Smazat

Sourozenec je nezvladatelný

Už opravdu nevím na koho bych se měla obrátit, tak snad mi poradíte dámy
Mám mladší sestru (14let, navštěvuje 8. třídu základní školy) samozřejmě chápu, že je v pubertě, ale to co se poslední půl rok (asi tak) děje je nesnesitelné !
Navíc ani matka s tím nic nedělá, například ve škole propadá, ale naše matka je stím spokojená, sestra chce jít totiž na kuchařku na účňák, takže pohoda tam jí vezmou proč by se teda měla učit, to že lítá do jedenácti, do večera venku je taky fajn, řeže si ruce, ale to fakt brutálně, byla za školou, kouří a taky sem u ní našla (nejspíš) použitý kondom (byl rozbalený) tak co, třeba si ho jen rozbalovala, ale co když ne?! a matka nic, buď se směje nebo mě dokonce setře to je prostě hrozný, ve škole se vsadila s kamarádkama, že oběhne dvakrát školu jenom v podprsence, její poznámky jsou v ŽK neustále stejné a to "domluvte jí" kam tohle povede dál? navíc sestra je hrozně drzá jak na mě, tak na matku ... klidně mi řekne "nečum ty pí_čo nebo nejradši bych byla, kdyby tě přejelo auto" + mi nosí moje oblečení na které si vdělávám po různých brigádách a matka na to "no to jí určitě musí slušet" a nezajímá jí, že mi vytahá při její váze sukni za 800, takže jí mohu vzít a vyhodit .. s matkou to řešit nemůžu, protože ta to neřeší, nenapadá vás něco?
 

Reaguji na everything.is.possible: s tím oblečením opravdu nevím co mám dělat, už jenom to, že mám velikost XS a ona L .. takže si umíte představit jak to pak vypadá, po dni nošení .. navíc ho ještě zmuchlá a hodí do špíny, aby to vypadalo, že ho neměla ..

arrow
profile_image
umlora
od 18. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já měla něco podobného. Mám bratra, bydlela jsem v baráku s dalšími 9 lidmi, všechno rodina. Nikde žádné soukromí. Bratr kradl venku, kradl doma. Nikdo s tím vůbec nic nedělal a ještě všechno házel na mě a všichni mu to žrali. Ukradl mi mobil a matka mě sjela za to, že bůh ví, kam jsem ho položila, že ho časem najdu. Což je blbost. Mobil nikam neschovávám. Babce ukradl 30 tisíc. Přišli dopisy od soudu na exekuci, měl pokutu od revizorů a nic s tím nedělal. Matka to doplatila a stále s tím nic nechtěla dělat. Když jsem jí já domlouvala, dostala jsem seřváno, že ona nemůže za to, že je spratek a proč jí pořád všecko vyčítám. Bratr nepracuje, nedodělal učňák ani devátou třídu základky... Jediné, co pomohlo? Ve 22 jsem si našla pronájem a šla do pryč. Už bych tam nevydržela ani den, byla jsem z toho psychicky v háji. Bydlím sama v pronájmu s penězi to mám jen tak tak, ale jsem spokojenější. To je asi tak jediná rada. Odstěhovat se, co nejdříve. Ono to rodičům jednou dojde, i mojí mámě, že je asi něco špatně, jenom je smutné, že už je pozdě. Na druhou stranu, mě nikdo nic teď nekrade, nepřijde sem exekuce a nikdo mě nebuzeruje, mám svatý klid od všech a psa.

arrow
profile_image
MiaMia
od 6. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Řeže si ruce a chodí za školu?
No, vzhledem k tomu, že jsi plnoletá, tak bych naběhla na státní zastupitelství a podala na rodiče trestní oznámení kvůli zanedbání povinné péče.

A až bude mít matka byt plný ouřadů a 150 kg bab ze sociálky, tak se jim nemůže jen tak vysmát.

Ale jdi s tím na státní zastupitelství, ne "jenom" na policii, tam by to mohli ignorovat.

Jinak nevím jak to doma máte s financemi, ale jestli tvoje máma pracuje (= má nějaký příjem, který je pro úřady viditelný) a předpokládám, že dostáváte alimenty (otec je taky zaměstnaný?), tak v 18 letech můžeš chtít výživné od obou rodičů a odstěhovat se. Je potřeba s tím jít na sociálku a případně to řešit i soudně, každopádně máš na to nárok a není to ničím podmíněné (jako že bys musela mít školu v jiném městě). Ale jak říkám, je potřeba zvážit, jestli jsou ty příjmy rodičů "oficiální", protože když třeba otec taxikář a matka prostitutka, tak to u finančáku vypadá že si nevydělají ani na slanou vodu, tak jim oběma přiklepnou alimenty v minimální výši, a ty jsi sama s tisícovkou na měsíc.
Nedá se s tím nic moc dělat, jedině v maximální možné míře přerušit kontakty s rodinou. Bohužel v našem státě je to zařízené tak, že dokud studuješ, tak se o tebe mají starat rodiče, takže na spoustě škol nejsou ochotní brát ohledy na to, že potřebuješ vydělávat.

Reaguji na MiaMia: no to už je docela přitažené za vlasy ne? já budu na matku podávat trestní oznámení? a to jste se zbláznila? já u ní žiji, nejsem výdělečně činná, takže by mě po tomto cirkusu vydědila

arrow
profile_image
MiaMia
od 6. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji marionette94: já u ní žiji, nejsem výdělečně činná, takže by mě po tomto cirkusu vydědila

Jak říkám, dokud studujete (denní studium), tak jste - až do 26 let - nezaopatřené dítě, tudíž rodiče mají POVINNOST na vás platit.
Ale jak už jsem psala, problém může být s vymahatelností, pokud rodiče nemají oficiální příjem. Pokud jsou zaměstnanci, tak je to snadné, kdyby neplatili, tak se dá exekuce na plat.

Vydědění se také nemusíte obávat, to je v našem zákoně také zvlášť ošetřeno, a musí pro to být splněné určité podmínky (v podstatě dítě musí na staré nemohoucí rodiče dlouhodobě kašlat a ignorovat je), jinak vlastní dítě prostě vydědit NELZE.

Ale podle té reakce soudím, že ve skutečnosti nic pořádného dělat nechcete, ale jde vám jen o naříkání na internetu. Nebo tady opravdu čekáte nějakou zázračnou radu ve stylu "řekni matce tuhle větu: (kouzelná věta)" a matka najednou procitne?
Ne, jsou jen dvě možnosti, respektive tři.
Zaprvé: nechat všechno jak to je, jenom se vztekat a nadávat, a těšit se až odejdete z domu (a doufat, že vám rodiče neřeknou, že VŠ je nadstandard a že vám nedají ani korunu)
Zadruhé: řešit to přes úřady, domoci se alimentů od otce a výživného od matky, odstěhovat se a mít klid, plus podat trestní oznámení, protože tohle JE zanedbání povinné péče (a mimochodem, nenahlášení takových trestných činů je samo o sobě trestný čin)
Zatřetí: najít si přítele, který už pracuje, je ochotný vás živit, a odstěhovat se k němu... nebo naopak jít pracovat a studovat dálkově, což ale prakticky připadá v úvahu až od VŠ. Leda že by daná SŠ nabízela i dálkové studium, pak je možné zažádat o přeřazení.

arrow
profile_image
Dominika08
od 18. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je to sice tvrdé, ale MiaMia má pravdu .. také myslím, že jsou jen tyto tři možnosti. A za mě čtvrtá .. zkus to z toho spratka vymlátit .. ..

 

Váš příspěvek

Sourozenec je nezvladatelný

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené