede dál? navíc sestra je hrozně drzá jak na mě, tak na matku ... klidně mi řekne "nečum ty pí_čo nebo nejradši bych byla, kdyby tě přejelo auto" + mi nosí moje oblečení na které si vdělávám po různých brigádách a matka na to "no to jí určitě musí slušet" a nezajímá jí, že mi vytahá při její váze sukni za 800, takže jí mohu vzít a vyhodit .. s matkou to řešit nemůžu, protože ta to neřeší, nenapadá vás něco?
 

Dítě si dovolí tolik, kolik mu povolí rodič. Já bych ji tak zmalovala zadnici, že by nejméně týden dělala vše ve stoje. Pak by mohla běhat po škole nejen podprsence, ale i s obrázkovou zadnicí. Takový spratek se dostane na učnák a místo, aby se vzdělával, musí kantor nejdříve ho naučit základům slušného chování. Ovšem toto vše je o lidech a důsledkem špatné výchovy, bohužel.

arrow
Neprodává v Bazaru

Teda, to tě obdivuju, že něco takového vydržíš. Nevím, co bych ti poradila, kolik je ti let? Neuvažuješ o odstěhování se od rodiny? Docela mě překvapuje, že tvojí mamce je to úplně jedno.. ale ono se jí to jednou vrátí. Přeju hlavně pevné nervy!

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na marionette94:
Bohužel nenapadá,jedině to,že bych se odstěhovala a žila v klidu sama.Ale nevím kolik Ti je let.
Nechala bych je tam s matkou a věř,že se to jednou mámě vrátí a bude z toho nešťastná,ale je to její chyba ,nechápu to,že je jí jedno,jak její děti v podstatě vyrůstají
Tak přeji pevné nervy.
Já s moji povahou,bych to tam nevydržela,jelikož bych je musela přizabít.

Reaguji na Allys: 18 a zbývá mi ještě rok do maturity, pak chci jít na vš (na kolej) konečně

Reaguji na SOLU: bohužel, bydlím u ní, takže tohle snášet prostě musím ať chci nebo ne .. já ve 14 letech mohla sotva být venku do osmi, matka na mě byla velmi přísná, to se odrazilo i teď na mém chování a učení, ale u sestry je to pravý opak

Cituji sarra: Dítě si dovolí tolik, kolik mu povolí rodič. Já bych ji tak zmalovala zadnici, že by nejméně týden dělala vše ve stoje.

To ví většina soudných rodičů, tuší to i marionette94, ale nejspíš jí to nepomůže

Obávám se, že ty s tím opravdu nemůžeš dělat nic. Respektive zmůžeš velmi málo. Ten rok to budeš muset vydržet a potom se snaž co nejdříve osamostatnit. Předpokládám, že tvoje matka k hlubší diskuzi svolná není, že? Jen je mi divné, že tebe vychovávala důsledně a najednou rezignovala. Každopádně to bude mít všechno i s úrokama, nechápu, že to lidem nedochází. Sestře bych velmi důrazně vysvětlila, že ještě jednou hrábne na moje věci bez toho, abych k tomu dala svolení, bude mít opravdu velkej problém (kterej bych si vymyslela , pochybuju, že by se tvoje sestra vyznala). A mimochodem. Pokud škola její chování řeší poznámkami, i ty mají nějkou posloupnost, která končí sníženým stupněm z chování. A o tyhle dárečky dneska ani na učebních oborech zájem nemají.
Co otec, nefunguje?

Reaguji na blackcoffee: mě snad i napadlo, že by na ní mohli ze školy zavolat sociálku (což jsem říkala i matce ale ta mi řekla, že jsem blbá a že to teda určitě ne) co se týče mě, myslím, že záleží i na dítěti samotném, tohle bych si v životě nedovolila .. matka s otcem se rozvedli a matka si našla přítele (to znamená,že skoro není ani doma) diskuze s ní samozřejmě možná není, protože si myslí, jak je mladší sestra bystrá a šikovná a mě nedávno řekla, že jsem blbá jak tágo (ve třeťáku mám dvě trojky, ale dobrý ) a že se na vejšku určitě nedostanu, takže také dobrá podpora

Cituji marionette94: mě snad i napadlo, že by na ní mohli ze školy zavolat sociálku

A ono by to bylo to nejlepší co by pro tvojí ségru mohli udělat. Možná by se rychle vzpamatovala...

arrow
profile_image
Enelya
od 8. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Řeže si ruce? Tak to je na psychiatra... Moje kamarádka také měla problém se sebepoškozováním, jednou se opila a zkdyž viděli na záchytce její ruce, rovnou jí poslali do léčebny... Takže na to dost pozor.. Sociálka by asi opravdu byla potřebná.. Nebo ve tvé škole, není nějaký výchovný poradce? Třeba bys za ním mohla zajít a on by ti pomohl - radou nebo jakkoli jinak..

arrow
profile_image
anna111
od 25. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A bylo to u vás doma takto vždycky? Vždy byla sestra ta "upřednostňovaná" nebo se to zlomilo až poslední dobou? Jinak mě napadá, jestli sestra nebyla dřív vážněji nebo často nemocná nebo něco podobného - já to doma měla podobné ( ale ne až v takovém extrému jako ty), akorát se starším sourozencem. A protože byla sestra v dětství hodně nemocná, tak si matka vyvinula nějaký ochranitelský komplex a pořád jí ustupovala, všechno dovolovala a teď je to pěkně znát a mamka jen lituje. Každopádně souhlasím s holkama, že by jsi mohla zkusit toho škol.poradce nebo alespoň pohrozit sociálkou, třeba by se mamka vzpamatovala ještě. Mluvit o tom s tebou už vůbec nechce?

Reaguji na marionette94: jejeje chudáku, takového parchanta mít doma.. S její výchovou asi nic dělat nemůžeš.. ale to si tvoje sestra podle mě moc dobře uvědomí až z ní budou mít všichni srandu za to jak se chová, nic v životě nedokáže atd..
Ale s tím tvým oblečením.. to bych si teda líbit nenechala, zlískala bych ji a přinejmenším bych ji rozházela věci ze skříně a dělala to furt dokola dokud by si to nezapamatovala

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám mladšího sourozence (jsme o 11 let), od jeho narození si s ním buduju velmi vřelý vztah, který je ale založený na autoritě... Rodiče mu nechávají taky volno (od 2 do 10h na PC, mezi pouze pauza na domácí úkoly a jídlo), je mu 13, odmlouvá, rodiče neposlouchá. Doma už nebydlím, ale jakmile domů dojedu třeba na týden prázdnin, tak je jak hodinky. Poslouchá mě, neodmlouvá,... Mamka dodnes nechápe, jak jsem si to u něj vybudovala. Ale má rada je jednoduchá - dodržet slovo (v 16:30 odcházím z počítače, jdeš sem ty; od 11 jdeme vyrovnat spolu myčku,... Jakmile nedodrží, tak trest - já nejčastěji vyhazovala pojistky v patře - neuložila se mu hra, byl naštvanej. Teď mu řeknu, že v tolik a v tolik se odjíždí a je připraven na čas.). Je pravda, že mi občas řekne, že jsem něco porušila a já se přiznám a omluvím...
Jen je pravda, že sestra je už starší, ale třeba by to na ni mohlo taky zabírat. Nejsmutnější je to, že důslední by měli být rodiče. Jestli mezi sebou nemáte větší věkovou mezeru nebudeš autoritou. Spíš bych se ale snažila, abys šla příkladem. Ono ke starším sourozencům se pak dobře vzhlíží . Rozhodně bych si v klidu pokusila promluvit s mamkou, jen jí říct tvůj názor a že máš o sestru strach, aby nedopadla špatně... Víc bohužel asi neporadím.

arrow
profile_image
staarbucks
od 7. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na noninek: Jako bych viděla sebe a bráchu - taky rozdíl 11 let. Když naši nejsou doma, nebo má něco udělat, co mu řeknu já, tak bez problémů. Pže ví, že já mu ty pojistky taky vyhodim, nebo vezmu kabel od počítače, vypnu wifinu, zakážu jít ven. Ale naši to vůbec neřeší. Máma sice vyhrožuje, ale skutek utek. Někdy se naštve, ale to je jednou za čas a pak si stejně brách a dělá co chce.
Moje rada je podobná jako od ostatních, zkusit si promluvit s mamkou, případně pokud není mamka často doma, vzít to do svých rukou.

Reaguji na marionette94: tak včera přišel domu dopis, že sestra dostala ředitelskou dutku za pozdní příchody, drzé chování a porušení školního řádu, že několikrát svévolně opustila vyučování ! a matka? v pohodě jí pustila ven a zaplatila jí i cyklistický kurz ve škole

 

Váš příspěvek

Sourozenec je nezvladatelný

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené