Smazat

Soužití s depresivním partnerem

Tím depresivním partnerem jsem já.
Nevím, co dělat… Dětství na nic, denně jsem půl dne probrečela a když už mi začalo být jasné, že ten život nezvládnu, potkala jsem jeho. Je o 17 let starší a je to úžasný člověk, myslím, že nikdo mě nikdy neměl radši, udělal toho pro mě opravdu hodně, snažil se a snaží se mi vyhovět úplně ve všem…
Jde o to, že já se moc trápím. Cítím stále jen bolest, nedokážu se radovat, dávno mě nic nebaví, pro nic se nenadchnu, cítím se strašně svázaná kvůli tomu nepříjemnému tlaku na srdci, ve společnosti mě přepadá strašný strach (odmala sociální fobie), někdy to dokážu maskovat, ale pořád trpím.
Nejhorší je, jak mu ubližuju… pořád mu něco vyčítám, podezřívám ho, že mě dostatečně nemiluje, vyhrožuju sebevraždou – v tom se musím hodně krotit, tak o ní aspoň mluvím, řežu se před ním žiletkou, trhám si vlasy, mlátím hlavou o topení, vůbec se nedokážu ovládat… je mi v takových chvílích tak strašně zle a nejde to zastavit.
Všechno mi platí – byt (bydlím sama jinde kvůli škole), vozí mi sem i jídlo (nejsem schopná si ho sama koupit, i když mi na něj taky dává), pak mi dává ještě peníze jen tak… a na svoje zájmy nemá ani čas, buď je v práci, nebo ho obtěžuju já. Jsme tu spolu a on by rád šel třeba do bazénu, ale já jako obvykle nemám na nic sílu a samotnému mu to "nedovolím" svými výčitkami, že mě opouští a že mě tu klidně nechá tak trpět. Chodím spát hodně pozdě a on by rád šel dřív, ale zase - nenechám ho na pokoji. A stačí jedna sebemenší známka toho, že dá radši přednost svým zájmům, než aby pomáhal mně, a já se totálně hroutím, připadám si tak sama a chci umřít, takže propadnu zoufalství a zase - mlátit hlavou do topení a kde mám žiletku… při tom všem si říkám, že tohle nesmím a je mi z toho tak strašně, ale nevím, jak se bránit, jak to zastavit, milionkrát si můžu něco slíbit, ale když na to dojde… Jsme spolu přes dva roky. Já jsem totálně na dně. Proč mám pořád tak hrozné pocity? Staly se mi nepříjemné věci, ale přece nejsem jediná… mám pocit, že tohle už není normální. Občas mi naznačí, že vůbec neberu ohled na něj, že jsem zahleděná jen do sebe… ale když tohle řekne, já buď nejsem schopná se hodiny vůbec hnout, jak mě to ochromí, nebo utíkám… utíkám a chci se dostat co nejvýš, abych mohla skočit dolů. Nevím, jak přestat… pár dní mu dokazuji svou lásku a potom bych ho nejraději podvedla nebo mu nějak ublížila, ne já, ale to něco ve mně, čemu se jen stěží bráním… kdyby tohle někdo věděl, kdyby viděl, co se děje, odsoudil by mě.

Tak jsem si nechala předepsat antidepresiva. Vždycky jsem byla proti nim. Doufám, že budou mít nějaký pozitivní efekt.

Aby toto téma mělo nějaký smysl... máte nějakou zkušenost, ať už z té a nebo z té strany? A jak byste tohle řešili?
Děkuji za přečtení
 

Ahojky, nevím tedy co se ti stalo, ale podle toho, co píšeš a jaké to na tobě zanechalo následky, to muselo být něco strašného. Určitě je dobře, že sis nechala předpsat léky, myslím, že ti pomůžou. A s tím i odborník, který ti je asi napsal. Jinak někdo mé v blízkosti trpí podobnými stavy (není to až takový extrém), ale co ti můžu říct, tak mě soužití s takovým člověk hrozně vyčerpává a vysává. Moc dobře vím, že lidé jako ty potřebují hrozně moc podpory, pořebují sílu od ostatních, když ji nemají oni sami....ale i tvému příteli jednou dojdou síly hele a co třeba kamarádky, nemáš nikoho jiného kromě přítele? Abys na něm nebyla tolik závislá, abyses rozptýlila i s někým jiným, kdo by tě podržel a přivedl na jiné myšlenky, hmm?

arrow
profile_image
glorini
od 5. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Edinka
Pokud to všechno co píšeš je pravda a nevymýšlíš si, tak to nejlepší, cos mohla udělat, je nechat si předepsat antidepresiva.
S takovým člověkem jako jsi Ty bych být nemohla. Sama dobře víš, že ničíš svoje okolí. Asi jsi nikdy nezažila nic tak zásadního, když se chováš takhle. Byl nejvyšší čas, že jsi vyhledala odborníka a nechala si předepsat ty antidepresiva.
Je to nemoc jako každá jiná, jen o to horší, že zasahuje psychiku a léčí se obtížně.
Řekla sis někdy co bys dělala, kdyby Tvůj partner opravdu odešel? To by ses opravdu podřezala nebo šla skočit?
Co Ti řekl na to doktor? Doufám, že jsi byla u psychiatra a ne jenom u obvoďáka...ten by Ti moc nepomohl.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Edinka

z té strany jak popisuješ partnera , být tebou vážím si toho co pro tebe dělá. člověk v depresi to asi vnímá jinak , ale mohlo by se ti stát , že jednoho dne i ten skvělý vstřícný partner bude mít dost té sobecké a věčně nespokojené partnerky.

a co bych ti poradila ? To ,že trpíš depresemi má zajisté taky svou příčinu, píšeš dětství nic moc ,dobře ,ale je to za tebou není dobré se tím neustále zabývat ač se cítíš pokořená a ublíženě. To se míníš po zbytek života jen užírat bolestí , litovat se a trápit?? Nic není neřešitelné , co takhle začít od sebe odpustit všem , kteří ti kdy ublížily, zkusit vyrovnat se s tím , pochopit a pustit do sebe lásku . Myslím, že až se na celou věc dokážeš podívat bez zbytečných emocí tak se ti hodně uleví. Prášky tvůj problém nevyřeší. změň se uvnitř a změní se i celý tvůj život.

nebuď sobecká dopřej druhému taky volně dýchat , tím jak se chováš se od svého partnera akorát vzdaluješ a já ti klidně , řeknu , že ač nejsem chlap nebyla bych v tomto případě s tebou ani minutu . A nemyslím to ve zlém. Takže místo toho neustálého zoufání, se sebou začni něco dělat. Přeji ti hodně štěstí

arrow
profile_image
Ambra
od 7. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

je smutný co píšeš.....můj přítel to taky teď nemá lehký, jsem dlouhod.nemocná a mám i bolesti, zrovna dnes mě vezl na pohotovost...atd. akorát ho nervuju a musí se o mě furt starat, taky mám depky, že mě opustí atd.
to,že jsi našla takovýho chlapa je zázrak, měla by sis ho vážit , hýčkat ho a nechat ho trochu dýchat ale.......musí toho na něj být strašně moc.....dáváš mu pěkně zabrat...až se divím, že to všechno ustojí, musí tě mít moc rád
tak se ženská vzchop a bojuj, nebo o něj příjdeš.....zkus i ty léky..uvidíš..
musíš být pro něj ted hrozněj velkej balvan, a vidíš pořád s tebou je....
ty jsi na tom, možná dost špatně psychicky....ale podívej se na mě, já fyzicky..a nemůžu normálně pořádně žít a tak strašně bych chtěla!! ale ze zdrav.důvodů to ted rozhodně nejde...pokud jsi ty zdravá, začni si konečně života vážit a nepromarni jeho zbytek, život máme jen jeden a možná jsi ho měla dost špatnej, ale nikdy není pozdě na změnu, nikdy není pozdě začít zase šťastně žít......a možná ti osud seslal tohohle chlapa , aby tě z toho dostal.......začni se na svět usmívat, spolupracuj s doktorama a věř a měj sílu, jako já, že jednou bude líp, ale musíš na tom teď sama dost makat, nic není zadarmo

arrow
profile_image
Murphy
od 21. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

prepána, tak sa snaž, aby si nezačala žiť vedľa depresívneho partnera-pretože ten tvoj priateľ, ak ju ešte nemá, tak má môj obrovský obdiv, ja by som bola z teba asi na samovraždu-prepáč a ešte mi prídeš dosť sebecká a možno si to ospravedlňuješ aj tou depresiou-aj keď je to jasné, že ju máš. Jednoznačne psychiater-to už nie je ani na psychológa. Držím palce, je pekné, že si to celé uvedomuješ a snažíš sa to zmeniť.

Jenže holky, někdy tomu poručit nejde, někdy neporučíte svému vnímání, svým úzkostem, následnému jednání....já opravdu nějakou dobu s takovým člověkem žila, ten dotyčný měl hrozné stavy, děsil se toho, že zůstane sám doma, děsil se vyjít mezi lidi.... a i když moc chtěl, tak to nedokázal ovládnout. Opravdová deprese ovládá vás

arrow
profile_image
Marisol
od 31. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

..no myslím,že prvním rozumný krok jsou léky.Opravdu jsem viděla,jak zhruba po 3 týdnech až začnou fungovat se lidi mění..k lepšímu.Ale antidepresiv je hodně..takže by to opravdu chtělo zkušeného psychiatra...sama jsem měla párkrát depinu..po rozvodu atd.Takže vím,že je těžké vůbec ráno vstát a žít..ale člověk se nesmí cítít jako obět..já chudinka...ale já bojovnice.Měla jsem na papíru denní program...a ten jsem z počátku bez duše jako loutka konala..hodně mi pomohlo tvoření...vrátila jsem se k tomu,co jsem vždy chtěla zkusit,různé koužky na šperky atd...je třeba v sobě najit vůli a smysl žití...osobně mi pak nejvíce pomohla psychoterapie...bez léků jsem se poskládala zpět asi za 3roky...nespěchej na sebe,ale pracuj na sobě...je to skvělá zkušenost.Lépe pak porozumiš okolí a navíc si uvědomíš ze znovupostavení na nohy Ti dává velkou sílu.Držím palce,at si přestaneš hrát na obět,co manipuluje..a jsi královnou svého života.Nejsi v tom sama...tisíce lidí trpí depresemi.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Mikinka87: Jenže holky, někdy tomu poručit nejde, někdy neporučíte svému vnímání, svým úzkostem, následnému jednání.

mikinko není to pravda , co to znamená slovo nejde?? spíš bych to přeložila , že nechce svému vnímaní určitě poručit můžeš ,ale musíš chtít.

Cituji Mikinka87: Opravdová deprese ovládá vás

tak člověk musí udělat taky něco proto aby ho ta deprese neovládala samo od sebe se nic nezmění. Nejhorší je když se člověk lituje pak není schopen člověk ničeho

mikkýsek: asi máš pravdu, ale podle mých zkušeností to opravdu nešlo bylo to děsné období, člověk trpí s tím druhým...snaží se ho podporovat, přivést na jiné/pozitivní myšlenky...ale to je jako házet hrách o zeď ti lidi potřebují podporu v první řadě a ne slyšet, jak jsou sobečtí a jak tím ničí své okolí...ano-je to nemoc jaká každá jiná a proto se musí léčit, chce to čas. Ti lidi jsou třeba sobečtí, ale nedělají to naschvál a výčitky od těch nejbližších jim nikterak nepomůžou.

arrow
profile_image
eerie
od 25. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mikinka87:
Tady pak ovšem už musí nastoupit léky. Nejsem příznivcem cpání lidí antidepresivy horem dolem, ale jsou stavy, které bez nich už očividně zvládnout nejdou. Jedná se pak už v podstatě o chemickou záležitost a ta se dobrou vůlí nevyléčí.

arrow
profile_image
janis
od 21. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Myslím, že každej se může vlivem špatnýho dětství, zážitků, stresu a pod. dostat do deprese.
Být v depresi je jedna věc...obtěžovat druhou osobou svou depresí a nebo jej vlastně tím vydírat je druhá, to už neni deprese...jestliže si člověk uvědomuje, že něco neni v pořádku tak musí na sobě zapracovat - cvičení, skupinové terapie, psycholog....je spousta možností a určitě má každej v okolí něco z toho, kde by mu mohlo něco pomoct se odreagovat, ulevit si....ale musí chtít sám, protože si to ještě uvědomuje !

arrow
profile_image
glorini
od 5. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Mikinka87: Opravdová deprese ovládá vás

ano, ale musí se léčit. Někdy je potřeba i hospitalizace.

Jasně, že se musí léčit. Jen jsem chtěla říct, že člověk trpící depresí se z toho dostane daleko líp, pokud cítí podporu od rodiny, než když je mu vyčítáno, že tím vlastně všechny obtěžuje.

Edinka
Edynko ,trpíš velmi vážnou psychickou poruchou ,viděla bych to na maniodepresivní stavy , páchání demonstrativní sebevraždy ti také není cizí ,sebeublížování,sociáoní fóbie ,hysterie ...a k tomu všemu manipulátorské sklony,sebelítost .....s části si vše uvědomuješ,protože všechno tohle dokážeš napsat na internet ...žití s takovým člověkem opravdu není lehké ..a rozhodně to že budeš mít od přítele podporu neřeší tvoje psychické problémy ,spíše i přítel bude potřebovat brzy antidepresiva ....pokud tohle vše chceš řešit tak antidepresiva ,podle mého nepomohou scela úplně ....pokud si si jsme přišla pro radu tak navštiv psychiatra a psychologa ...oni ti pomouhou nejvíce ...ale musíš chtít i ty sama ..

 

Váš příspěvek

Soužití s depresivním partnerem

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené