Smazat

Spěje náš vztah ke konci?

Možná už jste některá z vás četla můj deníček o tom, jak je přítel nekomunikativní. Bohužel to není náš jediný problém a já už začínám být skutečně velice zoufalá. Každý den jsem smutná nebo naštvaná, není jeidný den, kdy by něco nebylo špatně.

Vztah s přítelem mě v podstatě ničí.
Když jsme spolu začali téměř před rokem chodit, bylo vše ideální. Byl do mě zaláskovanej, já do něj taky. Do práce chodil sporadicky, bydlel u rodiny, tak peníze tolik nepotřeboval, měli jse na sebe hodně času. Pak si našel jinou práci ve které vydržel asi měsíc a půl, v podstatě jsem mu hodně věcí v té době platila já.
Travili jsme spolu každý den nebo volné hodiny, když jsme nebyli v práci. Potom jsme se spolu sestěhovalia přítel si našel novou práci, ve které tráví celé dny. Když už doma je,je to nudnej, otrávenej a unavenej člověk. Vůbec néé ten veselej, akční a střelenej kluk, kterýho jsem poznala. Co se té práce týče, je především jeho vina, že tolik pracuje. Nedodělal školu, má tedy jen základku a navíc si od šéfa od začátku nechal vše líbit, tomu se to zamlouvá, tak mu nakládá čím dál tím víc práce. Chápu, že je přítel unavený, ale to já jsem z práce taky. On má třeba tři dny z týdne volno, já jen dva. Do toho má volno, když já jsem v práci, takže já se vrátím v šest večer a on měl čas na to celý den spát a pak chtít trávit čas nějak hezky se mnou. jenže já nedostanu pusu, neobejme mě, chce jen čučet na televizi a nic jiného nedělat.
Do toho spolu málo spíme.
Asi před týdnem navrhl pauzu a za tři hodiny přišel s prosíkem, že to byla kravina.
Já ho o nějaký oddych od sebe požádala včera a naprosto to odmítá akceptovat.
Prostě od A do ZET je náš vztah v háji.
Proč s ním zůstávám ?
Mám ho přesto všechno ráda, je to hodnej kluk, máme stejný humor.
A taky bydlení, které bych sama špatně utáhla a nemám kam jinam jít.
Holky - nevím co mám dělat, Pořád si říkám, že se to musí nějak urovnat.
Jenže já už mám nervy v pytli, jsem pořád totálně smutná nebo naštvaná, brečim skoro denně.
Tohle neni život.
Zároven vim, jaký to bylo mezi náma dřív a chci, aby se to vrátilo.
Ani nevíte, jak moc se snažim ve všech ohledech.
Jenže on se nesnaží...nechává vše plynout.
Nemá mě rád ? Nevím...pokud ne, proč proboha nepřistoupí na rozchod o který jsem ho žádala ?
Je to přechodný obodobí nebo se to už nezlepší ?
Jak to mám přežít ?
...Jinak, mluvila jsem s nim o tom mockrát. Žádná změna.
...Někdy jsou chvíle nebo dny, kdy je to on...ten milující kluk. Jenže ten se objevíc tak jednou za týden a to je moc málo.
 
arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj Jajo, podle mně by bylo nejlepší vztah ukončit. Sama jsi napsala, že se ve vztahu jen trápíš. A bohužel evidentně jsi jedinná, kdo se snaží vašemu vztahu dát nějaký smysl. V klidu se rozejděte, uvidíš, spadne ti kámen ze srdce. Bude to bolet, ale časem zjistíš, že to byl správný krok. A najdeš si někoho, kdo se ti bude věnovat, až se vrátíš z práce domů. Protože komunikace, společné zážitky a touha něco spolu podnikat jsou ve vztahu moc důležité.

Reaguji na Givenchy:
Děkuji za přímost. Ptám se zde právě proto, že žádná z vás neradí přes srdce, ale rozumem. U mě se tohle oboje pere.
Je to pro mě těžké i proto, že jsem zatím v životě padla na samé špatné kluky.
Proto byl pro mě tenhle kluk dar z nebe...a bojím se, abych toto neukončila a pak nelitovala, že jsem to nevydržela déle a nesnažila se ještě mnohem víc.
Jsem z toho celého úplně zmatená.

arrow
profile_image
Falcon
od 8. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

podle mě jste to prostě nezvládli, ani ty, ani přítel...tím nezvládli myslím přechod do normálního dospěláckého života...přítel najednou musí každý den pracovat jako většina lidí, ne jen sporadicky a nemáte na sebe tolik čas, ty ale očekáváš, že bude stejný jako předtím, když neměl pracovní starosti a nebyl unavený po práci, což je chyba...to prostě nejde....nepíšeš co děláš ty a co dělá on, ale to že ty nejsi po práci tolik unavená a máš náladu něco podnikat, neznamená že nemůže být on utahaný...z toho samozřejmě vyplývá i to, že spolu už tak často nespíte

druhá věc je samozřejmě společné bydlení, které jste předtím neměli
třetí věc je, že po roce už možná odpadla ta největší zamilovanost

podle mě je chyba na obou stranách, on by se ti měl více věnovat, ty bys neměla mít přehnaná očekávání...zkuste si o tom oba promluvit, my s přítele taky po práci často už jenom večeříme a koukáme na televizi, taky už spolu nespíme tolik jako když jsme oba studovali, přijde mi to ale normální, přijde mi, že to možná trochu přeháníš, brečet kvůli tomu každý den, samozřejmě pokud bude ale přítel k jakýmkoli rozhovorům hluchý, tak by ses trápit neměla a měla by sis najít někoho jiného

Tak například k tomu brečení - nedělám to schválně, jsou to emoce, tak si nemyslím, že přeháním. Dále...já pracuju už dva roky, on pořádně až poslední čtvrt rok. A přehnaná očekávání..Samozřejmě po něm nikdo nechce hned tří hodinové výlety na kole...ale nemyslíš, že pusa nebo obejmutí by bylo normální ? Povídání si ? Nic z toho u nás není. Jen koukat na telku a spát...nic víc. A když má tři dny volna, nezdá se mi normální, že je pořád celé dny tak unavený, že musí jen ležet a nic nedělat.
Samozřejmě jsem v našem vztahy také udělala určité chyby...nejsem svatá. Ale aspon to dokážu uznat a snažit se to měnit, makat na tom vztahu.

On se úplně změnil. Ne já.

Cituji Falcon: zkuste si o tom oba promluvit

Snažila jsem se tolikrát...Ale on mlčí...viz mé další téma Nekomunikativní přítel.

arrow
profile_image
Falcon
od 8. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na 92jaja: ne, já nemyslela, že naschval brečíš... chápu, že se změnil, chtěla jsem ti jenom poradit v tom smyslu, že prostě práce a starosti člověka změní, samozřejmě pokud ti to nevyhovuje a on se s tebou odmítá o tom bavit, tak máš zřejmě pravdu a bude pro tebe nejlepší hledat někoho jiného s kým budeš šťastnější...pusu a obejmutí by sis určitě zasloužila

Cituji Falcon: nepíšeš co děláš ty a co dělá on

Konkrétní profese raději zminovat nebudu.
On celý den jen stojí a kouká. Na pauzu si jde, každou půl hodku, muze si číct, smskovat, telefonovat apod.
Já celý den komunikuji s lidmi osobně i telefonicky a zapisuju důležité data.Jeden zápis pokazím a je obrovský průšvih.Každý den mám jiný a celou pracovní dobu naročnou.

Cituji Falcon: hledat někoho jiného s kým budeš šťastnější...

Kéž bych si mohla být jistá tím, že jednou někdo takový příjde

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Všichni se s časem měníme. Někoho změní stěhování, někoho práce, jinýho třeba ztráta osoby. Ale já si myslím, že kdyby trochu chtěl, tak v něm toho veselýho kluka někde najdeš. Ale očividně nechce. Sama jsi psala, že se trápíš

Cituji 92jaja: Kéž bych si mohla být jistá tím, že jednou někdo takový příjde

Věř mi, že přijde. Lidí je neskutečně mnoho a každej má jiný požadavky, je nemožný, aby neexistoval někdo pro tebe

Cituji noninek: že kdyby trochu chtěl, tak v něm toho veselýho kluka někde najdeš

Někdy jsou chvíle, kdy je to zpátky on..někdy i celý den. Jenže pak zase následuje týden, kdy je to ten novej znuděnej kluk.
Mě tak málo pohodových chvil nestačí, ale dávají mi naději, že by se to vše mohlo urovnat.
Výše jsem psala, že jsem mu nabídla, že si dáme od sebe oddych, dnes se po sms ptal, jak to tedy bude. Až příjdu domu, určitě si o tom promluvíme.
A já nevím co je správně, co zvolti.
Jestli to dál zkoušet a doufat ve zlepšení nebo zkusit být chvilku bez sebe.

Myslíte, že je reálná šance, že by si mohl některé věci uvědomit ? Nebo 14 dní či měsíc, kdy bychom byli bez sebe, mu nemůže pomoci v tom si srovnat priority a něco se sebou udělat ?

Cituji 92jaja: někdy i celý den. Jenže pak zase následuje týden, kdy je to ten novej znuděnej kluk.

Pokud je jednou do týdne absolutně dokonalým člověkem, tím, koho miluješ, pak bych byla na tvém místě šťastná... Je to pořád docela velká intenzita v déle trvajícím vztahu a alespoň máš tu vidinu, že jednou do týdne je to ten člověk, kterého miluješ... horší by bylo, kdyby se tak přestal chovat úplně... Být tebou, ještě bych to zkusila... Někdy máme na muže moc velké nároky, je to stresuje a jsou apriory proti tomu...

Cituji kubikula_barbucha: Být tebou, ještě bych to zkusila

Když víš, já už cítím takovou bezmoc. Pořád se to snažím zlepšovat, být veselá a aktivní, abych i jeho k nějaké aktivitě dokopala. Vymýšlím program, který pak absolvuje, je to fajn, ale že by něco vymyslel on ? Ne.
Rozhodně se nechci rovnou rozcházet. Jen bych asi potřebovala o všem popřemýšlet, udělat si v hlavě pořádek.
Opravdu nevím, co dělat.

Možná by to chtělo nějaký delší výlet nebo dovolenou, aby jste si ujasnili, jestli spolu chcete být.

arrow
profile_image
Ivulienka
od 10. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na elvo:

 

Téma Spěje náš vztah ke konci? je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené