Smazat

Spěje náš vztah ke konci?

Možná už jste některá z vás četla můj deníček o tom, jak je přítel nekomunikativní. Bohužel to není náš jediný problém a já už začínám být skutečně velice zoufalá. Každý den jsem smutná nebo naštvaná, není jeidný den, kdy by něco nebylo špatně.

Vztah s přítelem mě v podstatě ničí.
Když jsme spolu začali téměř před rokem chodit, bylo vše ideální. Byl do mě zaláskovanej, já do něj taky. Do práce chodil sporadicky, bydlel u rodiny, tak peníze tolik nepotřeboval, měli jse na sebe hodně času. Pak si našel jinou práci ve které vydržel asi měsíc a půl, v podstatě jsem mu hodně věcí v té době platila já.
Travili jsme spolu každý den nebo volné hodiny, když jsme nebyli v práci. Potom jsme se spolu sestěhovalia přítel si našel novou práci, ve které tráví celé dny. Když už doma je,je to nudnej, otrávenej a unavenej člověk. Vůbec néé ten veselej, akční a střelenej kluk, kterýho jsem poznala. Co se té práce týče, je především jeho vina, že tolik pracuje. Nedodělal školu, má tedy jen základku a navíc si od šéfa od začátku nechal vše líbit, tomu se to zamlouvá, tak mu nakládá čím dál tím víc práce. Chápu, že je přítel unavený, ale to já jsem z práce taky. On má třeba tři dny z týdne volno, já jen dva. Do toho má volno, když já jsem v práci, takže já se vrátím v šest večer a on měl čas na to celý den spát a pak chtít trávit čas nějak hezky se mnou. jenže já nedostanu pusu, neobejme mě, chce jen čučet na televizi a nic jiného nedělat.
Do toho spolu málo spíme.
Asi před týdnem navrhl pauzu a za tři hodiny přišel s prosíkem, že to byla kravina.
Já ho o nějaký oddych od sebe požádala včera a naprosto to odmítá akceptovat.
Prostě od A do ZET je náš vztah v háji.
Proč s ním zůstávám ?
Mám ho přesto všechno ráda, je to hodnej kluk, máme stejný humor.
A taky bydlení, které bych sama špatně utáhla a nemám kam jinam jít.
Holky - nevím co mám dělat, Pořád si říkám, že se to musí nějak urovnat.
Jenže já už mám nervy v pytli, jsem pořád totálně smutná nebo naštvaná, brečim skoro denně.
Tohle neni život.
Zároven vim, jaký to bylo mezi náma dřív a chci, aby se to vrátilo.
Ani nevíte, jak moc se snažim ve všech ohledech.
Jenže on se nesnaží...nechává vše plynout.
Nemá mě rád ? Nevím...pokud ne, proč proboha nepřistoupí na rozchod o který jsem ho žádala ?
Je to přechodný obodobí nebo se to už nezlepší ?
Jak to mám přežít ?
...Jinak, mluvila jsem s nim o tom mockrát. Žádná změna.
...Někdy jsou chvíle nebo dny, kdy je to on...ten milující kluk. Jenže ten se objevíc tak jednou za týden a to je moc málo.
 

Reaguji na elvo:
Dobrý nápad, ale bohužel to není možné On dovolenou v práci nedostane a nemáme na dovču peníze. Snad do léta bychom našetřit dokázali, ale to už může být pozdě.

arrow
profile_image
Willy.P
od 13. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A zkusila jsi to tak nějak takticky, když promlouvání nepomáhá? Třeba když vidíš, že je zas protivný a jen kouká na telku, tak řekni, no tak se koukej, ale mě tohle nebaví a běž ven s kámoškou, nebo prostě kamkoliv. A znova a znova, dokud ho to netrkne a nedojde mu, že mu doma něco chybí a že by si toho měl teda začít vážit myslim si, že chlapy obecně nějaký výčitky nechápou a potřebujou trknout, aby jim něco došlo

Reaguji na Willy.P:
Zkoušela..jdu ven s hafanem nebo do sprchy nebo si čtu knížku.
Právě mi příjde, že jsem zkusila všechno a nepomáhá nic.
Kdybyste ho znali dřív..akční (možná až moc ), veselej, doslova hyperaktivní.
Třeba včera - když jsem přišla z práce, tak se teda milostivě zvedl z gauče a šel mi dát pusu, pak zase upadl k televizi a já šla dělat večeři.
Další pusu jsme si dali před spaním a nebýt mě, žádná by neproběhla.
Byli jsme spolu ve sprše. Dřív ho to nabudilo k sexu, sahal na mě apod. Ted ? Hlavně se umejt a šup ven. Pak teda nechápu, proč tam leze se mnou.
Příjde mi, že si myslí, že mě má jistou (i když furt žárlí, jak blázen, tak nevim) a nebo jsem mu už prostě volná.

arrow
profile_image
Willy.P
od 13. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak jednou zkus přijít z práce o 3 hodiny dýl, než je normální... nebo se hezky namalovat a odejít a neříct mu kam... já vím, že je to divný, ale jestli máš pocit, že si myslí, tě má jistou a nemusí se už vůbec snažit, tak jde o to ukázat mu, že to tak není. Vykašlala bych se na výčitky a brek, to ho spíš odradí od nějaké snahy. Zkusila bych aby mi to víc slušelo, bejt veselá a pořád někde lítat a "omylem" u sebe nemít mobil... uvidíš jak mu pak začne šrotovat, co se to děje

Cituji 92jaja: Zkoušela..jdu ven s hafanem nebo do sprchy nebo si čtu knížku.

to je málo..... píšeš, že žárlit umí, tak bych zahrála na tuto strunu. Ale aby nepoznal, že je to divadlo. Jako dobrá věc mi přijde dorazit z práce později, protože jste šli s kolegy na pivo atd....
Ale jako první krok bych si s ním promluvila... no a nebo po žárlivé scéně, to je jedno. Hlavně někdy. Pročistí se vzduch, svěříte se navzájem se svými pocity (i chlapi něco cítí, jen o tom denně nemluví)...a pak se dá na vztahu pracovat dál. Jinak těžko.

A když to nepomůže, netrap se dál. Chlapů je děsně moc. Já byla vždy po rozchodu smutná, že už nikdy nikoho takového nenajdu a opak byl pravdou!

Cituji Willy.P: Tak jednou zkus přijít z práce o 3 hodiny dýl, než je normální... nebo se hezky namalovat a odejít a neříct mu kam... já vím, že je to divný, ale jestli máš pocit, že si myslí, tě má jistou a nemusí se už vůbec snažit, tak jde o to ukázat mu, že to tak není. Vykašlala bych se na výčitky a brek, to ho spíš odradí od nějaké snahy. Zkusila bych aby mi to víc slušelo, bejt veselá a pořád někde lítat a "omylem" u sebe nemít mobil... uvidíš jak mu pak začne šrotovat, co se to děje

aha, mezitím jsi mi to vzala z úst.

Přesně tak!

Reaguji na Willy.P:
Také mě to už napadlo. A myslím, žě to špatný nápad není.
Například my jsme zvyklí si celé dny psát sms. Dřív byly plné smajlíků at už veselých nebo pusinkovejch, samý těšim se na tebe, chybíš mi, lásko, miláčku...
Ted je to -Jak ti to utíká v práci ? Mě ne.-
No ale proč to píšu...tímhle mě má vlastně také celý den pod kontrolou...Kolikrát třeba nepíšu, ptze cvičim nebo mluvim po telefonu s mamkou a ten hned vyzvídá co dělám, proč nepíšu.
Takže si myslím, že to by taky nebylo špatný nějak výrazně omezit.
Jenže s nim je to fakt těžký.
Třeba zítra mi přijedou kámoši, které jsem už 3/4 roku neviděla. On je taky zná, ale nikdy spolu nekecali nebo tak.
Tak jsem mu řekla, že sice může jít taky, pokud chce, ale jestli by nebylo víc fajn, kdyby si vyrazil za kámošema. Pořád fnuká, jak je chce vidět (přitom mu v tom nikdo nebrání) a ted má příležitost.
No co myslíš ? Prý, že raději půjde s náma.
Dnes mu to ještě vymluvim. Popravdě ho tam nechci. Jsou to moji kámoši, chci s nima pokecat a myslim, že pobavit se každý někde jinde večer by nám jedině prospělo.

Cituji Kaja555: Ale jako první krok bych si s ním promluvila

Mluvím s nim o nás dvou už 3 měsíce. Ptala jsem se klidně, někdy když jsem byla naštvaná, tak neklidně Napsala jsem mu i dopis, pro případ, že by mě neposlouchal, když mluvím, kde jsem popsala své city a pocity.

Ptám se ho co se děje, že je někdo úplně jinej, ale on stále mlčí nebo říká, že neví co mi má říct. Můžu mluvit hodinu, pokládat otázky jakekoliv, nedostanu odpověd.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji 92jaja: Tak jsem mu řekla, že sice může jít taky, pokud chce, ale jestli by nebylo víc fajn, kdyby si vyrazil za kámošema. Pořád fnuká, jak je chce vidět (přitom mu v tom nikdo nebrání) a ted má příležitost.
No co myslíš ? Prý, že raději půjde s náma.
Dnes mu to ještě vymluvim. Popravdě ho tam nechci. Jsou to moji kámoši, chci s nima pokecat a myslim, že pobavit se každý někde jinde večer by nám jedině prospělo.

Tohle fakt nechápu To je fakt takový problém říct. Jdu s kamarády a chci jít sama? Navíc proč si ho zvala, když ho nechceš.

Děvčata, vy si stěžujete, že vás mužský nechápou a tohle a tamto a divíte se tomu, když s nimi neumíte jednat na rovinu a směrovat taky ne.

Cituji 92jaja: Mluvím s nim o nás dvou už 3 měsíce.

Willy a Kaja mají pravdu, v takové fázi vztahu nepomůže mluvení. Chce to jednat. Nemyslím si, že ho musíš hned opouštět. Sama cítíš, že tě má jistou, tak to zkus změnit. Na výčitky, psaní dopisů a promlouvání do duše zapoměň, tudy cesta v tuto chvíli nevde. Jen ho tím utvrzuješ v tom, jak tě má jistou a nic měnit nebude.
A když ani toto nepomůže, tak pryč. Spousta jich otočí až ve chvíli, když si balíš kufry. Ale to už je opravdu čas odejít. Hodně štěstí!

Cituji 92jaja: Mluvím s nim o nás dvou už 3 měsíce. Ptala jsem se klidně, někdy když jsem byla naštvaná, tak neklidně Napsala jsem mu i dopis, pro případ, že by mě neposlouchal, když mluvím, kde jsem popsala své city a pocity.

Ptám se ho co se děje, že je někdo úplně jinej, ale on stále mlčí nebo říká, že neví co mi má říct. Můžu mluvit hodinu, pokládat otázky jakekoliv, nedostanu odpověd.

aha...

v tom případě souhlasím se Zmijuchou

Cituji Zmijucha: v takové fázi vztahu nepomůže mluvení. Chce to jednat. Nemyslím si, že ho musíš hned opouštět. Sama cítíš, že tě má jistou, tak to zkus změnit. Na výčitky, psaní dopisů a promlouvání do duše zapoměň, tudy cesta v tuto chvíli nevde. Jen ho tím utvrzuješ v tom, jak tě má jistou a nic měnit nebude.
A když ani toto nepomůže, tak pryč. Spousta jich otočí až ve chvíli, když si balíš kufry. Ale to už je opravdu čas odejít.

Cituji 92jaja: No ale proč to píšu...tímhle mě má vlastně také celý den pod kontrolou...Kolikrát třeba nepíšu, ptze cvičim nebo mluvim po telefonu s mamkou a ten hned vyzvídá co dělám, proč nepíšu.
Takže si myslím, že to by taky nebylo špatný nějak výrazně omezit.

výborný nápad. Omezit! Celý den si nepište a o to víc si můžete vyprávět pak doma nebo někde na výletě, akci, co já vím.... navíc to popíchne tu jeho žárlivost a ta může být motorem ke změnám k lepšímu!

Výčitky, vysvětlování atd už proběhlo. Je čas na činy.
Kdyby Tě svrběla pusa během dne, radši napiš kámoškám.... alespoň v této fázi.... až se váš vztah zase oživí, napiš mu klidně zase během dne (s mírou).

Cituji Veselka10: To je fakt takový problém říct. Jdu s kamarády a chci jít sama? Navíc proč si ho zvala, když ho nechceš.

Problém ? Není...Řekla jsem mu, at jde se svýma kámošema, že chci kluky jen pro sebe.
A za další...nezvala jsem ho, jen jsem mu řekla, at jdes náma jestli chce(když kluky zná), ale že si myslim, že by bylo lepší, kdyby jsme šli každej zvlášt.

Holky, nevim ejstli tenhle deníček ještě někdo čte..každopádně, přítel se chová čím dál tím hůř. Už ho prostě vůbec nezajímám.
Klidně se celý den neozve, i když dřív psal furt..pusu dostanu za celý den maximálně jednu. Když má dobrou chvilku, tak se ke mě v posteli přitulí, to je vše.
Cítím z něj, že už mě nemiluje, zároveň o rozhcodu nechce ani slyšet.
Pořád ho miluju a nechci ten hlavní krok udělat já, ale už jsem zt oho na prášky. Je to hrozná bezmoc a pocit, že člověk, co vás miloval, už nemá zájem a přitom se nechce rozejít, ptze tvrdí, že váš rád má.
Za člověka mluví činy a ne slova...takže mu nevěřím, že mě má rád.
Mám ho opustit ? Už skutečně nevím, jak dál.

arrow
profile_image
Sasanka
od 19. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ty jsi tak nešťastná, že opustit ho bude nakonec to nejlepší řešení...

Včera jsem mu řekla, že chci oddech, aby odešel, hlavně proto, aby si ON uvědomil co chce. Nijak neprotestoval, ted je na fb, takže je jasný, že u nás doma neni. Myslim, že spíš než ''pauza'' je tohle jasnej konec. Ani lehce se nesnažil pauze zabránit, něco udělat, proto, aby odejít nemusel.
Miluju ho, jen jsem chtěla, aby on měl ode mě odstup, aby si uvědomil, co ke mě cítí.
Jenže on to asi nepotřebuje, asi ví, že ke mě necítí už nic.
Jak mám ted žít, co mám dělat ?
Co jsem udělala blbě, že už mě nemiluje ?
Jak se po tomhle dokážu znova zamilovat ?

 

Téma Spěje náš vztah ke konci? je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené